Login lub e-mail Hasło   

Co warto wiedzieć o siłowniach plenerowych?

Siłownie zewnętrzne są coraz bardziej powszechną inwestycją realizowaną przez wiele samorządów, instytucji, firm prywatnych. Dlaczego są tak popularne i co warto i nich wiedzieć?
Wyświetlenia: 226 Zamieszczono 28/02/2018

Siłownie pod gołym niebem pojawiły się w naszych miastach i miasteczkach dobrych parę lat temu. Z miejsca zdobyły sympatię i zainteresowanie miłośników ćwiczeń fizycznych. I nie ma w tym nic dziwnego - to doskonały sposób na wyrobienie sobie ładnej, zdrowej muskulatury i zażycie ruchu na świeżym powietrzu. Poznajmy, jakie są zalety ćwiczeń na siłowni plenerowej i z jakich urządzeń możecie na niej skorzystać.

Rodzaje urządzeń

Wyposażenie siłowni plenerowych zostało tak zaprojektowane, aby mogły korzystać z niego zarówno osoby już wysportowane, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, nie ma powodu do wstydu - jeśli nie lubisz, gdy ktoś Cię obserwuje w czasie ćwiczeń, wybieraj wczesnoporanne lub późnowieczorne godziny, kiedy ruch jest mniejszy. A wykorzystywać możesz następujące rodzaje sprzętu:

  • orbitrek - to fantastyczny sposób na wypracowanie koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni nóg i bioder oraz ramion. Co istotne, ćwiczenia na orbitreku nie obciążają stawów, a więc mogą zastąpić klasyczny jogging;
  • twister - wzmacnia przede wszystkim mięśnie brzucha i grzbietu;
  • wioślarz to z kolei okazja do wzmocnienia mięśni ramion oraz górnych partii mięśni pleców;
  • wyciąg górny - służy do wypracowania muskulatury ramion i mięśni górnej części pleców.

W siłowni plenerowej znajdziecie także mnóstwo przyrządów, którym nie nadano wprawdzie nazwy, ale pomogą Wam one efektywnie pracować nad wyglądem Waszego ciała i muskulaturą każdej jego partii. W zależności od tego, co oferują producenci kompleksowych rozwiązań, zawsze znajdziemy urządzenia, które dostosujemy do własnych wymagań. Wybierając ofertę dostępną na stronie http://www.stameco.pl/ mamy możliwość wyboru z pośród kilkudziesięciu profesjonalnych i certyfikowanych urządzeń montowanych na pylonie, na słupie oraz urządzeń dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich.

Zalety ćwiczeń na siłowni plenerowej

O nich można by mówić bardzo długo, albowiem siłownie pod chmurką łączą w sobie zalety ćwiczeń w siłowni z aktywnością fizyczną uprawianą na świeżym powietrzu. Posiadają wszystkie ich zalety, a jednocześnie eliminują ich wady i niedoskonałości.

Pierwszą z zalet, na które warto zwrócić uwagę jest kwestia dostępności urządzeń. Siłownie tradycyjne otwarte są w określonych godzinach - poza nimi nie masz co marzyć o możliwości skorzystania ze znajdujących się w niej urządzeń. A siłownia plenerowa zawsze jest otwarta i gotowa do użytku. Poza tym jest całkowicie darmowa i raczej nie ma w niej kolejek.

Siłownia plenerowa zapewni Ci dokładnie takie same efekty jak ćwiczenia uprawiane w zwykłej siłowni. Możesz wzmocnić każdą z partii mięśni Twojego ciała. A do tego dochodzą jeszcze zalety wynikające z ruchu na świeżym powietrzu. To doskonały sposób na podniesienie wydolności organizmu - ćwicząc, oddychamy głębiej, a świeże powietrze wentyluje nasze płuca i dotlenia cały organizm. Poza tym podnosi się także odporność na infekcje i choroby, a to zawsze istotna korzyść.

Po ćwiczeniach na siłowni plenerowej poprawi się także Twoje samopoczucie i humor. Jakim cudem? Połączenie ćwiczeń fizycznych i świeżego powietrza daje niesamowity wyrzut endorfin, czyli hormonów szczęścia - im więcej ćwiczysz, tym bardziej szczęśliwy i pogodny się stajesz.

Siłownie plenerowe dostępne są o każdej porze dnia i roku. Darmowe i bez kolejek oraz duszącego zapachu dziesiątek spoconych użytkowników - są jedną z najlepszych form ćwiczeń fizycznych.

Podobne artykuły


14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1330
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1135
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1251
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 895
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 844
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 756
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 460
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 725
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 856
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1251
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 157
8
komentarze: 21 | wyświetlenia: 913
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska