Login lub e-mail Hasło   

Górska jazda rowerem - podstawy i porady

Słowem wstępu Wielu ludzi w dzisiejszych czasach rezygnuje częściowo z komunikacji miejskiej, samochodów na rzecz rowerów. Można na tym dużo zaoszczędzić przy okaz...
Wyświetlenia: 183 Zamieszczono 07/03/2018

Słowem wstępu

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach rezygnuje częściowo z komunikacji miejskiej, samochodów na rzecz rowerów. Można na tym dużo zaoszczędzić przy okazji nabyć kondycji i ogólnie czuć się zdrowiej. Jednak najczęściej jest tu mowa o  miastach a co z tym związane z dojazdem do pracy, do sklepu albo przejażdżka ze znajomym po parku. Wielu ludzi uważa że jazda rowerem po górach jest trudna i bezsensowna lecz ja postaram się w tym artykule rozwiać kilka wątpliwości i zachęcić do górskich wycieczek rowerami.

 

Wybór roweru

Nie każdym rowerem można wybrać się na górskie szlaki i czerpać z tego przyjemność albo chociaż podstawowy komfort jazdy. Przed planami związanymi z górską tułaczką na rowerze radzę aby wybrać odpowiedni model do jazdy po takich nawierzchniach. Tutaj podam kilka typów które nadają się do tego aby móc ruszyć w podróż.

Rower Górski

Rower ten jest przeznaczony typowo do trudnych warunków panujących na górskich nawierzchniach. Często też używany jest aby poruszać po torach przeszkód. Jest doskonałym wyborem gdy mamy zamiar poruszać się po trudnych ścieżkach. Średnica kół w takim rowerze wynosi 26-29 cali a opony można dobrać do terenu jeżeli założymy odpowiednie bez problemu posłuży nam tez w mieście.

Rower Trekkingowy

Zazwyczaj posiada 28 calowe koła. Doskonale nadaje się do wielodniowych tras. Jest przeznaczony zarówno do mniej wymagających ścieżek górskich lub leśnych jak i do nawierzchni asfaltowych.Bardo popularny i uniwersalny typ roweru.

Rower Crossowy

Bardo podobny do roweru trekkingowego z tą różnicą że producenci pozbywają się w tych modelach akcesoriów.

Sprzęt

Gdy wybieramy się w góry zachęcam do zabrania sakwy w której przechowywać będziemy swój bagaż podczas naszej wyprawy. Polecam również do zamontowania rogów na kierownicy gdy nasz rower fabrycznie ich nie posiada ponieważ przydadzą się w dłuższych trasach. Bezpiecznie jest też zakupić kask rowerowy który ochroni naszą głowę przed ewentualnym upadkiem. Dodatkowym atutem będzie zakup uchwytu na bidon oraz samego bidonu gdyż przy dłuższych trasach będzie bardzo przydatnym bajerem który powstrzyma nas od zbędnych postojów na dostarczenie płynów.

W góry

Mam nadzieję że powyższymi poradami rozjaśniłem choć trochę wątpliwości że jazda po lesie może być tylko katorgą. Z powyższym sprzętem stanie się bardzo przyjemna i relaksująca. W Polsce mamy wiele świetnych ścieżek leśnych z których polecam korzystać w ładne popołudnia, warto włożyć trochę wysiłku aby podziwiać nasze lasy oraz piękne krajobrazy.

Sklep rowerowy Iwobike.pl.

Podobne artykuły


14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1141
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1259
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 896
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 847
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 985
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 763
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 470
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 727
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 858
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 827
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1256
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 221
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 183
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska