Login lub e-mail Hasło   

Radykałowie bez sensu ! Komu szwankuje logika

Im bardziej jesteśmy radykalni w ocenach i poglądach, tym częściej wyciągamy bezsensowne wnioski – wykazali polscy naukowcy.
Wyświetlenia: 262 Zamieszczono 04/05/2018

Art jak na zamówienie dla eiobowych -Sraczy- oraz ich podcieraczy !

W moim arcie "Chrześcijanstwo moze upaść  w ciagu jednej generacji" jest potwierdzenie tych konkluzji !

Artykułu wogóle nie ma ale Sracze ocenili jako "niska jakść  " .....coś czego nie widzieli.

Radykał-Sracz dyskredytuje wszystko o czym nic nie wie !

.....

„Jeśli wszyscy ludzie mają prawo do życia, a niektórzy ludzie są seryjnymi mordercami, to również oni mają prawo do życia” – to logiczne wnioskowanie. Ale tak twierdzą tylko osoby o umiarkowanych poglądach. – Zdecydowani zwolennicy kary śmierci uznają to zdanie za kompletnie nielogiczne tylko dlatego, że jego konkluzja nie jest zgodna z ich spojrzeniem na tę sprawę – mówi Joanna Sztuka ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, która przeprowadziła badania z udziałem prawie 300 osób pokazujące, jak przekonania i poglądy potrafią zakłócić logikę myślenia.

.....

Badanym przedstawiono do oceny sylogizmy, czyli zdania zawierające dwie przesłanki i wniosek. Mieli zdecydować, czy są logiczne, czy nie. Wszyscy popełniali błędy, ale najgorsi w logicznym rozumowaniu okazali się uczestnicy o poglądach autorytarnych i zwolennicy teorii spiskowych. Ku zaskoczeniu autorki, osoby takie popełniały najwięcej logicznych błędów wtedy, gdy dostawały do oceny treści zgodne z osobistymi poglądami. – Kiedy radykałowie napotykają treści sprzeczne z ich sądami, zapala im się czerwona lampka, która zmusza do wytężenia uwagi.  Przy analizie treści zgodnych z własnymi przekonaniami ich czujność jest uśpiona, dlatego częściej rozmijają się z logiką – wyjaśnia Joanna Sztuka. W wypadku osób o poglądach umiarkowanych jest odwrotnie. Brak logiki wykazują wtedy, gdy przedstawione podczas badań treści przeczą ich przekonaniom.

.....

Im bardziej jesteśmy radykalni w ocenach i poglądach, tym częściej wyciągamy bezsensowne wnioski – wykazali polscy naukowcy.

Art napisala Joanna Sztuka ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, po POLSKU !

..........

Do Sracza pierwszego i drugiego (ci srają najobficiej)
Dołączył Sracz trzeci oraz ich podcieracz.
Sracz drugi zaczyna mieć przewidzenia, bo widzi tu:
  "5 artykułów dziennie oraz po jednym linku do stron chińskich, wietnamskich, koreańskich, japońskich i innych"

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2440
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 779
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1567
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 445
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 540
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

zakrawarski - sam sobie wystawiasz świadectwo. Zachowujesz się jak obrażona nastolatka, która na złość mamie założyła za ciasne majtki i oczy jej wyszły z orbit. Napisać art, w którym podajesz link jakiegoś innego arta w języku szwedzkim może jedynie ... zakwawarski.
I ty chłopie chcesz by traktowali cię poważnie. Bardzo chcę cię traktować normalnie, ale na każdym kroku odbierasz mi tę szan ...  wyświetl więcej

  Kappa,  06/05/2018

Artykuł p. Joanny Sztuki ciekawy, dziękuję za udostępnienie, szkoda, że dodane do niego przez Autora komentarze - w moim odczuciu - psują całość.

"Radykał-Sracz dyskredytuje wszystko o czym nic nie wie ! i popełni najwięcej błęd ó w wtedy". Jest taki Sracz na eioba, który nie napisał ani jednego artykułu bez błędu, co nie przeszkadza mu udawać Szekspira.

Zakrawarski ...
Jestem z Tobą :-)))

  Hamilton,  06/05/2018

Wzbiłeś się ze swoją twórczością na wyżyny jak glapa na grilla. Możesz być z siebie dumny. Tyle pónktuf. Ja tesz jezdem z tobą.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska