Login lub e-mail Hasło   

Zastosowano najmniejszy implant do leczenia bólu pleców

Najmniejszy na świecie zasilany baterią implant został zastosowany w leczeniu przewlekłego bólu pleców. Pierwszą osobą, która go otrzymała jest 60-letnia babcia – Martina Marsh.
Wyświetlenia: 156 Zamieszczono 13/05/2018

Najmniejszy na świecie zasilany baterią implant został zastosowany w leczeniu przewlekłego bólu pleców. Pierwszą osobą, która go otrzymała jest 60-letnia babcia – Martina Marsh z Australii. Jej problemy z bólem pleców zaczęły się kilkadziesiąt lat wcześniej od pęknięcia dysku. Przeszła przez ten czas przez osiem operacji i próbowała różnych rodzajów leczenia i rehabilitacji, w tym akupunktury, jogi i pływania. Była pielęgniarka powiedziała, że ból był czasami tak silny, że czuła się, jakby ktoś jej wyrywał kręgosłup.

Zdjęcia implantu można zobaczyć na HUMAN_2.0

„To w zasadzie powstrzymało mnie od pracy, nie mogę dłużej pracować, ponieważ nie ma takiej pracy, do której mogłabym się nadać ” – powiedziała.

Pani Marsh wszczepiono implant w Lingard Private Hospital w Newcastle. Implant znajduje się około dwóch centymetrów pod skórą i wysyła łagodne impulsy elektryczne przez przewód umieszczony w przestrzeni nadtwardówkowej. Jego przeznaczeniem jest blokowanie sygnałów bólowych, zanim dostaną się do mózgu.

Specjalista medycyny przeciwbólowych dr Marc Russo powiedział, że stymulacja rdzenia kręgowego jest stosowana od dziesięcioleci, ale dopiero teraz te urządzenia stają się małe i praktyczne w zastosowaniu.

Urządzenie Intellis zmniejszyło ból średnio o 75%. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że 60 do 70 % pacjentów, którzy wzięli udział w próbie klinicznej miało operacje kręgosłupa, po której nadal odczuwali szczątkowy lub uporczywy ból.

Pani Marsh mówi, że w jej przypadku próba kliniczna zmieniła życie a jej poziom bólu znacznie się zmniejszył.

„Mój ból spadł z ośmiu do dwóch, dało mi to dużo ulgi, mam nadzieję, że inni ludzie, również będą mogli z tego skorzystać.” – powiedziała.

Pacjenci z bólem związanym z nerwami mogą rówenież czerpać korzyści ze stymulacji kręgosłupa. Akumulator może przetrwać przez wiele lat bez doładowywania. System zapisuje również aktywność pacjenta przez całą dobę. Jego koszt to około 30 000 $.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 387
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1058
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1543
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 588
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2267
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 957
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141687
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239170
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110640
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122078
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska