Login lub e-mail Hasło   

Cnoty Serca

Nieskończona Istota - źródło wszelkiego nie umierającego życia i inteligencji - wchodzi do człowieka poprzez serce, nie głowę.
Wyświetlenia: 237 Zamieszczono 11 dni temu

Serce i Mózg

Jak się okazuje serce ma w organizmie nadrzędną sieć neuronów. U wielu ludzi nadzoruje umysł i w tym intelekt. Mówi się o nich, że są "uduchowieni". Są użyteczni i nie szkodzą nikomu.

 

 

 W medytacjach, w śnie, na jawie  - z własnego doświadczenia wiem - serce i umysł bez ustanku z sobą "rozmawiają".  Wymieniają informację (serce posiada własną sieć neuronów) Jednak, nawet fizjologicznie rzecz rozpatrując, mózg nie może funkcjonować bez krwi, którą jest zasilany. Ten życiodajny płyn do mózgu kieruje serce. Czyli fizyczny mózg zależny jest od fizycznego serca, bez niego w ogóle nie może funkcjonować.

W ten czysto materialny sposób można wykazać, że intelekt pierwotnie wywodzi się z serca.

Zatem, czy serce nie wydaje się najodpowiedniejszym i symbolicznie słusznym miejscem na zamieszkanie przez Ponad-ego (Świadomość Kosmiczna, Obecność, Wyższe Ja)? 

Nieustanny przepływ myśli przez głowę poparty jest świadomością z serca. Intelekt jest zaledwie ograniczoną modyfikacją pospiesznie skleconą przez nieograniczone Ponad-ego. Przerwa czasowa między dwiema myślami, chociaż nieskończenie mała i niezauważalna, to moment, kiedy ego nieświadomie wchodzi w kontakt z Ponad-ego, bowiem w takim momencie intelekt "przechwytuje" w ułamku sekundy przebłysk świadomości konieczny do kontynuowania swego działania. Co więcej, można to nawet zmierzyć -  na przykładzie każdego człowieka. Bez tej przerwy, która pojawia się setki razy w ciągu dnia, intelekt nie mógłby funkcjonować, ponieważ mózg popadłby w nieme odrętwienie. Kiedy przerwa między dwiema myślami jest przedłużana, powstaje możliwość wejścia i pozostania przez pewien czas w stanie Ponad-ego.

Jest to klucz do wewnętrznej pracy, która musi zostać wykonana. Coraz mniej myśli przewija się przez nasz mózg podczas codziennych ćwiczeń w uspokajaniu umysłu; sprawia to spowolnienie cyklu oddechowego oraz skupianie wzroku.

Powszechnie przyjęte twierdzenie, że świadomość ma swe siedlisko w mózgu jest prawdą relatywną. Mózg jest jedynie siedliskiem odbitej świadomości, refleksji, która pochodzi z prawdziwego centrum - z serca. Intelektualne światło jest tylko blaskiem zapożyczonym, jak światło księżyca. Intelektualna świadomość jest wtórna.

Pierwotna natomiast jest świadomość serca, podobnie jak słońce, które przekazuje własne światło księżycowi. Powinniśmy jednak wystrzegać się powszechnego błędu utożsamiania zwykłych emocji ze świadomością serca. Taki pogląd zdecydowanie odbiega od prawdy.Tak samo jak w ostatecznej filozoficznej analizie rzeczywistość świata materialnego jest tylko naszą mentalną percepcją tego świata, podobnie rzeczywistość intelektu nie jest inna niż jej tajemne źródło, wspierające serce.

Nieskończona Istota - źródło wszelkiego nie umierającego życia i inteligencji - wchodzi do człowieka poprzez serce, nie głowę.

 

Jeśli nakreślimy trajektorie ewolucyjne z ostatnich 2000 lat dla technologii, nauki, ekonomii, medycyny, oraz większości pozostałych dziedzin będących przedmiotem dążeń człowieka, ujrzymy linie  biegnące w górę niczym rakiety -  zwłaszcza w okresie ostatnich 100 lat. Jedynie w dziedzinach dotyczących rozwoju  emocjonalnego człowieka ujrzymy stosunkowo poziome linie, a w niektórych przypadkach,spadek. 

W skali intelektualnej,  technologicznej, i ekonomicznej postęp nasz poszedł radykalnie do przodu. Ale jak przedstawia się nasze panowanie nad emocjami, i co ważniejsze, jak je wykorzystujemy w celu  zrozumienia  siebie?   Od czasu powstania cywilizacji ujarzmienie w sobie "zwierzęcych, agresywnych emocji"jest nasza wielką bolączką. 

Nasza zdolność do życia "z głębi serca" oraz umiejętność panowania nad emocjami są kluczowymi dla lepszego życia. I nie tylko dla nas samych, ale dla : naszej rodziny, przyjaciół, społeczności, i całej planety. Umiejętność panowania nad emocjami ułatwia i uatrakcyjnia naszą podróż przez życie. Umożliwia nam funkcjonowanie na Ziemi w względnej stabilności.  Aktualnie negatywnym przykładem jest tu społeczność Ukrainy a na naszym "podwórku" zachowanie polityków przed wyborami."
 
  
 Sześć Cnót Serca - jest wielu już ludzi, którzy "myślą" sercem  

Wdzięczność,  
Współodczuwanie,  
Przebaczenie, 
Skromność,  
Zrozumienie,  
Dzielność.

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1175
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 873
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 781
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 221
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 636
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 781
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 972
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1742
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 801
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 743
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 659
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 634
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 691
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1368
8
komentarze: 23 | wyświetlenia: 324
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska