JustPaste.it

Ciekawoski o Ameryce Północnej

Pora wybrać się w daleką podróż do Ameryki Północnej i poznać ciekawostki o tym kontynencie. Gwarantuje jedno - z pewnością zostaniesz nimi zaskoczony.

Pora wybrać się w daleką podróż do Ameryki Północnej i poznać ciekawostki o tym kontynencie. Gwarantuje jedno - z pewnością zostaniesz nimi zaskoczony.

 

Zastanawiałeś się kiedyś jaki może być najniebezpieczniejszy zawód w Stanach Zjednoczonych? Stanowisko o zwiększonym ryzyku piastuje... prezydent tego kraju. W historii kraju funkcja ta była pełniona przez 45 osób, z czego cztery z nich zabito. Statystyki mógłby być gorsze, gdyby zamach z marca 1981 roku na Ronaldzie Reaganie się powiódł. Aktor został postrzelony, na szczęście skończyło się na utracie ogromnej ilości krwi i uszkodzenia płuca. Ciekawe jaką opinię na ten temat ma Donald Trump.

Przenosząc się do sąsiadującej Kanady, warto pamiętać, iż prowadzący pojazd może dokonać manewru skręcania w prawo, gdy sygnalizacja wskazuje czerwone światło. Takie przepisy obowiązują we wszystkich miasta za wyjątkiem Montrealu. W tym miejscu pragnę wspomnieć, iż zatrzymanie samochodu przez policję nie zawsze wiąże się z wykroczeniem drogowym. Policjant może zatrzymać nawet pojazd jadący zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Być może jego intencją jest wystawienie "mandatu pochwalnego".

Jednak Ameryka Północna, to nie tylko Stany Zjednoczone i Kanada. Warto wspomnieć o Kubie, gdzie zaraz po dojściu do władzy przez Fidela Castro została wydana dość nietypowa decyzja. Otóż zdecydował on o spaleniu wszystkich egzemplarzy niewinnej gry rozrywkowej "Monopoly". Zgodnie z przekonaniami dyktatora sama gra posiada kiepską tematykę polegającą na wyścigu kapitalistów.

Jeszcze jeden ciekawy fakt związany z Fidelem Castro. Otóż strona amerykańska wielokrotnie próbowała odsunąć go od władzy. Nieoficjalne źródła CIA wskazują nawet, że planowano także przeprowadzić na niego niecodzienny zamach. Plan zakładał otrucie Fidela talem, co doprowadziłoby do utraty przez niego brody. W dalszej konsekwencji przywódca miałby stracić wizerunkowo.

Prawo tego kraju zdecydowanie jest pozytywnie nastawione do autostopowiczów. Nakładano ono przymus na kierującym samochód rządowy podwiezienie autostopowicza.

Terytorium dzisiejszego Teksasu należało niegdyś do Meksyku. Sam Teksas zgodnie ze swoją decyzją z 1836 roku ogłosił niepodległość. Przez około dziewięć lat funkcjonował jako republika, aż w końcu zdecydował zasilić Stany Zjednoczone.

Warto wspomnieć, iż każdego roku na granicy między tymi dwoma państwami odbywa się mecz w siatkówkę. Jedna z drużyn znajduje się po stronie amerykańskiej, druga po meksykańskiej. Takie coś jak zamiana boisk po jednym secie nie występuje.