Login lub e-mail Hasło   

Meble w lokalu gastronomicznym

Urządzasz restaurację, bar, kawiarnię? Sprawdź jakimi wytycznymi kierować się wybierając, a także projektując elementy wnętrzna i wystroju.
Wyświetlenia: 334 Zamieszczono 28/02/2018

Niepowtarzalny klimat
Lokal gastronomiczny obok dobrej kuchni, powinien odznaczać się niepowtarzalnym klimatem i wystrojem wnętrza. Ma to bowiem równoznaczne znaczenie, jak smak i wygląd podawanych potraw. Projektując wnętrze należy tak dobrać odpowiednie meble, żeby zapewnić gościom komfort, gdyż dobrze wkomponowane będą wprawiały klienta w dobry nastrój.


Projektowanie wnętrza
Każdy zakup mebli barowych powinien być dokładnie zaplanowany już w momencie projektowania lokalu. W tym zakresie można skorzystać z pomocy i usług ekspertów znających temat meblarstwa. To oni fachowo doradzą jak zaaranżować wnętrze, jakie meble spełnią nasze indywidualne potrzeby oraz z jakich materiałów powinny być wykonane. Ważną rzeczą jest funkcjonalność takich mebli, ale również estetyka wykonania.

Meble barowe
Punktem centralnym całego lokalu jest lada barowa z tzw. hokerami. Lada taka może mieć różnorodne kształty, w zależności od charakteru pomieszczenia. Do najpopularniejszych należą lady półokrągłe i okrągłe. Jednak dobrze prezentują się meble proste lub w kształcie liter „U”, „L”, „V”. Jak wiadomo dużą rolę w pomieszczeniu baru czy pubu odgrywa światło. Uwagę gości przyciąga dobrze zaaranżowane oświetlenie. Niestandardowe oświetlenie lady stanowić może funkcjonalną, a przy tym ciekawą kompozycję. Oryginalnym pomysłem może okazać się oświetlenie ledowe mebli.  W lokalach o tradycyjnym wystroju doskonale komponują się meble drewniane i skórzane, natomiast do wnętrz nowoczesnych można zastosować rozmaite materiały i tworzywa (metal, stal nierdzewna, plastik, szkło, technorattan, kamień). Dobrym pomysłem jest zamówienie mebli w firmie, która może je wykonać na indywidualne zamówienie oraz dodać logo lub wybrany przez klienta wzór.

Istotne elementy w wyborze lady:
- Wygoda
Niewygodne, źle zaaranżowane meble barowe mogą skutecznie zniechęcić do ponownej wizyty w lokalu. Będąc właścicielem, warto więc zadbać, by goście mogli spędzać czas w miłej atmosferze i przy wygodnych meblach. Należy więc dostosować odpowiednie wymiary, takie jak wysokość i szerokość blatu.
- Solidność
Meble barowe są intensywnie użytkowane. Są używane znacznie częściej niż domowe stoły i krzesła. Warto więc do ich wykonania wybrać trwałe materiały, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz środki czystości.
- Design
Oprócz wygody i trwałości, lady barowe powinny być wykonane z dużym poczuciem estetyki. Istotnym elementem, który ma wpływ na popularność danego baru jest niewątpliwie nowoczesny design, odpowiednio dobrana kolorystyka wystroju wnętrza, ciekawe wzory i pomysłowe rozwiązania.

Pamiętajmy, że stylowe, komfortowe i solidnie wykonane lady są podstawą wyposażenia baru czy pubu. Obecnie na rynku istnieje bogata oferta producentów i dystrybutorów mebli barowych, co z pewnością pozwoli na wybranie takich, które spełnią nasze potrzeby i oczekiwania.

Artykuł powstał przy pomocy:
- http://solidbase.pl - lady barowe, meble barowe, meble do kawiarni.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15643
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40559
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6086
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6202
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4042
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371966
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6403
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18914
24
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1786
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7880
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2869
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1836
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2579
 
Autor
Artykułhe he jesteś taka "złota rączka". Badylek spamujący, żadnego spamu się nie boi.

Panie Hamiltonie,
szczerze powiedziawszy spowiedziałem się Pana opinii, niesłusznej z resztą, bo moje wpisy są zgodne z regulaminem serwisu:
http://www.eioba.pl/oferta_dla_www
http://www.eioba.pl/spam_w_serwisie

Treści jakie umieszczam są unikalne, redagowane z myślą o um

...  wyświetl więcej

@badyllek1993: punkt 1.4 Zakazane jest publikowanie opisów produktów (w tym także stron internetowych), będących ich reklamą. Faktycznie na poniższych stronach nie ma żadnych reklam i opisów :
http://solidbase.pl
http://noclegigdynia.com.pl
http://electric.pl
to zachęta do molitwy i zaproszenie na roraty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska