Login lub e-mail Hasło   

Memento Mori dla Koriolana.

Artykuł pożegnalny ...
Wyświetlenia: 750 Zamieszczono 21/05/2018

  

Kim był ?
NIKIM ...

Co zrobił ?
NIC

Skąd przyszedł ?
ZNIKĄD

Dokąd odejdzie ?
DO NIKĄD

~~~

Istnieje tylko jedna rzecz ...
Można ją nazwać pustką, Miłością, Bogiem, Świadomością czy jak kto chce. Materia ta zmienia się wewnątrz siebie. Zmiany te można nazwać rozszerzaniem, zagęszczaniem lub falowaniem. Możemy też nazwać, że tworzą się fale, formy, rzeczy, uczucia, gwiazdy i planety i wszystko cokolwiek potrafimy nazwać. Cokolwiek potrafimy nazwać jest tylko wirtualnym kawałkiem materi która jest. Kawałek materii jest oddzielony materią od innego kawałka materii, choć możemy nazwać to oddzielenie granicą, odległością, próżnia, skórą i jak kto chce.
Fajnie to brzmi gdy materię nazwiemy Miłością. Wtedy ...

Świat jest zbudowany z Miłości i każda rzecz jest Miłością oddzielona Miłością od innej Miłości.

Rozwój duchowy to zrozumienie, doświadczenie, 'zobaczenie' tego, że istnieje tylko jedne 'coś'.
Część ludzi to 'doświadcza' i dlatego przyjmuje to za prawdę. Jak jest naprawdę - nie wie nikt.
Każdy bowiem kto żyje, żyje dzięki oddzieleniu od całości. Gdy jest oddzielony, nie może 'zobaczyć' całości więc tworzy sobie teorie, pogląd, koncepcję na całość z 'widzenia' swojej części. Tak powstają religie, teorie, prawa i wiedza. Jeśli koncepcje kierują nas w stronę całości to pojawia się radość i piękno. Wydaje się, że życie to droga powrotu do całości. Wydaje się, że gdy wszystkie części przestaną być oddzielone to całość przestanie falować. Ale jaka jest prawda - tego nie wie nikt.
Z tych rozważań wynika, że nigdy nic nie było oddzielone od niczego. Nigdy nikt się nie urodził, nie przyszedł, nie odszedł i nigdy nie umarł ...

To tylko wieczna, nieruchoma Miłość przygląda się falowaniu Miłości w sobie ...

....

Podobne artykuły


7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 318
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 484
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1523
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1154
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1123
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 865
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 607
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 947
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 527
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 410
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1064
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 694
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1539
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  podobny,  21/05/2018

Fala jest nieskończona - nie ma ani początku, ani końca, więc nie odchodzi ani nie wraca - po prostu jest. Fala nie może zobaczyć siebie, dlatego nie wie, że jest falą ... Dlatego "tego nie wie nikt." - bo jeśli by wiedział, zatrzymałby się. Byłby stanem "teraz-wiem-wszystko" i jako fala ... przestałby istnieć.

  Serpico,  21/05/2018

Vivi jest hejtowana, przez dwóch panów, padają oskarżenia że działa w grupie itd i Ty, największy z wojowników z hejtem w necie, od tak, składasz broń i sobie idziesz ? Jestem ZNIESMACZONY. Generał walki z hejtem ............jak żyć ... kto człowieka obroni.... kto obroni czarnogłowy, jak żyć ....chlip ............
Co się stało ? Depresja ? Facebook ? Co się stało ? Nawijaj.

  Henear,  21/05/2018

Ta "miłość" potrafi być dość krwiożercza, patrząc na historię świata to ciągle ktoś kogoś zabija i zjada... i jeśli coś faluje to w żołądku nażartej bestii po obfitym posiłku.
Szkoda że odchodzisz, mimo moich nie raz zgryźliwych komentarzy to ciężko cię nie darzyć sympatią.
No ale nic tu już nie ma. Sama eioba w eiobie, wieczna, nieruchoma..

@Henear: Zwróć sobie uwagę na to kto i dlaczego atakuje artykuły i rozmowy dotyczące uzależnień.
http://eiba.pl/1l ... doświadczenia Koriolana nie muszą Cię dotyczyć, więc niepotrzebnie irytują. Staraj się zrozumieć co się dzieje wokoło Ciebie na tyle, by móc podejmować trafne decyzje których fundamentem jest rozeznanie. Oczywiście masz prawo ro ...  wyświetl więcej

  Serpico,  23/05/2018

@pokrzywiony:
Naginasz, odrzucenia są za jakość, nie za treść, obaj z Koriolanem, powinniście się zająć coachingiem, jeden by uczył jak leżeć na plaży i gapić się w fale i nawet nie zrobić babki z piasku, chroniczna awersja do aktywności, a drugi jak delektować się śpiewem ptaków.
Na miejscu Henear-a miałbym z Ciebie niezły ubaw, z Koriolana także. te Twoje stwierdzenia, może robić c ...  wyświetl więcej

Nie przychodzimy ani nie odchodzimy, bo skoro nigdy nas nie było ;)

Istnieje tylko jedna rzecz ...
Świat jest zbudowany z Miłości i każda rzecz jest Miłością oddzielona Miłością od innej Miłości.
....
Przypomina zabawe w ktorej na wszystkie pytania kolegi nalezalo odpowiedziec ..."pomidor"
Kolego wskazuje na nos i -pyta co to jest- odpowiedz ....pomidor, wskazuje na glowe i pyta
co to jest ....odpowiedz -pomodor- jak sie nazywasz......pomidor
Przegrywal ten ktory zaczal sie smiac !

  Serpico,  22/05/2018

Techniczny> donikąd, tak wiem, to nie Ty napisałeś, bo Ciebie nigdy nie było. Tak na marginesie, to jak kopia nauk Osho, to zdaje się on powiedział "Mnie tu nigdy nie było" , lub coś w tym stylu.
Twoje myślenie w zasadzie wykreowane przez guru's RD, jest wygodne, niweluje odpowiedzialność za własne czyny, wybory życiowe itd, to koc, jak w Fight Club "Blanket , warm , comfortable, but just a blanket" "Koc, ciepły, wygodny, ale to tylko koc"

Danke sh®n ...
For YouTube comments :-)))

  Serpico,  22/05/2018

@Koriolan:
To nie youtube, to zasady polskiej pisowni, a to co wyżej o Osho, to pisałeś sam :) , nie marnuję czasu na oglądanie "wykładów" osób pokroju Osho, a eioba już sięga dna, osoby które legitymują się sic!, wykształceniem, ewentualnie czytaniem książek i rozwojem świadomości, robią już tak horrendalne błędy, że zdanie matury, a to nie jest jakiś wyszukany egzamin, sprawiłoby trudność ...  wyświetl więcej

Henear ...
Uwikłany jesteś w świecie form. Podniecają, oburzają i pochłaniają Cię ich przemiany. Bawisz się widząc ich migotanie, bawisz się ocenami. Te są piękne tamte brzydkie. Te chcesz mieć, tamtych nie. Te są dobre, tamte złe. Nie widzisz, że to tylko sztuczne ognie - piękne i kolorowe ale niczego nie zmieniające. Tak masz teraz ...
Ale ...
Pewnego dnia podniesiesz głowę ...  wyświetl więcej

  Henear,  22/05/2018

@Koriolan: Jak ja jestem dziecko nad morzem to ty jak pijak z płaskiej. Jak otworzysz oczy bedziesz jak trzeźwy przebudzony na wytrzeźwiałce. Eh..
I nadal w chuj irytujący.

  lilith123  (www),  23/05/2018

Osobiście lubię odczuwać tą jedność wszystkiego, oddanie tego słowami jest bez sensu, to jak opisywanie tęczy niewidomemu - ilekolwiek słów się powie to i tak nie sprawi że ta osoba zachwyci się tęczą... aczkolwiek skoro już jestem na plaży to pobuduję sobie zamki, bo lubię je budować;)

  greenway,  23/05/2018

@lilith123: skoro jest plaża i piasek a my mamy pomysł, to czemu nie budować. I mieć z tego frajdę. :-)

@g. & L.: Budowanie i zabawa nie jest w niczym naganna.
Gorzej gdy ktoś bije innych łopatką by zdobyć więcej piasku ...
Złorzeczenie morzu za to, że fala rozmywa zamek też jest takie sobie ....
Ale i tak ... JEST to indywidualny wybór każdego z nas :-)))

  Hamilton,  27/05/2018

Koriolan nie wierzę. Kolejna ściema cwaniaczka, który się chce wypromować Za tydzień wrócisz i będziesz ględził o bakteriach, człowieku, kosmosie, miłości i innych popierdółkach. A wszystko to tyle warte co paplanina alkoholika w pierwszej lepszej knajpie po 2 setach i piwie. Takich "dalajlamów" w Polsce jest ponad . 3 miliony.

@Hamilton: ...
Wróciłeś ... Fajnie :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska