Login lub e-mail Hasło   

Radość przebudzenia

Radość jest dynamicznym aspektem Istnienia
Wyświetlenia: 366 Zamieszczono 07/06/2018

 

 

 

Niektórzy ludzie wzbogacają życie innych dzięki swym twórczym działaniom, robią właściwie to, co najbardziej lubią, i wcale nie chcą dzięki temu czegoś osiągnąć czy kimś się stać. Mogą to być muzycy, artyści, pisarze, uczeni, nauczyciele lub architekci albo ludzie tworzący nowe struktury społeczne lub biznesowe (światłe przedsiębiorstwa) . Czasem przez parę lat sfera ich wpływu pozostaje niewielka, a potem nagle albo stopniowo do ich poczynań wpłynie fala mocy twórczej i ich działalność rozwinie się ponad wszelkie wyobrażenia, zagarniając także rzesze innych ludzi. W ich działaniu pojawi się teraz nie tylko radość, ale i intensywność, a wraz z nią kreatywność przekraczająca granice tego, co mógłby osiągnąć zwykły człowiek.

Radość

Radość, która towarzyszy pełnemu poddania się działaniu, zmienia się w poczucie ożywienia, kiedy to naprawdę cieszysz się tym, co robisz. Radość jest drugą modalnością budzenia się. W przyszłości radość zastąpi miejsce zachcianek i to ona stanie się siłą motywującą ludzkie działania. Chcenie jest efektem utrzymywanej przez ego iluzji, że jesteś oddzielonym fragmentem niemającym kontaktu z siłą, która jest podstawą całego stworzenia . Odczuwając radość, łączysz się z tą uniwersalną mocą twórczą.

Kiedy kształtujesz chwilę teraźniejszą, ten najważniejszy punkt w twoim życiu, a nie przeszłość czy przyszłość, wówczas ogromnie wzrasta twoja zdolność radowania się tym, co robisz - a więc również jakość twojego życia . Radość jest dynamicznym aspektem Istnienia. Gdy moc twórcza wszechświata staje się świadoma sama siebie, przejawia się jako radość. Aby cieszyć się tym, co robisz, nie musisz czekać, żeby w twoim życiu pojawiło się coś „znaczącego'.

W radości jest więcej znaczenia, niż kiedykolwiek byś potrzebował. Syndrom „czekam, kiedy wreszcie zacznę żyć" to jedna z najbardziej rozpowszechnionych iluzji cechujących stan nieświadomości. Rozwój i pozytywna zmiana na poziomie zewnętrznym nastąpią w twoim życiu z większym prawdopodobieństwem wówczas, gdy już teraz będziesz czerpać radość z tego, co robisz, zamiast czekać, aż coś się zmieni, byś mógł zacząć się tym cieszyć. Nie proś swego umysłu o pozwolenie na odczuwanie tej radości . 

Jedynym, co uzyskasz, będzie ogrom powodów mówiących, dlaczego nie możesz się cieszyć . „Nie teraz - odpowie umysł .- Nie widzisz, że jestem zajęty? Nie ma na to czasu . Może jutro będziesz mógł zacząć się cieszyć...". Ale to jutro nigdy nie nadejdzie, jeśli już teraz nie będą ci sprawiać radości twoje działania.

Gdy mówisz, że cieszy cię to czy tamto, spostrzeżenie to w gruncie rzeczy jest błędne. Wydaje się bowiem, że radość płynie z tego, czym się zajmujesz, a tak nie jest. To, co robisz, nie jest jej źródłem, bo to raczej ona wpływa do twoich działań i z głębi twojego wnętrza emanuje na ten świat. Takie błędne spostrzeżenie jest normalne, lecz zarazem niebezpieczne, gdyż płynie z niego przekonanie, że radość jest czymś, co można czerpać z czegoś innego, na przykład z jakiejś czynności lub rzeczy. Oczekujesz więc, aby świat dostarczył ci radości i szczęścia. Lecz nie jest to możliwe. Dlatego wielu ludzi żyje w ciągłej frustracji. Świat nie daje im tego, czego ich zdaniem potrzebują.

Jaki jest zatem związek między tym, co robisz, a odczuwaniem radości? Otóż radość sprawi ci każde działanie, w którym będziesz w pełni obecny, każde działanie niebędące tylko środkiem do celu. Tak naprawdę nie cieszysz się samą wykonywaną czynnością, ale głębokim poczuciem ożywienia, które ją przenika. Ta żywotność oraz to, kim jesteś, to jedno i to samo. Oznacza to, że gdy cieszy cię jakieś działanie, wówczas naprawdę doznajesz radości Istnienia w jej dynamicznym aspekcie. Dlatego ta radość działania łączy cię z siłą tkwiącą u podstaw wszech stworzenia.

 

Radość Istnienia to radość bycia świadomym.

Przebudzona świadomość uwalnia się wtedy od ego i sama zaczyna rządzić twoim życiem. Możesz wówczas stwierdzić, że czynność, którą wykonujesz już od wielu lat, w sposób naturalny staje się o wiele ważniejsza, gdy świadomość nadaje jej mocy.

Ale nie pozwól, by uderzyło ci to do głowy, ponieważ właśnie tam mogą się jeszcze skrywać pozostałości ego. Nadal jesteś zwykłym człowiekiem. Niezwykłe jest tylko to, co za twoim pośrednictwem przedostaje się do tego świata. Lecz tę cechę dzielisz z wszystkimi istotami.

 

 

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1478
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1292
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1088
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 663
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 571
11
komentarze: 5 | wyświetlenia: 327
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 417
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1984
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 383
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 875
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 461
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 349
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 828
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 1032
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 854
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  07/06/2018

To jest ta niezwykła tajemnica, którą tak trudno jest pojąć, jesteśmy stworzeni do przeżywania radości. :-)

@greenway: Masz rację. Dodać do tego dobroć i miłowanie i chyba z mądrością będzie komplet. Ktoś tak to ujął: "nie noś krzyży innych ludzi"... i omijaj "smutasów". UściskiDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska