Login lub e-mail Hasło   

List i Ona...

... która słońce trzyma w dloniach
Wyświetlenia: 353 Zamieszczono 28/05/2018

 

Spojrzałam na drzewo i słowa pojawiły się same. Nie wiem skąd pochodzą, może z serca, a może z Atlantydy? Coś dzisiaj napisałam. Chcę Ci to przesłać.

Za oknem drzewo, jaśnieje w słońcu. Ta chwila osamotnienia ma kolor zielony. Spokój, cisza i wewnętrzny niepokój, oczekiwanie, a może jednak. Nie chcę czekać, chcę już, chcę teraz poznać chwilę, którą warto zapamiętać. Życie to czekanie, a jak nic nie nadchodzi - to umieranie. Zamykam oczy. Marzenie wymyka się spod przymkniętych powiek. Może gdzieś dotrze? Pamięć musi mieć źródło. Czy kolory istnieją? Moje własne, bliskie. Ciepło? Chcę wrócić. Obudzić się. Co myślisz o tych słowach? Czy ktoś chciałby to przeczytać? Czy komuś by to pomogło?"

 To takie cudowne kiedy umie się wibracją słów budzić uśpione serca. W oknie swojego pokoju zawiesiłem górski kryształ. Gdy wstałem o świcie, na białych ścianach tańczyły tęcze. Promyki słoneczne i ich - wszędobylskie, radosne tęcze?

Przekazujesz nam kochanie słowa - pytania pełne wzruszeń i nadziei na radość, szczęście i miłość. Tańcz, proszę - w słowach, uczuciach i myślach. I niech ten taniec o marzeniach obudzi innych , tak jak mnie

I czym mógłbym Ci się zrewanżować za te piękne  "akordy" , które budzą kwiaty i ludzi do kochania, i które niby umilkły ale  dźwięki ich już na zawsze w sercu pozostaną? Dwa czułe słówka?.... Kocham Cię?  I jak tu  nie miłować pięknej muzyki słów z otwartych serc?

Nasze - Królestwo, nasz Prawdziwy Dom, gdzie przebywamy w szczęśliwości, mądrości i radości to Niebo. Na Ziemię, na piękną ale trudna do egzystencji planetę, wpadamy tylko na chwilę i tylko po to by sprawdzić na ile jesteśmy doskonali. Wyobraźmy sobie, że pobyt na Ziemi to pobyt w Szkole Stwórcy. W szkole idealnie pomyślanej bo mającej sprawiedliwe i uczciwe reguły przechodzenia z klasy do klasy.

Kto nas uczy i promuje? My sami. W innych istotach możemy się przeglądać jak w lustrze. Kto nas osądza i nagradza? My sami. Jesteśmy kowalami swego losu - co zasiejemy to zbierzemy. Jaki jest najdoskonalszy sposób na życie w tej szkole i główny powód przybycia do niej z własnej woli? Rozwój osobisty - przez pomaganie sobie i innym. Jaka jest prosta reguła rozwoju? To co ci się nie podoba w innych - nosisz w sobie. Zmień na Ziemi to co nie godne będzie w Niebie - pozbądź się kiepskich uczuć i głupawych myśli. Zapytaj się kim jesteś i znajdź odpowiedz. Nie jesteś tylko ciałem bo przecież co chwila ono się zmienia. Nie jesteś zbiorem uczuć ani myśli bo możesz je zmieniać. Kto jest tym, który to wszystko czyni w tobie? Odpowiedz sobie. Jesteś monadą boską, połączoną tak ze Stwórcą jak promień ze Słońcem.

Dziele się mądrością wieku dojrzałego:

Aby osiągnąć zaspokojenie we wszystkim, pragnij posiąść zaspokojenie w niczym. 
Aby posiąść wszystko, pragnij nic nie posiadać. 
Aby stać się wszystkim, pragnij być niczym.

  

 

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1379
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1170
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 982
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 480
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 512
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 295
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 765
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 403
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 271
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 781
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 226
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 263
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1917
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 881
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  28/05/2018

Nie jestem Nikim bo nie mogę

nie jestem Wszystkim bo nie umiem

czasem przed Niczym czuję trwogę

i chciałbym rozstać się z rozumem

Z tekstu "Ale ma kota". Czasem Braciszku piszesz aż za pięknie.

  MarcinSz,  28/05/2018

@awers: Bo to tak w "kontrze" do Dzienników TV i świata biznesu... Trochę słodkości z winnych jagód i poziomek do paprykarzu nie zaszkodzi. Pozdrawiam Braciszku

  awers,  28/05/2018

@MarcinSz: Gratulacje. Masz bardzo dużą odporność metaboliczną na takie mieszanki.

  podobny,  28/05/2018

Człowiek nikt, to człowiek wszystko. Awers ma rację - takie skrajności to idealizacja - z reguły jesteśmy gdzieś pomiędzy ...

Oj tak, posiadanie to bardzo szeroki termin. Można nic nie mieć i wtedy posiąść wszystko. Pozdrawiam, chyląc głowę.

  seta1212,  29/05/2018

Widzę Marcinku, że Twoja Puszcza położyła na Tobie łapę i wciągnęła na stałe w swoje przepastne piękno. Chyba już jej nie umkniesz. Przyszło mi do głowy że gdybyś dał sygnał w necie: "Duch Puszczy-bezpłatne porady miłosne
i zagadki egzystencjalne" -nie opędziłbyś się od rusałek i innej damskiej populacji....Oczywiście musiałbyś zapuścić brodę jak każdy poważny pustelnik.)))
Wracając ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska