Login lub e-mail Hasło   

Anielskie tajemnice

Anioły schodzą na Ziemię po tęczy i uwielbiają poziomki
Wyświetlenia: 666 Zamieszczono 10/04/2018

 

"Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka."

Albert Einstein

 

 

 

Każdy z nas ma opiekuna, którego obecność czuje zwłaszcza w trudniejszych momentach życia. Gdy mówimy albo myślimy o aniołach, od razu stają nam przed oczami świetliste postacie ze skrzydłami - wizerunki powielane przez artystów na religijnych obrazach.

Część osób traktuje je wyłącznie jako symbole pojawiające się w sztuce sakralnej. Niektórzy reprezentują pogląd, że uskrzydlona postać w białej szacie jest ucieleśnieniem tego, o czym człowiek zawsze marzył i za czym tęsknił. Skrzydła bowiem symbolizują oderwanie się od ziemi.

Wielu ludzi natomiast wierzy w niemal namacalne istnienie aniołów; w to, że towarzyszą nam bez przerwy zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy i, co więcej, że mogą wpływać na nasze życie. Według nich, każdy ma swojego duchowego opiekuna, który służy pomocą w codziennym życiu. Jedni nawiązują z nim kontakt w czasie modlitwy, innym udaje się to dzięki medytacji.

Jego obecność wyczuwają zwłaszcza w trudnych chwilach - to właśnie anioł stróż, jako ich wewnętrzny głos, podpowiada im, jak mają postąpić w danej sytuacji. Sygnałami pochodzącymi od niego są również przeczucia, które tak często pozwalają uniknąć niebezpieczeństwa.

Dlaczego w takim razie niektórzy z nas często czują się osamotnieni w nieszczęściu?

I na to osoby wierzące w istnienie niewidzialnego opiekuna znajdują proste wytłumaczenie - ponieważ nie chcą usłyszeć jego głosu lub po prostu już dawno się od niego odwrócili.

Czy wobec tego istoty te są postaciami rzeczywistymi czy mitycznymi? Czy naprawdę możemy korzystać z ich pomocy?

Abstrahując od biblijnych przekazów, obecnie wśród nas żyją ludzie, którzy twierdzą, że mają kontakt z tymi istotami. Najczęściej ich wyznania są traktowane ze sceptycyzmem i niedowierzaniem albo otoczenie kwituje je pobłażliwym uśmiechem. Tymczasem istnieją dowody na to, że niektóre osoby nawiązują łączność z aniołami.

Takim przykładem są choćby małe dzieci, które w zupełnie inny, ,nieskażony rozumem" sposób postrzegają świat i dzięki temu dociera do nich znacznie więcej informacji. One widują swoich duchowych opiekunów, co więcej rozmawiają z nimi i potrafią ich słuchać. Wraz z wiekiem, gdy dorastają, tracą tę zdolność i najczęściej zapominają o istnieniu anioła stróża. Przywołują go najwyżej w chwilach, kiedy jest im ciężko i zawiodły wszystkie inne próby wyjścia z trudnej sytuacji.

"Człowiek jest częścią całości, którą nazywamy „wszechświatem”. Ograniczony przez przestrzeń i czas, doświadcza siebie samego. Jego myśli i uczucia są oddzielone od wszystkiego pozostałego – swego rodzaju optyczne złudzenie świadomości. Złudzenie to jest dla nas jak więzienie, które ogranicza nas do własnych upodobań oraz przychylności dla nielicznych nam bliskich. Naszym celem musi być wyzwolenie się z tego więzienia poprzez rozszerzenie horyzontów naszego współczucia, aż obejmie wszystkie żywe istoty i całą naturę w całej jej urodzie.”

Albert Einstein

 

A to od Anioła z Eiobba

https://www.youtube.com/watch?v=rcxpdLbw3zM

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1360
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1150
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 962
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 422
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 253
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 498
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1902
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 249
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1229
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 944
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 395
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 235
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 857
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 873
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska