Login lub e-mail Hasło   

Ratowanie Pustyni Błędowskiej - po co nam unijne pieniądze ?

Pustynia Błędowska. Dwa miliony złotych - w większości z unijnego budżetu - wydano na to, by zarastająca Pustynia Błędowska choć trochę przypominała Saharę.
Wyświetlenia: 568 Zamieszczono 31/05/2018

 Władze województwa mają nadzieję, że ten teren stanie się chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną

Pustynia Błędowska powstała w wyniku dewastującej działalności człowieka.

Cytat za Wikipedią:

Pustynia w obecnej postaci jest pochodzenia antropogenicznego. W wyniku intensywnej działalności okolicznych mieszkańców na terenie pustyni poziom wód gruntowych opadł do tego stopnia, że uniemożliwiło to rozwój roślin. W połączeniu z intensywną wycinką lasów na potrzeby górnictwa i hutnictwa, rozwijających się w tych rejonach od średniowiecza, spowodowało to odsłonięcie ok. 150 km² piasków.

Czy nie jest kompletnym idiotyzmem, że pieniądze na ''ratowanie'' pustyni idą z funduszy Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Kosztowna ingerencja w przyrodę powoduje, że tony dwutlenku węgla - CO2 nie są przyswajane przez rośliny, gospodarka wodą jest zaburzona. Jak to się ma do szczytnej walki  Unii Europejskiej ze zmianami klimatycznymi.

Proponuję założyć nową pustynię w Polsce - okolice Słońska - Parku ''Ujścia Warty'':

Jechałem niedawno samochodem - głęboka orka w piaszczystej glebie, prawdopodobnie nowoczesne nawożenie i jakieś opryski zrobiły swoje - powstały ogromne łachy piachu na obszarze, który kiedyś był produktywnym biologicznie obszarem.  Tragedia - można zrobić Park Narodowy - można !

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1380
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1240
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 666
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 782
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 821
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 533
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 494
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska