Login lub e-mail Hasło   

Myśli tworzą uczucia...

Jeżeli zauważyłeś, że masz zwyczaj tworzenia w umyśle negatywnych scenariuszy, zastanów się, czym chciałbyś je zastąpić. Może to być piękny widok...
Wyświetlenia: 329 Zamieszczono 25/05/2018

 

 Myśli tworzą uczucia, a wtedy my  żyjemy zgodnie z nimi i przekonaniami.

Warto unikać negatywnych myśli - lęków, poczucia winy etc. Chodzi o to, by nie obarczać się winą za nasze życiowe niepowodzenia. Istnieje różnica pomiędzy odpowiedzialnością, a obwinianiem siebie lub innych. Mówiąc o odpowiedzialności, mam właściwie na myśli posiadanie mocy, a obwinianie się świadczy o jej utracie. To odpowiedzialność daje nam siłę, która pozwala zmieniać nasze życie.

 

Istnieje na tym świecie wszelka obfitość czekająca wprost, żeby jej zakosztować. Jeżeli zrozumiesz, że istnieje, więcej ludzi, niż mógłbyś kiedykolwiek spotkać, i więcej radości, niż możesz sobie wyobrazić, to będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz i pragniesz. 

Wszelkie związki są ważne, gdyż odzwierciedlają nasz stosunek do samych siebie. Jeżeli ciągle obarczasz siebie winą za wszystko, co ci się nie udaje, lub nieustannie uważasz się za osobę poszkodowaną, natrafisz zawsze na taki związek, który wzmocni to przekonanie. 

Rodzicom, którzy kochają siebie, łatwiej będzie nauczyć dzieci, aby też darzyły siebie miłością. Gdy jesteśmy w zgodzie ze sobą, przez dawanie przykładu łatwiej będzie nam wpoić dzieciom poczucie własnej wartości. Im więcej będziemy pracowali nad odczuwaniem miłości do samego siebie, tym łatwiej nasze dzieci docenią jej wartość. 

Jeżeli Twoje życie wypełnione jest miłością i radością, nie słuchaj nieszczęśliwej, samotnej osoby, która mówi Ci, jak żyć. Jeżeli w Twoim życiu niczego nie brakuje, nie słuchaj osób, które nie umieją sprostać własnym kłopotom, a jednak udzielają porad. 

Jeżeli inni ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś mieć, a Ty pod ich wpływem rezygnujesz z tego, znajdujące się w Tobie dziecko nie wierzy, że zasługujesz na dobro. 

Nie znajdujemy się tutaj, żeby zadowalać innych ludzi lub żeby żyć tak, jak oni sobie tego życzą. Możemy jedynie żyć tak, jak nam to odpowiada i kroczyć własna drogą.

Przybyliśmy tu, żeby nasze życie było spełnione i żebyśmy wyrażali miłość na najgłębszym poziomie. Znajdujemy się tutaj, żeby się uczyć i rozwijać i żeby otrzymywać i dawać współczucie i zrozumienie.

Gdy odchodzimy z tego życia, nie zabieramy ze sobą swoich związków międzyludzkich, samochodu, konta bankowego lub pracy. Jedyną rzeczą, którą zabieramy, jest umiejętność kochania! 

Gdy szczerze siebie kochamy, wszystko układa się po naszej myśli., napotykamy „zielone światła” i „miejsca do parkowania”. Pomyślność towarzyszy nam w drobnych i dużych sprawach i życie staje się wspanialsze. Wstajemy rano w dobrym nastroju i dzień upływa nam cudownie. 

Nie możemy tak naprawdę pokochać drugiej osoby, dopóki w nas samych nie narodzi się miłość. Miłość do siebie jest najpiękniejszym darem, jaki możemy sobie ofiarować. Jeżeli bowiem kochamy siebie takimi, jakimi jesteśmy, nie skrzywdzimy ani siebie, ani nikogo innego. 

Jeżeli zauważyłeś, że masz zwyczaj tworzenia w umyśle negatywnych scenariuszy, zastanów się, czym chciałbyś je zastąpić. Może to być piękny widok, zachód słońca, kwiaty, sport lub cokolwiek, co kochasz. Użyj tego...

J

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1375
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1166
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 974
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 468
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 510
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 283
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 764
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 402
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 263
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 780
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 210
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 953
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 257
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1916
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 878
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

..., a uczucia myśli :) ... co było pierwsze jajko czy kura ?
By odnaleźć wyjście z kwadratury koła, to trzeba wyjść i spojrzeć spoza zaklętego toczącego się koła czasu, z takiej perspektywy pozaczasowej.
Wtedy można zauważyć, że czas nie toczy się kołem, tylko skręca jak spirala, którą można rozczepiać na nieskończoną ilość ciągnących się wątków wydarzeń ... ;)
A oto podałem przykład, jak można sobie wypełnić mózg sieczką ... :))))))

  MarcinSz,  25/05/2018

@pokrzywiony: Ciekawe pytanie zadałeś. Z trzech ciał człeka obecnego, które zasiedla/ chroni się duszyczka ( fizyczne, astralne, mentalne) oczywiście pierwsze rozwinęło się fizyczne (wielokrotnie inkarnowane, więc znakomicie rozwinięte), uczuciowe ciała pierwsze rozwijały kobiety (rodzenie i opieka) . najpóźniej rozwija się ciało mentalne. Obecnie i ciało uczuciowe i mentalne rozwijamy i daleko im ...  wyświetl więcej

Kto zna magię "odpowiedzialności" ?
Miałem kiedyś okazje sobie swobodnie porozmawiać z kapitanem jachtów morskich, który mi opowiedział o swoich obawach przed egzaminami na uprawnienia kapitana związanymi z chorobą morską.
>Zapytał wiec swojego prowadzącego jak to jest z tą chorobą morską, czy ona stanowi jakiś problem by zostać kapitanem ? Usłyszał w odpowiedzi że kapitanowie cho ...  wyświetl więcej

  MarcinSz,  25/05/2018

@pokrzywiony: Masz rację. Nigdy nie chorowałem prowadzać zajęcia podwodne z uczniami. Odpowiedzialność za innych wyostrza zmysły - to cudowna i ozdrawiająca sytuacja. Znają to ratownicy i wodni i górscy i medyczni i wszyscy pomagający - wolontariusze etc Oczywiście gdy się kierują i "patrzą sercem". Uściski Braciszku

Lubię czytać twoje artykuły, są to czasem truizmy, o których wie każdy, ale warto o nich mówić, bo można o nich inaczej zapomnieć. Wspominam piękne miejsca i robi się miło. A jest czas, gdy się zasypia, czy zasnąć nie można i myk… śpi się :)

  awers,  26/05/2018

Dobra, esencjonalna porada.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska