Login lub e-mail Hasło   

Tajemnice kobiet...

... i życzenia z serca płynace
Wyświetlenia: 274 Zamieszczono 11 dni temu

Jeśli potrafisz podtrzymać ciekawość życia i być wciąż zaskakiwany jego tajemnicami możesz opóźnić stawanie się starym.

 

Życie w  miłości... to życie wieczne 

 

 

"... Anastazja wzdrygnęła się, odchyliła. Jej wesołe i dobre oczy patrzą w moje i błyszczą, lśnią radosną pewnością na przekór wszystkiemu.

- Ja nie muszę nic radzić, bo zawsze istnieje jedna, jedyna prawda. Umiera jedynie ciało. Tylko ciało! A dla reszty śmierć to tylko sen, Władimirze.

- Sen?

- Tak, sen.

Anastazja podniosła się na kolana i zaczęła mówić, patrząc mi prosto w oczy. Ale jakoś tak zaczęła mówić, że wszelkie odgłosy, radio w kuchni, szum za oknem, nagle umilkły, kiedy cichym głosem powiedziała:

- Kochany mój! Przed nami wieczność.

Życie zawsze rządzi się swoimi prawami. Wiosną zabłyśnie promień słońca, w nowe ubranie oblecze się Dusza, ale i ciało śmiertelne nie na próżno pokornie obejmie się z ziemią. Świeża trawa i kwiaty wzejdą z naszych ciał na wiosnę. Wiecznie będziesz słyszeć śpiewy ptaków, poić się kroplami deszczu. Wieczne obłoki na niebie niebieskim uraczą cię swym tańcem. Jeśli rozsypiesz się po całym bezgranicznym Wszechświecie, zachowując niewiarę, to z tych pyłków błądzących w wieczności zacznę cię zbierać, mój kochany. A posadzone przez ciebie drzewo mi w ty pomoże, rychłą wiosną swoją gałązkę wyciągnie tam, gdzie Dusza twa przebywa w pozbawionym uczuć pokoju. I ten, kogo dobrem obdarzyłeś na ziemi, z miłością pomyśli o tobie. A jeśli całej ziemskiej miłości nie wystarczy, aby na nowo cię urzeczywistnić, to jedna, którą znasz, bo znasz ją, na wszystkich planach bytu Wszechświata zapała tylko jedynym pragnieniem: “Urzeczywistnij się, kochany mój”, sama na ten moment umierając.

- Czy to będziesz ty, Anastazjo? Pewna jesteś, że możesz tak zrobić?

- Tak, każda kobieta potrafi to zrobić, jeśli umie Logos w uczucia ścisnąć.

- A jak ty? Kto tobie pomoże powrócić ponownie na Ziemię?

- Sama mogę to zrobić, nikogo nie fatygując.

- Ale jak cię poznam? Przecież będzie to już całkiem inne życie?

- Gdy znów pojawisz się na Ziemi i staniesz się podrostkiem, zobaczysz dziewczynkę, smarkulę z rudymi włoskami, w sąsiednim sadzie. Powiedz małej, o lekko krzywych nóżkach, coś miłego, zwróć na nią uwagę. Gdy podrośniesz i staniesz się młodzieńcem, będziesz się rozglądać za pięknymi dziewczętami. Nie spiesz się, by swój los wiązać z nimi. W sąsiednim sadzie dorasta dziewczynka, na razie cała w piegach, na razie niepiękna - ale tylko na razie. Kiedyś dostrzeżesz, jak ukradkiem śledzi twoje kroki. Lecz ty się nie śmiej i nie drwij z niej ani nie przeganiaj, gdy czerwieniąc się ze wstydu, podejdzie do ciebie, żeby odciągnąć cię od dojrzałej kobiety. Trzy wiosny przeminą i dziewczynka z sąsiedztwa przemieni się w urodziwą dziewczynę. Pewnego razu spojrzysz na nią i miłość zapłonie w tobie. Szczęśliwy będziesz z nią. Ona szczęśliwa będzie, w tej szczęśliwej wybrance żyć będzie Dusza moja.

- Dziękuję ci za piękne marzenie, bajarko moja miła.

Ująłem ją ostrożnie za ramiona i przygarnąłem do siebie. Pragnąłem słuchać, jak namiętnie bije jej serce, czuć, jak pachną włosy tej pięknej kobiety, która wierzy wyłącznie w dobro, w wieczność. Może chciałem uchwycić się jej niemożliwych, nierealnych, marzeń niczym tonący brzytwy. Od jej słów o przyszłości przestrzeń wokół wypełniła się radością.

- Choć to, co mówisz, to tylko piękne słowa, ale radośniej staje się na Duszy, gdy się tego słucha.

- Słowa marzenia wielką energię w ruch wprawiają. Swoim marzeniem, pomysłami człowiek własną przyszłość tworzy. Uwierz, wszystko to zdarzy się dokładnie tak, jak to słowami dla nas dwojga wymalowałam. Lecz ty masz wolność swoich marzeń i wszystko możesz zmienić, wypowiadając słowa inne. Masz wolną wolę, jesteś wolny, i każdy sam dla siebie jest twórcą.

- Żadnego z twoich słów zmieniać nie będę. Postaram się w nie uwierzyć.

- Dziękuję.

- Za co?

- Za to, że nie zniszczyłeś wieczności dla nas dwojga...."

Fragment z "Anastazja" - Władimira Megre

 

Podobne artykuły


14
komentarze: 42 | wyświetlenia: 847
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 619
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1826
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 384
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 380
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1171
10
komentarze: 137 | wyświetlenia: 656
10
komentarze: 44 | wyświetlenia: 472
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 308
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2250
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 652
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 337
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 396
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 389
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

O ile dobrze sobie przypominam to został namalowany obraz na podstawie zdjęcia na samym dole, dobrze sobie przypominam ?

  Marcin Sz,  11 dni temu

@pokrzywiony: Masz rację. Zrobiłem fotkę na stop klatce z video z relaksacyjną muzyką pod Tai Chi. I ta fotka była inspiracją dla obrazu... modelka z video! Często też inspiracją do obrazów są moje fotki krajobrazów. W plenerze fotki a w zaciszu hotelowego pokoju w Płaskiej obrazy. W domu rzadko maluje - zapach farby odstrasza domowników.
Usciski

@Marcin Sz: Ja akurat lubię zapach farby, heblowanego drewna, żywicy ... Pachną ucieleśniającą się inspiracją ...
https://www.youtube.com/watch?(...)Mn3bMiE ... fajna ścieżka dźwiękowa :)

Ucieleśniająca się inspiracja ...niechaj zawsze będzie inspiracyjnym ucieleśnieniem.

Koleżanki i koledzy realizacja nakreślonych zadań programowych zmusza nas wszystkich do inspirowania istniejących warunków artystyczno-programowych, z drugiej strony zakres i miejsce szkolenia artystycznych kadr ucieleśnia rolę w kształtowaniu dalszych inspiracji.

  Marcin Sz,  10 dni temu

@Hamilton Starszy: Twoją intencją komentarza, jak zwykle, był humor - ucieleśniłem go w słowach poniżej by ... stał się inspiracją do opisu intencji - żartuję

Najnowsze badania w neuropsychologii podkreślają znaczenie ludzkich intencji w procesie konstruowania rzeczywistości. Badania te wskazują, że przynajmniej 80% wszystkiego, co jest spostrzegane jako zewnętrzne, jest wewnętrznie tworzo

...  wyświetl więcej

@Marcin Sz: A jeśli bym napisał że to właśnie intencja zakłada klapki na oczy, to pomyliłbym się ?
Ps. Tak na marginesie chciałem się zapytać, jaki jest koszt pobytu w Płaskiej ?, bo jakoś te ciasteczka miejscowych Gospodyń pokazane na Twoich zdjęciach są tak kuszące :)

@Marcin Sz: moją intencją było wskazania na skłonności do takiej nowomowy za pomocą której można dużo komentować nie mając kompletnie nic do powiedzenia. Ciebie to nie dotyczy.

@Hamilton Starszy: masz rację. Zabawą przednią byłoby przytoczenie mów urzędników i prawników.. jak powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć i toczyć sprawę w nieskończoność? Był czas kiedy w sztuce obowiązywała "genialna" zasada: "im dziwniej , tym lepiej" i to przyciągało tłumy , a praktyczni żeglarze, z przed lat, wymyślili: im ciemniej tym jaśniej ( i tu chodziło o nawigację przy brzegu gdy położenie odczytywano z morskich latarni). Pozdrawiam Serdecznie Mistrza

@Marcin Sz: "Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem" - Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę., autorswa Johannesa Clauberga. Zasada znana bardziej jako "brzytwa Ockhama". Przed jej wprowadzeniem nie tylko w sztuce, ale i innych dziedzinach im więcej bleblano tym "lepsze" było dzieło. Mistrzami nowomowy byli komuniści. Taki tow. Chruszczow potrafił 10 godzin mówić i niczego nie powiedzieć.
http://eiba.pl/2

  gnostyk,  10 dni temu

@Marcin Sz " Ja swiata ciekawy..."Jak to mówił Kargul a mimo to czuję że się
starzeję Marcinku :) Wszystkie Anastazje i nasze Panie to wielka i kusząca
tajemnica, ba, niezgłębiona wręcz i czarująca :) Niewyśpiewana i nie wytańczona :)
Pozdrawiam Marcinku :)

@gnostyk: Oj! Tak Rysiu Miły... Chciało by się ... chciało... i kochać i ciało i ,,... wyjść z tego cało.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska