Login lub e-mail Hasło   

Apologetyka natury! Homoseksualizm 3

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.andrzejbudzinskivitasana.it/polski.html
Homoseksualizm jest zakłamaniem natury. W konsekwencji ci, którzy go popierają, w sposób bardziej lub mniej świadomy, są kłamcami i współpracują z szatanem.
Wyświetlenia: 264 Zamieszczono 18/03/2018
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Apologetyka. Czy wiecie, co to jest? Dlaczego to się rozwinęła?

Apologetyka (łac. apologeticum, z gr. ἀπολογία) – dział teologii (teologia fundamentalna, której apologetyka jest wymiarem praktycznym) lub literatury zajmujący się obroną wiary, w szczególności chrześcijańskiej, przed zarzutami przeciwników oraz uzasadniający podstawowe prawdy wiary. Termin ten również dotyczyć może twórczości pisarskiej apologetów. Mianem tym określa się pisarzy wczesnochrześcijańskich z II i III w. działających w okresie po Ojcach Apostolskich… Apologetyka stawia sobie za zadanie obronę przekonań religijnych za pomocą argumentacji historycznej i racjonalnej, bardzo często na podstawie Biblii. Celem jej jest m.in. wykazanie braku konfliktów między nauką a religią oraz między rozumem a wiarą”1.

Apologetyka w bardzo prosty sposób jest reakcją, która narodziła się po to, aby bronić wiarę przed herezjami2, wbrew błędnym ideowym. Także i my, którzy popieramy heteroseksualizm, musimy wiedzieć, jak go „bronić”, albo lepiej jak wykazać jego prawdziwość, ponieważ prawdy nie trzeba bronić. Prawda jest Prawdą. Obroni się sama i wcześniej lub później wyjdzie na wierzch. Tak jest w przypadku heteroseksualizmu. Nie myślimy tylko o „obronie” idei na poziomie intelektualnym, o myślach oderwanych od rzeczywistości życia. Nie! Dlatego, że ten problem dotyka bardzo ważnej rzeczy naszego istnienia, która stanowi porządek w nas samych, na ziemi, w naturze i we wszechświecie. Mówimy o najgłębszej prawdzie, która gwarantuje nam wewnętrzną i zewnętrzną integralność i równowagę. Mówmy o prawdzie stworzenia!

Ma to ogromny wpływ na styl życia, zdrowie i rozwój społeczeństwa. Musimy mieć świadomość, że herezja homoseksualizmu, jeśli pozostawimy ją w imię tolerancji i wolności, zaszkodzi i zniszczy nasze społeczeństwo, ponieważ dotyka korzeni naszej egzystencji, osobowości i tożsamości. Homoseksualizm jest zakłamaniem natury. W konsekwencji ci, którzy go popierają, w sposób bardziej lub mniej świadomy, są kłamcami i współpracują z szatanem.

2Herezja (gr. αἵρεσις hairesis – wybierać, łac. haeresis) – doktryna religijna odrzucana przez władze kościelne lub religijne jako błędna[2]. Koncepcja taka ma zastosowanie m.in. w buddyzmie, chrześcijaństwie, islamie, judaizmie oraz hinduizmie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Herezja

Podobne artykuły


35
komentarze: 25 | wyświetlenia: 27145
31
komentarze: 31 | wyświetlenia: 5336
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8982
24
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1337
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17726
18
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1772
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4364
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3559
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6030
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4123
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11064
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5473
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3605
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  Hamilton,  18/03/2018

Połączyć wiarę, jej obronę, herezje i homoseksualizm w jedno może jedynie człowiek, który przeszedł traumę rozporkową w zakrystii w dzieciństwie. Zgłoś to. Może jeszcze się nie przedawniło. Tak czy inaczej rozumiem twój ból. Pozostaje nam tylko współczucie. Jeśli ci to pomaga to pisz.

  Hamilton,  18/03/2018

Homofobia ma najczęściej następujące źródła:
- irracjonalna niechęć do wszystkiego co inne,
- własne skłonności homoseksualne, które nie są akceptowane i powodują silne wyparcie,
- krzywdy i złe doświadczenia poniesione najczęściej w dzieciństwie,
- prymitywne zachowania stadne. Środowisko preferuje takie zachowania, więc tak się zachowuję by być akceptowanym i odrzucić ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska