Login lub e-mail Hasło   

Państwo (jego agendy, urzędy) nie mają ani krzty zaufania, do obywateli?

Dla administracji, urzędu, każdy z nas jest kłamcą, kombinatorem i naciągaczem, dlatego na każdym kroku, musimy dokumentować nasze wnioski i sprawy, niezliczoną ilością dokumentów
Wyświetlenia: 351 Zamieszczono 11 dni temu

Dla administracji, urzędu, instytucji państwowej, każdy z nas jest kłamcą, kombinatorem i naciągaczem, lub nie daj Boże oszustem, dlatego chyba na każdym kroku, musimy dokumentować nasze wnioski i sprawy, niezliczoną ilością dowodów i dokumentów.  W Polskiej rzeczywistości stało się to już normą, tą nieufność państwa przejęły banki, szpitale, przychodnie, sklepy, itp, gdziekolwiek pójdziemy coś załatwić, założyć konto, kupić, musimy donieść jakieś zaświadczenia, poświadczone kserokopie dokumentów, dowodów, świadectw.

 

Wszyscy wymagają od nas podania naszych szczegółowych danych (imię, nazwisko, data urodzenia, adres, telefon, PESEL, ) i chociaż obowiązuje Ustawa o ochronie danych osobowych, zmusza się nas (inaczej nie załatwimy sprawy) do szastania nimi na prawo i na lewo, nawet przy najdrobniejszej sprawie, transakcji, czy nawet wpłacie pieniędzy na nasze  konto. A przecież nie każdy urzędnik, pracownik bankowy, rejestrator, sprzedawca, czy następny w kolejce, jest do końca uczciwy.

Nazwisko połączone z numerem telefonu, adresem czy wiekiem danej osoby, nie stanowi dziś na polskim rynku dużej wartości (ceny wahają się między 40 a 80 gr. za rekord), co świadczy o masowej dostępności naszych danych. A jeszcze te denerwujące, odmienne stosowanie wykładni polskiego prawa, odnośnie np; wliczania zasiłków do dochodów: zasiłku pielęgnacyjnego, czy dodatku mieszkaniowego, przez państwowych urzędników, którzy nagminnie wliczają go nam do dochodów.

 

Współczuję też tym obywatelom, którzy chociaż raz dostali się pod skrzydła (w tryby) MOPR, czeka ich nieustanne sprawdzanie (niczym groźnego przestępcy), wywiady pracownika MOPR u sąsiadów, podpisywanie niezliczonych ilości oświadczeń i dokumentów. Jak obywatel ma mieć zaufanie do państwa, skoro ono nie wykazuje grama zaufania do obywatela i ma nas za cwaniaczków, oszustów, wydrwigroszy, czyhających tylko na nienależne przywileje i świadczenia?.

Podobne artykuły


15
komentarze: 23 | wyświetlenia: 772
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 837
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1569
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 802
14
komentarze: 20 | wyświetlenia: 2519
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 495
13
komentarze: 132 | wyświetlenia: 576
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 777
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 759
13
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1576
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 626
12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 824
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 426
12
komentarze: 11 | wyświetlenia: 665
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1135
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  11 dni temu

Jak długo żyję nie widziałem aby ktoś w naszym kraju coś zwędził, poszachrował, naciągnął. Tego typu zjawiska u nas nie występują. Polak jak nie zapłaci podatku to mu nie wytłumaczysz, że złoży korektę i będzie OK. Za pistolet i trach w skroń ze zgryzoty. Dyscyplina, karność, obowiązek wobec ojczyzny i przestrzeganie prawa. Z tego jesteśmy znani. Jedyny kraj na świecie gdzie jak zgubisz stówę i si ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Znani jesteśmy z anarchizmu.

Państwo nie ma zufania do obywateli z wzajemnością.
Brak zaufania obywateli do państwa jest groźniejszy od braku zaufania państwa do obywateli.

  Hamilton,  10 dni temu

@Adam Jezierski: od 1795 roku do dziś Polska była suwerenna przez 21 lat okresu przedwojennego i 28 lat okresu III Rzeczpospolitej. W okresie 223 lat rządziliśmy się sami przez 49 lat. Zawsze rządzili nami obcy i to pozostaje w tyle głowy. To proces na dwa pokolenia.

Pilnowanie niewolnika, którego trzeba sprawdzać, poganiać, nakazywać mu, a on musi się usprawiedliwiać i tłumaczyć, bo to nie jest partner. Niestety panem czuje się władza, i niestety, wygląda to, tak samo, jak za komuny.

@Janusz Nitkiewicz: nie do końca się z tym zgadzam. Jeśli ktoś chce coś dostać, to dostaje to z naszych wspólnych pieniędzy. W interesie podatników ktoś musi powiedzieć "sprawdzam". Jeśli tego nie będzie wszyscy wyciągniemy rękę, bo dlaczego by nie. Nie rozśmieszajcie mnie, że nikt tego nie wykorzysta. Jeśli komuś to sprawdzanie nie odpowiada może zrezygnować z pomocy. A co to ma wspólnego z niewolnictwem, tego już zupełnie nie rozumiem.

Problem polega, że oni „sprawdzają” petenta, ale pieniądze i korzyści, przeznaczają dla „swoich”, czując się dysponentami tych dóbr, jakby one były ich (szefów urzędów), a nie państwowe, czyli społeczne. Więc nie po to jest ta papierologia, by wybrać najlepsze projekty, czy tych najbardziej potrzebujących.
Tak jest z funduszami europejskimi, dotacjami i innej pomocy, a jest tego mnóstwo, ni ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  9 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: dziesięć lat temu też starałem się o środki z Unii. Złożyłem stosowne dokumenty, binzesplan i dostałem bez problemów, koneksji i znajomości. Nie były to jakieś kwoty rzucające na kolana, ale dość istotne. Widocznie żyjemy w dwóch różnych krajach. Znam ok. 10 osób które też z takiej formy skorzystały i żadna z nich nie miała tak traumatycznych przeżyć. I na pewno nie musiałem nosić ton papierów. Wszystko można było zmieścić w jednej tekturowej teczce na dokumenty.

@Hamilton: W Polsce to było? Powiesz coś więcej o tym projekcie?

  Hamilton,  9 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: tak, to było w Polsce. Mało tego. Odniosłem wrażenie, że najważniejszy dla nich jest biznes plan, pomysł i merytoryczne jego uzasadnienie. I nikt mi nie kazał nosić ton zaświadczeń i papierków. Pan Zdzisław jest wiarygodny. Polskie banki podobno udzieliły mu kredytu na kilka tysięcy procent.

@Hamilton: Dopytuję się, bo mam całkiem inne doświadczenia. Nikt z moich znajomych, kto nie miał cioci ustawionej w urzędzie, to nie dostał, a niektórzy prowadzą poważne biznesy, płacą podatki i są kreatywni. To mam wątpliwości. Ale słyszało się już różne fantastyczne informacje, oglądam czasem tv Kurskiego i poprzednią;). I pamiętam też coś takiego. Kiedyś mój znajomy występował w radiu i ktoś za ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  9 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: są ludzie, którzy mają same problemy i tacy co sobie z nimi radzą. Znam też takich, którzy nie potrafią żyć bez problemów i jak ich nie mają cierpią. Zdecydowanie wolę tych co dają sobie radę bez cioć i wujków, a znam takich całkiem sporo. Może dlatego, że unikam tych co nie potrafią bez cioć palcem trafić do własnego nosa. Za moje niepowodzenia w 95 % winą obarczam siebie, a 5 % to inne okoliczności, dla ciociowatych proporcje pewnie są odwrotne.

Nie pochwaliłeś się, projektem. No tak. Pośmialibyśmy się, jaki dobry;), innowacyjny:). Ale wrażliwością na ludzką krzywdę, się pochwaliłeś. To w urzędzie pracy to jest instucjonalne oszustwo, a ty winisz, oszukanych. Każdy powinien być odpowiedzialny za to co go spotyka. Powiedz to dziecku, potrąconemu przez pijaka na przejściu dla pieszych na zielonym świetle. Na pewno to je uraduje, że powinno ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  8 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: jasne, w tym kraju zgliszcza i ruiny. Nic się nie udaje. A Warszawa i wiele innych miast wyglądają jak po wojnie. Ludzie czołgają się kanałami i tylko dzięki temu żyją. Twoje argumenty o dziecku i portmonetkach są niezwykle przekonujące i na temat. Zaczynałem działalność w komunie. Państwo wspomagało pomocą w postaci kolejnej kontroli z jakiegoś urzędu, dziś można dostać 40 tys. i płacz, bo ktoś tam nie dostał.

@Janusz Nitkiewicz: "Patrzę realnie i nie umiem sobie przypomnieć żadnego, żadnego zrealizowanego projektu z funduszy Europejskich, który by wniósł coś nowego. Nową jakość. Nic." Od uruchomienia programów unijnych na lata 2007-2013 podpisano ponad 106 tys. umów o wsparcie z UE na 410 mld zł, a ty je przeanalizowałeś dokładnie i realnie. To około 41 projektów dziennie. Każdy średnio na kwotę 3,8 miliona. Gratuluję pracowitości i poczucia realizmu. No to pośmialiśmy się wspólnie.

  Hamilton,  8 dni temu

@koLo: Państwo powinno dać każdemu obywatelowi urzędnika, który będzie go chronił przed tym by nie zeżarł pasty do butów, nie dał się naciągnąć na wnuczka, na głupie zakupy, kredyt, by nie wypił domestosa, nie nażarł się tabletek do WC, zwracało przegrane w totolotka z odsetkami i dawało każdemu kasiorkę według jego potrzeb. Po to mamy państwo.

  koLo,  8 dni temu

@Hamilton: chodzi o to, że tekst został skopiowany z kilku fragmentów w interniecie, min. z tego, co dałem linka.
Zdisko oburza się, ze odrzucam "jego" teksty, a to zwykłe plagiaty

Hejter koLo, znowu w akcji. Plagiaty trzeba zgłaszać, a nie rzucać bezpodstawne podejrzenia. Ale łatwiej hejterowi odrzucić artykuł, niż coś udowodnić. Jesteś hejterem, bo to ci udowodniono, jesteś pasożytem w tej społeczności.

@Zdzisław Sadowski: ile razy trzeba ci coś udowadniać i gdzie? Koniecznie musimy zrobić 500 000 odsłon na wiadomosci i interia o twoim plagiacie? Nie wystarczy kilka razy ci pokazać skąd zżynasz teksty.
http://feminoteka.pl/kiedy-pos(...)c-nogi/

  END,  8 dni temu

@Zdzisław Sadowski:
Fragment tekstu jest we wklejce Kolo, dokładnie ten
"Dlatego też, nazwisko połączone z numerem telefonu, adresem czy wiekiem danej osoby, nie stanowi dziś na polskim rynku dużej wartości (ceny wahają się między 40 a 80 gr. za rekord), co świadczy o masowej dostępności naszych danych. A jeszcze te denerwujące, odmienne stosowanie wykładni polskiego prawa, odnośnie ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: Haha, Aj Zdisek, Zdisek ... wydało się chłopie, kopiujesz z wp jakieś badziewia i wklejasz tutaj jako swoje. Nie ładnie , ale cóż ... ja tam was z cebulakiem Byniem nie traktuje na poważnie, Hahaha, dwóch pajacy po 50 stce kopiujący z wp i walczący tutaj między sobą o odsłony ...i to nie swoimi tekstami, ale błazenada, poziom gimbazjum.

  Hamilton,  6 dni temu

@Dyl Sowizdrzał: czekam aż Kostka napisze artykuł "Plagiatorzy w eioba.pl, znowu w akcji". Kostka człowiek niezłomny, prawy i pilnujący ładu i porządku na naszym portalu na pewno w odpowiedni sposób zareaguje. Wskaże i napiętnuje.

Cytuję pana Zdziska "A więc nie dość, że wyżej wymienieni są hejterami, to są także złodziejami odsłon, a ponieważ admin (właściciel portalu) zarabia tylko na od

...  wyświetl więcej

@Hamilton: Ja to wiedziałem, że te cielęta nie są w stanie napisać coś od siebie, swojego. W sumie to już mnie znudzili do tego stopnia, że moje zainteresowanie nimi i ich wysrywkami spadła do zera. A że Zdiski czytają taki chłam jak wp czy onet nie dziwi, to pożywka dla oszołomów. Nie zdziwiłbym się też jakbym się dowiedział, że rywalizują z Krostką, który z nich zrobi większą poranną kupę. W sum ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  6 dni temu

@Dyl Sowizdrzał: przestań wreszcie hejterze obrażać gimnazjalistów. Nawet ci słabsi nie zasługują na to.

@Hamilton: Może i bym napisał artykuł "Plagiatorzy w eioba.pl, znowu w akcji". Ale okazało się, że po tym jak pierwszy raz nazwałem ciebie zgodnie z faktami plagiatorem, szybko wycofałeś wszystkie artykuły, w których plagiatowałeś Zdzisława (plus za refleks, na minus odsłony i ilość artykułów). I mówienie (pisanie) o twoich plagiatach w liczbie mnogiej byłoby usprawiedliwione, w przeciwieństwie do ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  2 dni temu

@Z. Kostka: co ty bredzisz. Które plagiaty Zdziska wycofałem.? Idź ty chłopie do okulisty,
i przy okazji pozdrów swego psychiatrę. Jak bym miał was kopiować to by mi ręka uschła i mysz wybuchła ze śmiechu.

  Hamilton,  2 dni temu

@Z. Kostka: twierdzisz ostojo moralności, ładu i porządku, że jak ktoś podpier... ze sklepu sporadycznie to jest OK. A twoje podłe oszczerstwa też są wzorem moralności ?

  Hamilton,  dzień temu

@Z. Kostka: jesteś podłym kłamcą i oszustem. Zastanawiam się jakie jesteś w stanie zrobić świństwo dla jednej głupiej i nic nie wartej odsłony. Dla mnie jesteś NIKIM po tym pełnym wazeliny i lizusostwa wierutnym i wyssanym ze swojego brudnego palucha kłamstwie. Donieś do admina.

  Hamilton,  dzień temu

@Z. Kostka: tekstów jaśnie pana "hrabonsca" von Sadow nie skopiowałby nawet milord Lipski za łapówkę.

  liwa,  17 godz. temu

w s t y d kosteczki!!

@liwa: siemka Liwka, retoryka, jak krostki i inne gady Sadowskie zadzwonią do tumana Trampa i będą walić jak w Hiroszimie, to pomożesz ... licze, że bez lipnych kont ich załatwimy ;-) hahahaha , żarcik.

  liwa,  16 godz. temu

@Dyl Sowizdrzał: wypełzne spod własnej subiektywnej krytyki i dźwigne na barach kostki w blyskotkach, i juliusze ze zgredami... :))))

@liwa: Hahaha ponoć w kupie ... siła ;-) mam nadzieję, iż nasza kupa, będzie , choć i tak z piżmowołu ;-) haha doodbytniczo, ale naturiel coco ..? szaniel.

  liwa,  16 godz. temu

@Dyl Sowizdrzał: profilaktycznie zażyję senes i czekać będę na dołączenie do globlnej kupy...

  Hamilton,  dzień temu

Zżynasz z internetu w trosce o dochody właściciela portalu?
http://tiny.pl/g25qw

Jak widać, tymi hejtami, odrzucaniem artykułów, możemy doprowadzić do upadku kolejny portal społecznościowy i nie będzie już gdzie wstawiać ;-) .....

@Dyl Sowizdrzał: Haha, panie Dyl, pan żeś truteń.

  Hamilton,  16 godz. temu

@NikodemDyzma: ha ha ha - panie von Sadow przy tobie Nikodem Dyzma to cesarz intelektu, wrażliwości, taktu i elegancji. Nie podszywaj się pod niego.

  liwa,  16 godz. temu

@NikodemDyzma: a sieeee przyczaił..... spryciula kostek...

@Hamilton: Dziękuję żeś mnie pan rozpoznał, panie w cylindrze, ale...baju baj,proszę pana...

  Hamilton,  15 godz. temu

@NikodemDyzma: nie rób z siebie większego idioty niż jesteś. Miej trochę szacunku dla samego siebie.

@Hamilton: Idiotą jestem, szacunek niech będzie z panem.

@liwa: spryciula-wiem, kostek? Może się pani jaśniej wyrażać? Brak mi wykształcenia -nie pojmuję tak zawiłych niuansów.

  Hamilton,  15 godz. temu

@NikodemDyzma: i niech tak zostanie na wieki wieków. A głupota jest niezależna od wykształcenia.

@Hamilton: Raczej... wykształcenie od głupoty.

  Hamilton,  15 godz. temu

@NikodemDyzma: wybrałeś sobie nick, który zdecydowanie przerasta twoje możliwości.

@Hamilton: Czasami możliwości przerastają nick, ale...ma pan rację.

@NikodemDyzma: tiaaa, panie Szubrawiec ;-)

@Hamilton: to Szubawczyk na 100 ...

@Dyl Sowizdrzał: Dziękuję panu, panie Dyl, wczoraj pańscy, ziemscy przyjaciele nazwali mnie von sadowem, krostką lub kostką, pan mówisz wprost-żem szubrawiec, w porządku.Powiem coś panu w tajemnicy.Przybywam z negatywnej przestrzeni czwartego wymiaru.By wypełnić pewną misję.Głupcy, od dawna wiadomo, że Vatykan znajduje się pod kontrolą ludzi-Jaszczurów.Walczyłem z cwaniakami wiele lat jednak w 94 zepchnęli mnie do defensywy.Przeklęci czarodzieje.Znają potężną magię!

@NikodemDyzma: też ją znasz... pochodzi z fermentacji kilku składników. Albo Ci się nudzi, albo popiłeś wczoraj, hahah , dziś sobota, poprawisz ;-) ot, magia. Zakrawarski został po latach zdemaskowany, że oszust i zmienił nick, ale Ty ? po kiego wałka, bądź sobą , nie chujowódzkim i nie wojewodą.

  Hamilton,  36 min. temu

@Dyl Sowizdrzał: ktoś tu już pitolił o tych ludziach jaszczurach w Watykanie i że jest przez nich ścigany, ale to chyba nie był szubrawiec. Choroby psychiczne mają to do siebie, że następują nawroty.

@Hamilton: a propos sk...nów w sukienkach https://www.youtube.com/watch?(...)outu.be

  Hamilton,  32 min. temu

@Zdzisław Sadowski: zobacz skąd zerżnąłeś tekst do swojego artykułu :
http://tiny.pl/g2dkq
i nie masz sobie nic do zarzucenia mały cwaniaczku. Dalej będziesz szedł w zaparte, rżnął głupa i liczył te swoje debilne odsłony?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska