Login lub e-mail Hasło   

Memento mori dla Hamiltona

Wracając do Hamiltona, to chłop się wypalił, na 10 jego ostatnich artykułów tylko 4 weszły do popularnych
Wyświetlenia: 2.130 Zamieszczono 17/05/2018

Hamilton w artykule http://www.eioba.pl/a/5or9/memento-mori-dla-dyla napisał: „Przed chwilą dowiedziałem się, że Dyl i Hamilton też skasowali swoje artykuły na eioba.pl. Powodem było” i dalej: „@Hamilton: A jak chciałbyś, by reagowano na twoją głupotę ? Wolisz  bambusowym kijem po piętach dostać, bo jak po głowie, to od tego nie zmądrzejesz. My się śmiejemy, niezłej rozrywki nam dostarczasz i dostarczasz jej coraz szerszemu audytorium".

 

Chciałoby się powtórzyć za Dylem (a właściwie za Janem Kochanowskim):

Wielkieś mi uczynił pustki w domu moim,

Mój drogi Hamiltonie, tym zniknięciem swoim.

 

Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:

Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło.

 

Okazało się, że bez Hamiltona spadają odsłony, bo wredne komentarze Hamiltona ściągają do eioby.pl wszelką swołocz, która podnieca się dowaleniem komuś i chętnie bierze udział w tej „zabawie”. Ale odsłony spadają też przez nieaktywnych pisarsko uczestników, którzy trudnią się tylko jednym zadaniem, odrzucaniem artykułów.

 

Do ich grona dołączyła też pisząca VIVI. (taki mroczny charakter), odrzucając seryjnie nasze artykuły (moje, Zbigniewa, Juliusza II i innych). Myśleliśmy, że się z nią jakoś dogadamy i chociaż ona (i jej poplecznicy) zaprzestanie swojego niecnego procederu, ale VIVI. jest uparta i nie idzie na kompromisy. Dlatego odrzucamy jej artykuły, by może wreszcie zrozumiała, że nie tędy droga. Patrz mój artykuł: http://www.eioba.pl/a/5j5d/nie-robmy-sobie-tego

 

Wracając do Hamiltona, to chłop się wypalił, na 10 jego ostatnich artykułów tylko 4 weszły do popularnych, a jego 10 ostatnich artykułów uzyskało powalającą średnią 344,4 odsłony. Cóż, nie można całe życie żyć przeszłymi zasługami a tym bardziej dyskredytować swojego dorobku. Nieraz lepiej się usunąć, niż brnąć ku samozagładzie.

 

Ps. W ramach promocji, jako doświadczony poszukiwacz rodowodów (doszukałem się moich przodków z 1694 r), mogę odszukać twoich przodków (najlepiej z poznańskiego i lubelskiego). Pierwszych dwóch chętnych (zgłaszających się do mnie na pocztę eioby.pl), obsłużę bezpłatnie.

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 639
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1150
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1419
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 824
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 668
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1402
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1243
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 363
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 659
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1213
 
Autor
ArtykułMoje sykcesy w ilości odsłoń są tego typu:
>>> http://eiba.pl/3
Po co mi wchodzenie do popularnych?

Inny sukces: 7.707 odsłoń i dwa głosy popierające. >>> http://eiba.pl/12

@Adam Jezierski: Ktoś spłukał twój sukces i Motława zmieniła kolor, a waniajet jako i on aż sanepid plaże w Gdańsku pozamykał...dojdzie do Szczecina czy tfurcy z klakierami sami dadzą radę. ;-))


Widziałem jak w Motławie kąpał się niskiej jakości jodko49.

@jotko49: Czyli Z. Kostka miał racje, zaliczając cię do niepiszących (nieaktywnych) odrzucających hejterów. Cóż, na głupotę nie ma rady!

  vivi91,  17/05/2018

@Zdzisław Sadowski: zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zdzisio madralek, zd ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Jak na wybitnego fizyka, ziomka miliarderów etc. nie stać na silniejsze binokle by nie robić literówek? aaa już pewnie po literku żródlanej Motławianki sprzed swego kiosku...;-))

  Koriolan,  17/05/2018

@VIVI.: Hi hi hi ....
Widzę, że nie idziesz na ugodę :-)))
Szkoda ...
Niezgoda niszczy :-)))
Ale cóż ...
Taki świat :-)))

@Zdzisław Sadowski: Lista hejterów się powiększa, to uczestnicy, którzy odrzucili ten artykuł. Doszli: jotko49, gnostyk, skalgo. Hejterzy zostali namierzeni, będą na każdym kroku piętnowani, aby wszyscy uczestnicy wiedzieli, którzy z uczestników używają mowy nienawiści i nękania psychicznego..

  vivi91,  17/05/2018

@Z. Kostka: kiedy??? ponawiam pytanie kiedy trafi do ciebie, że nie chce ani punkty ani odrzucenia nie mają dla mnie na eiobce znaczenia? możesz wysrać kolejne 5 kont - bardzo proszę jak to by zakończył Taco H

@VIVI.:
Przepraszam, "nie chce ani punkty, ani odrzucenia" , brzmi, tak sobie. Lepsze by było nie chce punktów ani odrzuceń, z drugiej strony musisz powiadomić czytelników że nie chcesz by głosowali na Twoje artykuły.
Najlepiej chyba, tak mi się wydaje, napisać skrótowo. Punkty ani odrzucenia mnie nie interesują, odrzucam pana artykuły taśmowo, w sumie ma rację tak było, ponieważ ... ...  wyświetl więcej

@VIVI.: Kiedy odrzucę tyle razy, ile ty (i twoi trole) nas odrzucili.

  vivi91,  17/05/2018

@Z. Kostka: start dziadku:)

  Koriolan,  17/05/2018

@Z. Kostka: ech ...
Fajną ostra kobieta ...
Trzeba ją ... Przez siodło i płazem :-)))))

@VIVI.:
W zasadzie trzyma się 5 razy lepiej niż Koriolan, a starszy jest :), także ja wiem ...zdecydowanie lepiej wygląda :)
Coś mi się kołacze że to skurwysyństwo oceniać ludzi po wyglądzie, tak pisałaś, a po wieku ? Jakichś lepszych "pojazdów" nie da się wymyślić ?

Czy tego chcesz czy nie z multikontami robiłaś to samo co on, Koriolan z Piterem robili multi, Koriolan do gło

...  wyświetl więcej

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: nie oceniaj po wyglądzie. po sile / oscar by cie zabił gdyby chciał, ale to milunia owieczka/. po wykształceniu / bzdura. znam debili po enbiejach i profesurach/ po kasie? / beee

@Z. Kostka:
Dobry artykuł nie musi być w popularnych, Wystarczy, że jest dobry: >>> http://eiba.pl/ci
PS. Kiedy zrobisz jakąś statystykę?

@VIVI.:
Nie sądzę to samo czytałem o Tumakim, tym co naprawdę brał sterydy, ja nie brałem,ja musiałem wyjść z wypadku, ciężko pracując, mam obniżony próg bólu, on z czego wychodził ? Chcesz o tym napisać ? Nie pije w ogóle alkoholu, ćwiczę codziennie, inaczej, jest 10 lat młodszy.
To kolejny screen ze śmiercią w tle w sensie grożenie mi śmiercią.

To z czego Oskar wychodził ?

...  wyświetl więcej

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: idz spać, albo przytul swoją kobietę. My cie pozdrawiamy. gotujemy. rozmawiamy. wiesz .. takie normalne relacje we dwoje. no. miłej nocy

  Serpico,  17/05/2018

@VIVI.:
A ja was nie, chciałem zachować miłe wspomnienia, chciałaś inaczej, śmieszą mnie twoje gadki o nietolerancji zdrady, zrób sobie rewind pamięci.
Z czego wychodził nie będzie ? Cóż za malusia transparentność.

Jesteś czwartą osobą która mi grozi śmiercią z ludzi z waszych spotkań.

Nie jesteś od mówienia mi co mam robić.

@antyluj: łooo kurwa ..... Chłopie ...
Żyj dniem dzisiejszym ...
A nie wspominaj wczorajszego piwa ...
Po nim to już mi się nawet bekać przestało ...
Ale bekę mam z ciebie ...
Fajny jesteś ... :-)))

  vivi91,  17/05/2018

@Koriolan:
Jakoś tak w życiu bywa, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, Tumaki jej były facet też był mądry przed komputerem, wyzywając mnie od kalek, a zeżarł þól Jelfy, ten pije, a jest mega kozak, a by mnie zabił, ale przed komputerem.

@VIVI.:
Popisz tak jeszcze to wam pogaszę uśmiechy :) , aaa to nie groźba., żebyś mnie źle nie zrozumiała.
Ty także nie jesteś dla mnie nikim istotnym , poniekąd jesteś dla mnie nikim , bo widzę co piszesz i co robisz.

  vivi91,  17/05/2018

@Koriolan: a widzisz ... Daj spokój maciusiowi. wspomina Tumaka.. no widzisz Tumak steryd a maciuś nie. Ja steryd. oscar steryd. to jakaś wyliczanka. Prosze Cię daj mu spokój. No już wszyscy się z niego śmieją starczy

@VIVI.:
Chcesz to cię poznam z Kruszyną, w moim wieku, nie pije, może jego zabić,skoro mnie nie chce hahahaahhh....
Maciuś się nie bujał po detoksach po herze, sama się prosisz.Zgadza się zdecydowanie wystarczy.
Oskar w moim wieku to już będzie jak wyprana ścierka i będzie sobie mógł zabić muchę :).

Tumaki się tyle nawyzywał z Tobą i córką, będzie to samo, a nawet gorzej :).

Dodać coś jeszcze na lepszy sen ?

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: sprawdz sie z nim w realu i nie chlip jak zawsze ok? nie leć do mamusi po pomoc? poradzisz sobie? bo Dyl myśli ze jesteś inny, ale z nim spotkałeś się? Nie. jasne , że nie bo już dawno by zmienił opcje. Mieszkamy w niemcowie. wpadniesz czy jak?

@VIVI.:
Nie sądzę :) , jest 10 lat młodszy, pieprzysz bez sensu.Wytrzymałby rok z mojego życia, skoro uciekł w heroinę po swoim, bez alk tygodnia nie wytrzyma jak ty.
Zacznij się spotykać z kickbokserkami w twoim wieku, to ci wykopią z tyłka alkohol :), oby nie trafiły w kręgosłup.

ędę jechał do Niemiec po to żeby coś udowadniać , no chyba sobie żartujesz :).

Od mojej mamy wara, kto leciał po pomoc :)? Kto wychowywał ? Ty ? HA?HAAHAHAHAHAHAAHAAH

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: twoje życie debilu to sielanka na utrzymaniu rodziców. mieszkanie kupiłeś za co? podpowiedzieć? nie równaj się z innymi. miałeś mały wypadek ze swojej winy. bywa. miałeś potem wiele szczęścia, doceń to

@VIVI.:
Mały wypadek hahaa sielanka , sielankowo robiłem sam opatrunki i szedłem na siłownie a nie ćpałem heroinę, sielankowo sam do wszystkiego doszedłem, łącznie ze sprawnością.
Całe życie się przebujałaś na facetach, taka prawda, a twoja matka wychowywała twoją córkę , bo ty czasu nie miałaś. Dalej chcesz jeździć po real i rodzinach ?
Możemy dalej.

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: nie pisz o swojej mamie... do jej śmierci nic nie napiszę, bo ja szanuję

@VIVI.:
To ty o niej piszesz a ona do mnie mówi synku , bo synek nie odpierdolił jej gówna takiego jak inni synkowie.Jakby widziała to wszystko co do nie pisałaś razem ze swoimi gachami, to jakby nie sądzę by strasznie cię szanowała.

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: sam to byś kupy nie zrobił. zamknij ten pojebany zakłamany ryj bo żal mi tylko twoich rodziców

@VIVI.:
Jasne jasne, chcesz wpadnij to posłuchasz mojej mamy, na temat ludzi, co jak pospadali z piedestału i trzeba było zap.. to zaczęli jęczeć, mam takie samo zdanie.
Jedyne co mi dowaliło to kobiety, ale już błędów nie robię :).

To już nie musi Ci być żal, zachowaj żal dla płonących jeży.Gówno wiesz jak moje życie się zmieniło, a ja ci nie będę nic udowadniał, bo NIE MAM KOMU,

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: chętnie. bardzo chętnie. Mogę z Dylem. pogadamy o niebieskiej linii?

@VIVI.:
O czym hahaha ? O niebieskiej linii, trzeba było iść po niebieską linię jak cię Domagała napierdalał., a ja byłem Maciusiem i było mi Cię żal.
Poza tym to się nazywa niebieska karta, a nie niebieska linia alkoholiczko.

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: a mi było żal twoich rodziców. słabe co?

@VIVI.:
Ale z jakiego powodu hahaa, przecież ty mnie lata nie widziałaś, a ja nie miałem żadnej niebieskiej karty, to jest już twoje urojenie.
Z jakiego powodu miałbym mieć ? Ty oszalałaś lekko od tego chlania.
Mieszkałem długo z obojgiem , potem mama się przeprowadziła, mieszkałem sam z ojcem, potem ojciec do mamy, mieszkałem sam, potem ja się przeprowadziłem, samo to się nie ...  wyświetl więcej

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: żal mi cie było debilu dlatego pokazałam ci eiobe. zeby ci dac zajecie to powiedziałam - mozna glosowac. a ty mało sie nie zesrales zeby udawac ze mozesz cokolwiek
... i teraz juz spać, bo my mamy po kolacji/ dorsz po japońsku/ mamy inny plan. dobranoc. i nie katuj innych pa

@VIVI.:
Nie kłam hahaha, pokazałaś mi eiobę żebym głosował na twoje artykuły, a potem jeszcze miałaś czelność nieraz się dowalić na skype, że nie zagłosowałem , czy tam czegoś nie zrobiłem, tak jakbym był na twoje posługi, ty taka jesteś , ty się nic nie zmieniłaś.
I nie gadaj mi o rodzicach, bo za ojca dałbym się pociąć, za stosunki z mamą różne bywały., teraz jest ok i to jest ważn ...  wyświetl więcej

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: kretynie wszystko juz pokazales. nie ma nic dalej. nikogo nie obchodzisz. daj nam spac

  Serpico,  17/05/2018

@VIVI.:
Żal haahaha z jakiego powodu :D? Weź się ogarnij tak na koniec naszej znajomości, bo ja już cię nie chce znać i sprawi mi przyjemność zapomnienie że istniejesz :). Zawsze miałaś rozp.... życie, tak było zawsze :), a ja byłem zawsze poukładany i tak będzie zawsze i skończ z tą twoją wyimaginowaną empatią haahaha tobie żal owszem jest, ale siebie :).

  Serpico,  17/05/2018

@VIVI.:
Kogo to interesuje "intelektualistko" , to forum , zapomniane przez ludzi i Boga, a ty jesteś tak samo żałosna jak cała resztą od wojen z trollingiem , liczenia głosów, odsłon, odrzuceń , punktów, kup sobie mózg, za swoją "pracę" i zobacz jak ja piszę, a jak ty.
Ja tu nie szukam i nie szukałem kolegów , spotkań , znajomych, ja tu komentuje, ale to już koniec, bo żal na to pat ...  wyświetl więcej

  vivi91,  17/05/2018

@antyluj: ale czemu ja mam info ze byles zgłoszony na niebieska linię za znęcanie się nad rodziną? masz na to screany? wszystko? bo ja ma :(. Szkoda, że mam, bo smutne to.

@VIVI.:
Pojęcia nie mam czemu :), także nie wiem czemu grzebiecie na mój temat, są dwie osoby o tym samym nazwisku i imieniu. Słuchaj Izka jak zaczniesz z kwestiami prawa i łamania, jakich ludzi się zna itd, to się zakopiesz po uszy i tylko będzie ci głowa wystawać:).
Ja mam czyste konto ze wszystkim , ja jestem ekonomistą , nie jestem sterydem , pakerem, ćwiczyłem głównie po to żeby ...  wyświetl więcej

@VIVI.:
Nigdy się nie znęcałem nad rodziną, zaczyna mi to działać na nerwy , rozliczasz mnie z pieniędzy za moje mieszkanie, masz prawo ? Mogę Ci powiedzieć, odkładałem , przecież ja całe życie sobie czegoś odmawiam :), to się uzbierało, część ze spadku po babci.
Nigdy nie brałem kredytów itd, nie chlałem, epizodycznie :) , Ty żyjesz inaczej , masz w dupie :), ja nie :).

Nie

...  wyświetl więcej

@VIVI.:
Jak najbardziej miej, możesz sobie z tego plakat zrobić, jest to do wyjaśnienia, a ja poważnie nie wiem o co idzie, dałaś mi tylko sygnał że grzebiecie razem w necie na mój temat, ja na wasz nie grzebię :)
W tle wszystko razem,czego nie chce mi się od nowa powtarzać, jak chcecie koniecznie, bo stanowicie już grupę z tym grożeniem, no to jakoś można to załatwić przed sądem. ...  wyświetl więcej

@VIVI.:
Na dwa lata z Patrycją, walnąłem dwa razy pięścią w stół, też smutne :) Nad kim się jeszcze znęcałem , jak ja jestem taki jak ojciec,czyli za układny do kobiet , to kobiety się nade mną znęcały, a ja się jeszcze kretyńsko przejmowałem nimi :) i tak dobrze że mi przeszło , teraz to nawet pozwolę się dotknąć bez uczucia strachu :D.
Ja narzucający wolę hahahahaha .....eee.... ...  wyświetl więcej

@VIVI.:
Ładnie grzebiecie na mój temat :) , ojciec ma 90 lat, poinformuje go jutro że się nad nim znęcam, cud że dożył :).
Pani Izo , czy mogę zrobić sobie spokojnie zęby ? Trza zrobić, lekko zaniedbałem, poza tym chyba po mamie mam słabsze,a zaniedbałem od nic nie robienia jak zap... fizycznie, po 12 też :), a jak było 8, to byłem taki mądry że jeszcze ćwiczyłem, to ryłem ryjem.
...  wyświetl więcej

@VIVI.:
Wypadek NIE BYŁ z mojej winy, MPK ma dobrych prawników, dlatego sąd orzekł że kierowca, się nie przyczynił, tego nie dogrzebałaś ? To dogrzeb, bo to już jest ewidentne kłamstwo.
Na tym łuku koło poczty, musiała mnie widzieć, nie ma innej opcji, nie zwolniła bo pewnie sądziła że się zatrzymam, nie wiesz jak tramwaje jeżdżą nocą ? ?Ja miałem kaptur na głowie, lał deszcz.
...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18/05/2018

@VIVI.: He he he ...
Ja też mam brzuch od sterydów ... Z piwa :-)))

  Serpico,  18/05/2018

@Koriolan:
Masz wyżej, właśnie dlatego mi działasz na nerwy,owszem nieraz wypiłem i żałuje jak cholera, teraz nawet kropli do ust nie wezmę , tak wygląda szacunek do własnej egzystencji, co więcej nikt nie jest w stanie mnie zmusić żebym ruszył alk, NIKT, kiedyś już tak miałem, to jak koleś chciał się w knajpie ze mną napić, to mnie drugi odciągał, bo tamten zaczął mnie pijany szarpać.
...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Tak na serio serio, to ja mam gdzieś twoje podejście do życia i "świadomości" , chodziło zawsze o jedno, o to że moje jest diametralnie inne i znacznie bardziej sensowne,co powie Ci KAŻDY Psycholog rozwojowy.
Także Ty narzucający swoje podejście, to trochę za daleko.

  Serpico,  18/05/2018

@Koriolan:
Zrozumiesz coś takiego że mój mózg musiał wykonywać operacje których mózgi ludzi, łącznie z Twoim , nie muszą wykonywać ? Musiał, stawianie nóg, nie odbywało się automatycznie, w tym samym czasie, musiał także wykonywać inne działania. Ja nawet jak teraz siedzę, dbam o pozycję w jakiej siedzę.
Nie czyni mnie to lepszym,czyni mnie to innym.Ty o takie rzeczy nie dbasz, ja db ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18/05/2018

@antyluj: cóż ....
Czytam twoje wypowiedzi ...
....

@Koriolan:
Pytanie czy dotrze na końcówkę :) , bo ja poważnie stąd spadam i prawdą jest że tylko dwa zęby tylne zostały do zrobienia.:) Ja używam form, jak "mój aparat mięśniowy" forma słowna :). To Ty uważasz że jesteś lepszy, ja nie uważam się za lepszego, ba , ja się nie porównuje, ja żyje od lat moim umysłem, tylko inaczej niż Ty.
Z tego co widzę nie dotrze :).
Cóż panie K ...  wyświetl więcej

@antyluj: cóż ....
Z tego co napisałeś mi wychodzi, że ja mam rację ....
Ale nie musisz tego rozumieć :-)))

@antyluj: he he he ....
Życie to newer ending story :-)))

@Koriolan:
Możliwe :), tylko jednak to jest inna bajka :)., tobie zawsze wyjdzie że masz rację, jedyna osoba z tych co pokazywałeś sensowna, to ten koleś od skałek.
p.s.
Twoja bajka doprowadzi do dalszych negatywów,moja do pozytywów, nie chce być inaczej :), Do what u like :)
Zmykam lulu :)

@Z. Kostka: Dorzuć do listy hejterów jeszcze: Piotr Stanisław Issel, ostatnio jest aktywny w odrzucaniu moich artykułów. A swoją drogą nie dziwię się, że artykuły Hamiltona przechodziły do popularnych, jak miał tylu stałych popleczników (ja tobie, ty mnie).

  Serpico,  18/05/2018

@Zdzisław Sadowski:
7:15, wreszcie ktoś wstał, brawo ! A ta hejterka Vivi, proszę pana śpi, jak tak można prawda ? Prawda.
Proszę pana, panie Zdzisławie, ona się nade mną znęca od 20 roku życia, mojego, non stop pojazd, to źle , tamto źle , to nie tak, ćwiczy źle, pije źle , nie pije źle, wszystko źle, za wcześnie wstaje, za późno wstaje, źle je, za dobrze je, źle mu się powodzi, za ...  wyświetl więcej

@Z. Kostka: No to masz już 261 razy do odrzucenia. Trzeba przyznać, że 4 hejterzy odrzucający są bardzo pracowici!

Niestety zniknięcie Dyla to ściema ...
To facet w schemacie kat-ofiara.
Życie mu dowalą ostro bo nic w nim nie OSIĄGNĄŁ więc przychodzi tu wywalać swój stres w wypowiedziach.
NIGDY z tego nie zrezygnuje póki będzie tu miał zwolenników ...
Antyluj vel End vel ....
Gnojstyk
I inni ...

@Koriolan:
A ty z Krzywym jesteście w schemacie kretynizm-wodogłowie.Zauważyłeś w ogóle jacy wy jesteście płytcy ? Ile czasu powtarzasz w kółko faszyzm i kat-ofiara :)? Jeden artykuł z psychologii przeczytałeś i wszystko do niego odnosisz.... nie książkę hahahahha ... artykuł :).
http://eiba.pl/5

To samo krzywy, ileś razy pisał Faryzeusz, kabotyn i tak w kółko :).

@antyluj: Jesteś tak tępy, że nawet gdybyś wlazł w gówno po szyje, to dalej będziesz twierdził że jesteś na łące pełnej pachnących kwiatów.

@pokrzywiony:
Mhm , to ja robię tragiczne błędy jak "do póki" i udaje "naukowca" ? Raczej nie. Ty nie masz żadnej dysleksji, ty jesteś najzwyczajniej w świecie niedouczony.

  Koriolan,  17/05/2018

@antyluj: to dość prosto wyjaśnić.
Piszę do Ciebie ...
A ty jesteś zabetonowany- martwy. Wiec muszę powtarzać bilion razy a i to nie pomoże ...
Biblia mówi o tobie tak :
"Niech umarli grzebią umarłych".

  Serpico,  17/05/2018

Proponuje zająć się czymkolwiek innym niż odsłony na eioba, może być szydełkowanie, rozwój duchowy, albo buddyzm.

@antyluj: Ty dupku, nie masz nic do zaproponowania. Kretyn jesteś i tyle.

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
Mogę ci zaproponować słownik języka polskiego.Jeszcze jedno cwaniaczku :) , non stop używasz słów które używa Koriolan :), tak tak, widać ;) , jest to "dupek" na przykład, cały czas to pisze , ty piszesz za nim.
Koszmar, jesteś koszmarem.

@antyluj: Jesteś zasrańcem, trollu.

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
To tez powtarzasz po nim :).Ot taki badziew podatny na wpływ.Czytanie takich osób jak ty w necie, uwstecznia.Luzik, piszcie sobie :) , róbcie błędy w każdym zdaniu, ale nie rzucajcie się i przede wszystkim nie wymyślajcie, jak działają umysły innych, szczególnie w sytuacji kiedy są składni, sensowni i nie robią błędów w języku polskim.

@antyluj: to bardzo dobry pomysł ....
Wyszydelkuj mi fartuszek :-)))

  vivi91,  17/05/2018

Dzień dobry Zdzisiu i kloniki. Jestem mroczna, uparta, krnąbrna i jedno mądre zdanko mimo posiadania wąsa i szowinistycznego charakterku napisałeś / gdyż pewnie samodzielnie nie zauważyłeś/, że nie idę na żadne kompromisy. Proponuję założyć jeszcze kilka kont bo te 6-7 może nie starczyć i jakimś cudem wślizgnę się do popularnych, a już na boga! nie pozwólcie , abym w rankingu zajęła 1 miejsce! A jest blisko! hahahhahahahha

@VIVI.: Powtórzę po raz kolejny, na głupotę nie ma rady (człowiek inteligentny uczy się na błędach, głupi powtarza te same błędy bez końca).

  vivi91,  17/05/2018

@Zdzisław Sadowski: oooo to to Zdziś. Dokładnie to! kochany jesteś - cmok cmok:):)

@VIVI.: Bawi mnie to, tak jakbyś chciała pierwszego miejsca ?
Pisz swoje, a tym rankingiem się nie przejmuj. ;)
Wiemy że jest gówno warty.

@VIVI.:
Oj tam, zawsze może sklecić story, że to rodzina i znajomi, jak Ty lata temu , czekaj .... już to zrobił :).
Wiesz jaka jest różnica między Tobą a nim ? Jesteś bardziej inteligentna i szczuplejsza :), nie masz wąsów., ale generalnie robiliście to samo.

Zabierz to wszystko do galerii, pokaż koleżankom, czym się zajmujesz :), będą wniebowzięte :).

@pokrzywiony: przecież żartuje. zaraz skasuje teksty :). Skupiam się od kilku miesięcy nad sf i to jest kierunek, który bardzo mnie i cudownych nowych Czytelników cieszy :)

@VIVI.:
Czekaj ! Screeny jeszcze robię i się zastanawiam :), ale to by była ładna aferka :))))
Mam takie wrażenie, że być może chce usłyszeć, dziękujemy panie Maćku, po raz kolejny :).

@VIVI.:
Aaaa a propos SF , czytałem , ten wstęp z tymi sterydami itd, to jak początek Ubika ;), to nieświadome jest :) , także nie plagiat broń boże :)

@VIVI.: I o to chodzi czerp radość z tego co robisz, nie z tego jak to oceniają. Mi kiedyś mistrz u którego praktykowałem, powiedział, żebym robił tak bym mógł być zadowolony z tego co robię. Kiedy wracam do swoich prac sprzed lat, zawsze widzę coś co można było zrobić lepiej i porostu staram się robić lepiej to co robię, mając oceny i manipulacje trolli w głębokim poważaniu. ;)

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
"sprzed" wrrrrrrrrr.......
Ledwo się trzymam żeby to psychicznie wytrzymać, ledwo.Nie mógłbyś zrobić tego z komentarzami i potraktować mnie jak "mistrza" ? Mógłbyś, ale blokuje cię brak chęci :).

@antyluj: Jesteś teraz zadowolony trollu ?

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
Jeszcze nie, poza tym chyba nie ma nic złego w pokazaniu komuś że robi błędy ? Jest coś ? To jest trolling ? Tyle gadania o pracy nad sobą, język polski jest poza zakresem rozwoju ?

@antyluj: "Jeszcze nie, poza tym chyba nie ma nic złego w pokazaniu komuś że robi błędy ?"
Pod warunkiem że robi się to w sposób umiejętny, tak by nie poniżać osoby której zawraca się uwagę. Ortografia i poczucie estetyki literackiej, mają mniejsze znaczenie od prawa zachowania godności osobistej.
Jeśli zwracasz komuś uwagę z intencją poniżenia tej osoby, to niczego nie uczysz prócz agresji.

@pokrzywiony:
Udany jesteś nie powiem, od X czasu wyzywasz mnie od psów, bo się tego "nauczyłeś" od kolegów, starasz się udowodnić i to nie tylko mi że jesteś bardziej inteligentny, więcej, doszukujesz się luk w czyimś rozumowaniu.
Vide Twoim zdaniem Henear się oszukuje :), on nie reaguje bo ma w dupie, a ja akurat mam inny charakter.
Zrozumiesz przed nieuchronnym sprawdzeniem ...  wyświetl więcej

@antyluj: Przypomnij sobie jak długo znosiłem twoje i innych trolli bluzgi, a skoro byliście zatwardziali i żadna argumentacja nie działała zacząłem wam odpowiadać tym czym żeście siali, i co przyjemne to jest ?
Wielokrotnie zwracałem wam uwagę że erystyczny sposób prowadzenia dyskusji do niczego dobrego nie doprowadzi, ale byliście głusi i dalej uparcie bluzgaliście i grozili, teraz jak to ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
A rozumiesz że nie jesteś od ustalania w jaki sposób ktoś prowadzi dyskusję ? I dalej to samo, to ty wywołujesz agresję,a nie ktoś, ja nie jestem agresywny z natury, nie jest Koriolan i Piter, oni są, to oni muszą nad sobą pracować, a nie ja.
To ty sobie lepiej przypomnij ile nicków narobili, działając na szkodę portalu, czyli społeczną.

Ty sobie będziesz "wybie

...  wyświetl więcej

@antyluj: Nie odwracaj teraz uwagi, prowadziłeś dyskusje jak chciałeś i poniesiesz tego konsekwencje.

@pokrzywiony:
O dalej hahaha , no okay jak uważasz, chcecie aferę prawną, to będziecie mieli.
Twój wybór, teraz to już się wkurwiłem.
Działacie już jak grupa przestępcza i wcześniej tak było + łamanie zabezpieczeń portalu.
p.s.
Się lepiej przygotuj na wyjaśnianie jaki masz związek z ludźmi którzy mi śmiercią grozili.

@pokrzywiony:
Koriolan pisze o ludziach, 24 na dobę, ty się z nim spotykasz , groził mi śmiercią, ty mi grozisz pozbawieniem mnie dorobku życia, a wcześniej piszesz że będziecie się znęcać nade mną aż zdechnę.
Cały czas wyzywanie mnie od psów.
I koniec zabaw. W tle wszystko co już pisałem, ingerencja w portal, usunięcie go z Laickiej z przyczyn które opisałem zgodnie ze stanem faktycznym, to też będzie, kolego, wszystko będzie.

Groź mi dalej.

@antyluj: Nie bądź śmieszny, bo mi cię żal. Jak mi grożono to zgłosiłem na policje, a ty co zrobiłeś bohaterze ? Teraz rób co chcesz.

@pokrzywiony:
Nie rozśmieszaj mnie, nikt ci nie groził i nic nie zgłaszałeś, nigdzie tego co pisał Hamilton nie potraktują jako groźbę. Jak do tej pory nic, ponieważ nie jestem strachliwy, ale nie pozwolę na to co robicie, co robili twoi koledzy, przypominam że spotkasz się z nimi w tak zwanym z angielskiego "real" , na to że nie uściślasz jakie konsekwencje też nie pozwolę.

Na Poli

...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: Głupi jesteś myślisz że zemną będziesz się szarpał ? Mylisz się, wkurwiłeś wiele osób, ja nie mam zamiaru się z szumowiną zadawać, dla mnie jesteś żałosnym śmieciem. Jak przyjdzie co do czego to od siebie też dorzucę parę kamyczków.

@pokrzywiony:
Ależ ty się zdajesz z szumowinami, on ma rację, twoje zagrywki i Koriolana nie przejdą. Zauważyłeś jaki potrafię być spokojny? To teraz tak jest i ci po raz kolejny powtarzam i będę powtarzał dopóki ( razem) będzie mi się chciało, spotykasz się z ludźmi którzy grozili mi śmiercią, piszesz co piszesz, ci sami ludzie ingerowali w zabezpieczenia portalu, pal sześć tony nicków, in ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Co to znaczy wk.. ? Chyba chodzi ci o "zdenerwować" ? Przejrzyj swoje komentarze, z wczoraj i dziś., tak naprawdę kwalifikujesz się już na stały blok za kulturę osobistą.Rozdrażniłeś tu przez lata 10 ki osób, nie jedną.

@antyluj: he he he ...
Zaraz śmiercią ...
Raz w ryj ... to nie śmierć ...
To tylko przyjacielskie poklepywanie po szczęce ...
Zaraz śmierć ...
:-))))

  Serpico,  17/05/2018

@Koriolan:
Nie , było i jest "zajebie cię" , było i jest wyżej, będziemy się nad tobą znęcać aż zdechniesz.
Oj nie , wy mi groziliście pozbawieniem życia, proszę pana., a z obecnych komentarzy wynika że chcecie zniszczyć dorobek mojego życia, nie ma nigdzie w jaki sposób, jeśli pomyślę że na przykład chcecie mi spalić mieszkanie, nie użyję nadinterpretacji, nie wiem co chcecie zrobić ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  17/05/2018

@antyluj: hi hi hi ...
Na żartach się nie znasz ?
Co ty ... Chuj jesteś jak Dyl ?
:-))))

  Serpico,  17/05/2018

@Koriolan:
Nie przeklinaj.Nie znam się, mało mnie bawi pisanie że mnie ktoś zabije, albo mi zniszczy dorobek życia, lub że będzie się nade mną znęcał aż zdechnę.

@antyluj: Co ty pieprzysz przecież to wcale nie są groźby, trollu.

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
To są groźby, a ty powinieneś mieć blokadę za kulturę osobistą, stałą i jeszcze raz powtarzam ci i będę powtarzał, to ty zadajesz się z ludźmi którzy łamali zabezpieczenia portalu i grozili mi śmiercią.
Znasz ich, jeździsz z nimi na spotkania itd.
p.s.
Na "Serpico" nigdy nie miałem blokady za nic, aż do blokady na własną prośbę, takim trollem byłem.
Popraw słownictwo, ja cię mam kultury uczyć ? Nie potrafisz zdania napisać bez przekleństw ?

@antyluj: Nawet prostych tekstów nie potrafisz prawidłowo zinterpretować, to nie są groźby, trollu.
Co za ciemna masa, szkoda na ciebie czasu.

@pokrzywiony:
To są groźby, nie ma uściśleń, jeśli chodzi o interpretacje, ty to robiłeś z tym co napisał Hamilton. Grozisz mi, razem z osobą która groziła mi śmiercią, wraz z Wróblem, łamali zabezpieczenia portalu.

Tym razem, proszę pana nie przejdzie.Jak wyżej, spotykasz się i są na ten temat na dodatek artykuły z osobami które groziły mi śmiercią, piszesz co piszesz , a jest to że będziecie się znęcać nade mną aż zdechnę.

@pokrzywiony:
Jeszcze raz, spotykasz się z ludźmi którzy zwyzywali pól portalu, Skalnemu Kwiatowi grozili zniszczeniem kariery zawodowej, także groźby, w stosunku do mnie są to groźby powtarzające się, łamali zabezpieczenia eioby, grozili mi śmiercią.Groźby proszę pana są "karalne" jeśli się powtarzają.Dołączyłeś do nich z grożeniem.Widujecie się w "real". Twoje "odpowiedzi" nie zmienią stanu FAKTYCZNEGO.

@antyluj: Nie pieprz głupot, wpadł Dyl wyzywał kogo popadnie jak dostał upomnienie zaczął grozić dołączyłeś do niego i nastąpiła spontaniczna odpowiedź na wasze chamstwo, pętałeś się wspierając Dyla to dostałeś po łbie podobnie jak Hamilton i Skalna, Skalna przynajmniej się wycofała widać jest inteligentniejsza od Hamiltona i ciebie. Teraz Pinczerku skomlesz i dalej się kręcisz koło Dyla, i jak zw ...  wyświetl więcej

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
Nie, do tego masz artykuł na mój temat szkalujący mnie i próbujący poniżyć Koriolana, z Dylem rozmawiaj o jego zachowaniu nie ze mną.Nie robił multikont , nie łamał zabezpieczeń portalu, nie groził nikomu śmiercią.
Nadal usiłujesz mnie poniżyć porównując do zwierząt, to także się powtarza, także w grupie, w grupie w której się spotykacie w real, to dość ważny element. ...  wyświetl więcej

@antyluj: Z tobą gadam o twoim zachowaniu, z Dylem będzie gadał prokurator, a potem sąd. Jak dalej chcesz z nim trzymać to proszę bardzo, to twój problem. Gdybyś do Dyla tak ochoczo nie dołączył w trollowaniu to miałbyś spokój, a tak to teraz sobie radź z piwem coś sobie nawarzył. Ja Korolanowi nie mówię co ma robić robi to co czuje, a on mi nie mówi co mam robić. Po za eiobą zajmujemy się zupełnie innymi sprawami, o których nie musimy się tu spowiadać.

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
Nie , to twój problem że współpracujesz z ludźmi którzy grozili mi śmiercią, łamali zabezpieczenia portalu, jeden został usunięty w wyniku mojej inicjatywy ze społecznego stowarzyszenia, także otrzymałem podziękowania za poinformowanie ich o jego zachowaniu.
To też będzie.

@antyluj: Co ci do tego z kim współpracuje, pinczerku ?
Jak chcesz kogoś oskarżać to szukaj dowodów, a nie pierdolisz tu jakieś swoje dyrektywy, a potem się dziwisz że po tobie jadą.

@pokrzywiony:
Tyle do tego że razem mi grozisz i są to groźby powtarzające się.Kilkakrotnie, oj się módl kolego, módl ile wlezie, bo tego co oni robili, a potem ty razem z nimi i już nie chce być inaczej jak tak , że wiedziałeś o tym jest tona.
Żebyś dobrze zrozumiał, módl się żebym z tego nie zrobił takiej afery że uuuuuu, prawnej podkreślam.
Co wam się wydaje że stoicie ponad prawem ? Nie.

@antyluj: To ty tak twierdzisz i nie ma to nic wspólnego z prawdą, debilu.
Ty kurwa wielki serpico będziesz decydował co jest prawdą, pierdolnij się w jaja to uspokaja, bo jak walniesz się w łap to jeszcze bardziej zgłupiejesz.

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
Nie , to jest prawda, jest to w logach, były dyskutujący ze mną.
De facto "ugryź się w jaja" i to pisywał Hamilton :).
p.s.
Logi decydują, nie ja.A spokojny jestem, jak się dobrze wnerwię, jestem chodzącym spokojem.

  Serpico,  17/05/2018

@Dyl Sowizdrzał:
Ja już z nim skończyłem dyskutowanie, nawet ta pani z Laickiej, stwierdziła że jak Koriolan nie odpowie w końcu na maile, to odda sprawę do prokuratury, nie mogła się dobić do admina wtedy też, bo do admina pisała.
Zresztą miałem artykuł, składający do kupy wszystko co robili z Wróblem, łącznie z wyjaśnieniem.
Się nazbierało im strasznie.Nie lubię załatwiać rz ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: Śmiało kryminalisto, ulżyj sobie. Jak chcesz wywołać kolejną burzę to ci się uda, tylko tym razem nie będzie taka dosadna jak ostatnio ale będzie bardziej dotkliwa.

  Serpico,  17/05/2018

@pokrzywiony:
Do mnie też to pisałeś, sugerowałeś że łamałem, bądź łamie prawo i to jest także przestępstwo.No widzisz jak się ślicznie przyznałeś że brałeś w tym udział.
Gnypel ? Nie znam takiego słowa, jak dla mnie wygląda jak grypsera.

To wszystko proszę pana zostało, to że admin, czyli w zasadzie właściciel zlekceważył ingerencje w zabezpieczenia eioby, to nie znaczy że o

...  wyświetl więcej

@antyluj: "Do mnie też to pisałeś, sugerowałeś że łamałem, bądź łamie prawo i to jest także przestępstwo."
Zabawny jesteś, lubisz się ośmieszać. Od kiedy informowanie o łamaniu prawa jest przestępstwem ?
Masz nieźle w tej łepetynie narąbane, za dużo sterydów ?
Z Dylem to wiadomo, za dużo chleje.
Gdy przyjdzie czas, konkrety na temat przestępstwa dostaniesz poleconym do domu.
Teraz możesz się zrelaksować i spokojnie na ten list czekać.

@pokrzywiony:
Już nie jestem, wydawało mi się że jesteś uczciwy, zgadza się, wydawało mi się.Ładnie, a miałem cię za takiego zagubionego, ale dobrego człowieka :), dlatego zawsze miałem do ciebie cierpliwość.
Pisanie o kimś że był, bądź jest przestępcą, jest przestępstwem.
Tyle mnie wtedy męczyłeś, skąd wiem że ta tona nicków do wyzywania i grożenia jest ich, a teraz się okazu ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Ty chyba nie rozumiesz , to też jest w screenach, pisałeś że w moim domu coś znajdą ble ble.Ja mam tego tonę.
Tylko trzeba posegregować datami :), a to jest przestępstwo.Pisząc że biorę sterydy, także popełniasz przestępstwo.Jeszcze stwierdziłeś, że mnie zabiorą na toksykologie, chętnie, razem z wami :).

Na marginesie proszę pana, to z listem do skrzynki też już pisałeś.

I kończę z tobą rozmowy.

@antyluj: Popatrz jakiś to się nagle poprawny zrobił, a czemu to admin usunął ci tyle kont i za co to jest w archiwach.
Teraz chcesz uchodzić za obraz cnót wszelakich, śmieszny jesteś z tą swoją demagogią.
Pewnie sobie myślisz że jak teraz napiszesz parę poprawnych komentarzy, to zostanie zapomniane to co wypisywałeś tu przez lata, jak wyzywałeś i obrażałeś ludzi ?
Naiwniak. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
To jak było z kontami już ci wyjaśniałem, ja sprowadziłem admina, główne było ileś lat, miałem do niego sentyment,do eioby też, już nie mam.
No będzie, za "kulturę słowa", nie za grożenie śmiercią, a to różnica, nie za ingerowanie w zabezpieczenia portalu, nie za multikonta itd.

No to się Mariusz spotkamy w sądzie i tam będziemy sobie wyjaśniać, na nakaz prokuratury będą logi. Mi pasuje jak najbardziej, skoro tobie też, sprawę mamy na teraz z głowy tak ?

@antyluj: Nie mi to będziesz wyjaśniał, tłumaczenia sobie zostaw na odpowiedniejszą chwilę.

@pokrzywiony:
Dalej mi grozisz, nie mi będziesz wyjaśniał czemu uczestniczyłeś w ingerencji w zabezpieczenia eioba itd, czemu kłamałeś, a także czemu grozisz mi śmiercią, po znęcaniu się nade mną, tak jak to robili twoi znajomi z którymi się spotykasz.

No i bęc! Adolfinek musi poszukać w Ciechocinku może po dancingu coś pod Tężnią się coś wykluło bez gumki. Jak wpadnie z rodzinką posianą w kurortach to mamy przerąbane...Starczy na dziś haha, staraj się Zdisiek, nie daj się. ;-))

Cóż, nie można całe życie żyć przeszłymi zasługami a tym bardziej dyskredytować swojego dorobku. Nieraz lepiej się usunąć, niż brnąć ku samozagładzie.

Wie pan, takie coś znalazłem:
Dotychczas pisałem w MM Moje Miasto: 350 artykułów - 500 tys. odsłon, interia360.pl i Interia.pl: 280 art/galerii - 700 tys. odsłon, wiadomościach24.pl: 696 artykułów - 1500 tys. odsłon, co daje średnią o

...  wyświetl więcej

  vivi91,  18/05/2018

Wyluzuje Was, Deedee ma padaczkę od 15 lat. no i miała atak. Zawsze wtedy trzymam ja i głaszcze, ale ona ma takie chwilowe konwulsje. kilka minut. No to mówię jej..,dede.. tamto, sramto... i ona tak podniosła ryjek, że lekko mnie puknęła w zęby.. patrze, a tu za moment uszczerbiona jedynka:). no to taki mam prezent bo przed urodzinami stomatolog nie ma dla mnie miejsca:). dobranoc.:)

@VIVI.:
Malo mnie to wyluzowało, 5 rano a ja na nogach i myśli, kliku użytkowników eioba chce mnie zabić ...., znaczy u jednego jeszcze jest proces decyzyjny.
Ja na nogach, a żulia kima i jaka to sprawiedliwość jest co ? hahaahhaha .........
Tak się zastanawiam z jakich powodów Ci się wydaje że każdy z eioby chce się akurat z wami spotkać ? Ja nie chcę, ot tak po prostu nie ch ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18/05/2018

@antyluj: he he he ...
Po tym właśnie widać, że jesteś porąbany ... Jak drewno na opał :-)))

"@Hamilton: Nie chcę nic sugerować, ale artykuł pożegnalny "Memento Mori dla Hamiltona", osiągnął już 700 odsłon (pomimo nie wejścia do "popularnych"). Może to jest sygnał do rzeczywistego odejścia!

  Serpico,  10/10/2018

@Z. Kostka:
Lepiej napisz "Memento mori dla Vivi" i coś w stylu że się wypaliła ble ble, będzie ciekawa chryja, to już nudne się robi hahahaah ..........
No , dobry pomysł , bo coś przysnęła, dajesz , dajesz , klawa w łapę i jedziesz hahaahah............
Uwierz, taki artykuł nada temu portalowi życia !

@Z. Kostka: hahahaha - ja nie widzę żadnego racjonalnego powodu abyś nie mógł stąd odejść. Zagdaczesz się nam tu na śmierć. No, trochę będę za tobą tęsknił. Brak mi będzie tej twojej wręcz gigantycznej uniżoności i służalczości wobec swojego pana, ale myślę, że z czasem mi przejdzie i się pogodzę z losem.

  Hamilton,  10/10/2018

@Z. Kostka: hahaha - nie dziwię się, że ma ponad 700 odsłon. Jesteś pewnie po kolejnym spotkaniu rodziny Kostków lubelskich, wielkopolskich, tych z Rostowa i tych z Wąchocka. Jak się zmobilizowała cała familia spłodzona przez twojego praprapraprapraprapradziadka Macieja Kostkę i jego żonę Agnieszkę, którym w roku 1694 urodził się twój prapraprapraprapradziadek Adam, który ożenił się z Zofią i w 17 ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska