Login lub e-mail Hasło   

Jeden zastrzyk skuteczny jak operacja bariatryczna

Brytyjscy naukowcy z Imperial College opracowali zastrzyk, który pomaga ludziom stracić nawet kilka kilogramów bez żadnego wysiłku w ciągu zaledwie czterech tygodni.
Wyświetlenia: 161 Zamieszczono 10/05/2018

Pacjenci w naturalny sposób zjadali 30 procent mniej jedzenia poprzez dostarczenie hormonu, który naśladuje działanie opaski żołądkowej. Wstrzyknięcie było tak skuteczne, że niektórzy byli w stanie nawet odstawić leki na cukrzycę.

Główny naukowiec, profesor Steve Bloom, ma nadzieję, że terapia będzie dostępna w ciągu pięciu lat i będzie tak skuteczna, jak chirurgia bariatryczna. Podawana byłaby jedynie w małym zastrzyku raz na miesiąc.

„Otyłość stała się ogromnym problemem dla naszego społeczeństwa. Całe społeczeństwo ma nadwagę. Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, choroby serca i udaru , a jeśli jesteś artretykiem, to jeszcze gorzej…” – powiedział profesor Steve Bloom.

„Żyjemy coraz dłużej i dłużej, ale proces ten zatrzymał się, ponieważ zabijamy się otyłością. Jest to bardzo poważny problem, a mówienie ludziom, aby jedli mniej, a więcej ćwiczyli, nic nie daje”.

Początkowo sądzono, że operacja opaski żołądka polega na zmniejszeniu ilości pokarmu przechowywanego w żołądku. Pacjenci mieli jednak podwyższony poziom hormonów sytości, sygnałów chemicznych, które uwalniane są przez jelito w celu kontrolowania trawienia i głodu w mózgu.

Profesor Bloom powiedział, że terapia przywraca równowagę hormonalną. Osoby po operacji bariatrycznej zaczynają preferować mniej tłuste pokarmy, co sugeruje, że operacja zmienia gospodarkę hormonalną. Nowa terapia odwzorowuje te hormony, dając efekt podobny do operacji, której ryzyko śmiertelności wynosi ok. 0,5 %.

„Lekarze mogliby przepisywać terapię również tym, którzy chcą zadbać o swoją linię” – dodał profesor Bloom.

Próba kliniczna objęła 20 pacjentów, którzy wzięli koktajl trzech hormonów. Po 28 dniach wszyscy stracili na wadze od 2 do 8 kg , prawie tyle, co po operacji. Zespół planuje wkrótce opublikować swoje wyniki.

Pacjent James Hopkins (38), został zapisany na badanie kliniczne przez swojego lekarza rodzinnego po ośmioletniej bitwie, w której przytył 76 kg, a jego waga wynosiła 172 kg. W ciągu zaledwie 28 dni po otrzymaniu jednej dawki stracił ok. 6 kg. Powiedział, że leczenie sprawiło, że słodycze stały się mniej atrakcyjne.

„Uczucie jest takie jak po zjedzeniu sporego posiłku. Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że jesteśmy w stanie znormalizować poziom cukru we krwi i wyeliminować leki na cukrzycę” – powiedziała profesor Tricia Tan, konsultantka w dziedzinie cukrzycy, endokrynologii i medycyny metabolicznej na Imperial College, która brała udział w opracowaniu tej terapii.

„Hormony naśladują naszą fizjologię” – oznajmił prof. Bloom. „Jest mało prawdopodobne, aby leczenie było szkodliwe. Jesteśmy pewni, że jest to bezpieczne lekarstwo”.

Artykuł pochodzi z: http://human2.com.pl/jeden-zastrzyk-skuteczny-co-operacja-bariatryczna/

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1227
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 487
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 518
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 762
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1125
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141883
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 240457
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111457
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122274
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska