Login lub e-mail Hasło   

Czy wiesz jak działają oczyszczacze powietrza?

W naszych miejscowościach standardy jakości powietrza przekraczane są przez większość roku, a w porównaniu z pozostałymi krajami Unii Europejskiej Polska wypada bardzo nieciekawie.
Wyświetlenia: 204 Zamieszczono 09/04/2018

Za fatalny wynik ponosi odpowiedzialność zjawisko smogu, który obserwuje się w dwóch postaciach - klasycznym oraz fotochemicznym. Klasyczny wytwarza się w okresie październik-luty i ma związek z używaniem z urządzeń grzewczych. Fotochemiczny notuje się w okresie maj - sierpień w perspektywie silnego nasłonecznienia i współistnienia zanieczyszczeń transportowych.

Nie ulega wątpliwości, że fakt smogu nie jest dla ludzkiego zdrowia czymś neutralnym. Każda jego postać powoduje większą zachorowalność na dolegliwości układu odpornościowego, posiada działanie onkogenne, i zwiększa ryzyko wylewu. Maluchy są podrażnione, wrażliwe na ataki histerii, a ludzie w podeszłym wieku często chorują na depresje i choroby typu Parkinson i Alzheimer. Dlatego kluczowe jest profesjonalne oczyszczanie powietrza - nie tylko w sypialni, ale i w biurze.

Bez wątpienia skuteczna filtracja powietrza jest najważniejszym etapem w terapii chorób oskrzeli i alergii. Dzięki temu że maszyny usuwają ponad 95% toksyn, o różnym rozmiarze drobin (w tym kurz i bakterie), przeciwdziałają remisjom choroby i poprawiają komfort funkcjonowania. Z tej przyczyny stosuje się je również w ośrodkach służby zdrowia.

Oczyszczacz powietrza jest w stanie się przydać nie tylko domownikom z alergią. Jest ratunkiem również dla latorośli, kobiet w ciąży, oraz chorych z leczonym rakiem. Poprzez neutralizowanie gazów spalinowych, zarazków, grzybów działa profilaktycznie - dzięki niemu zwiększamy możliwość ustrzec się dolegliwości w przyszłości.

Oczyszczacze powietrza mogą funkcjonować w sposób uniwersalny, do każdego gatunku cząstek, jak i być urządzeniem specjalistycznym. Tej klasy zespoły są zaprojektowane do konkretnego zanieczyszczenia, co jest ważne przede wszystkim u chorych z nietolerancją na pyłki. Jednakże w dużej mierze kupując system filtracji warto orientować się na gabaryty lokalu w jakim ma być stosowany oczyszczacz. Naturalnie, im większa wydajność, tym wyższy wydatek.

Jakość atmosfery może być tym doskonalsza jeśli uwzględnimy niezbędny poziom nawilżenia i pożytecznych dla zdrowia jonów. Jałowe powietrze jest dla nas niezdrowe – odpowiada za wrażliwość na przeziębienia i rozdrażnienie. Za to powszechne urządzenia elektroniczne wprowadzają do obiegu niebezpieczne jony dodatnie, tzw. smog elektromagnetyczny. Tymczasem powietrze wypełnione jonami ujemnymi pomaga w zapadnięciu w sen, relaksuje. Decydując się na oczyszczacz warto więc mieć na uwadze kompleksowe działanie i postawić na sprzęt wyposażony w atrakcyjne opcje jonizacji i nawilżania.

Dzisiejsze aparatury do filtracji powietrza to urządzenia które są oparte na najnowszych rozwiązaniach, dzięki którym są w pełni bezpieczne i skuteczne. Dyskretne i kompaktowe są doposażone w przydatne opcje ozonowania i aromatoterapii. Dzięki nim polepsza się komfort przebywania w wskazanym miejscu, co nie pozostaje obojętne w miejscu pracy.

filtracja powietrza

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1770
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1035
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1315
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1003
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1166
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 689
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 546
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 926
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1217
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1097
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 569
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 799
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1043
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 868
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska