Login lub e-mail Hasło   

Dojna zmiana

W ostatnim okresie być może przypadkowy, będący skutkiem nieudolności PiSowej dyplomacji, konflikt z Izraelem wzmocnił poparcie dla rządu ze strony polskich antysemitów.
Wyświetlenia: 558 Zamieszczono 28/02/2018

.

Gdyby opozycja wiedziała dlaczego w roku 2015 wybory przegrała to dziś inaczej by się zachowywała.

Ale opozycja a raczej przywódcy opozycji tego nie wiedzą i pewnie się nie dowiedzą.

Dlaczego?

- Ludzie w pewnym wieku (a przywódcy polskiej opozycji młodzi nie są) robią się niewyuczalni. Oni już wszystko wiedzą, mają ustalone przekonania i poglądy na każdy temat. To jest reguła ogólna. Dotyczy lewaków i prawaków zarówno. Wyjątki zdarzają się, ale bardzo rzadko.

Dlatego nie ma sensu po raz kolejny analizować przyczyn klęski z 2015 roku. Adresaci i tak nie przyjmą tego do wiadomości nie mówiąc o wyciąganiu wniosków.

Warto natomiast pokazywać przyczyny sukcesów wizerunkowych odnoszonych obecnie przez PiS oraz piętnować błędy popełniane choć (na razie) niezbyt widoczne.

Poparcie dla władzy wrosło w efekcie odejścia od rygorystycznego, doktrynalnego trzymania się monetaryzmu i neoliberalizmu. 500+ pobudziło inflację, spowodowało, że pewne grupy społeczne np emeryci i renciści mają realnie niższe świadczenia, ale pobudziło gospodarkę, zredukowało bezrobocie a obniżenie wieku emerytalnego zapobiega protestom seniorów. Krytyka PiS z pozycji neoliberalnych jest pozbawiona perspektyw na sukces. Neoliberalna ideologia jest w odwrocie.Ujemne skutki zastosowania neoliberalnych przepisów na dobrobyt i szczęście ludzkości pojawiły się w wielu krajach i w wielu krajach są wodą na młyn tak zwanych "populistów".

Równoległe z "dobrą zmianą" nastąpiła wyraźna poprawa koniunktury w ekonomicznym otoczeniu Polski. Korzystne warunki zewnętrzne wpłynęły na wzrost poparcia dla PiS.

Straszenie obcymi jest tradycyjną metodą jednoczenie społeczności wokół wodzów. Hitlerowsko-Goebbelsowska  zagrywka Kaczyńskiego o roznoszeniu chorób przez uchodźców poprawiła notowania PiS.

W ostatnim okresie być może przypadkowy, będący skutkiem nieudolności PiSowej dyplomacji, konflikt z Izraelem wzmocnił poparcie dla rządu ze strony polskich antysemitów.

Jak atakować PiS?

Pokazywać i wyśmiewać nieudolność PiSiorów. Kaczyński nie ma ludzi reprezentujących wysoki poziom kompetencji. Nie ma takich ponieważ panicznie boi się konkurencji wykształconych fachowców. Należy pokazywać, że matołkowatość jest fundamentem kariery w kaczopartii.

Pokazywać pazerność kaczystów. TKM pisiory kradniemy. - PiS to politycy DOJNEJ ZMIANY.

Pokazywać instrumentalne traktowanie prawa przez PiS.. - JEŻELI nasze postępowanie jest SPRZECZNE z KONSTYTUCJĄ to trzeba zmienić KONSTYTUCJĘ. - Jeżeli przywłaszczanie milionów przez pisiora w sprzeczne z prawem to prawo nadaje się do wymiany.

Przeczytaj również: >>> . Armagedon? - Polityka w 2018 roku

Adam Jezierski

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72252
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107832
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91494
40
komentarze: 24 | wyświetlenia: 5301
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44586
30
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4776
27
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3253
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5225
20
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2539
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6692
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18222
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  28/02/2018

Większość ludzi patrzy na politykę przez pryzmat swojego garnka. Jest co do niego włożyć jest OK. Dobra koniunktura gospodarcza nie wzięła się ze slajdów premiera i nie jest zasługą PIS. Oni są jedynie beneficjentami i politycznie na tym skorzystali. Kaczyński i jego ekipa na tle tej "pożal się Boże" opozycji wygląda imponująco. A w istocie jest dość miernym politykiem, zakompleksionym i z ciągotk ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Sprzątanie po Kaczyńskim nie będzie prostym zadaniem.
Należy się do tego przygotować.

  Hamilton,  28/02/2018

@Adam Jezierski: najgorsze jest to, że Kaczyński zdemolował prawo i powyważał wiele furtek. Następna ekipa może np. pozabierać emerytury policjantom za to, że bronili miesięcznic, albo zabrać je górnikom, za kopanie węgla, który jest przyczyną smogu. Jak się stworzy precedensy to potem może dość do lawiny różnych debilizmów. Teraz już wszystko jest możliwe. Zaufanie do TK będzie odbudowywane przez kilkanaście lat po odejściu magister Julii.

@Hamilton Starszy:
Należy przygotować Ustawę o dekaczyzacji.
Określić okres władzy PIS jako czas systemowego łamania konstytucyjnych praw Polaków i ukarać kaczystów i wspierających kaczyzm.

@Adam Jezierski: Popieram ! A przedewszystkim zamknac zyciodajny system
ktory "karmi" kaczopis a tym sa czrnosukienkowi z kk.
Bez nich kaczyzm uwiednie szybko !

@Adam Jezierski: W 2016 roku pracownicy resortu obrony wydali 9 540 317 zł. W pierwszym półroczu 2017 roku – 5 258 061 zł. Podsumowując, łącznie w ciągu półtora roku chłopcy z MON wydali 15 mln zł. Hotele, rozjazdy, spowiedź i sakramenty w Toruniu i inne ważne i strategiczne cele. Inne ministerstwa wydają 7 x mniej. A pamiętam jak godzinę Maciar grzmiał w sejmie o 30 tys. niepotrzebnych tablicach Mendelejewa za 3 tys. zł.

@Hamilton Starszy:
Macierewicz chciał pokazać, że jest antyrosyjski. W taki sposób kamuflują się agenci FSB.

@Adam Jezierski: w PIS za dobrą robotę dostaję się wysokie premie i potem wypierd.. ich na zbity pysk. Najlepsi z najlepszych mogą się dodatkowo awansować na zastępcę swojego zastępcy w nagrodę. Podobne zasady jak u czubków. A tablice Mendelejewa to przypadek? To dowód zdrady państwa polskiego. To oczywista oczywistość.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska