Login lub e-mail Hasło   

Memento Mori dla Heneara.

Henear się wkurzył i skasował swoje artykuły. To protest ... Przeciw komu/czemu ?
Wyświetlenia: 1.080 Zamieszczono 13/04/2018

   Henear napisał artykuł o Jimim Carrey'u. To aktor, w którym w/g mnie przebudziła się Świadomość a inni uważają, że zwariował. Henear zacytował spory fragment wypowiedzi Carrey'a. Temat duchowości mnie interesuje dlatego pogadałem z Henearem. Jak zwykle włączyły się dyżurne trolle Dyl, Hamilton, serpico (czy też End, antyluj czy jakie tam ma jeszcze dodatkowe niki). Ostatnia wiadomość Heneara jaka przeczytałem była o tym, że wkurwia go admin i trolle bo jest bałagan na eioba. W/g mnie skasował swoje artykuły w proteście przeciw nim.

Był też wkurzony na mnie bo nie potrafiłem mu wytłumaczyć na czym polega duchowość.
Postanowiłem po raz kolejny wytłumaczyć o co chodzi w duchowosci jako dowód pamięci świetnych artykułów Heneara.

Większość ludzi żyje w normalnym świecie a dokładniej, każdy w swoim świecie, swojego ego. Oznacza to między innymi że każdy buduje sobie swoją osobowość i poprzez nią widzi świat. Ci co nie zdają sobie z tego sprawy myślą, że tacy się urodzili, takie mają geny itd. Ci co sobie zdają z tego sprawę, wiedzą, że to wirtualne światy. Następnym krokiem jest próba dostosowania swojej osobowości do świata według założonych wartości. Jeszcze następny krok to zdanie sobie sprawy, że te wartości też są wirtualne. Można je dowolnie zmieniać. Możemy zmieniać swoje wartości w/g których żyjemy a następnie dostosowywać do nich swoją osobowość ale pojawia się pytanie "po co ?". Z tym pytaniem wiąże się następne "kim naprawdę jestem ?". Duchowcy to ludzie którzy szukają odpowiedzi na to pytanie. To poszukiwanie staje się najważniejszą czynnością ich życia.
Jakie znajdują odpowiedzi ?
CO znajdują ?

Prosta odpowiedź jest niemożliwa dlatego, że cały system pojęciowy, język, myślenie i wyobrażenia zostały stworzone w sferze ego, w sferze wirtualnych światów ludzkich ego natomiast nasza 'prawdziwa' natura jest w sferze duchowości, w innej sferze. W duchowej sferze brakuje pojęć, języka (słów) a nade wszystko wspólnych doświadczeń. To uniemożliwia porozumienie z innymi ludźmi. Na szczęście przechodzenie do sfery duchowości wiąże się z budzeniem się Świadomości co pozwala 'czuć' się wzajemnie ludziom o podniesionym poziomie świadomości.

Skoro już wyjaśniłem, że nie można wytłumaczyć duchowości to spróbuję po raz kolejny wytłumaczyć o co chodzi.

Duchowość jest po prostu innym światem. Ja uznaję, że prawdziwym. Jest o tyle fajna, że obejmuje normalny świat i dodatkowo drugi świat, świat duchowości jak gdyby świat+.
Podajmy przykład Heneara.
On zrozumiał, że ludzie żyją w wirtualnym świecie czyli wymyślają, budują swoje osobowości. Henear stwierdził, że to stado baranów i zaczął zmieniać swoją osobowość tak by odpowiadała jego założeniom. Z tym, że jeszcze nie widzi, że założenia TEŻ są wirtualne a wiec wymyślone. Nie podjął wiec na razie trudu pozbycia się wirtualnych założeń i wirtualnych osobowości na drodze poszukiwania "kim jestem". CO by znalazł ?
Przede wszystkim spokój. Prawdziwy człowiek, jak ja to nazywam "jeździec" swojego ciała, jest zharmonizowany ze światem realnym. Na głębszym poziomie "jest" tym światem.
Po drugie jaśniej się widzi siebie i innych. W duchowych ludziach budzi się Świadomość, która jest zrozumieniem. Żyje się dużo spokojniej i piękniej bo duchowość pokazuje nam piękno tego świata. Tak naprawdę to życie duchowe niewiele się różni od normalnego. Jedynie totalne wyluzowanie i spokój.
Na czym się opiera ten luz i spokój ?
Życie w ego jest ciągłym dążeniem dokądś. Ego wyznacza wirtualne, nieprawdziwe cele za którym potem dąży wirtualna nieprawdziwa osobowość. Ten wyścig trwa przez całe życie i przez wszystkie pokolenia. Kilku procentom ludzi udało się zobaczyć tą wirtualność i pozbyć się jej.

Jim Carrey nie jest tu za dobrym przykładem. Jest uważany za wariata, oderwanego od świata realnego, podczas gdy budzenie się Świadomości jest właśnie zobaczeniem prawdziwego świata. Na szczęście pewnie go to niewiele obchodzi. On już odnalazł swoją drogę. Tak jak ja, Wróbel i wielu innych w tym kilka osób na eiobie.

Ważna rzecz a często pomijana.
Duchowość jest ROZSZERZENIEM widzenia świata. Duchowi ludzie widzą świat wirtualny i realny. Jeśli tak nie jest to ich duchowość jest niepełna, początkująca. Jest też duchowość zwyrodniała. To między innymi kołczing i inne metody, które zwiększają wirtualność świata a nie pozbawiają go wirtualności, ułudy :-)))

Reasumując.
Duchowość to odkrycie kim się jest naprawdę i życie zgodnie z tym odkryciem.

∆∆∆

Napisałem ten artykuł nie po to byś zrozumiał o co chodzi w duchowości. Napisałem go bo czułem niedosyt rozmowy z Tobą ... Henear.


Wydaje się, że zbuntowałeś się i zniknąłeś stąd ale pozostaniesz w mej pamięci.

~✓~

 

P.S.
Żeby zrozumieć duchowość wystarczy pojąć przesłanie, sens tej piosenki :
Budka Suflera - Błękitna arka ...

https://youtu.be/SvViCgFIsU8

P.S. 2

Niezłe wyjaśnienie daje też film "King Size" ze Szturem a zwłaszcza końcowa scena :-)))

  

P.S. 3
Można by dużo wymieniać. Choćby i Jimmiego Carrey'a o którym pisał Henear. Można też wspomnieć inne utwory Budki Suflera :
"Martwe Morze", "Przegrywać czasem ..."

https://youtu.be/bY39Suj9Rks 

I wiele innych ...
Ale powiem to wprost :
Świat JEST po prostu duchowy i każdy jego prawdziwy  przejaw na to wskazuje.
(w odróżnieniu od wirtualnych rzeczy wymyślonych przez człowieka, które są po prostu wirtualne, czyli nieprawdziwe).

~|~

Podobne artykuły


23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 22710
15
komentarze: 136 | wyświetlenia: 2366
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1042
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1903
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1716
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1001
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1269
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1121
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 647
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 954
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 511
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 852
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1173
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 970
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 772
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  13/04/2018

No to już mamy jedynie słuszną wykładnię i ideologię. Koriolan niczym Marks, Engels i Lenin eioby w jednym. I taki moralny Jan Paweł III. Brakuje mi jeszcze czaszki w zębach i wróbla w w butonierce.

@Hamilton: ogólnie to tylko moje zdanie ...
Ale moz aż myśleć jak chcesz :-)))

  Hamilton,  14/04/2018

@Koriolan: "Był też wkurzony na mnie bo nie potrafiłem mu wytłumaczyć na czym polega duchowość". Z tym akurat się zgadzam, bo ja też ni w ząb nie kumam, a jesteś tu od 15.06.2016. Prawie 2 lata.Tak bywa wtedy gdy ten co tłumaczy sam nie rozumie tego co tłumaczy.

@Hamilton: tak to bywa :-)))

  Hamilton,  14/04/2018

@Koriolan: twój tytuł też jest zabawny. Przyjacielu - pamiętaj o śmierci. Ja mu życzę twórczego zmartwychwstania i powrotu.

Rozumiem, ze ty rozumisz, a ja nie lub slabo.
Ale.....podziwiem i plusuje !
Zgoda, ze Heneara .....brakuje !!

@zakrawarski: rozumienie i nierozumienie ... To tylko słowa. Bez większego znaczenia ...
A w życiu niczego nie brakuje ... Po prostu cieszę się, że go poznałem .. to świetny młody człowiek. Można było z nim fajnie pogadać. Był Super odmiana od ciągłego ględzenia tych trolli :-)))
Ale ...
W tym wirtualnym świecie .... Nic nie trwa wiecznie :-)))

"Ale powiem to wprost :
Świat JEST po prostu duchowy i każdy jego prawdziwy przejaw na to wskazuje.(w odróżnieniu od wirtualnych rzeczy wymyślonych przez człowieka, które są po prostu wirtualne, czyli nieprawdziwe)".
I po co te medytacje. To ci powiedzą pacjenci w każdym szpitalu psychiatrycznym.

@Hamilton: hmm ...
Może po to ... Że ja nie byłem pensjonariuszem w takim szpitalu.

@Koriolan: wychodzi na to, że twoje medytacje doprowadziły cię do wniosku, że świat dookoła to fikcja, a rzeczywistość jest tylko i wyłącznie w twojej głowie. Stan chorobowy zwany schizofrenią też się tym charakteryzuje. Być może tylko schizofrenicy i nawiedzeni są normalni, a reszta zgłupiała.

@Hamilton: e nie ...
Wszyscy są normalni. Po prostu wybierają jaki świat chcą widzieć :-)))
.
Zadaj sobie pytanie ....
Gdzie powstaje obraz który widzisz ?
.
Podpowiedź :
Tłumaczą to w szkole podstawowej :-)))

@Koriolan: nie chodziłem do szkoły. Na moim osiedlu mieszka człowiek. Niewidomy od urodzenia. Dziś już jest dorosły, ale znam go od dziecka. Z jego ojcem często spotykam się przy okazji spacerów z psem. Skończył szkołę i funkcjonuje normalnie. Chodzi na zakupy, pracuje i radzi sobie z tym nad wyraz dobrze. Jest zupełnie samodzielny. Potrafi nawet sobie wyprasować koszulę. Jego inne zmysły są na da ...  wyświetl więcej

@Hamilton: gdybyś porównał jego świat i swój tobys zobaczył ile bezwartościowych głupot masz w głowie.
Henear jednak nie potrafił tego zobaczyć. Uważał że potrafi stworzyć rzeczywiste wymagania i zbudować sobie pod to swoją osobowość ...
Ale już wiadomo co z tego wyjdzie :-)))

@Dyl Sowizdrzał: a hejtuj sobie ile wlezie ...asz całą eiobe do dyspozycji :-)))
Nawet Ci nie będę przeszkadzał ... Ale i niestety nie będę Cię nakręcał :-)))

  Hamilton,  17/04/2018

@Koriolan: nie sądzisz, że lepiej porządki zaczynać od meblowania własnej zamiast cudzej głowy. Odnoszę wrażenie, że jak ja coś napiszę to jest to hejt, a jak inni to jest to walka z hejtem.

@Hamilton: tak zrobiłem ...
Henear jest tu tylko przykładem.
No i w końcu artykuł to ... Dla Heneara :-)))
Czas wspominania :-)))

@Dyl Sowizdrzał: no nie ...
Aneszka zwiała stąd na dobre ...
Ktoś się na chwilę podobny pojawił ale ona twardo - nie pisze.
Tak mi się wydaje ...
Miała ochotę na Heneara. Byłem ciekawy czy Aneszka się zmieni gdy ja ktoś porządnie zerżnie ... Ale Henear się nie dał namówić :-)))
No i Aneszka została ... Blondynka dziewica ..,

@Koriolan: twój żal wzrusza do łez. Zostań zawodowcem.
http://tiny.pl/g2c54

  Henear,  17/04/2018

Klepsydrę mogłeś mi postawić a nie klepać artykuł.
Pokasowałem arty bo nie podoba mi się ogólna atmosfera na tym serwisie i leniwy admin - widmo, mający totalnie wyjebane na wszystko co się tutaj dzieje. Postanowiłem że zabieram swoje zabawki i więcej dawać artów tu nie będę - nie ma po co - dyskusje jeśli są to zupełnie nie na temat, zwykłe dogryzanie sobie i Koriolan próbujący sprzedać ka ...  wyświetl więcej

@Henear: to wszystko chyba z nudów. Arty "óczonych z hameryki", albo o zawartości odsłon w odsłonach, czasem alegoria o alegoriach i pierdoły o szlifowaniu bezmózgowia papierem ściernym. He he chyba pójdę w twoje ślady.

  Hamilton,  17/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: a nie widzisz co się dzieje? Nie mam wyboru, skoro Zdziś ma 10 tys. odsłon w 27 dni (a w sumie uzyskał już 80 tys. odsłon, średnia 657,9133564 odsłony na artykuł), to nie jest źle. I to przy tylko 38 artykułach, które z powodu hejterów (134 odrzucenia, 76 artykułów) weszły do „popularnych”, na 122 art. Idzie jak luxtorpeda Pierdolino. W tym tempie doścignie mnie już w 2047 i będę załatwiony. Nie ma na co czekać. Trza spier....

  Henear,  18/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: No, wydrukuję i powieszę sobie nad łóżkiem. Albo wiem, założę kult - ale koriolana nie przyjmę.
Ja się wam dziwię (Hamilton, Ty, Serpico) że się wam chce marnować czas na takie głupoty tutaj.
Zabawny sposób na zabicie nudy, jednak po czasie wtórny i toksyczny. Już chyba lepiej machnąć na to wszystko ręką i nie wiem... pójść na miasto czy zająć się jakimiś lepszymi rz ...  wyświetl więcej

@Henear: ad klepsydry ...
He he ....
Nie zauważyłeś, że stypa jest nie dla tego co umarł ale dla tych co pozostali :-)))
Dużo napisałeś. Jak się zbiorem to odpisze ?
:-))))

  Hamilton,  18/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: Henear ma trochę racji. Te von sady, zgredy i inne to ta sama osoba. To rodzaj narkomanii. Odsłony przesłoniły mu świat, a do tego silny narcyś zakochany w sobie po uszy. Niech sobie głosuje na siebie do woli i gawędzi sam ze sobą jaki jest wielki i wspaniały. Ja dam mu już spokój. Podobnie jak z magystrami i wybitnym ślachcicem, który miał w życiu pecha i trafiał na samych tępych nauczycieli, którzy mu do pięt nie dorastali i to już od kołyski.

  Hamilton,  18/04/2018

@Henear: to chyba rodzina pokrzywionego. Sprężysty i elokwentny jak ogórek.

  Hamilton,  18/04/2018

@Koriolan: jest takie przysłowie "wyszedł jak Zabłocki na mydle". Nowa wersja to "wyszedł jak Korolian na Henearze". Chciałeś się podlizać, błysnąć moralnie i etycznie, a tu d... blada.

@Hamilton: he he he ...
Jesteś pewien, że epitafium to prany na cześć ... ?

  Hamilton,  18/04/2018

@Koriolan: Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to.? Jak mówi mój ulubiony filozof Kubuś Puchatek. A powodu do dumy nie ma. Żal fałszywy i wizerunek nadszarpnięty.

@Hamilton: heh ...
No właśnie się zdziwiłem tym co napisałeś .,..
.
A ogólnie to zabawa.
Wydaje mi się, że nie wiecie co to znaczy "bez znaczenia", że mimo, że coś jest bez znaczenia to można tym się świetnie bawić.
Jak np piwem :-)))
Po kilku dniach wytrzezwiejesz i po piwie nie ma śladu (jest bez znaczenia czy go piłeś czy nie). Ale w czasie picia jest mnóstwo zabawy :-)))
Dla mnie : do tego służy życie ...
Do zabawy :-)))

  Hamilton,  18/04/2018

@Koriolan: opowiedz to swojej wątrobie zanim się zacznie z tobą bawić w berka.

@Hamilton: hmm ...
Myślisz, że jestem alkoholikiem ...
Niestety nie :-)))
I nawet nie mogę powiedzieć, że pracuję nad tym :-)))
Ale ok ...
Główne cechy ludzi to wrogość - jak powiedział Henear i hejterstwo - jak ja powiedziałem ....
Miłego dnia Ci życzę :-)))

  Hamilton,  18/04/2018

@Koriolan: cokolwiek ja mówię jest hejtem, natomiast wszystko co twoje to przekaz aniołka. I jak to powtórzysz 1000 razy to stanie się to prawdą. Alkohol jest związkiem chemicznym i nie zna pojęcia "alkoholik", po prostu działa, a ty wmawiasz mi jakieś niecne sugestie, by znów zrobić z siebie męczennika hejtu. Na tym polega twoja perfidia. Mam wysyłać komentarze do cenzury Koriolanowi, Sadowskiemu ...  wyświetl więcej

@Hamilton: he he ...
Może i masz rację ?
Ale nie chce mi się zbyt głęboko nad tym zastanawiać :-)))
Cóż ...
To Ty wyciągnąłeś na wierzch moją wątrobę :-))))
I nie przejmuj się tak ...
Wszyscy jesteśmy heiterami :-)))

  Hamilton,  18/04/2018

@Koriolan: by opowiadać coś swojej wątrobie nie musisz jej wyciągać. Przecież to ty jesteś specem od biegania wewnątrz ciała. Nie ja. Ja nie potrafię wyciągać wątroby, a już na pewno nie na odległość. Zadzwoń do Kaszpirowskiego.
http://tiny.pl/g2dgs

Henear ...
Opisał wesołego człowieka omijającego go jak drzewo.
.
Oczywiście nie znam ani Heneara ani tym bardziej tego faceta ...
Tym niemniej, w moim świecie O TO CHODZI ...
Część ludzi jest jak drzewa - bez znaczenia. Czasem stają nam na drodze ... No to się je omija. Rzadko kto chodzi z piłą łańcuchową i ścina drzewa stojące mu na drodze. Tacy po prostu traf ...  wyświetl więcej

Dyl pisze ...
"Eiobowianie sami wyniszczyli się na wzajem .. "
.
Nie bądź taki skromny ...
Od ponad roku jesteś tu GŁÓWNYM trollem, heiterem i destruktorem ...
Rozjebujesz od roku tą biedna eiobe. Wprowadziła tu bezwzględne gnojenie bez przebierania w środkach. Zalewasz gównem wszystko i wszystkich ....
Wiem, że trolle mają małe mózgi i niewiele pamiętają ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22/04/2018

@Koriolan: he he he - na szczęście Koriolany, von Sady, Kostki, pokrzywione ogórki , Jezierskie i inne blyskotki ze zgredami ciągną ten portal jak woły w trosce o dochody właściciela. A pieska sobie pooglądaj w lustrze.

@Hamilton & @End:
Nie napisaliście nic nowego ...
Nie wiem co Wam odpowiedzieć ...
Może odpowiem serpico (vel End, cel antyluj).
Dlaczego Wróbel rozpoczął wojnę ?
Czy nie po ataku Dyla na samczeruno ?
. ...
To właśnie napisałem wyżej :-))))

  Hamilton,  22/04/2018

@Koriolan: czyjeś chamstwo nie usprawiedliwia waszego chamstwa. To też nic nowego, a nie dociera do twej uduchowionej ponad miarę osoby. Ściemniać możesz tym co tamtych wydarzeń nie pamiętają. Wtedy byłeś ujadającym pieskiem ptoszka wróbla.

  Hamilton,  22/04/2018

@Koriolan: słyszałeś co mówi pan Nikodem. Rano do sklepu po różowe rajtuzy, rozmiar 3XL by ci się raj zmieścił. I nie oszczędzaj, bo świecąc gołym tyłkiem narobisz ludzkości wstydu w kosmosie. Ha ha ha - tak ci zazdroszczę, też chciałbym w różowych rajtuzach. Niestety widać nie zasługuję.

  Hamilton,  22/04/2018

@Koriolan: moje zdanie jest moim zdaniem i niczego nie muszę z nikim uzgadniać. Tak trudno ci zrozumieć tak proste rzeczy? Teraz rozumie dlaczego piszesz, że możesz pisać o sobie z wyższością. Tak przedstawiają się z reguły ludzie z upośledzeniem umysłowym.

He he ...
Obsmialem się z rana z Waszych tekstów ...
Fajny jednorodnie hejterski ton ...
O to mi właśnie chodziło:-)))
Szkoda, że nie ma naczelnego Trolla Dyla ...
On by Wam pokazał jak należy gadać po trollowemu ...
Wasze to tylko takie pinczerskie mialczenie :-)))
.
Heh ...
To oczywiście Żary był ...
Jesteście Super chłopaki:-)))

@Koriolan: obśmiałeś się z samego rana. Nie jesteś sam. Wszyscy się już z ciebie śmieją.

Memento dla Heneara.
Reasumując ...
.
Można życie podzielić na dwie części (myślowo ) ...
....
Mieć i pragnąć.
.
Ty jesteś w fazie 'pragnąć'. Pomijając, co pragniesz, zostałeś nakręcony pragnieniami jak zabawka i puszczony w życie jak wirujący bąk ...
.
https://youtu.be/PSsam1ea7SQ
. ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24/04/2018

@Koriolan: przez niecałe dwa lata brzęczysz o tym samym w kółko 4860 razy. Innych namawiając do wstrzemiężliwości i spokoju. Bardziej gadatliwy jest tylko i wyłącznie pokrzywiony. Obaj trajkoczecie jak przekupki.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska