Login lub e-mail Hasło   

Kamerzysta na weselu - wspomnienia wyjątkowych chwil jak żywe

Choć nie każdy decyduje się na zatrudnienie kamerzysty na własny ślub, zdecydowanej większości młodych ciężko wyobrazić sobie weselne przyjęcie bez jego udziału
Wyświetlenia: 279 Zamieszczono 10/03/2018

filmowanie rzeszówW końcu film z wesela to piękna pamiątka, która będzie nam towarzyszyć przez całe lata. Postaramy się powiedzieć Wam o kilku istotnych kwestiach w doborze kamerzysty, a także przekonać do niego tych z Was, którzy na ten moment nie przewidywali jego zaangażowania.

Bardzo wiele osób poszukuje kamerzysty na weselę z opóźnieniem, traktując ten aspekt przyjęcia dość drugorzędnie. To wielki błąd: zatrudnienie dobrego kamerzysty jest takim samym wyzwaniem, jak zaangażowanie dobrego zespołu czy wynajęcie dobrej sali. Najlepsi operatorzy mają zaplanowany grafik nawet na kilka lat do przodu i mogą w ogóle nie mieć czasu na sfilmowanie Waszego ślubu. Pod żadnym pozorem nie zaniedbujcie tego aspektu: o filmowanie wesela warto zadbać równie szybko, co o pozostałe elementy składowe wesela. Potem może się okazać, że wszyscy najlepsi fachowcy nie są już dostępni w Waszym terminie.

Nie tylko człowiek od trzymania kamery

filmowanie lublinKamerzysta na wesele już dawno przestał być osobą, która tylko biega po sali weselnej trzymając w rękach kamerę. Jeżeli kamerzysta ma nagrać dobry jakościowo film, musi być bardzo dobrze przygotowanym i profesjonalnie wyposażonym rzemieślnikiem.

Przed zatrudnieniem filmowca warto zorientować się, jaki sprzęt posłuży do nagrania Waszego przyjęcia. To bardzo istotne: aktualnym standardem filmowym stała się rozdzielczość 4K (Ultra HD). Jeżeli kamerzysta dysponuje kamerą o niższej rozdzielczości, możecie finalnie być niezadowoleni z efektów: na dużym telewizorze obraz będzie rozmazany. Pamiętajmy też, że film z wesela jest pamiątką na całe życie, w związku z czym jakość powinna być jak najwyższa. Najlepiej, by kamerzysta nagrywał wesele właśnie w rozdzielczość 4K, a najlepiej jeszcze większej.

Świetnym pomysłem jest też zaangażowanie takiego operatora, który uwzględnia w swoich filmach aktualne trendy. Bardzo fajną opcją jest np. filmowanie z drona, które umiejętnie wykonane daje wyśmienite, piękne efekty, dodające uroczystości o wiele większego rozmachu. Kamerzysta powinien też przewidywać filmowanie niektórych momentów przyjęcia ze statywu. Innym razem, jeżeli podczas wesela mają miejsce dynamiczne tańce i zabawy, operator powinien umieć znaleźć się w środku „akcji”, by film charakteryzował się jeszcze większą dynamiką.

Niezwykle ważna jest też zdolność montowania zebranego materiału. Sprawny operator będzie potrafił wybrać najciekawsze momenty i odpowiednio je ze sobą połączyć, by film nie był nudny, a każdy z weselnych gości miał swoje pięć minut. Warto też, by pewne fragmenty obrazu były ozdobione atrakcyjnymi efektami czy muzyką.

Rodzi się tylko pytanie: skąd wiedzieć, że to akurat „ten” operator? Wymaga to oczywiście pewnego wysiłku ze strony młodych. Przede wszystkim, koniecznie trzeba zadać szereg pytań kamerzyście o zakres oferowanych przez niego usług. Niezbędne jest też przejrzenie jego portfolio: każdy profesjonalista powinien mieć przygotowanych szereg filmów swojego autorstwa, które mógłby Wam udostępnić. Dopiero na podstawie gotowych prac danego operatora będziecie mogli ocenić jego umiejętności.

Pamiątka, po którą sięgniecie wiele lat później!

kamerzysta lublin

Jeśli nie macie pewności, czy chcecie zatrudniać kamerzystę na wesele, pamiętajcie tylko o jednej rzeczy: film z Waszego przyjęcia to pamiątka na całe życie! Owszem, może kiedy obejrzycie go kilka miesięcy po uroczystości, nagranie nie wywrze na Was takiego wrażenia. Gdy jednak sięgniecie po nie za 10 lub 20 lat – efekt będzie zgoła inny. Zobaczcie zresztą, jak wiele radości przysparzają filmy z wesel Waszym rodzicom czy wujkom. Oglądają je zawsze z wielkim zaangażowaniem, sentymentem i radością. A przecież kiedyś wszyscy będziemy na ich miejscu i z takim samym ciepłem w sercu jeszcze raz przeżyjemy radosne chwile, które towarzyszyły nam podczas własnego wesela.

Trudno bowiem wyobrazić sobie lepszą pamiątkę ze ślubu, niż właśnie jego uwiecznienie na filmie. Wesele to dzień magiczny, piękny i jedyny w życiu. Będziemy je wspominać już zawsze, a dzięki dobrze przygotowanemu filmowi urok tej chwili będzie zachowany na długie lata. Dlatego też nawet wówczas, gdy zatrudnienie kamerzysty nie jest Waszym priorytetem, warto zdecydować się na ten element i poświęcić mu odpowiednio dużo czasu. Wiele osób, które nie zdecydowały się na zaangażowanie filmowca, odczuwa potem żal, gdy ogląda cudze filmy weselne. A, w skali całego przedsięwzięcia, filmowanie wesela nie jest aż tak kosztowne, jak wiele osób uważa. Uważamy jednak, że jest to trud warty zachodu: ta piękna pamiątka już zawsze będzie Wam towarzyszyła i na stałe utrwali czar Waszego ślubu.

Podobne artykuły


40
komentarze: 39 | wyświetlenia: 17488
32
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2613
26
komentarze: 31 | wyświetlenia: 4209
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 25312
23
komentarze: 20 | wyświetlenia: 2754
23
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3356
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3178
22
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15553
21
komentarze: 28 | wyświetlenia: 2162
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3004
19
komentarze: 14 | wyświetlenia: 8184
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 43489
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska