Login lub e-mail Hasło   

Znaczenie wyrazu "Wszystko" w rozumieniu jedności...

. W poprzednim artykule opisałam trzy Prawa niezmienne dla istnienia naszego świata i to co z nich wynika... Dzisiaj zmierzę się z czwartym Prawem, a pierwszym w przedziale t.z...
Wyświetlenia: 461 Zamieszczono 17/05/2018
.
    W poprzednim artykule opisałam trzy Prawa niezmienne dla istnienia naszego świata i to co z nich wynika...
Dzisiaj  zmierzę się z czwartym Prawem, a pierwszym w przedziale t.zw. zmiennych, jakie stanowi o naszym życiu w naturze. A mianowicie z Prawem Biegunowości. Ono nam uzmysławia to, iż od znajomości praw przejawiających się w Naturze Stworzenia - zależna jest w dużej mierze nasza jakość życia. Stwórca stwarzając nas dał nam z siebie "Wszystko".

Lecz tak jak powiedział Kybalion;
 

 
Tak samo ma się z prawem poniższym. Jeżeli go nie zrozumiemy i nie będziemy umieli dostosować własnej woli do niego w naszym życiu - wciąż nękać nas będą niezrozumienia siebie nawzajem.

Nauki hermetyczne, chociaż zawsze są bezpiecznie zamknięte w umysłach szczęśliwych ich posiadaczy, z wymienionych wyżej powodów nigdy nie powinny być jedynie przechowywane i utajnione. Wiedza bez jej używania i wyrażania jest rzeczą próżną, nie dającą żadnej korzyści swemu posiadaczowi. A zatem winniśmy się strzec mentalnego marnotrawstwa poprzez wprowadzanie w czyn to, czego się nauczyliśmy. Gdyż nie wystarczy samo studiowanie bez pożądanej praktyki...
 

Prawo biegunowości brzmi;

 
 

 
 
To Prawo mówi, że istnieją dwie strony wszystkiego. Rzeczy, które wydają się sobie przeciwne są w rzeczywistości dwoma skrajnościami tej samej rzeczy. Na przykład ciepło i zimno na pierwszy rzut oka wydają się sobie przeciwne ale prawdą jest, że są różniącymi się stopniem przejawem tej samej rzeczy. To samo odnosi się do miłości i nienawiści, wojny i pokoju, zła i dobra, światła i ciemności, energii i materii.
Jesteśmy istotami odczuwającymi wszelkie wibracje mentalności nam przekazywanych.

Prawo biegunowości można uwidocznić na wykresie pionowym;
 

 

Kybalion nam podpowiada;

"By zniszczyć niechcianą częstotliwość mentalnej wibracji, użyj prawa biegunowości i skoncentruj się na przeciwnym biegunie, który zamierzasz osiągnąć. Zlikwiduj to, co niepożądane, zmieniając jego polaryzację" - Kybalion.

 
Świadomość tego, że wszystkie odczucia jakie w nas się rodzą są odczuwaniem postrzegania tej samej rzeczy - poprzez nasz własny światopogląd - podpowiada nam, iż niemalże zawsze on będzie brany pod uwagę, jako nasz własny subiektywizm wyrażający się mentalnie w stosunku do innych. I za każdym razem możemy miewać inne odczuwanie, a jest ono spowodowane tym, że nasze odczucie jest uzależnione od wysokości wibracji fal w jakich odczuwamy daną rzecz.


Co począć w sytuacjach kryzysowych?


Lepiej zacząć działać na rzecz przywrócenia pożądanych wibracji w danym temacie.
 
Człowiek nie jest materią, jak go postrzega większość żyjących ludzi. Jest Duchem, który przyjmuje na siebie materię, aby i w niej mieć swój własny wyraz.

Czym wyżej znajduje się na skali dwubiegunowości, tym bardziej odczuwa jedność z drugimi istotami. A to dowodzi, że staje się tym samym co Jego Stwórca.

A więc kim tak naprawdę jest Stwórca?
 
 

 
Duchem, czyli jednością ze wszystkim co stworzył. Cześć od nas przyjmuje wówczas, kiedy my sami znajdujemy się na skali u góry - przejmując w siebie najwyższe jego wibracje i odczuwając Go poprzez jedność. Prawdą są ustanowione przez Stwórcę Prawa Życia, jakim On sam siebie poddał.
 


Jeżeli pragniesz poznać Stwórcę, to poznasz Go wówczas kiedy poczujesz Go w sobie samym, jako swoją Moc, która da Ci to odczucie - czuciem innej takiej samej Istoty w samym Tobie.
 
To pomaga mi dostrzegać poziom skali jaki osiągnęłam w swoim własnym rozwoju. Gdyż dopiero wówczas szanuję to... co mnie łączy z taką samą Istotą jaką Ty sam jesteś. Gdyż Światło jakie daje aurę z nas samych będzie tego samego koloru, toteż różnica nie będzie widoczna. A Prawo dwubiegunowości, będzie nieistotne, gdyż będzie miało zbyt mały zasięg oddziaływania. Dlatego nazywamy Go zmiennym, gdyż to od naszej woli zależy jego przejaw w naszym życiu.

W swoim życiu zauważyłam jeszcze jedną rzecz, iż moje życie poddaje się temu samemu uduchowieniu jakie jest we mnie. Wówczas czuję empatię i miłość, jaką obdarza mnie promieniowanie z Ducha, który ma za zadanie łączenia wszystkiego co się podzieliło... w jedność.
 
Kybalion to ujął słowami;
 
 
 
Natomiast mój Mistrz Jeszua ( Jezus ) wyraził to słowami;
 
(7) Obłudnicy, Izajasz trafnie prorokował o was, mówiąc: (8) 'Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serce jest ode mnie bardzo oddalone. (9) Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich' ". (10) I przywoławszy tłum, rzekł do nich: "Słuchajcie i pojmujcie sens: (11) Nie to, co do ust wchodzi, kala człowieka, ale co z ust wychodzi, właśnie to kala człowieka". (12) Wtedy uczniowie podeszli i rzekli do niego: "Czy wiesz, że faryzeusze się zgorszyli, gdy usłyszeli, co powiedziałeś?" (13) Na to on rzekł: "Każda roślina, której mój Ojciec niebiański nie zasadził, będzie wykorzeniona. (14) Zostawcie ich. Są ślepymi przewodnikami. A jeśli ślepy prowadzi ślepego, obaj wpadną do dołu".
Ewangelia Mateusza - rozdz 15
/ Przekład Nowego Świata /

Znaczenie "dołu" przedstawiłam powyżej jako "egoizm".
 
 
 
 
 
Scroll down

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109174
72
komentarze: 28 | wyświetlenia: 26003
54
komentarze: 32 | wyświetlenia: 5205
44
komentarze: 15 | wyświetlenia: 3545
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 4858
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11375
22
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1824
20
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5461
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1713
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14898
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7519
16
komentarze: 35 | wyświetlenia: 61333
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1718
15
komentarze: 126 | wyświetlenia: 3995
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 6739
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  podobny,  17/05/2018

Prawo biegunowości jest analogią ying i yan? Intrygujące jest stwierdzenie: "(...) wszystkie prawdy są jedynie półprawdami (...)" - co można wyrazić w ten sposób: wszystko co myślisz/mówisz, jest jedynie półprawdą, ponieważ do każdego twojego stwierdzenia istnieje stwierdzenie przeciwne - i dopiero one razem, w połączeniu są/tworzą prawdą.

Zatem naturalną rzeczą jest, nie zgadzać się z czy

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  17/05/2018

@podobny: Prawo dwubiegunowości wprowadza w błąd.
Jest prawdziwe w odniesieniu do ludzkich zwierząt. Czyli do ludzi o niższej świadomości.
Podczas budzenia świadomości prawo dwubiegunowości przechodzi w JEDNOBIEGUNOWOŚĆ.
Np nie ma ciepła ani zimna. To tylko określenia zwyczajowe. Temperatura jest JEDNA. Idzie od zera bezwzględnego wzwyż. Nie ma na niej minusa. Celsjusz wymyśli ...  wyświetl więcej

  podobny,  17/05/2018

@Koriolan: Słusznie! Wąchając guano i różę mamy różne odczucia - jedno nas "odrzuca" drugie "przyciąga" - jedno i drugie jest tym samym zabiegiem: wąchaniem, (podobnie jak hejter i autor tekstu - jedno i drugie jest tym samym: pisaniem). natomiast z punktu użyteczności dla człowieka (dla życia), oba stany są potrzebne: potrzebujemy gauna by nawozić ziemię, na której wyrasta piękna różna. W cudzysł ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  17/05/2018

@podobny: nie da się pominąć biegunowości bo CALY SWIAT w 97% jest biegunowy ale :
WARTO widzieć, że świat jest JEDNYM, korzystając z mądrości widzenia biegunowości.
To też jest w artykule (pływak).
Warto BYĆ w prawdzie i patrzeć na dwubiegunowy świat.
Wtedy NIE CIERPISZ ....
Biblia mówi ...
"Stanąć w prawdzie" oznacza widzieć i żyć w jedności że wszystkim :-)))

@podobny: "Prawo biegunowości jest analogią ying i yan? " Bateria zasilająca latarkę składa się z + i -, jednak jej + i - są baterią jako jedność. Tak i elektryczność po dodaniu aspektu czasu staje się tylko częścią energii, elektryczność i magnetyzm, idąc dalej dodaje się do energii kolejny wymiar informacje. Z tego wynika uniwersalna postać energii =>
Potencjał * Natężenie * Czas * Inf ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  17/05/2018

@pokrzywiony: jedność dwóch przeciwieństw :-)))
.
https://youtu.be/GlVaYgwS4Gs
.

  Remter,  18/05/2018

@podobny: Prawo biegunowości nie jest analogią ying i yan. Prawda jest wkomponowana w Twoją wiedzę od praktycznej strony doświadczeń - zawsze jest subiektywna - obiektywna jest wiara. Nie muszę poznawać przeciwieństw, kiedy czuję wibrację spokoju i ukojenia. Drzewo życia nie zawiera ani dobra ani zła... natomiast ta filozofia , jaką Ty tworzysz pochodzi z drzewa poznania dobra i zła, z którego owoc zjadła Ewa.

  Remter,  18/05/2018

@Koriolan: Prawo dwubiegunowości dotyczy Twoich własnych wibracji życia i wyraźnie podpowiada, na jakim etapie rozwoju się znajdujesz. Jeżeli czujesz się licho , to możesz sam dzięki wolnej woli to zmienić...

  Remter,  18/05/2018

@Koriolan: Czy Duchowi potrzebny jest węch ?

@Koriolan: Dokładnie taka ;)

@Remter: Dobre pytanie :)

  Koriolan,  18/05/2018

@Remter: wolna wola ...
To jeszcze bardziej komplikuje dyskusje ...
Ja uważam, że nie możesz zmienić tego co czujesz za pomocą wolnej woli (logiki). Jedyną prawidłową zmianą jest oczyszczanie. Możesz się oczyścić że złych myśli, złego samopoczucia.
Oczyszczanie u mnie oznacza pozbywanie się ograniczeń, barier oddzielenia. Daje to poznanie samego siebie i zbliżenie się do Boga ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18/05/2018

@Remter: Duch i węch ...
Już Ci to kiedyś pisałem.
Jeśli Bóg był przed powstaniem czasu i będzie gdy czas się skończy.
Biblia pisze "przed wszystkimi wiekami".
To pojawia się pytanie ...
Po co Bóg stworzył świat i czas ?
W buddyzmie jest tak samo ...
Jeśli świat to falowanie pustki to dlaczego pojawiła się pierwsza fala ?
~~~
W/g mnie ...  wyświetl więcej

  podobny,  19/05/2018

@Remter: Może to za skomplikowane dla mnie, bo wciąż nic nie rozumiem. W definicji biegunowości jest sprzeczność:
(1) Wszystko jest dwoiste (podwójne)
(2) to i przeciwne do niego, są tym samym

Po co rozróżniać dwoistość (biegunowość), skoro "coś" i przeciwne do "coś" jest tym samym?

Roślina po prostu rośnie. Roślina jest wszystkim - kropka.
Człowiek żyje. Człow

...  wyświetl więcej

  Remter,  20/05/2018

@podobny: Rozumem pojmując dwubiegunowość zaczniesz szufladkować słowa. Natomiast dwubiegunowość jest odczuciem w Tobie wszystkiego co Cię otacza .... i zrozumienie tego odczucia pozwala zmienić lub dalej brnąć w tą wibrację życia ... Człowiek od rośliny czymś się różni... co go zobowiązuje do pewnych zachowań i przeżyć wynikających z nich.

  Remter,  20/05/2018

@Koriolan: Ja się spalam sama w sobie ... wypalana światłem wewnętrznym od Ducha poddając świadomie własną wolę Temu, który mnie stwarza , inaczej... żyję w zgodzie ze swoim duchem ...

Ogólnie prawa hermetyczne są fajne ale strasznie zagmatwane i zaciemniające obraz poprzez wprowadzanie nowych zasad, prawd itd.
Dla mnie życie jest ZNACZNIE prostsze.
.
Wszystko jest jednym
.
I ogólnie po robocie :-)))
A cierpienie ?
Jest wynikiem, że nie rozumiemy tego jedynego prawa. Wydaje nam się, że jesteśmy oddzieleni.
Np Dyl.
B ...  wyświetl więcej

  Remter,  18/05/2018

@Koriolan: Czy możesz o sobie powiedzieć, że to Ty wszystko stworzyłeś i Twój Duch przebywa w tym wszystkim ?

  Remter,  18/05/2018

@Koriolan: Życie jest wibracją ...

@Remter: to nie "ja" to stworzyłem ...
Samo użycie słowa "ja" jest oddzieleniem. A nie jesteśmy niczym oddzieleni od Boga.
Fajnie powiedział to kiedyś zakonnik z Tyńca ...
Człowiek "wypadł" z Boga a życie to powracanie ...
~~~
Tym niemniej z mojego doświadczenia wynika, że 'wszystko jest jednym'. Na razie doświadczam tego w maleńkim zakresie. Kilka sekund, minut ...  wyświetl więcej

@Remter: tak ...
Życie jest wibracją, zmianą ...
Ale też i doświadczaniem :-)))
Hi hi hi .,..
"Kurs cudów" określa życie jako błąd, zakłócenie które już w wieczności zostało naprawione ale 'czas' nie doszedł jeszcze do tego miejsca :-)))
Inaczej mówiąc ...
W naszym czasie nie nastąpiło jeszcze przyjście królestwa niebieskiego co podobno NIEZAWODNIE NASTAPI :-)))

  Remter,  20/05/2018

@Koriolan: To inni pomagają nam zrozumieć; kim dla nich jesteśmy i jak oni zgodnie ze swoją wiedzą nas odbierają ... czym wyższych wibracji połączysz w sobie ... to te z poziomu "dołu" (egoizmu) nie będą dawały znać o sobie...

@Remter: Przepraszam Tereniu że nie komentowałem wcześniej a Hermetyzm jak
wiesz jest i moją pasją. " Jeśli usta będą gotowe mówić, znajdą się uszy gotowe
słuchać " i na odwrót. Zrozumienie praw wielkiego Trismegistosa wymaga wielu
lat zaangażowania i głębokich przemyśleń. Twój wykład jest super dobry ale
patrząc na komentarze rzuca się w oczy brak najważniejszego - peł ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska