Login lub e-mail Hasło   

Zbrodnie amerykańskiej demokracji.

Masowe mordy dokonane w Iraku, Afganistanie i w Syrii powinny być przestrogą dla wszystkich.
Wyświetlenia: 454 Zamieszczono 14/04/2018

.

.

Na czym polega tak zwana demokracja amerykańska?

Wybrany prezydent jest światowym policjantem mającym bardzo szerokie uprawnienie względem ludności zamieszkującej w krajach podbitych. Ma prawo przywoływania niepokornych do porządku. - Za pomocą bombardowania dywanowego lub bombardowania indywidualnego (dronowania).

W przypadku notorycznego odżegnywania się od demokracji amerykańskiej prezydent USA ma prawo wykonania ludobójstwa. Broń masowej zagłady jest stale do jego dyspozycji. Ludobójstwu podlegają grupy społeczne wrogo nastawione do demokracji amerykańskiej i "strażnika światowego pokoju".

Masowe mordy dokonane w Iraku, Afganistanie i w Syrii powinny być przestrogą dla wszystkich. Szczególne dla tych, którzy wyborach prezydenckich nie posiadają praw wyborczych.

Do wyborów prezydenta USA idzie ponad połowa uprawnionych czyli nieco więcej niż 1% ludzi żyjących obecnie w globalnej wiosce. Dokonają oni wyboru prezydenta mającego szerokie uprawnienia do ingerowania w życie ludzi, którzy nie mają prawa do głosu podczas listopadowych wyborów.

Widać wyraźnie regres demokracji. W demokracji szlacheckiej prawo do wybierania króla elekcyjnego miało około 10% społeczeństwa będącego w posiadaniu tak zwanego klejnotu szlacheckiego. W demokracji szlacheckiej władza króla elekcyjnego nad ludźmi nie posiadającymi pełni praw obywatelskich (tak zwanymi chamami) była znacznie słabsza.

W demokracji szlacheckiej nie było przypadków dokonywania ludobójstwa przez królów elekcyjnych.

.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


33
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26683
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6402
28
komentarze: 37 | wyświetlenia: 62355
24
komentarze: 5 | wyświetlenia: 20399
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4109
21
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3876
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 66271
20
komentarze: 85 | wyświetlenia: 3608
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 55342
19
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2604
17
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2051
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6641
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6176
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kiedyś nie było USA i było fajnie. Wojna trzydziestoletnia (1618-1648) spowodowała zmniejszenie ludności Europy prawie o połowę.

@Hamilton:
Wkrótce znowu USA nie będzie.
Czy będzie fajnie? - Pożywiom uwidim, ale nie spodziewam się.

@Adam Jezierski: obyś za nimi nie zatęsknił.

@Hamilton:
Ludzie przeważnie tęsknią do lat swojej młodości.
Teraz jest coraz więcej takich, co głoszą tezy na temat "wspaniałych lat sześćdziesiątych".

" W demokracji szlacheckiej władza króla elekcyjnego nad ludźmi nie posiadającymi pełni praw obywatelskich (tak zwanymi chamami) była znacznie słabsza". Zgodnie z zasadą "wasal mojego wasala nie jest moim wasalem". Co nie zmienia faktu, że chłop pańszczyźniany (90 % populacji) praktycznie nie miał żadnych praw. Sorry, miał prawo - robić i zdechnąć. Koniec z demokracją, wracamy do starych rozwiązań. Błysnąłeś Adasiu swą ideą po mistrzowsku. Życzę ci chaty, morgi ziemi i dobrego pana.

@Hamilton:
Ulegasz propagandzie komunistycznej,
Chłopi pańszczyźniani wcale nie mieli źle. Chłop pańszczyxniany miał pod sobą zagrodników i komorników. Mógł bez żadnych problemów odrobić 10 dni pańszczyzny tygodniowo. Nie robił tego osdbiście. Chłopi bardzo się wzbogacili w związku z koniunkturą na zboże po odkryciu Ameryki i dlatego powstały folwarki. Wieś w I Rzeczypospolitej wcale ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: koń pociągowy też miał się dobrze.

@Hamilton:
Znasz to: - Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa.

@Adam Jezierski: to nie zmienia optyki. W dziejach świata zawsze ginęli ludzi tylko dlatego, a może właśnie dlatego, że ktoś nie chciał uznać czyjejś dominacji. I demokracja z tym nie ma z tym nic wspólnego. Równie dobrze za to można obwiniać przypływy i odpływy jak i pasek od spodni. A przysłowie nie dotyczyło chłopów. Nie oni byli beneficjentami.

@Hamilton:
Komunistyczni historycy fałszowali na temat Katyniai i na temat doli chłopów. Na temat doli chłopów bardziej fałszowali.
Dziś fałszują na temat ataku na WTC. i wojny w Iraku. O Smoleńsku nie wspominając.
Nędza chłopów polskich w XVIII wieku jest tak samo prawdziwa jak nowiczok Skripala i ataki gazowe Bashira Assada.
>>> Ucz się bracie ucz. Nauka potęgi klucz.

@Adam Jezierski: problem nie w tym by się uczyć, problem tkwi w tym by się wreszcie nauczyć. To gra polityczna prowadzona przez 3 strony tej układanki. Znamy zaledwie malutki wycinek. Tam aż roi się od różnych prowokacji i tak naprawdę nikt nie bardzo się orientuje w tym tyglu syryjskim. Ja w wielu sprawach nie jestem w stanie wyrobić sobie zdania, bo brak mi tej wiedzy, ty odwrotnie, wiesz więcej ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Powiórzę za źle przetłumaczonym Sokratesem: - Wiem, że wiem niewiele więcej od Was malutkich ...-:)))

@Adam Jezierski: zdecydowanie wiem znacznie mniej nie tylko od Sokratesa, ale i od Jezierskiego. I właśnie dlatego wstrzymuję się z jednoznacznymi ocenami. Pewnie dlatego, że nie jestem uśpionym agentem u którego bywają miliarderzy i możni tego świata.

@Hamilton:
Dlatego, że nie znasz się na deszyfracji kwantowej ...-:)))

@Adam Jezierski: łał, zaimponowałeś mi. Deszyfrujesz kwantowo. Ja z dodatkiem masła orzechowego i w sosie słodko-kwaśnym, a szczyptę łupieżu dodaję dla dodatkowego zmylenia przeciwnika. Zawsze podejrzewałem, że należysz do ścisłej czołówki światowej elity. You're James. James Blond.

@Hamilton:
Nie zauważyłem tych podejrzeń.
Chyba, że nie masz żadnego szacunku dla ścisłej czołówki światowej elity.

  Hamilton,  14/04/2018

@Adam Jezierski: "Niech sobie ten przepis przeczyta elita, że każda śmietanka na deser jest bita". - Stanisław Jerzy Lec

@Hamilton:
Chcesz koniecznie mieć ostatnie słowo?
Nie możesz przeżyć, że wytknąłem ci nieuctwo w kwestii doli chłopów?
Dotąd wyżej ciebie ceniłem.

@Adam Jezierski: przekonałeś mnie. Chłop pańszczyźniany żył w luksusach, tylko komuchy kłamczuchy mi nakłamali. Napisz coś, ja już nie odpowiem i będzie twoje zdanie ostatnie.

@Hamilton:
Przeczytaj: >>> http://eiba.pl/z

@ Adamie warstwa społeczna położona najniżej w hierarchii społecznej, która nawet jeśli miała jakieś prawa to o tym nie wiedziała, zależna całkowicie od pana, w systemie, który nie egzekwował tych praw nigdy nie była wykorzystywana i wyzyskiwana. Rzeczywiście trzeba deszyfrować kwantując i kwantować deszyfrując by coś takiego wymyślić. To już koniec sporu. Jest jałowy.

@Hamilton:
Szlachta nie miała prawa produkować zboża na handel, nie miała prawa zajmować się handlem, nie miała prawa kupować gruntów w miatach. Karą była utrata szlachectwa. Prawo było egzekwowane. Zaczęło być omijane w XVIII wieku. Powstały folwarki i jurydyki. Nie znasz historii Polski i BASTA !

@Adam Jezierski: a żyli z głębokich oddechów na świeżym powietrzu. Jednym słowem posiadali większość ziemi po to by pozbawić się możliwości czerpania z niej dochodów. Fortuny mieli z zagranicznych wojaży do wód. Odstaw dopalacze, bo zaczynasz bredzić.

@Hamilton:
Ignorancja jest siłą. - George Orwell - 1984.

@Adam Jezierski: a bezrefleksyjne cytowanie wielkich tego świata jest słabością. Tego nauczysz nawet papugę.

@Hamilton:
Nie ma lekarstwa na chroniczne nieuctwo. Ciemniak ciemniakiem pozostanie. - Adam Jezierski.

@Adam Jezierski: nie każdy jest wybitnym fizykiem, matematykiem, chemikiem, elektronikiem, blogerem, antykwariuszem, dziennikarzem, agentem i histerykiem. Musisz zaakceptować fakt, że istnieją też ludzie normalni bez takich przebłysków geniuszu jakie są twoim udziałem. Fortuny polskiej magnaterii wzięły się z tego, że ich przodkowie jeździli na saxy zbierać szparagi. Toczono krwawe wojny o ziemię tylko po to by nie czerpać z niej profitów. Nie kompromituj się "naókowcu".

@Hamilton:
Ciemniak ciemniakiem pozostanie.

  Hamilton,  15/04/2018

@Adam Jezierski: w pełni się z szanownym panem zgadzam. To nie ulega najmniejszej wątpliwości.

@Dyl Sowizdrzał:
Co się martwisz?
Co się smucisz?
Ze wsi jesteś.
Na wieś wrócisz.

@Adam Jezierski: na wieś to raczej ty wracaj i bacznie obserwuj, bo coś przeoczysz i znów narobisz plotek.

@Hamilton:
Macie problem ze swoim chłopskim pochodzeniem....-:)))
Ja nie mam takiego problemu.

@Adam Jezierski: arystokrata z tytułem "wzorowy brygadzista zimnego chowu cieląt". Hrabia herbu "hrabonsc". Wybitny ślachcic i rolnik, który nadwyżki zboża wyrzucał, by nie stracić ślachectwa.

@Adam Jezierski: piszesz : "Zaczęło być omijane w XVIII wieku. Powstały folwarki i jurydyki".
Folwarki zaczęły powstawać już w XII wieku i były legalne, a prawo dotyczące jurydyków z reguły było martwe.

Kolejna rewelacja "Chłop pańszczyźniany miał pod sobą zagrodników i komorników. Mógł bez żadnych problemów odrobić 10 dni pańszczyzny tygodniowo". a ci zagrodnicy, parobkowie i komor

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska