Login lub e-mail Hasło   

Hejterzy w eioba.pl, znowu w akcji

W eioba.pl hejterzy (kryjąc się pod nickami: Dyl Sowizdrzał i Hamilton Starszy, koLo, liwa, VIVI. i jotko49), hejtują przede wszystkim osoby, które piszą pod swoim mianem
Wyświetlenia: 4.015 Zamieszczono 05/04/2018

Hejterzy, to osoby, które zamieszczają obraźliwe i agresywne komentarze w Internecie. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To  także wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i odrzuceniem, grafiką czy filmem. Obraźliwe komentarze są postrzegane jako akt cyberprzemocy i nękania psychicznego. Hejterzy w sposób napastliwy i używając mowy nienawiści (nazwa pochodzi od spolszczenia angielskiego słowa hate - nienawidzić) krytykują daną rzecz (np: twórczośc, dorobek), lub osobę (najczęściej publiczną).

Fala hejtu zalewa szczególnie fora dyskusyjne i komentarze w serwisach plotkarskich. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych użytkowników w czasie dyskusji, ale nie tylko ich. W wypadku eioba.pl hejterzy (kryjąc się pod wymyślonymi nickami: Dyl Sowizdrzał, Hamilton Starszy, koLo, liwa, VIVI. i  jotko49), hejtują przede wszystkim osoby, które piszą z „otwartą przyłbicą”, czyli pod własnym imieniem i nazwiskiem. 

Administratorzy portalu, gdy nie chodzi o osoby z pierwszych stron gazet (które mają pieniądze i możliwości, aby zagrozić nawet zamknięciem portalu), nie reagują zbyt spiesznie aby zamknąć konta hejterów, bo ci napędzają im odsłony (za które tylko, zarabiają pieniądze), wykorzystując pierwotne instynkty człowieka, takie jak agresja, okrucieństwo, podłość, chamstwo, szyderstwo, grubiaństwo, mściwość i zwykłą ludzką ciekawość.

Co prawda admin zlikwidował pierwsze konto Dyla Sowizdrzała za hejtowanie, ale zostawił (oszczędził) konto drugiego hejtera: Hamiltona Starszego, który był tak samo jak Sowizdrzał dosadny w obrażaniu, agresji i mowie nienawiści w stosunku do nas i do innych użytkowników eioba.pl., szczególnie tych piszących pod własnym imieniem i nazwiskiem. Podłym rodzajem hejtów są "też wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i odrzuceniem, grafiką czy filmem", w tym wypadku odrzucaniem artykułów autora, który nie może odpowiedzieć im tym samym, bo sami nie potrafią nic sensownego napisać, a ich aktywność polega tylko na odrzucaniu (i daniu kilku głosów dla niepoznaki).

Wszyscy to czytaliście i widzieliście te bezsensowne odrzucenia (z niepasującymi do treści powodami), ale nie reagowaliście, może ze strachu przed hejtowaniem i odrzuceniem waszych artykulów, a może dlatego że to jeszcze was nie dotyczyło.

Poniżej hejty zgranej paki hejterów: Dyla Sowizdrzała i Hamiltona Starszego, koLo, liwy, VIVI. i jotko49

Hamilton:   "@milord36: chce ci się robić za wiejskiego głupka? Kto cię tu poważne traktuje? Stary chłop, a robisz z siebie pośmiewisko." do artykułu Plany zniszczenia państwa polskiego (2).  (13 dni temu)

 

Hamilton:   "@Janusz Nitkiewicz: zbierał medale, odznaczenia, cekiny i dyplomy, a nawet zdjęcia radzieckich hokeistów. Był nawet w ORMO. Teraz na skupie złomu tego nie chcą. Świruje chłop i tęskni we łzach. A tak się starał. " do artykułu Tęsknota za komuną?.  (15 dni temu)

 

Hamilton:   "@Bilbo Bagins: sam widzisz co cię czeka. Wikt i opierunek przez 2 lata. Nie ja przygotowałem ten spektakl, nie ja w nim uczestniczyłem, i nie ja twierdzę, że te zachowania są pedofilskie. To wnioski wypływające z twojej chorej wyobraźni." do artykułu Pierwsza komunia święta..  (17 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "@Adam Jezierski: Hahah ty ponoć agent byłeś, to powinieneś wiedzieć ;-) Wiedziałem, że przyjdzie czas, że przylgniesz do drużyny cięzkich umysłem grafomanów jak glonojad do szkła akwarium, pożywiaj się dalej. W sumie jak sobie przypomnę twoje z kolei wyłożenia o twoich tajnych misjach, wizytach miliarderów w twojej księgarni - antykwariacie to niczym sie nie różnisz od krostki , jego jachtu, zakup ..." do artykułu Konkurs poezjii odsłonianej.  (16 godz. temu)

Dyl Sowizdrzał:   "@Zdzisław Sadowski: hahah mierny bierny walczy o odsłony , przebiegły jesteś vel sadof jak stary kruk ze spleśniałym serem w dziobie, moze coś zaśpiewasz ? , masz taki aksamitny głos. Miły bracie, Nie mogę się nacieszyć, kiedy patrzę na cię! Cóż to za oczy! Ich blask aż mroczy! Cóż za wąsik ! na twarzy róż pąsik ! A jeśli nie jestem w błędzie, mil ..." do artykułu Współczesne spojrzenie na patriotyzm.  (7 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "@Zdzisław Sadowski: Panie von Sadoski, widzę, że się pan rozwijasz w swojej głupocie jak tasiemiec w jelicie. Żyjesz pan poprzednim ustrojem, chwalić się publicznie odznaczeniami PRL , toż to nawet dziś przez ludzi na poziomie traktowane jest jak debilizm, głupota i relikt. Zazwyczaj odznaczani byli tzw. ' pożyteczni idioci' którym nie trzeba było placić pieniędzmi, tylko taki pół-głup dostał odzn ..." do artykułu Rozmowa ze Zdzisławem Sadowskim, dziennikarzem obywatelskim.  (7 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "Znowu Matuł-a i jej spam... Ta, szczególnie miłością bezinteresowną darzą matki te dzieci z gwałtu, te które za chwile oddadzą do koszyczka anonimowego, albo zakiszą w beczce. Heh, najpiękniejsze uczucie, pogratulować wachlarza sfery uczuciowej ... Suka tak opiekuje się szczeniakiem, Maciora małym prosiakiem, a kotka kociętem ... a ta zawodzi, jakby pierwszy raz dostała biegunki. Żeby matki wychowy ..." do artykułu Macierzyństwo – miłość od pierwszego wejrzenia?.  (8 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "@zakrawarski: Z poziomem schodzisz już na dno, ani to poważne, ani sarkastyczne, a jak opinia inna to albo pijany albo z pisu, a tak naprawdę nie różnisz się od tych baranów i nie chce mi się juz z tobą prowadzić jałowych rozmów, zostaje kler, na jego temat mamy podobne zdanie i niech tak zostaje. https://twitter.com/ewabugala?lang=gl Powyżej link, też takich co posiłkują się tylko ..." do artykułu Chcesz życ wiecznie ? ....Niekoniecznie...ale......  (8 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "@Z. Kostka: krosta ? w sumie to dobrze, że takie podsumowanie zrobiłeś ( kto i ile odrzucał wasze wypociny) z mutantem Von Sadem, teraz w odpowiedzi na wasz sposób robienia ruchu na waszych nędznych stronach z art. odpowiem zawsze , ich odrzuceniem. Masz to jak w żydowskim banku ;-) Twoja dziecinność, dawno już przekroczyła granice przedszkolnej głupawki, Sadowski swoimi komentarzami tylko, już wi ..." do artykułu Zaborczość kobiet?.  (9 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "Hahahaha, Von Sadow , hahahaha ... Sadowski, dzieciak na nocniku, niech się bawi." do artykułu Artykuł z komentarzy - plagiat.  (10 dni temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   @Hamilton: Miałeś rację, że mnie opierdoliłeś kiedyś, że zagłosowałem na przedruk tego głąba. Pierd..ić o manipulacji, będąc pod jej wpływem z drugiej strony ... dobry model spolegliwego pożytecznego pajaca. Stronnicza głupota bije po oczach, tvsren niczym się nie różni od kurwizji Kurwskiego ścierwa, widz traktowany jest jak przygłup a pożyteczni idioci za darmo rozpowszechniają takie bzdety. Lin ..." do artykułu Dzień bez ścieku!.  (20 godz. temu)

 

Dyl Sowizdrzał:   "Ale trzeba być spłaszczonym imbecylem, żeby zestawiać w jednej tabelce i liczyć odsłony komuś kto ma 10 art. przy kimś kto ma art 200 ... jakiekolwiek zasady rządzące statystyką nie mają tu miejsca, dziecięca zabawa i bezrobocie próżniaka. Panie kostka, siedzisz pan tu od ponad roku ...? Ja nie przypominam sobie jakiegokolwiek art. który zasługiwałby na zagłosowanie ! Swoją głupotą przerażasz pan ..." do artykułu Do użytku wewnętrznego: Podtytuł "Konkurs".  (21 godz. temu)

.

Dyl Sowizdrzał:   "@Hamilton: Wujo ! zagadka rozwiązana ;-) Panu kostce żonka sie puściła z Arabem w Reichu, dlatego chce ich na Grynlandie , haha kto by pomyślał ... jacht dał w zastaw, niech się cieszy , dzis dostałby dziurawy ponton, którym przypływają po 50 sztuk z Afryki. Haha jutro zagłosuje na kilka artów Zdzicha, hahah ciekaw jestem ile Zdzichu bedzie spokojnie siedział, bez zrzędzenia o odsłonach ? obstawia kto ? " do artykułu Zaborczość kobiet?.  (11 godz. temu)

koLo:   "@Zdzisław Sadowski: Weź istoto rozbieg i pier..lnij tym, co ci na karku siedzi. Może będzie lepszy układ neuronów a co za tym idzie, inne zjawiskowo piękne cudo wyniknie z tego jeb... cia. " do artykułu Kiedy umiera samotny lokator?.  (17/02/2018)

koLo:   "@Koriolan: Weź facet nie ośmieszaj się. Oświecony a taki ciemny. Może (u)ducha wezwij." do artykułu Mowa nienawiści.  (10/05/2017)

koLo:   "@lajla1: Pierdzielisz dziewko. W duszy masz diabła, a twoje myśli są we władaniu demonów. Nikt za tobą nie pójdzie, bo śmierdzisz na odległość. Precz dziecię szatana, tu nie ma miejsca dla ciebie!!!!!" do artykułu Noe i sprawiedliwość.  (21/02/2017)

liwa:   "'szerokie biodra' = nieustanne jajeczkowanie?????? co za BZDURY!! " do artykułu Zmiany ideału kobiecego piękna.  (21/10/2017)

liwa:   "@pokrzywiony: hahahaa, hahaahhaaaa... :))) idź się lecz, może jakiś dobry medyk da ci szansę na wypróbowanie nowych leków na psychozy, jesteś chory na głowę dość poważnie, rokowania na życie - ostrożne... nie zwracaj się już do mnie, jesteś dla mnie zbukiem... " do artykułu Unia spienięża polskie maszyny.  (24/09/2017)

liwa:   "@szubrawiec: pocałuj mnie w wirtualny odcisk na d***e, od początku mam jedno zdanie o tobie, jesteś jak menda, która szuka wrażeń ... olewam cie... chcesz zabłysnąć? za dużo masz kurzu na sobie... grunt to zwracać na siebie uwagę, tak robią ludzie bez wartości... sie maaa... " do artykułu Potworek i jego PiS-owski st-worek.  (24/08/2017)

VIVI.:   "Uznaję, że autor albo jest niepoczytalny, albo napisał to pod wpływem bardzo toksycznych substancji. Trzecia hipoteza, że mieszka na innej planecie i jest nieznanym homo sapiens gatunkiem" do artykułu Głupia młodość?.  (04/09/2017)

VIVI.:   "@duchowopopsuty: nie mam kaca. wróciłam z treningu. Rękawice z kimś takim?? come on??... chyba żartujesz.. jesteś największym KALEKĄ emocjonalnym jakiego znam i było mi ciebie żal. dalej jest, ale tylko ty masz na to wpływ i możliwość zmiany. Zrozumiałeś ciapko? I przestań już obrażać innych i zarzucać im czegoś o czym nie masz pojęcia ok? No.." do artykułu ... wiatr czy wspomnienie ? ....  (07/10/2017)

VIVI.:   "@Zdzisław Sadowski: Panie Zdzisławie - to leki czy alkohol?" do artykułu Wywiad z przyjaciółką.  (16/11/2017)

VIVI.:   "@Zdzisław Sadowski: Panie Zdzisławie - jest poważniej niż myślałam. Jest Pan naprawdę niebezpieczny. Serio. Ta psychoza, paranoja i rozdwojenie jaźni w jednym staje się mało zabawna farsą. Czy ma Pan do kogo zgłosić się o pomoc?" do artykułu Wywiad z przyjaciółką.  (16/11/2017)

VIVI.:   "@Zdzisław Sadowski: z pewnością Zdzisek, a teraz marsz po leki!" do artykułu Jak to wiek temu, się żeniono (wychodzono za mąż), cz. II.  (26/11/2017)

VIVI.:   "@Zdzisław Sadowski: Zdzisek - zmień leki. Serio. Stajesz się niebezpieczny." do artykułu Statystyczny rok w eiobia.pl.  (02/03/2018)

jotko49,   @Adam Jezierski: Ktoś spłukał twój sukces i Motława zmieniła kolor, a waniajet jako i on aż sanepid plaże w Gdańsku pozamykał...dojdzie do Szczecina czy tfurcy z klakierami sami dadzą radę. ;-)) do artykułu Memento mori dla Hamiltona.        

jotko49,   @Adam Jezierski: Bowiem poziom twych wypocin jest bezdyskusyjny...do artykułu Kto się boi czarnego luda i dlaczego boi się?. 

jotko49:   "@blyskotka: Błyskotliwa Zdzisio, wiedząc że nie logując się zaglądasz jak twój nowy sympatyk zza morza, informuję...od Jotko bądz łaskawa cztery długości w bok, nim do końca popsujesz swój ...wzrok." do artykułu Warto przeczytać cz. 

jotko49:   "@Zdzisław Sadowski: W drodze wyjątku... Ponoć wiekiem podobnie jestem nad grobem, nie prowokuj , zważ co piskasz, by mi szczędzić wstydu dyskutując z takim żłobem.:-( " do artykułu Limeryki i fraszki.

jotko49:  "@zakrawarski: Minusy cieniasie to dam tobie za debilny fanatyzm i podjudzanie, którego nawet Dylu nie jest w stanie wykorzenić, Jemu jak zwykle plusa byś dalej mógł się pienić... szach- mat. Reanimacja twa nieskuteczna art. do szamba... "do artykułu Jeśli ktoś obali Vatykan .....to będą to kobiety !

Ps. Ostatnio ujawnili i uaktywnili się kolejni, niepiszący hejterzy, nadmiernie odrzucający artykuły, to Piotr Stanisław Issel , miro von kässelbach , skalgo .

Podobne artykuły


9
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1420
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38199
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10119
32
komentarze: 26 | wyświetlenia: 5463
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6204
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2304
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3698
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21717
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68261
9
komentarze: 147 | wyświetlenia: 581
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27926
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3441
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3416
 
Autor
ArtykułBrawo Zbigniew, wreszcie ktoś nazwał po imieniu te wredne komentarze. Masz plusa

  Hamilton,  05/04/2018

@blyskotka: blyskotka tu sobie gadu gadu, a pan Sadowski napisał "Jak to wiek temu, kobiety odsłoniły nogi", a blyskotka nie głosowała. Długo będzie jeszcze czekał? Wstyd.!!!

@Hamilton:
Zamilcz !

  vivi91,  05/04/2018

Hamiltonie - obiecałam Ci, że nie będę odrzucać, ale chyba musisz przyznać, że czasem to dużo kosztuje:):)

@VIVI.:
Zaraz trafisz jako hejterka też, ja bym na jego miejscu dołożył tatuaże, jak w środowiskach kryminogennych hahahahahhahaha ..............

  vivi91,  05/04/2018

@antyluj: hmmm... sama nie wiem... zawsze mogę na pierwsza wystawkę wydelegować oscara. Może Pan kostka/błyskotka/ zdziś... by przemyśleli temat :):)

@VIVI.: twój trzeci z kolei artykuł, nie wszedł do "popularnych", może przemyślisz ten temat!.

  vivi91,  05/04/2018

@blyskotka: wybacz!! Mam dzieję, że zaraz się to zmieni inaczej moje życie nie ma sensu :(

Zabawne jest, ze dyl odrzucil ten art jako "niska jakosc" mimo, ze to jego wlasne cytaty.
Przyznaje wiec ze jego wlasne dziela to wlasnie -niska jakosc- to moze swiadczyc, ze z nim nie jest az tak zle.
Dylu jeszcze jeden krok w tym kierunku i wrocisz do zdrowia.
Jako dowod poprawy napisz kilka slow bez uzywania wyzwisk ! Sprobuj !?

  Serpico,  05/04/2018

@zakrawarski:
Część to jego cytaty, reszta to interpretacja, znów naginasz fakty :)

W zestawie hejterów, nie ująłem VIVI., bo obiecała poprawę i na razie dotrzymuje (co prawda, tylko jako jedno z kont VIVI.), ale VIVI. teraz sama ma kłopoty, jej trzeci z kolei artykuł nie wszedł do popularnych. Widocznie postawiła na złego konia (konie).

@Z. Kostka: Dopisałem zgodnie z faktami VIVI. do paczki Hejterów, bo jednak nie dotrzymała słowa i zaczęła znowu odrzucać artykuły i hejtować wybrane osoby.

@Z. Kostka: a pana Zdzisława dopisałeś do paczki plagiatorów.? To dopisz, a mnie z niej skreśl, bo nie masz podstaw. Plagiaty zasługują na odrzucenie i nie ma to nic wspólnego z hejtem. Plagiat jest przestępstwem. Napisz artykuł "Plagiatorzy w eioba.pl, znowu w akcji".

  vivi91,  13/04/2018

@Z. Kostka: ufff. co mogę zabrać do celi?

  Hamilton,  13/04/2018

@VIVI.: za hejt jest chyba kara śmierci, to niczego nam nie trzeba oprócz gorzkich żalów, a za plagiat Kostka da Sadowskiemu upomnienie z wpisaniem do jadłospisu w przedszkolnej stołówce. I Zdzisiu może nie dostać kompociku.

@Z. Kostka: Dzięki, że do grona hejterów dopisałeś VIVI., gdyż dała mi się nieźle we znaki. Obliczyłem, że dzięki w/w hejterom, 69 procent moich artykułów nie weszło do "popularnych", przez co miało średnią odsłon na artykuł mniejszą o 340 odsłon x 83 artykuły (do obliczeń, wziąłem 120 moich artykułów) = 28220 odsłon straty. A więc gdyby nie hejterzy, miałbym już prawdopodobnie ponad 107 tys. odsł ...  wyświetl więcej

  vivi91,  14/04/2018

@Zdzisław Sadowski: Zdzisek... Pożycz te gazety lepiej i nie zawracaj sobie główki pierdółkami:).

@Zdzisław Sadowski: A teraz policz ile byłoby tych odsłon gdyby nie Kostka, zgred, blyskotka, Juliusz II i Kobranoc. Jak policzysz daj znać. I tak jesteś najlepszy i najładniejszy. Ostatnio w zżynaniu cudzych tekstów też jesteś przodownikiem. Kostka obiecał, że napisze o tobie artykuł "Plagiatorzy w eioba.pl, znowu w akcji". Plagiatorzy zostaną namierzeni, upokorzeni i wszyscy będą znać ich konta.

@Zdzisław Sadowski: ja obliczyłem, że bez pomocy ciepłych braciszków do popularnych weszłoby 7 twoich artykułów na 122. I tak masz szczęście, bo pamiętam czasy kiedy trzeba było mieć ok 20 pkt by przejść na drugą stronę. Cała twoja rodzina by nie dała rady. A takie "rodziny" admin kiedyś skutecznie tropił i wywalał na zbity....

@Hamilton: O mnie się nie martw. Pierwszych 46 moich artykułów (47 wszedł do popularnych), które nie weszły do popularnych, ma średnią: 29670 : 46 = 645 odsłon, a to tyle samo co moja średnia wszystkich artykułów: 78936 : 122 = 647 odsłon. Chciałbym zobaczyć kogoś, kto z taką ilością artykułów (84), które nie weszły do popularnych, miałby taką średnią.

  Hamilton,  14/04/2018

@Zdzisław Sadowski: q... ileż można zanudzać o tych swoich rzeczywistych i domniemanych sukcesach. Pisałeś, że nawet twoja rodzona siostra ma cię już dość. Jesteś śliczny, duży, ładnie zżynasz cudze teksty, zjadasz najwięcej pączków, tańczysz jak primabaleron, emerytki za tobą szaleją i rwą włosy z głowy. I ciągle ci mało. A ja biedak, pączka nie widziałem 3 lata, emerytki na mój widok uciekają al ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: dzieła tow. Lenina stały w każdym gabinecie partii, wydano miliony egzemplarzy, odsłon miał chłopina więcej niż much we wszystkich kołchozach. I co z tego. Dziś tom w twardej okładce za 2.5 z VAT. I nikt nie chce nawet tym dupy wytrzeć. Ten co miał prawa autorskie do tych "dzieł" dawno padł z głodu.

@Z. Kostka: W sumie uzyskałem już 80 tys. odsłon, średnia 657,9 odsłony na artykuł. 10 tys. odsłon w 27 dni, to nie jest źle. I to przy tylko 38 artykułach, które z powodu hejterów (134 odrzucenia, 76 artykułów) weszły do „popularnych”, na 122 art. Cóż, dobre artykuły, bronią się same!

@Zdzisław Sadowski: Cytuję pana Zdziska "A więc nie dość, że wyżej wymienieni są hejterami, to są także złodziejami odsłon, a ponieważ admin (właściciel portalu) zarabia tylko na odsłonach, powinien, zrobić porządek z hejterami".

Właśnie, panie Sadowski, a co pan proponuje adminowi zrobić z takimi plagiatorami jak pan.? Plagiat (łac. plagium, kradzież). Odpisz sobie te odsłony za plagiaty

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17/04/2018

@Zdzisław Sadowski: dedykacje od twoich odśłóń::
http://tiny.pl/g2crf
http://tiny.pl/g2crj

Wstyd uczestnicy i autorzy eioba.pl, ani jednego słowa poparcia, ani jednego głosu. Widać, jak jesteście zastraszeni przez eiobowych hejterów. Wstyd!

  Hamilton,  05/04/2018

@Juliusz II: panie Julek vel Sadowski- komentarze korzystne dla grupy sadowski-kostka-zgred-blyskotka-kobranoc-juliuszII są obiektywne. Inne są wynikiem zastraszenia. Panie Julek II idź pan do toi toi. Szkoda pęcherza i portek.

Wyrywanie komentarzy z kontekstu jest równie podłe jak te "okrucieństwa", które cię tu spotykają. Stara zgrana sztuczka, by zyskać tani poklask i litość. Panie Kostka ja jestem za tym by admin wreszcie rzetelnie prześwietlił mnie i moje rzekome konta i tak bardzo pokrzywdzoną grupę sadowski-kostka-zgred-blyskotka-juliuszII-kobranoc.

  vivi91,  05/04/2018

Droga Kochana eiobie!!!! Bardzo proszę o głosy. Teraz muszę trafić do popularnych!!! To kwestia życia i śmierci!!!!

@VIVI.: proponuję wspólne samobójstwa , ale dopiero po kolejnych statystykach statecznego statystyka.

@Hamilton: nie ma wyjścia:(. Mus to mus

@Hamilton: "proponuję wspólne samobójstwa" ... tak rzecze guru hamilton. :))))))

Fiu, fiu, ale się dzieje:-)Co tu zrobić? Nie był bym sobą, gdybym przeszedł wobec tego obojętnie:-)Punkt:-)

  Serpico,  05/04/2018

@szubrawiec:
Byłbym :) hyhyh:), ale .. olać to i tak mają likwidować polski.

@antyluj: Ciichoo "Pincerku",bo i ja Ci co wynajdę:-)

@Dyl Sowizdrzał: Oj daj spokój:-)Niech ja tylko podjem witaminek:-)Wezmę Ci ja się za "Pincerka":-)Teraz po pijaku ni uja nie mogę mu wynaleźć żadnego błędu, musi polonista:-)

@Dyl Sowizdrzał: Jam szubrawcza menda-jak to nazwała mnie ma kochana Liwa...i miała rację, bo szukam tu śmichu i oderwania od rzeczywistości, kurzu na mnie aż nadto-trochę to nieskromne, ale nie boję się nikogo i niczego, choć nigdy nie uderzę poniżej pasa, traktuję życie z przymrużeniem oka, choć czasami daję się ponieść emocjom...Serpa lubię, Ciebie jeszcze bardziej...ale najbardziej intryguje i ...  wyświetl więcej

Dzięki za poparcie, nie chcemy hejtowania na eioba.pl!

@Z. Kostka: Spoko Zbysiu, ale wiedz, że hejterzy nam tego nie popuszczą:-)Mam nadzieję, że zabierzesz mnie przynajmniej na rejs swoim kutrem!

  Hamilton,  05/04/2018

@Z. Kostka: my też nie chcemy. Żądamy więcej informacji ile odsłon było na wiadomosci, ile na interia, a ile na eioba w rozbiciu na poszczególne miesiące, tygodnie, dni i godziny.

@Z. Kostka: "Podłym rodzajem hejtów są "też wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i odrzuceniem". A co z Kobranoc, który odrzucił moje 2 artykuły? Też jest podłym hejterem.? Kostka nie podniecaj się. Nie muszą mu się podobać moje artykuły. Ma takie prawo i z niego skorzystał. I G.. ci do tego.

@Hamilton: Oczywiście Hamiltonie, każdy ma prawo do głosowania bądź odrzucania, gówno nam do tego, ale nie można sprzyjać chamstwu...Dyl da się lubić, ale do kurwy nędzy, ileż można popierać te jego wyciąganie brudów? Przekracza granice przyzwoitości. To czy Kostki żona się puściła czy zesrała to jest prywatna sprawa Kostki, po co ta inwigilacja?Dlaczego Ty jako starszy, rozsądny człowiek temu spr ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  05/04/2018

@szubrawiec: dlaczego jemu tego nie powiesz? Nie jestem jego ojcem. Nie ja go spłodziłem. Uczepiłeś się jak rzep ogona. Znalazłeś sobie q.... dziadka do orzechów.
Ty jego lubisz a do mnie się przypier...... Nie pij bo podwójnie widzisz i trafisz w futrynę.

@Hamilton: Wybacz "Dziadku",że potraktowałem Ciebie jako pewne koło przetargowe, ale mam do niego pewną słabość:-)Dyl nie ma własnych poglądów(wbrew pozorom)...mimo iż pijanym, to wiem doskonale kto i co ukształtowało jego poglądy-Fakty i Mity, niejakiego Romka Kotlińskiego, który, nawiasem mówiąc, pierdzi teraz w pasiaki:-)Sam czytywałem tego szmatławca przez wiele lat i teraz głupio mi jest z te ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  05/04/2018

@szubrawiec: dawno ci wybaczyłem. Czasem się wq... ale urazy nie chowam. To, że się czasami nie zgadzamy uważam za normalne i dziwne byłoby gdyby było inaczej. To nie powinno czynić z ludzi wrogów. Jeśli na 100 spraw różnimy się w 20 to znaczy, że zgadzamy się w 80 procentach, a to zalążek przyjaźni na całe życie. Nie wszyscy to rozumieją. A Dyl ma chyba jakiś problem z którym sobie nie może poradzić.

@Dyl Sowizdrzał: Witaj, zaskoczyłeś mnie, myślałem, że wiadro pomyj mnie na łeb wylejesz:-)A Ty dość łagodnie potraktowałeś pijaka:-)Wiedziałem żeś gość z jajem i nie złapiesz większej urazy:-)PS.Krytykuj ile i jak chcesz, ale nie kop słabszych po jajkach:-)

@Dyl Sowizdrzał: Dylu wyluzuj, coś Ci powiem, mój znajomek jest bliskim znajomkiem Palikota, ponoć jest on bardzo szczwaną i inteligentną bestią, ale widzisz... popełnił kilka błędów, a mógł zrobić wiele by Polska przegnała "czarnuchów"tam, gdzie ich miejsce, niestety sam sobie strzelał w kolano...podobnie i Ty:-)...zostaw tych Góralskich i innych grafomanów w spokoju...nie zaśmiecaj se głowy...pisz arty, które dadzą ludziom coś do myślenia...stać Ciebie robaczku na to!

@Dyl Sowizdrzał: " Paliknot to był frajer , petak, oszołom , zapytaj kolegę, jakie warunki pracy i płacy mieli i maja u niego ludzie na niego tyrający"-oj Dylu...jak to mawiał Kaźmirz Pawlak:-)Z Tobą to czysta kałabania:-)...nie da się przejść przez życie zupełnie nieskalanym...no dobra, może Ty tak idziesz...ale...mówiłeś kiedyś, że w swojej firmie zatrudniasz pracowników:-)...?

@Z. Kostka: gratulacje!

@Z. Kostka: gratulacje!

Cóż ...
To już kolejna bitwa z heiterami.
Przypomnę tu bitwę Wróbla, moja, Tojfla i innych.
.
Ich wynik pokazuje, że jest mnóstwo ludzi, którzy nie widzą hejtu albo nic w nim złego. Popierają hejt i troli ... Bo mogą. Eioba i inne portale są takie same.
Szkoda energii kopanie się z koniem, kto mądrzejszy sam widzi kim są Dyl Sowizdrzał, Hamilton, serpico i inni ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  05/04/2018

@Koriolan: no zwłaszcza Tojlel był szczególnie szlachetnym człowiekiem. I jakim miłym. Wzorowy uczestnik portalu. Jak fajnie pieprzyć o czymś o czym niewielu już pamięta i ubierać się w szaty bojownika o wolność.

@Koriolan: "A pogoda jest taka piękna :-))) " ... i życie cudowne :-))))

  Koriolan,  05/04/2018

@Hamilton: cóż ...
Ja też myślałem wtedy, że cel uświęca środki i sięgnąłem do wewnętrznych pokładów chamstwa i agresji ...
I myliłem się :-)))
Agresją to słaby sposób walki z czymś ...
Bardzo słaby ...

  Hamilton,  05/04/2018

@Koriolan: ja też zdecydowanie od chamstwa wolę sarkazm i ironię. Z niektórymi osobnikami to jedyna możliwa forma komunikacji. Ten portal jest i tak wyjątkowo "ciepły". Bywają znacznie gorsze. A jeśli komuś się wydaje, że możliwy jest stan cukierkowaty to buja w obłokach. Nawet raj trwał krócej niż rok bo Adaś z Ewcią nie zdążyli się rozmnożyć.

@Hamilton: cóż ...
Były próby budowania normalnych społeczności. Jak dotąd nieudane. Agresją i nienawiść zwyciężają ...
Hejt i ironią to dwie różne rzeczy ...
Zresztą sposób działania hejterow i trolli jest prosta jak drut ...
Dyl i serpico są tego swietlistymi przykładami :-)))
Z Tobą sprawa jest ciut bardziej skomplikowana :-)))

  Serpico,  05/04/2018

@Koriolan:
Weź najpierw wytrzeźwiej po tych świętach, a później napisz komentarz. Ale ci powiem wczoraj się popłakałem ze śmiechu, czytając jakiś stary twój z tekstem "rzuciłem żonę" hahahaahahaahahahahahaa................
HHAAHAHAAHAHAHA
To był pewnie festiwal "nienawiści" , leciałeś na szpilach z chaty hahaahahhah

  Koriolan,  05/04/2018

HEJ ...
LUDZIE NA EIOBIE ~ nie chcą troli i heiterów na eiobie ~
Artykuł stal się ...
.
P O P U L A R N Y !!!
.
BRAWO MY :-)))

  Hamilton,  05/04/2018

@Koriolan: he he - już ponad godzinę. Zarefleksiłeś jak szachista.

  Koriolan,  05/04/2018

@Hamilton: sorry ...
Ale już tu nie jestem przyklejony :-)))
Tym niemniej
WARTO BYLO TO PODKREŚLIĆ :-)))

Brawo Panie Z Kostka !
Wszystko w temacie.Troszkę zimnej wody na niektóre główki nie zaszkodzi.

  Serpico,  05/04/2018

@milord36:
Jeszcze tylko ciebie brakowało w tym cyrku, jak tam kolekcja broni białej wredny chrześcijaninie i treningi komandosów, albo albinosów, jakoś tak szło.

Brawo Zbigniew, napiętnowałeś hejterów na eioba.pl. Wygrałeś samodzielną akcję.

@Zdzisław Sadowski: Jedność nie na przywódcach się opiera, bo to tak krucha jedność jak kruchym jest przywódca.
Dopiero jedność oparta na zbieżności upodobań nabiera charakter ponadczasowy, jednostka czy osoba są tylko cegiełkami całościowego Daru Życia potrafiącego zaskakiwać w ekstremalnych pozornie niemożliwych do rozwiązania sytuacjach.

  Serpico,  06/04/2018

@pokrzywiony:
Ty , no weź go zostaw , nie po to nap.. kont , jak Koriolan wcześniej, żeby się nie mógł chwile pocieszyć.Co ty sobie wyobrażasz człowieku ? Że to takie łatwe z paru kont cisnąć ?
Poza tym są podobne, lubią walić po klika kont naraz i robić jakieś kretyńskie rzeczy.
O what the fuck ci chodzi ?

@antyluj: https://www.youtube.com/watch?(...)noST-vI ... wszystko co istotne zostało już wyrażone, wystarczy się tylko w tym odnaleźć, odsiewając ziarno od plew ;)
https://www.youtube.com/watch?(...)dLbw3zM

  Serpico,  06/04/2018

@pokrzywiony:
On ma maturę ? Grubo.Niedługo zlikwidują polskie znaki, także będzie łatwiej, tak gdzieś czytałem.Podłe to trochę w stosunku do tych, co musieli zdawać jak jeszcze były, ale co tam, trudno.

  Serpico,  06/04/2018

@Dyl Sowizdrzał:
Poczekaj..... Poczekaj ... wszystko wyjdzie za parę lat ... kiedyś były "Resortowe Dzieci" , ale to już przeszłość..... teraz będzie wychodzić czyj tato, albo dziadek, trzaskał wałki na rankingach, na jakiś portalach gdzie jest parę osób na krzyż, "Dzieci Statystyk".

Z drugiej strony docenia się Piotra i Koriego, z 20 nicków , nie tam jakaś śmieszna dycha i z ikrą, ci jacyś ospali.

@Zdzisław Sadowski: uszczęśliwianie na siłę innych swoimi odsłonami to też rodzaj hejtu, terroru i szantażu. Niedługo zaczniesz nas uszczęśliwiać ilościami swoich odsłon na ciemnych klatkach schodowych, parkingach, swerkach, w parkach, bramach i zaułkach. Przy okazji mam takie pytania : - czy wystarczy chwalić tylko pana Sadowskiego, czy trzeba wszystkich sześciu,
- czy będzie rozwijany pro ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/04/2018

@pokrzywiony: facet który kobiecie mówi "ty szmato, nikt cie juz dop...c nie chce", a innym, jak ich nienawidzi i jak nimi gardzi, tu jest w ścisłym kierownictwie komitetu do walki z chamstwem i hejtem. W wolnych chwilach zrób sobie doktorat z hipokryzji.

@Hamilton: Sam jesteś babą, nawet nie kobietą, hipokryto^2. Wiecznie jęczysz i się burzysz jak pokazałem jaki jesteś. Spadaj bufonie, z tobą to nawet do jednego stołu bym nie usiadał.
Udowodniłeś że pisałem prawdę nazywając cię wprost po imieniu. Teraz tylko szczekasz pustostanie umysłowy. Najpierw grozisz pobiciem, potem sądami, a jak nie wychodzi do hejtujesz z dylami i serpami jak gówniarz z podstawówki, który nie wie kiedy odpuścić. Ile to właściwie masz lat ?

@pokrzywiony: napisz o dramaturgii tych gróźb. Zarobisz mnóstwo odsłon i trafisz do popularnych. Jak opowiedziałeś o tych groźbach karalnych na prokuraturze to prokurator dostał wylewu, jego asystentka okres w siódmym miesiącu ciąży, winda się urwała, a sprzątaczka odleciała na miotle do Lichenia pomodlić się za twoje zdrowie psychiczne. Psy szczekały, kwiaty zwiędły, zegar stanął jak wryty, a jedna hrabina wyrwała sobie złoty ząb, by cię wspomóc finansowo.

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: pod ciężarem tych gróźb w całej Polsce windy się urywały i prezerwatywy ślatywały. Prasa całego świata o tym pisała. Konieczne musisz wydać wspomnienia końbatanta.

@Hamilton: Jak dyl swoim łajnem walił tu w kobiety to siedziałeś cicho, a teraz masz go za kumpla przy hejtowaniu i ty chcesz tu mnie nazywać hipokrytą, jesteś pętak i nie ma co o tobie pisać bo nic dobrego znaleźć się nie da.
Jeśli to co napisałeś nie było groźbami karalnymi to czym to było ? Najpierw posuwasz się do przestępstwa, a potem to chcesz w niewinny żarcik obrócić, któż inny tak ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: ha ha - masz rację - jestem pętak, ale jeśli ja jestem pętak to kim ty jesteś.? Zobacz sobie ocenę swoich komentarzy. Ja pętak bym się za nie wstydził. Ciebie rozpiera pewnie duma.

@Hamilton: Oceny debili z multikont nie są ważne, śmierdząca miernoto.
Co wkurzony jesteś, bo odsłoniłem twoją prawdziwą osobowość ?
Teraz się chowasz pod skrzydłami serpico i dyla popaprańcu.

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: to teraz już ty decydujesz co jest ważne. Nie bądź taki Misiewicz.

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: ha ha - każdy głupek jak mu wyleją wiadro pomyj na łeb będzie łaził i udowadniał, że go święconą wodą pokropili. A teraz leć do prokuratury z tym komentarzem, donieś o kolejnych groźbach, podaj skład chemiczny pomyj, połóż się w szpitalu i udawaj ciężko chorego Skripala. Nic ci tak dobrze w życiu nie wychodzi jak pajacowanie.

@Hamilton:
"każdy głupek jak mu wyleją wiadro pomyj na łeb będzie łaził i udowadniał, że go święconą wodą pokropili."
...
Mijasz się z faktami hipokryto. Skierowałeś do mnie obraźliwe słowa i groźby karalne, więc nazwałem to po imieniu i zgłosiłem, zostało to uznane przez prokuraturę za zasadne. Coś myślał pętaku że będę się z tobą cackał na twoich warunkach ? ... teraz jęczysz jak gówniarz który dostał klapsa.

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony:Twoje zwroty typu "śmierdząca miernoto" jest pewnie wzorem do naśladowania. Koniecznie musisz zrobić z siebie jeszcze większego idiotę? Już nawet mnie cię żal jak się wijesz z bezsilności. Miej choć odrobinkę szacunku dla samego siebie.

@Hamilton: Sam teraz przyznajesz że nazywam sprawy po imieniu, a nie perfumuje. Dyla który o wiele gorzej się tu zachowywał i postępował masz za kupla., a na mnie chcesz szczekać ?
Lipne głosowania popierasz jak ci idą na rękę poparcie szumowin też, ale jak coś inaczej to się burzysz jak stara szmata. Kopiowanie zagadek czy treści z internetu, nie jest żadną oznaka wybitności, wybacz ale jesteś miernotą taka prawda na twój temat.

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: szanowny pan raczy się mylić. Wzburzenie wynikające z braku szczepień widoczne jest po pańskiej stronie. Moje ciśnienie nie wzrasta, bo nie ma ku temu najmniejszego powodu. Polecam szczepienia przeciw wściekliźnie. W końcu stać cię chyba na wydatek rzędu 20 złotych. Jeśli nie - daj znać.

@Hamilton:
"Wzburzenie wynikające z braku szczepień widoczne jest po pańskiej stronie."
Szanowny panie nie jestem wzburzony nazywam fakty po imieniu, jednak prawdopodobnym jest że szczepienia na które się waść powołujesz wpłynęły na fakt pańskiej miernoty. Dokładnie tego nie wiadomo ale występuje wskazane przez pana takie prawdopodobieństwo.
Z wyrazami szacunku, itp ..., itd..., trutu tutu ...

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: Ugryź się w jaja, to też uspokaja. I prawdopodobnie zmniejszy chęć twojego chorobliwego ględzenia na eioba.

@Hamilton: " Ugryź się w jaja, to też uspokaja."
Jak określam twoją osobowość to jestem spokojny i uśmiechnięty. :)

  Hamilton,  07/04/2018

@pokrzywiony: jak już szanowny pan wymienił uprzejmości na eioba najwyższy czas rozejrzeć się dookoła z tym głupawym uśmiechem i uprzejmie donieść do prokuratury na jakiegoś sąsiada, bo czas leci.

@pokrzywiony: to mnie uspokoiłeś. Niedaleko mnie jest ośrodek dla osób dorosłych ze znacznym upośledzeniem umysłowym. Huśtają się, a jak mnie widzą też mi machają i podobnie jak ty są uśmiechnięci i spokojni.

@Hamilton:
"Huśtają się, a jak mnie widzą też mi machają i podobnie jak ty są uśmiechnięci i spokojni."
...
Popatrz jak to swój swojego poznaje. :)

@Zdzisław Sadowski: hejterzy namierzeni, upokorzeni, wszyscy znają ich konta.

@Kobranoc: i za karę nie będą w statystykach i rankingach Kostki. Oby. Wszyscy też znają SUPER MULTI KONTO sadowski-kostka-zgred-juliuszII-blyskotka-kobranoc i miejsce działalności - Szczecin.

@pokrzywiony: jak któryś z nich krzyknie "ty miernoto" to będę wiedział, że to ty, albo ktoś z twojej rodziny.

@Zdzisław Sadowski: samodzielnie? Za pomocą blyskotka-zgred-Juliusz II-Zdzisław Sadowski-pokrzywiony -Kobranoc-zakrawarski. Inaczej nie wlazłby nawet do popularnych.

http://www.rp.pl/Dobra-osobist(...)jt.html
"Identyfikacja hejterów jest największą przeszkodą w zwalczaniu mowy nienawiści w internecie – ocenili w piątek przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości podczas zorganizowanego u RPO "okrągłego stołu" ws. zwalczania tego rodzaju przestępstw." ... jak widać hejt jest definiowany jako przestępstwo. :)

@pokrzywiony: to już tam nawet o tobie mówią. Będzie o tobie jeszcze głośno. Trafisz do gazet a może nawet do telewizora i tranzystorowego radia. Dwa tysiące twoich ględzeń wreszcie zaowocowało.

@Dyl Sowizdrzał: "Wiesz jak kończyli kiedyś kapusie ?" Mam się zacząć bać ?
Myślisz że jesteśmy w podstawówce i że jak ktoś kieruje groźby karalne to należy się z nim tłuc ?
Gadasz o dorosłości, a zachowujesz się jak gim baza.

@Dyl Sowizdrzał: Witaj Dyl, miało tu mnie nie być przez pół roku i w zasadzie mam zamiar dotrzymać słowa, jednak pewne okoliczności sprawiły, iż wszedłem tu raz jeszcze, ale do rzeczy.Kontaktował się ze mną pewien forumowicz i prosił mnie bym przekazał Tobie(jako Twojemu kumplowi), iż jeżeli nie przestaniesz używać gróźb karalnych i zastraszania będziesz miał problemy(ja osobiście wiem, że żartuje ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał:
No tak, tylko oni pisali że by mnie zajebali, to jednak jest groźba, z tym że mam na tyle rozwinięty czakram tyłka, że mam to w dupie.
Hamilton akurat mu nie groził, tak jak ja nie dyskredytowałem Koriolana, będzie siedział i mendził, mendził, mendził i mendził.

@szubrawiec:
Szubra, weź nie rób jaj:). Co to piaskownica ? Już była w wydaniu buddyjskim :). "Poprosił mnie forumowicz" hahahaha, a co maila nie mógł wysłać :D?
Jedyna osoba której tu naprawdę grozili to ja hahaha jeszcze podając jakieś części rysopisu :), a i owszem mam z tego ubaw.

  samantaa  (www),  08/04/2018

Zawsze zastanawiam się co tacy hejterzy robią w życiu. Przecież naprawdę trzeba mieć nudne życie żeby ciągle komuś "dowalać" w internecie.

@samantaa: ogólnie jest gorzej ... W sensie oni mają bardzo niskie poczucie wartości. Opluwaniem i poniżaniem innych próbują dodać sobie wartości typu "ja jestem lepszy", "ja nie jestem taki zły jak inni". Widać to wyraźnie po Niku serpico - antyluj -
Próbuje w ten sposób powiedzieć sobie - ja jestem lepszy, ja nie jestem lujem. To samo z wyzwiskami ...
Gdy używają słów ty pjaku, ty ...  wyświetl więcej

  Serpico,  08/04/2018

@Koriolan:
Nie pisałem do nikogo pijaku :) , ale fakt , faktem , nie mam w genach ciągoty do alkoholizmu, no i nie piję wynalazków, a stwierdzenie że ty jesteś spasioną świnią, to stan faktyczny , ja nie jestem , także stan faktyczny, niech się samantha zastanowi , co trzeba zrobić żeby się tak spaść i zaniedbać.

Nie przesadzaj z tymi wyzwiskami "człowieku łojem zwany" , znacznie gorzej z Piterem wyzywaliście i niezgodnie ze stanem faktycznym hahhahah ..........

@antyluj: e tam ...
Jakie znaczenie ma, jakich słów używacie ?

  Serpico,  08/04/2018

@Koriolan:
Te kretyńskie pytania , to raczej do Krzywego.

@antyluj: to pytanie retoryczne.
Oznacza, że wszystko jedno jakimi słowami obrażasz mnie, pokrzywionego lub kogokolwiek innego :-)))

  Serpico,  08/04/2018

@Koriolan:
Skoro wszystko jedno, to po co te wyjaśnianie hahahhaha ?
p.s.
Pokrzywiony ma większe problemy niż tam jakieś wyzwiska, grożono mu człowieku, chyba się ukrywa gdzieś.

@samantaa: samanty zasilają swym intelektem sadowskich=kostki=zgredy=juliuszówII=blyskotki=kobranocki, bo te nie wyrabiją normy.

Aktywa tego artykułu, to podanie namiarów na hejterów w eioba.pl. Hejterzy zostali opisani, napiętnowani i są już
znani.

@blyskotka: błyskotliwość blyskotek też jest powszechnie znana i szanowana. Ty lepiej zajrzyj tacie do szafy i podaj ile ten art miał odsłon na wiadomosci.pl a ile na interia.

Panie Kostka który z moich powyższych wpisów jest hejtem? Pierwszy to uprzejmości z milordem Lipskim. One mają wieloletnią tradycję i nie dotyczą was ciepłych braciszków, drugi dotyczy tęsknoty za komuną. Kto normalny za tym gównem tęskni? Były partyjny buc albo bucowaty esbek. Art. 256.§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa może zarobić 2 lata. Trzeci to sp ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska