Login lub e-mail Hasło   

Pół tysiąca neonazistów świętowało w niemieckim Ostritz urodziny Hitlera.

Czy będzie reakcja, jak w przypadku 5 polskich neonazistów z lasu? foto: screeny z TVN24 Przypomnijmy - w styczniu TVN przez kilka dni grzał jako "jedynkę" temat...
Wyświetlenia: 166 Zamieszczono 20/05/2018

Czy będzie reakcja, jak w przypadku 5 polskich neonazistów z lasu?

 

  

foto: screeny z TVN24

Przypomnijmy - w styczniu TVN przez kilka dni grzał jako "jedynkę" temat pięciu polskich neonazistów z lasu pod Wodzisławiem, którzy świętowali urodziny Hitlera. Lech Wałęsa ogłosił wówczas, że w Polsce mamy faszyzm, a kilka dni później Izrael stwierdził, że nasz kraj neguje Holocaust. Czy obecnie możemy się spodziewać podobnych reakcji na zorganizowany w dniu urodzin Hitlera w niemieckim Ostritz festiwal Schild und Schwert (w skrócie SS), na który zjechało nie 5 (jak w lesie pod Wodzisławiem) lecz ok. 500 neofaszystów?

 

W piątek i sobotę w miejscowości Ostritz (tuż przy południowo-zachodniej granicy z Polską) niemieccy neonaziści zorganizowali festiwal Schild und Schwert ("Tarcza i miecz"). Datę wybrano nieprzypadkowo - 20 kwietnia to dzień urodzin Adolfa Hitlera. W piątek w festiwalu uczestniczyło ok. 500 neonazistów. W sobotę ich liczba miała wzrosnąć do nawet 800-1000

          

       

Warto wiedzieć, że festiwal Schild und Schwert to jedna z wielu imprez o charakterze neonazistowskim, jakie co roku odbywają się za naszą zachodnią granicą. Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w samym tylko 2016 roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się oficjalnie 466 demonstracji / imprez o charakterze neonazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu ksenofobicznym lub rasistowskim. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci.

Jeśli w Polsce miał się odrodzić faszyzm / nazizm, bo pięciu neonazistów spod Wodzisławia wyprawiło urodziny Hitlerowi chowając się po okolicznych lasach, to
z odrodzeniem czego mamy do czynienia w Niemczech, gdy na urodziny Hitlera, w ramach zupełnie oficjalnej imprezy, zjeżdża 500 osób?

   

 

Powstaje też pytanie - czy jakakolwiek niemiecka telewizja komercyjna zrobiła z tematu festiwalu Schild und Schwert w Ostritz "news dnia", który następnie wałkowała przez kolejne dni na "jedynkach" swoich serwisów informacyjnych? Czy któryś z niemieckich polityków na wieść o wspomnianym festiwalu publicznie przyznał, że w Niemczech odrodził się faszyzm?

 

Patrząc na reakcje i zachowanie poszczególnych polskich mediów, które temat 5 neonazistów spod wodzisławskiego lasu wałkowały na maksa przez kilka dni z rzędu, reakcja mediów w Niemczech  powinna nas co najmniej zdziwić (starały się raczej nie eskalować informacji, że w dniu urodzin Hitlera w malutkim Ostritz spotkało się około pół tysiąca neonazistów). 

 

A może kilkudniowe "grillowanie" tematu polskich neonazistów z lasu miało być tylko "podorywką" do prawdziwego uderzenia, które przyszło niedługo później ze strony Izraela i USA? Przecież kilka dni po nagłośnieniu "urodzin Hitlera" urządzonych w podwodzisławskim lesie, Polskę postawiono już oficjalnie jako państwo współwinne Holocaustowi, które do dziś nie rozliczyło się (także finansowo) z grzechów przeszłości! Przygotowanie odpowiedniego gruntu (w Polsce odradza się faszyzm / nazizm, bo grupka ukrytych w lesie neonazistów świętuje urodziny Hitlera) było w tym kontekście wręcz elementem niezbędnym do tego, aby cała akcja dyfamacji naszego kraju na arenie międzynarodowej mogła odnieść sukces...

 

Źródło: Mit Schild und Schwert, aber ohne Alk (Taz.de)

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2061
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1769
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1178
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1087
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1029
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 374
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 752
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1080
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 607
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska