Login lub e-mail Hasło   

Kwiaty

Dotknij mnie, a otworzę przed Tobą świat, którego pragniesz. Tylko dotknij mnie – powiedziało Serce do Człowieka.
Wyświetlenia: 324 Zamieszczono 18 dni temu

Dotknij mnie..

 

JESTEŚMY WYJĄTKOWYMI NIEPOWTARZALNYMI  ISTOTAMI - w świecie zmienności i różnorodności. Miłość i radość nie rodzą się w bólu. Miłość i radość to wyzwolenie od bólu i cierpienia. To niczym nieskrępowana wolność.

Niektórzy "płyną" przez życie nie zatrzymując się nawet na chwilę, a przecież czasami ta chwila bywa kluczowa. Szukamy  czegoś, kogoś.. Rozglądamy się, ale aby uchwycić.... ten skarb: warto zrobić sobie krótką przerwę, zatrzymać się. W świadomości pielęgnujemy myśl, że „może akurat zły czas sam się zmieni za zakrętem". I co? I nic?

Mieszające się łzy z kroplami deszczu są pewną więzią, której nie zawsze chcemy, ale dzięki temu czujemy, że nie jesteśmy sami. Może jednak jest ktoś lub coś, co się z nami łączy?

Kluczowe jest uchwycenie tego momentu aby zerwać więź prowadzącą donikąd.  Podobno każdy z nas ma swojego Anioła, ale jeśli ktoś zatracił swoją anielskość, próżno szukać w nim tego, co dobre.

Przemijanie to ciąg tego, co doświadczamy, przeżywamy. Jest naszą częścią, czy tego chcemy, czy też nie. Nie zatrzymamy czasu tylko dlatego, że tego bardzo pragniemy, że jest nam akurat dobrze. Nie przyspieszymy też chwil, które nas paraliżują swoją mocą, sprawiając okropny ból. Wszystko ma swój czas.

Czasami zdarzają nam się kłótnie, sprzeczności, ale zawsze powracamy do siebie, bo nie potrafimy żyć bez "naszego życia". 

Patrząc na kwiaty odnajdujemy w nich piękno, ich zapach zabiera nas do różnych wspomnień, które żyją w nas.

Woda to zbiór przeróżnych kropel, ale każda jest wyjątkowa.Tak też jest z nami – Ziemia skupia przeróżnych ludzi. W każdym z nas odnaleźć można coś pięknego, wyjątkowego.  

Nie spojrzysz Słońcu w oczy, bo wiesz, że Ci na to nie pozwoli, nie uchwycisz Deszczu, bo za każdym razem jest z innej chmury, a mimo tego godzisz się czasami na wędrówkę w promieniach słonecznych i w kroplach  wody wpatrzony w zachwycie w Tęczę.

Dotknij mnie, a otworzę przed Tobą świat, którego pragniesz. Tylko dotknij mnie – powiedziało Serce do Człowieka. 

Bliskość Dusz to ogród przyjaźni, który rozkwita i wzrasta, aby w obliczu życiowych nawałnic połączyć się i uciszyć wszelkie burze. Nie musisz pukać do wszystkich drzwi, aby przekonać się, czym jest Miłość.

Zapukaj najpierw do swoich drzwi, do swej duszy i serca, bo tam odnajdziesz siebie, bo tam mieszka Miłość…

 

 

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1175
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 873
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 781
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 221
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 634
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 781
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 972
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 636
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1742
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 801
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 743
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 659
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 691
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1368
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 571
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  trabant,  18 dni temu

po mojemu Miłość może być w człowieku jak sie zrobi na nią miejsce. miłość to możliwość i żeby była w człowieku trzeba motywacji i wyboru i determinacji i umiejentności. jak sie nie żywi nie doglonda to tylko pojawia sie jakaś zajawka na chwile ale to znika jak człowiek wraca do codziennego siebie i takie zajawki nie zmieniajom go bardzo a może w ogóle.

@trabant: Miłość jest najczystszą z motywacji, to znaczy bez szkodliwych skutków ubocznych.
Sporo czasu i wysiłku upływa, poukładanie sobie przekonań i motywacji w sobie.
Pozdrawiam
Mariusz

@pokrzywiony: widzi mnie sie że to frazes

@trabant: Możliwe, ale ja wolę się jemu bliżej przyjrzeć. :)

  trabant,  18 dni temu

fotki miło popatrzeć:)

jak tak to wartałoby zdefiniować rzeczonom miłość. miłość jako motywacja tronci paskudnie na ten przykład ochronom życia poczentego i ochronom prawa do długiej bolesnej śmierci

@trabant: to było do Pokrzywionego

@trabant: Myślę, że gdy spojrzy się na nowo narodzone niemowlę, to ono niesie w sobie wszystkie cechy Miłości zanim one nie zostaną w nim zepsute. To właśnie nowonarodzeni ludzie, przynoszą nadzieję rozwiązania dotychczas nierozwiązanych problemów.

@pokrzywiony: znaczy cechy miłości to potrzeby jedzenia wydalania i czucia bezpieczeństwa

@trabant: fakt że to całkiem czyste motywacje ale nie całkiem o to chodziło jak pisałem o miłości

@trabant: "znaczy cechy miłości to potrzeby jedzenia wydalania i czucia bezpieczeństwa"
Znaczy też bezkrytyczne gromadzenie informacji i jej przetwarzanie według nieskażonego błędami algorytmu ewolucyjnego :)

  trabant,  18 dni temu

@pokrzywiony:
niemowle chyba nie gromadzi informacji tylko przetwarza wg prościutkiego subiektywnego algorytmu - pasi nie pasi
bezkrytyczne przetwarzanie informacji czyli jak? bez oceniania,wartościowania? to nie niemowle ono wartościuje jak najbardziej głodne-nie pasi =wrzask, syte-pasi=spokój etc

  Hamilton,  16 dni temu

@pokrzywiony: toś sobie znowu popitolił jak Edek w fabryce kredek. Niemowlę ma w sobie tyle agresji, że gdyby miało wzrost i wagę dorosłego mężczyzny większość kobiet by nie przeżyła tygodnia po porodzie.

@trabant: Później taki algorytm się skaża o, czy szef zadowolony, czy jestem krytykowany, czy chwalony, ile mam odsłon, itp ...
"Mały Książę" ... to ciekawa lektura, dająca sporo do myślenia. :)

  trabant,  18 dni temu

dzienki wielkie za wiencej zdjontek !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska