Login lub e-mail Hasło   

Odwyk

Łysiejący, spocony mężczyzna, szedł różowym, długim korytarzem. Na każdej ze ścian znajdowało się po 6 turkusowych ościeżnic, z tą samą ilością skrzydeł wejściowych. Te d...
Wyświetlenia: 284 Zamieszczono 18 dni temu

Łysiejący, spocony mężczyzna, szedł różowym, długim korytarzem. Na każdej ze ścian znajdowało się po 6 turkusowych ościeżnic, z tą samą ilością skrzydeł wejściowych. Te drugie jednak były w kolorze dla spóźnionego właściciela znoszonych sandałów dobranych do frottowych skarpet - kolorem nieokreślonym. Mijał kolejne z 12 sal i przy każdym stawał, czytając informację, na wygrawerowane na metalowych tabliczkach.

- Narkotyki miękkie. - nie to nie tu. - Sapał. - Twarde? Też nie. Sexoholicy? Boże Broń! Uzależnieni od zakupów. Matko święta...

Dalsze mijane tabliczki zawierały opisy - ,,operacje plastyczne plus plastyka genitaliów, hazard, alkoholicy... eioba'' - o!! Wreszcie!! - krzyknął mężczyzna i nacisnął klamkę, aby dostać się do środka. W sali panowała cisza. Siedem siedzących na siedzeniach osób spojrzało na niego z politowaniem i irytacją.

- Wreszcie! Czekaliśmy na pana!! Ileż można się spóźniać! Niechże pan wreszcie siada i da nam zacząć! - pieklił się właściciel filigranowego ciałka o wąziutkich ramionkach.

- eeee... Przepraszam. Jestem tu pierwszy raz. Nie mogłem znaleźć sali. To się już nie powtórzy. Przepraszam...

- Spoko. Są już wszyscy. Czekamy zatem na prowadzącą Wyrocznię.

- Kogo? zadając pytanie podciągnął jedną ze skarpet, która nieco opadła podczas marszu.

- Wyrocznię. Tam na podeście w tej budce, pojawi się ktoś, kto prowadzi zajęcia. Ma zmieniony przez syntezator głos i nie widzimy postaci. Jej płeć, wygląd, wiek - wszystko jest tajemnicą, aby uniknąć hejtowania prowadzacego. A pan długo jest uzależniony?

- Paanie... wiele lat... ileż to ja razy już chciałem rzucić  to cholerstwo!! Gdyby to był alkohol, sex, hazard, ale padło na eiobe, a to chyba największy z nałogów. Pan też tak ma?

- O panie! Ja to już sam siebie zacząłem oszukiwać. Ile to ja ników narobiłem. Kim ja nie byłem. A im bardziej mi zarzucano, że siedzę tam non stop tym bardziej udawałem, że ja to nie ja. Rozumie pan??

- Ba! Z pracy mnie wyrzucili, bo nie byłem w stanie wytrzymać pół godziny bez minusowania! Na kiblu odrzucałem artykuły, a jelito grube tego nie lubi.

- Niech pan weźmie plakietkę z numerem i naczepi go na pierś. Tu nie wolno mieć ani imion, ani ników, żeby potem tego nie wykorzystywać w hejcie. Co sesje inny, wylosowany numer. Rozumie pan?

Rozmowę mężczyzn przerwała syrena oznaczająca nadejście wyroczni. Do budki przypominającą pradawną telefoniczną,umiejscowionej na katedrze sali - weszła jakaś postać. Po chwili metaliczny głos przemówił.

- Witam zebranych na kolejnej sesji odwykowej od eioby. Zadanie z zeszłego tygodnia dotyczyło zmniejszenia ilości komentarzy z 137 do 110. Komu się udało?

Rękę podniósł najmłodszy uczestnik sesji. Jego zaczerwienione oczy szybko mrugały.

- Opowiedz proszę numerze 6, jak ci się to udało - poprosiła Wyrocznia.

- Zapiłem.

-Słucham?

- Miałem 5 dniowy ciąg i nie byłem w stanie pisać. Ot powód.

- Taki powód się nie liczy. Chodzi o świadomą rezygnację. Ktoś jeszcze? - osiem osób wpatrywało się w niedomytą posadzkę.

- Trudno. Jak widać nałóg trzyma was mocno. Musicie się mu przeciwstawić i wykazać wiele konsekwencji i cierpliwości. Wiecie doskonale jakie eioba przynosi w was spustoszenie. Nie macie rodzin. Znajomych. Zainteresowań. Właściwe całe wasze życie to popularne, oczekujące i najnowsza aktywność. Zrezygnowaliście ze wszystkiego, aby nie przegapić ani jednego komentarza. Straciliście zdrowie niedojadając, źle się wypróżniając i niedosypiając. Mało ruchu, stres, wieczne wkurwienie i ciągłe napięcie - co przyniesie kolejny komentarz czy artykuł - spustoszyło wasz system nerwowy i odpornościowy.

- Panie jeden - Wyrocznia zwróciła się do właściciela sandałów. - Pan po raz pierwszy? Co pana tu sprowadza?

- Eh... Właściwie to przymusowe leczenie, na jakie wysłał mnie znajomy psychiatra. Mieszkamy obok siebie. Jeśli czegoś nie zmienię i nie wyzwolę się ze szponów krwiożerczej eioby - zlicytują mi kawalerkę, którą dostałem od rodziców. To wszystko co mam. Jeśli ją stracę - będę musiał wrócić do mamusi i tatusia, a tego nie chcę, bo oni nie pozwolą mi korzystać z  komputera.

- Słaba argumentacja.

- Ile razy pan porzucał portal i obiecywał, że pisze ostatni ostatni komentarza i nigdy nie wróci?

- ... z kilkadziesiąt... - wyszeptał mężczyzna.

- A czemu pan wracał?

- Nie wiem. Nie potrafię istnieć bez tego miejsca. To moje jedyne emocje w życiu. Nie pamiętam już innych.. - mężczyzna zapłakał.

- No już dobrze, dobrze, niech się pan uspokoi.

- A pan panie cztery. Radzi pan sobie z utrata pozycji lidera w rankingu? Panie cztery, słyszy mnie pan? Źle się pan czuje?

Mężczyzna w lenonkach siedział z zaciśniętymi pięściami i z sekundy na sekundę stawał się coraz bardziej purpurowy, aż z jego wąskich ustek wyrwał się wrzask:

- NIE!!!!!!! Nie radzę sobie! Nie nie nie nie!!!

Wyrocznia nacisnęła przycisk i rozległy się syreny. Dwóch ogromnych mężczyzn wbiegło do sali i w kilka sekund wrzeszczący okularnik zniknął.

- Drodzy państwo. Apeluję o rozwagę. Proszę o rozsądek. Wpadliście jak śliwki w kompot, ale zrobimy wszystko, a by ten nałóg opanować. Po to mamy ten odwyk i te spotkania, a szczycimy się ogromną skutecznością. Zadanie na za tydzień. Proszę po powrocie do domu się wylogować i na następnych zajęciach podać mi czas bez zalogowania. Wiem, wiem, że i tak będziecie się gapić co się dzieje, ale wtedy nie ma możliwości komentowania i oceniania. Powodzenia.

Syrena oznajmiła koniec spotkania. Siedem osób wyszło z sali bez słowa...

Podobne artykuły


16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2554
16
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1430
16
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1066
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2764
15
komentarze: 27 | wyświetlenia: 687
14
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2703
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 753
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1517
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 32 | wyświetlenia: 533
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1555
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 775
13
komentarze: 48 | wyświetlenia: 661
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 45 | wyświetlenia: 739
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ci z gangu Olsena chyba mają zajęcia w sali z napisem "ODSŁONY". Ich nic nie złamie, są twardzi jak chleb z Biedronki.

  VIVI.,  18 dni temu

@Hamilton: :):) aaa...to zajrzymy tam w cz. 2 na kolejnych zajęciach :)

@VIVI.: jest serial "M jak miłość", może być "O jak odsłona" ze Zdziskiem i Zbyskiem w roli amantów światowego dziennikarstwa obywatelskiego. W tle wątki statystyczne. Ile na wiadomosci, ile na dupelku, ile w lesie, a ile na sedesie.

  VIVI.,  18 dni temu

@Hamilton: powoli to zaczyna wyglądać jak pijani Kiepscy:). Ja cały czas nie wierzę, że to jest na serio

  Hamilton,  18 dni temu

@VIVI.: to wszystko dlatego, że admin nie widzi, że te blyskotki, zgredy, kobranoce i juliusze to te same dwie osoby - Sadowski i Kostka. Zbanował ich za multikonta i co z tego. Admin ma chyba ćwierć etatu. Jeśli będą tolerowane multikonta to taki portal traci sens.

  VIVI.,  18 dni temu

@Hamilton: dlatego nie pozostaje nic innego jak sobie z tego żartować na maxa :) Miłego dnia. ps. przypominam Ci o pojedynku na ogrody tarasowe:)

  Hamilton,  18 dni temu

@VIVI.: pojedynek wygrałaś przez moje lenistwo. Zapaliłem się i zgasłem. Ale chętnie zobaczę twoje dzieło.

  VIVI.,  18 dni temu

@Hamilton: no dobra... w tym roku remis... za mało podlewałam :(

  Hamilton,  18 dni temu

@VIVI.: o cholera to podlewać też trzeba? Mam przydział tylko na jedną butelkę whisky na miesiąc.

  VIVI.,  18 dni temu

@Hamilton: istotną ilość podam poza portalem, bo inaczej nas wyprzedzą;)

Aaaa ... to do mnie :), trzyma cię nienawiść :)? Mhm :). Wiesz nie chce mi się :), będąc tobą bym się cieszył że mi się nie chce ;)
Nie miałaś nawet miesiąca przerwy z tym portalem i to ty ganiałaś drąc japę "Królowa jest tylko jedna " nie ja :)
Te docinki takie sobie :), ale musi cię żreć stres :).

Wiesz że dużo da się wychwycić między wierszami :)? Wiesz że to umiem :)? Wie

...  wyświetl więcej

Aaaa .. lepiej pilnuj swoich czytelników:) , bo jak dotrze że negując SF, głosują na twoje arty z eh .. no nie SF, powiedzmy próbami pisania SF :), to mogą cię piętnować :).

Uśmiałem się po pachy, thnx :)

p.s.
Podziwiam że ci się chciało :), tak jak pisać te bzdety z Odyna i udowadniać coś, podziwiam :). Masz z tego dokładnie NIC :).

  VIVI.,  17 dni temu

Ostatnie 2 komentarze sprawiły, że świat wywrócił się do góry nogami... co też ludzie sobie sami nie przypiszą - to głowa mała :):)... tekst całkiem o czym i kim innym a ,,winni'' sami się przyznają... o rety... byle do następnego spotkania na ODWYKU :):). Nie ma to jak wesoły wieczór w słoneczny czerwcowy dzień z zacnym wytrawnym i uśmiechającym się jabłuszkiem w tle;)

@VIVI.:
Tak tak, tak jak teksty o zakłamanych onanistach wplatane do artów, ble ble.Chcesz to ci dam komentarze gdzie we mnie wpierasz że mieszkanie mam za pieniądze rodziców, tak jakbyś miała kosztorys.
Ewentualnie mogę zacząć pisać teksty o nadwrażliwych nastolatkach uciekających od ludzi, do alk i "jedynych" miejsc, dostaniesz ciśnienia, a ja będę palił głupa że nie wiem o co idzie.

Jeszcze raz ci mówię :) , nie chce mi się :).

  VIVI.,  17 dni temu

@SerpicoLightVersion: kompletnie nie rozumiem co ty człowieku pleciesz, ale to pewnie wina znieczulenia u stomatologa... Jezuuu, ten odwyk chyba musi stać się faktem :). Co do twojego mieszkania czy co tam masz - to wielokrotnie pisałeś, że masz swoje, zarobione, lata pracy wiele etatów itd.. co mnie to k*** obchodzi?? Ty wyśmiewasz ludzi co musza mieć kredyty. Gratuluje i podziwiam, ale pojęcia n ...  wyświetl więcej

@VIVI.:
Czekaj czekaj, bo znów naginasz, wyśmiewałem ludzi, którzy żyli ponad stan, potem brali kredyty, na koniec narzekają, tak to idzie. Raczej mnie los nie zmusi do brania kredytu, ale, gdyby tak było, ostatnią rzeczą jaką bym zrobił jest narzekanie, ponieważ bym wiedział że do tego sam doprowadziłem.
Okay, niech ci będzie, nie chcę mi się z tobą spierać.Wiem co widzę :) , ale mi ...  wyświetl więcej

@VIVI.: Wiesz skoro siebie tam widzi to pewnie tam jest ;), zresztą te jego urojenia tu już nikogo nie powinny dziwić. :)
Ps. A mnie się marzy taki torcik po węgiersku, ale truskawki ze śmietaną i cukrem to też świetna sprawa :))))

@pokrzywiony:
I dalej ciągniesz :), nie tak nie jest :) , ona uważa że tak jest, tak jak uważała że może mnie poniżać z córką i z facetem z wtedy rzucając tekstami że siedzę w pokoiku u rodziców ble ble ble, wtedy akurat mama już była w Białymstoku i mieszkałem sam z ojcem, a potem sam, potem była sprzedaż mieszkania, przeprowadzka itd , itp ;).
Nie jestem nią , nie muszę się z tego ...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: Hola Hola, jeszcze trochę i tu swój życiorys napiszesz, tak jakby kogoś miał on obchodzić.

@pokrzywiony:
"ale piękny dzień spędziłam z kotami, czarownicami i innymi istotami mgieł kosmicznych:)"
http://eiba.pl/f5

7 dni temu, Skalna miała kota. Asfalt, oraz pisała sama o sobie czarownica, do tego komenta , dorzuciła zdjęcie z czarnym, oczywiście przypadkiem kotem.

To też sobie uroiłem, a nie , było dokładni

...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: Skalna jest, tylko że pisze pod imieniem i nazwiskiem ojca. Bojąc się ataków które by mogły jej zaszkodzić, lepiej jej daj spokój i o niej nie wspominaj.

@pokrzywiony:
No akurat nie ja mam na jej punkcie obsesje. Ataków ? :) nie rób z siebie idioty do końca, Kto ją atakował ? Ja ? Czy Wróbel z Koriolanem, który akurat ma parę artów z życirysem :) ?

Jak z ciebie gnida wyłazi to twoje :).

p.s.
Nie może to być jej ojciec tak ? Przecież też tu pisał, owszem może.

@pokrzywiony:
Ogar a bit, jeździsz na wycieczki z ludźmi którzy jej ubliżali, dziś stawiasz Wróbla, jako jakiś przykład, a akurat on jej groził niszczeniem kariery zawodowej. Gdzie chcesz zabrnąć :)? Już jesteś w ciemnej dupie :).

@SerpicoLightVersion: Została zaatakowana bo poparła Dyla jak już była reakcja na te wasze prowokacje i ubliżania postronnym osobom, a teraz ty wywlekając to na wierzch zaczynasz jej szkodzić. Ona cię nie obroni, daj jej spokój. chyba że chcesz ją pociągnąć za Dylem, Hamiltonem i sobą ? Ale to o tobie niezbyt dobrze świadczy.

@pokrzywiony:
Nie ubliżyłem tu nigdy nikomu, kto by mi nie ubliżył pierwszy, a za Dyla odpowiada Dyl.
Akurat to co robisz ty, źle o tobie świadczy, ale mam to w sumie gdzieś, od taka gnido chorągiewka.
Mnie nie trzeba bronić, sam to robię, na wypasie.

p.s.
Niejednokrotnie mi ubliżali, a ja nie robiłem nic :), ewentualnie jak z Adasiem, wykazałem jego kłamstwa i

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@pokrzywiony: łżesz jak pies. Z awanturą wróbla nie miałem nic wspólnego. Z prostej przyczyny. Twórczość tego faceta mnie w ogóle nie interesowała, a tym bardziej jakieś jego potyczki z Dylem. To Koriolan i ty braliście w tym udział a teraz mała gnido wmawiasz mi jakieś awanturnictwo. Daliście popis największego chamstwa w historii tego portalu. Wyłazi z ciebie taka mała, wredna i kłamliwa do bólu szuja.

@Hamilton: Popierałeś Dyla, mało tego razem z nim atakowałeś użytkowników, uważając to za zabawne i prawe, więc jesteś z nim w grupie do której sam się swoim zachowanie wpisałeś. Teraz jak to swoim zwyczajem próbujesz odwrócić kota ogonem, najpierw grozisz pobiciem, a potem jak nie działa to grozisz sądami, a dziś groziłeś adwokatem.
Nie masz rzeczowych argumentów to musisz grozić, bo jeste ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@pokrzywiony: nie mam zwyczaju szczekać na kundla. Podchodzę i wciągam nosem.

@Hamilton: "nie mam zwyczaju szczekać na kundla, podchodzę i wciągam nosem."
Pierdolisz, nawet słoń nie ma takiego nosa. Lepiej idź spać, bo już majaczysz, cholera wie co ty tam wciągasz naprawdę. Wiesz że posiadanie narkotyków jest teraz karane, a ty coś tu z górki zaczynasz bredzić.

@pokrzywiony:
Ci powiem ciekawie teraz wyglądają twoje komentarze, na tle artykułu, faktycznie może i miała na myśli ciebie, a nie mnie hahahaahhahah.......
"Stara szmata" no ładną masz argumentację, pozostaje zdefiniować słowo szmata, oraz kryteria definiowania.

  Hamilton,  17 dni temu

@pokrzywiony:ha ha ha ha - jasne, to dowód na to, że biję żonę. Złóż donos, że ci groziłem organem powonienia. Na wszelki wypadek weź też ten wykres złota. Twój tatuś jak widzi te twoje "osiągnięcia" na eioba żałuje, że nie chciało mu się zejść do kiosku po gumkę.

@VIVI.:
Zamiast wyśmiewać narzekających ludzi z kredytami "z musu", mogę Wiśniewskiego, 35 baniek wziął i przesrał, ogłosił upadłość konsumencką i zawija jakieś bzdety, że pieniądze to nie wszystko ble ble ble i w ogóle jest zadowolony, niech sobie teraz licówki wydłubie i sprzeda hahahhahahaha .......................
Może być ? :)
Jak zacznie Rozwój Duchowy, to się popłaczę ze śmiechu :).

@Hamilton: "Twój tatuś jak widzi te twoje "osiągnięcia" na eioba żałuje, że nie chciało mu się zejść do kiosku po gumkę."
...
Jeśli chodzi o mojego tatusia, to osobisty mój kontakt z Nim można było policzyć w godzinach, od dawna już nie żyje.
Ale taka kanalia jak ty, to i gotów zmarłych wskrzesić byle dopiąć swego. Masz osobowość faszysty i mendy, nie było by dziwnym gdyby się ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@pokrzywiony: ha ha ha ha - BMW - Będziesz Miał Wydatki panie antyfaszysto. Gorąco zachęcam do zwiększonej aktywności.

@Hamilton: Ręce opadają, niczego się nie uczysz :(
BMP będziesz miał przesrane, dalej straszysz mało ci ?
Ile razy ci pisałem, żebyś rozmawiał jak człowiek, a ty ciągle pajacuje, straszysz, wywyższasz się. Myślisz że napisanie kilku ciekawych artykułów i umieszczenie ich w internecie, usprawiedliwia twoje chamstwo. ?
Nie widzisz, że twoje straszenie jest śmieszne. Ja niczego c ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Na 12.30 mam , także chwilka czasu jest żeby ci jeszcze parę fleków wypłacić, fakt dementowanie kłamstw uzależnia.
Akurat nie funkcjonuje w liście hejterów pana Kostki i Sadowskiego mimo tego że parę razy prosiłem o nie pomijanie mnie hahahaah , no, pisałem im żeby w końcu mnie wpisali na list≥ę hahaahha .........

Najbardziej to oni narzekali w sumie na VIVI hahahhahahah................

@pokrzywiony:
Buahahahaaah :) :

"VIVI. odrzuciła seryjnie 37 + 18 + 2 = 57 naszych artykułów

Hamilton odrzucił 13 + 4 + 2 = 19 naszych artykułów "

http://eiba.pl/1m

Coś tam było z ciągnięciem za sobą ? Pogrąż Vivi, obrończynię ciebie i Koriolana hahahahahaa ..............

@VIVI.:
" kompletnie nie rozumiem co ty człowieku plecies"
Bo szyfrem pisze, a pamiętasz artykuły o "skalnych skamieniałościach" w czasie kiedy Dyl był :)? Pamiętasz :), pamiętasz też że w tedy prowadziłaś z nim spokojne rozmowy na luzie ;), także można założyć że go wspierałaś :).
A teraz wspierasz Pokrzywionego tak ? Idąc jego tokiem rozumowania tak jest :).

Wiesz co chcę powiedzieć ;)? Oj wiesz :).

  Henear,  17 dni temu

;D

  VIVI.,  17 dni temu

@Henear: ;D

@VIVI.:
Na twoim miejscu bym się nie cieszył :) . Nie mogę się napatrzeć i nie widzę żebyś wyzywała Krzywego od skurwysynów, za to że wyzywa już drugi dzień :).
A ja zostałem skurwysynem tylko dlatego że wyśmiałem jego wygląd i to nie notorycznie.
Przy okazji obraża kobiety, ciekaw jestem czy będziesz jęczeć podczas klimakterium, podobno, jęczą kobiety, tak pisze :).

@VIVI.:
Co tak sucho tylko :D, pani wojowniczko ? Tak ci przeszkadzała, "atmosfera" na portalu i obrzucanie się "inwektywami", nie umiesz mu napisać żeby zamknął pysk ;)? ?Nie chcesz :), podejrzewam że akurat ciebie by posłuchał hahahhaah ....... ale się nie chce :).
I tak proszę pani wygląda :), a tyle gadania że kogoś bawią pyskówki :).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska