Login lub e-mail Hasło   

Materializm a idealizm

Dwa przeciwstawne pojęcia ale sporo mówiące o nas ludziach, o tym czym kierujemy się w życiu. Do tekstu sprowokował mnie komentarz Hamiltona, który stwierdził, że...
Wyświetlenia: 784 Zamieszczono 08/06/2018

Dwa przeciwstawne pojęcia ale sporo mówiące o nas ludziach, o tym czym kierujemy się w życiu. Do tekstu sprowokował mnie komentarz Hamiltona, który stwierdził, że nie mogę nic komuś dać jak komuś czegoś nie zabiorę. Że niczego od  siebie dać nie mogę. Chodziło o rozdawnictwo pieniędzy w polityce. Ale ten komentarz miał zdaje mi się szerszy kontekst.

Materialista to ktoś kto wszystko przelicza na korzyści materialne, jego pierwszą myślą jest "a co ja z tego będę miał" to osobowość egocentryczna, raczej zamknięta na ideały, raczej nie posiadająca rozbudowanej empatii. Dla niego pojęcia robienia czegoś dla idei to nierzadko czyste frajerstwo. On by chciał brać, zagarniać do siebie. Posiadać, jego umysł przepełniony jest takimi pojęciami jak "mój, moje". 

A ideały? Skądś mamy w sobie te idee, które pragniemy realizować : idea miłości, wolności, piękna, harmonii, sprawiedliwości, przyjaźni, dobra, współczucia. Platon jak i inni mistycy uczyli, że idee są wieczne, że są w nas, zaszczepione przez samego Stwórcę. 

Idee więc w myśl filozofów są czymś trwałym i nieprzemijającym. Są w nas i będą. Nie można ich wymazać i zniszczyć. Co najwyżej stłamsić. Ponieważ jako ludzie jesteśmy istotami duchowymi, które mają także wymiary mentalne i fizyczne. Im bardziej człowiek zatapia się i rozwija jakiś wymiar tym bardziej tłamsi inny, usypia. Tak więc ludzie uduchowieni nie bardzo będą przejmować się rzeczami materialnymi, tyle aby mogli żyć godnie, mieć dach nad głową, mieć co włożyć do żołądka, mieć pracę która zapewni im byt. I to im wystarcza. Bo człowiek jak wspomniałem jest istotą duchową. To tak jak zamknąć lwa w cyrkowej klatce, będzie się tam dusił, to nie jest jego naturalne środowisko. Środowiskiem lwa jest otwarta przestrzeń gdzie może poczuć wolność.  Tak samo człowiek jako istota duchowa potrzebuje duchowej strawy. Czy kupi sobie 5 koszulę, czy nowszy model samochodu, nie da to mu poczucie spokoju, szczęścia, bycia wolnym. Wręcz odwrotnie. Nie uchroni go to też przed strachem przed śmiercią.   Nierzadko będąc przywiązanym do swojego majątku, będzie czuł się jego niewolnikiem -  utrata tego co posiada może doprowadzić go do depresji a nawet szaleństwa. 

A idee? Popychają nas do przodu, jest w nich coś wzniosłego, szlachetnego. Ludzie przepełnieni ideami czynią coś bezinteresownie, chcą rozwijać piękno w sobie i się nim dzielić. Odkrywają w sobie, że istnieje w nich jakiś wyższy pierwiastek, esencja, która rozwijana  pomnaża się i potęguje. Im więcej człowiek rozwija w sobie różne idee, dąży do nich tym bardziej czuje łączność ze swoją duchową tożsamością. A ta duchowa tożsamość, poczucia harmonii, piękna, miłości...to coś czego nie da  się kupić w żadnym sklepie, za żadne pieniądze. Jest takie powiedzenia "im więcej posiadasz tym bardziej jesteś posiadany". Ludzie w dzisiejszym świecie zostali sprowadzeni do istot materialnych, Wmówiła im to nauka twierdząc, że pochodzimy od małpy, człowiek został zredukowany do zwierzęcia, które ma w sobie   same instynkty. Więc jesteśmy produkowani na te roboty, których religią ma być posiadanie, ma być konsumpcjonizm, bezrefleksyjność,  ma być indywidualizm -  bo tak łatwo zarządzać masami, które interesują się tylko sobą. Jakakolwiek wspólnotowość, działanie dla wspólnej ideii jest w ludziach zabijane. Reklamy typu "brawo ja" czyli stawienie swego ego na piedestale. 

Gdyby ludzie złączyli się i działali razem, dla wspólnoty, idei,  cały ten kapitalizm oparty na wyzysku człowieka, na sprowadzeniu go do konia pociągowego, któremu daje się jałmużnę w postaci wypłaty - cały ten kapitalizm by upadł.  Człowiek ma być małym trybikiem w maszynie, ma zadowolić się tym, że ma głodową pensję. Do tego karmiony jest propagandą pragnień, pustych reklam, tego aby posiadać rzeczy na które go nie stać i aspirować do tego "lepszego świata". Karmiony życiem celebrytów i milionerów marzy o tym podobno o tym lepszym świecie. Stąd wszelkie depresje, frustracje, bo wrażliwemu człowiekowi ciężko wytrzymać w tym chorym wyścigu szczurów donikąd. 

Tylko kiedy nasz kraj, każdy z nas otworzy się na idee, na wspólnotowość, możemy przetrwać. Dać łupnia tym krwiożerczym kapitalistom dla których władza i pieniądz to bożek. Bo ludzie nie potrzebują kolejnego ijfona i tv plazmowego, nie potrzebują nowego samochodu i innych pseudo - wartości.   Ludzie potrzebują aby mieć godny byt, aby mieć spokój i czas aby robić coś innego niż tylko pracować. Wtedy będą mieli czas na swoje pasje, na przyjaźnie, na podróże. Będą mieli CZAS. Niestety rządzącym tego świata chodzi o to aby człowiek czasu nie miał. CZAS ma należeć do nich, człowiek też ma należeć do nich. Wszystko.

Na szczęście człowiek jest tak cudowną istotą, że ma w sobie duszę, ona jest wolna i niezniszczalna i bez względu na to co szykują nam światowi szarlatani, nie mają mocy zniszczyć naszej wiecznej duszy, ani ideei które w nas drzemią. Idee, które kiedy wejdą w czyn, niszczą - wszystko - potrzeba tylko ludzkiej wspólnotowości i solidarności. Takich ludzi jak w Polsce Piotr Ikonowicz, który łączy ludzi dla wspólnej ideii, aktywizuje wykluczonych wokół tej ideii - mówi im, że nie muszą być szczurami w tym wyścigu, trybikami, które boją się swego pana. Mogą pomagać innym, dzielić się dobrem które mają w sobie, ono wraca - dobro wraca, Dawana miłość wraca i ubogaca. Takie jest prawdziwe bogactwo, Bóg w nas, miłość w nas. Nie bez powodu słowo bogactwo pochodzi od słowa Bóg. Bóg z Wami. Z materialistami tym bardziej. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 954
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1002
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 630
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1841
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 691
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 843
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 543
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 986
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 633
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 501
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  08/06/2018

Trywializujesz mój komentarz do bólu. Jeśli tak jest jak mówisz to nakarm głodne dzieci w Afryce swoimi ideami i empatią. Twój świat jest taki pachnący i w kwiatuszkach. Kwiatuszkami i zapaszkami kromki chleba dziecku nie posmarujesz. Aby rozwiązywać tego typu problemy potrzebne są pieniądze. I wolałbym jednego faceta, który wie jak je zdobyć niż tysiąc kamilków opowiadających o biedzie, materiali ...  wyświetl więcej

  kamil30,  08/06/2018

@Hamilton: Twój komentarz mój drogi to był tylko pretekst do dłuższego tekstu. Nie odbieraj go osobiście. Nie znam Cię osobiści ani Ty mnie. Oczywiście świat potrzebuje filantropów - menagerów, którzy potrafią robić konkretne rzeczy. Ja jednak niewielu takich znam. Życie jest krótkie a ja nie mam czasu. ambicji ani zapewne predyspozycji aby zbawiać świat. Pasożytem też nie jestem.

  Hamilton,  08/06/2018

@kamil30: "Do tekstu sprowokował mnie komentarz Hamiltona, który stwierdził, że nie mogę nic komuś dać jak komuś czegoś nie zabiorę". I nie mam tego odbierać osobiście. Aha. Widzisz - najłatwiej gardzić pieniądzem jak się ma kogoś kto je zarabia. Marks i Engels byli idealistami. Nigdy nie musieli pracować, bo tatuś Engelsa miał fabrykę i zarobił tyle, że starczyło dla niego, syna i jego przyjaciela.

@kamil30: Czy uważasz idee za byt duchowy ?

@Hamilton:
Taki jesteś https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)Scrooge
https://www.cda.pl/video/4835980d/vfilm ... czeka cię ciężka śmierć.

@pokrzywiony: Nie czuję się uprawniony do odpowiadania na takie pytania. Znają je mistycy. Dla mnie to zbyt trudne pytanie. Na pewno świat ideii jest bardziej trwały niż ten świat, który widzimy za pomocą zmysłów. Mistycy dzielą świat na fizyczny, astralny, mentalny i duchowy.

@kamil30: Zgadza się idee potrafią trwać przez wiele pokoleń i nie jednokrotnie są traktowane jak proteza ducha w świecie polityki i władzy, czy to zauważyłeś ?

Hamiltonie, ale w rzeczywistości to czasem wystarczy, że damy komuś swój czas (nawet niewiele) i korzyść może być obopólna, bo jesteśmy istotami społecznymi. Tych umiejących ściągać pieniądze materialistów, to raczej nie interesuje, by jakiś murzynek miał czym posmarować kromkę chleba, bo głodnych na czarnym lądzie, już tam by nie było. A byli w przeszłości tacy ludzie jak, doktor Albert Schweitze ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: nie wysilaj się tak, bo nie wiesz co ciebie spotka. Lepiej zadawaj swe "mundre" pytania o byty duchowe. Przynajmniej się nie zbłaźnisz i może ktoś da się nabrać, że rozmawia z normalnym.

  kamil30,  08/06/2018

@pokrzywiony: Tak, idee może nie są wieczne, bo wieczny podobno jest tylko Bóg ale wg mistyków cały Wszechświat powstał z Ducha, czyli Boga, Bóg stworzył też idee, wzorce, tak jak projektant w swojej pracowni tworzy rysunki techniczne, a potem te wzorce w świecie fizycznym są sprowadzane do konkretnych namacalnych kształtów. Można więc powiedzieć, że idea to coś pomiędzy materią a duchem. Na pewno ...  wyświetl więcej

@kamil30: Wolę jak używa się nieco pełniejszego zrozumienia i może lepiej pisać Duch Boży albo Osobowość Boża, nie wiem czy zauważyłeś ale osobowości są również ponad czasowe ? Bóg kojarzy się z osobą z krwi i kości, a to już ogranicza Jego znaczenie.
Rozumujemy bardzo podobnie, choć przeczytałem mniej książek od Ciebie :)

  kamil30,  08/06/2018

@pokrzywiony: Słowa nie mają żadnego znaczenia. Z punktu duchowego Bóg nie ma osobowości ani ciała. Jest super świadomą twórczą mocą i energią. Jest nieograniczony, wieczny, nieskończony i przenika wszystko. Z krwi i kości jest człowiek, zwierzę. Jednak każdy z nas ma szansę aby stać się Bogiem czyli osiągnąć poziom boskiej świadomości. Sam Jezus mówił "Bogami jesteście" i takie słowa są w Biblii ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/06/2018

@pokrzywiony: słodzimy i zarzucamy sieci. Ha ha ha ha ha. Tere fere. Uważaj na niego kamil to cwaniaczek , ale rób jak chcesz.

@kamil30: " Słowa nie mają żadnego znaczenia." Masz racje tylko rozumienie budowane na słowach staje się niepełne, wykastrowane ze prawdziwego znaczenia.
"Z punktu duchowego Bóg nie ma osobowości ani ciała. Jest super świadomą twórczą mocą i energią. " Masz racje jednak my ułomni ludzie którym wykastrowano bezpośredni kontakt z Bogiem, potrzebujemy określeń dla mnie coś takiego jak Osobowoś ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Tylko miłość ma znaczenie...co daje nam rozum? Niewiele. Kto ma miłość w sobie ten nie zginie. A wielu rozumnych dawno poginęło. Tym bardziej kiedy chcieli zrozumieć Boga rozumem. Ateiści i intelektualiści nie rozumieją i nie wiedzą że umysł jest tylko maszyną. Tak jak Windows w ogromnym uproszczeniu, jest tylko oprogramowaniem. Nie pojmują, że Bóg jest ponad umysłem i jest od niego ...  wyświetl więcej

@kamil30: Miłość jest według mnie, fundamentem postępu.

@pokrzywiony: Na pewno miłość jest fundamentem postępu duchowego a ziemskiego? Tu występują inne wartości. Miłość jest doskonała i nie ma w niej czego ulepszać. A wszelki postęp wywodzi się z niedoskonałości, ułomności i dążenia do perfekcji.

@kamil30: Fundamentem wszelkiego postępu. :) Może kiedyś Ci to wytłumaczę, a może sam to zrozumiesz :) Ostatnio w głowie narodziło mi się parę nowych przemyśleń, muszę sobie to poukładać z resztą w jedną spójną całość.

@pokrzywiony: Ja wolałbym nic nie rozumieć. Znam pewne opowieści o mistykach, którzy inicjowali swoich uczniów czyli wprowadzali ich w mistyczne praktyki. Prostym kobietom o czystym sercu łatwo było doświadczyć Boga a intelektualistom zajmowało to na duchowej ścieżce wiele lat albo całe życie. One były analfabetkami, były proste ale miały czyste serca...Cała wiedza w nas jest zbędna w drodze do Bo ...  wyświetl więcej

@kamil30: Jest wielu ludzi którzy zatracili czystość serca, teraz by wyjść z ciemności potrzebują słów jak drabinki do wychodzenia z piwnicy. Gdy nastąpi kontakt z Światłem słowa staną się zbyteczne.

@pokrzywiony: Wiem coś o tym po sobie...Niestety świat zmierza do zagłady, moralność ludzka upada. Widać to np. w sytuacjach kiedy wielu tzw. "ekspertów" coraz częściej mówi, że masturbacja czy pornografia są ok. Nie wiedzą oni nic o tym jak szkodliwe efekty tworzą w umyśle i ciele także. Jak degradują człowieka. Pewnie za kilkaset lat będzie coś na kształt potopu, albo globalny armagedon jako kar ...  wyświetl więcej

@kamil30: https://www.youtube.com/watch?(...)01EPLkI ... :)
Nie wątp, podążaj za swoją tęsknotą ... :)

@pokrzywiony: Dawno nikt nie napisał mi równie pięknych i pocieszających słów "Nie wątp, podążaj za swoją tęsknotą"...Dziękuję.

To ja jako prezent przesyłam Ci ten filmik, jeśli znasz angielski, to odnośnie kropli, która wpada do Oceanu, duszy, która łączy się ze swoim źródłem...https://www.youtube.com/watch?(...)yXuGH28

Jak

...  wyświetl więcej

  Serpico,  08/06/2018

@pokrzywiony:
"Mama mnie bije za całowanie"
Znów promowanie wiejskich patologii ? hahaahaha ...........

"Uciekaj córeczko , przykrywaj se dłonią" hahahaaha
Czego ty słuchasz :).

Radykalne rozwiązania, pas cnoty, witamy w średniowieczu.

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Zgadza się wiedza do kitu, w starożytności, nie było orgii, nieeee .... gdzie ... dobrze że nie nagrali, bo by ci urwało głowę.

"Pewnie za kilkaset lat będzie coś na kształt potopu, albo globalny armagedon jako kara za grzechy"
Znów ? A potem znów Jezus i od nowa ?

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
To taka fantazja jest czy co to ? Orgazm kobiecy a potop ? Coś tędy ? Świnka ! hahahahaahhahahaha

p.s.
Oj Kamil Kamil, wiem,to jest ten moment którego nie lubisz, a ja tak :). Tyle gadania o edukowaniu społeczeństwa, a na sam koniec piszesz o jakichś analfabetkach z czystymi sercami i nie rozumiesz że to ze sobą, tak, koliduje.

Albo wyedukowane społeczeństwo, albo, czyste serca ? Straszliwie się gubicie poniekąd,każdy z was z klimatu "filozofia".

  kamil30,  08/06/2018

@SerpicoLightVersion: Kto ma zrozumieć ten zrozumie.

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Uuu .. wielki guru się "włącza", a tego momentu akurat nie lubię :D.I jak to z wielkimi guru bywa, ciężko doprecyzować :).
Zabawne, ile tu elementów "katolickich", a katolicyzm generalnie negujesz ;).

Nie zauważasz tego :), ale kto zauważy, ten zauważy :).

@SerpicoLightVersion: Żaden guru i żadne katolickie. Ludzkie.

@kamil30:
Jasne, kary za grzechy, surowe podejście do sexu, pure katolicyzm.Jakieś kobiety o czystych sercach, gdzie jest to łączone z brakiem edukacji, idealnie katolicyzm średniowieczny :).

@SerpicoLightVersion: Jak chcesz spróbować do czego prowadzi rozwiązłość seksualna i hedonizm to polecam zrobić Ci eksperyment i chodzić przez parę lat na prostytutki. Potem wróć i napisz jak się czujesz. Takich eksperymentów możesz robić wiele. Jeśli uważasz, że moralność nie istnieje i uważasz, że Dekalog czy to o czym nauczał Jezus to bujda, to ok. Nie karmię trola więcej.

@kamil30: żyjesz w świecie stereotypów. Dobry bo biedny, Bogaty - zły, wykształcony - niemoralny, prosty - uczciwy i moralny, bankier - złodziej. Masz poprzyklejane łatki i tak widzisz świat. A tak nie jest. Tak naprawdę to dobro i zło nie istnieje w czystej postaci. Wszyscy łacznie z tobą i mną to mieszanka szarości na różnych poziomach i w różnych wymiarach. A zło najcześciej rodzi się z takiej ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski. Nigdy nie napisałem czegoś takiego co przytoczyłeś. Dobry bo biedny, bogaty zły, wykształcony - niemoralny etc. To nie moja słowa tylko Twoje. Piszesz o łatkach a sam mi naklejasz jakieś nieprawdziwe łatki.

@kamil30:
Nic takiego nie napisałem, a prostytutek, to bym aż tak nie deprecjonował.ani nie odmawiał im posiadania uczuć itd, bynajmniej nie robią z siebie świętych.
Iluś aktorów startował w erotykach, oczywiście nikt teraz tego nawet nie pamięta, żyją jakoś normalnie.

To są właśnie rozmowy z wami, dla ciebie w prostej linii, to co napisałem, oznacza że uważam że moralność nie istnieje.

  kamil30,  08/06/2018

@SerpicoLightVersion: Trudno w ogóle zrozumieć o co Ci chodzi bo piszesz dosyć chaotycznie. Nigdzie nie odmawiałem prostytutkom uczuć.

@kamil30: a to sorry - myślałem, że to ten sam kamil co napisał ten art
http://eiba.pl/14
bo to artykuł oparty tylko i wyłącznie na stereotypach.

@kamil30:
Jasne :), ja wiem jak pisze, nie jesteś pierwszy który w ten sposób odpisuje :), jakże to łatwe :) , jesteś chaotyczny ble ble.

Miałem tego nie pisać, ale napiszę, mam kolesia który miał fioła na punkcie porno, jak był młodszy, nic kompletnie z tego nie wynika, a już najmniej jaki jest, pomógł iluś ludziom bezinteresownie, wychowuje dziecko z zespołem Downa, wykształcony,

...  wyświetl więcej

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
W katolicyzmie, od onanizmu się ślepło, tak wpierali w ludzi, a twoim zdaniem co się robi od tego ? Swoją drogą ciekawe czy istnieje nastolatek który się nie onanizuje w wieku dojrzewania.z nastolatkami szybciej, ale nastolatek ?

p.s.
Ile razy w tygodniu do tej prostytutki ? Chcesz mnie zniszczyć ekonomicznie tak ?

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Więcej pomoże ludziom jedna z gwiazd NBA, finansując organizacje charytatywne, uciekając z progów podatkowych niż 100 Ikonowiczów, taka prawda.

@kamil30:
" Tak się dzieje, kiedy miłość bliźniego, zwykłą ludzką litość zastępuje fanatyzm. Kiedy religijni szaleńcy dostają kawałek władzy. W końcu szpital jest publiczny, my łożymy na utrzymanie tego miejsca i samego Bogdana Chazana. A w miejscach publicznych obowiązuje prawo ludzkie, a nie Boże. W wielu miejscach na Ziemi fanatycy toczą wojny, dokonują zamachów bombowych na bazarach, że ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/06/2018

@kamil30: Filipiny to kraj w którym 80 % to katolicy uczęszczający regularnie do kościoła i znajduje się w czołówce największego wskaźnika przestępstw, w Norwegii katolików jest niespełna 3 % i jeden z najmniejszych współczynników przestępstw. Większość ludzi w Norwegii deklaruje się jako bezwyznaniowcy. To jak to jest z tą moralnością, tradycją i religią. Na czele kościoła protestanckiego w Norwe ...  wyświetl więcej

  kamil30,  08/06/2018

@Hamilton: Wszystkie moje teksty jakie zamieściłem na temat religii są krytyczne, także na temat fałszywej moralności o jakiej naucza religia katolicka. Dlatego nie wiem skąd Twoje słowa. Pisałem o moralności a nie religii. Nie krzywdź drugiego, nie kłam, nie kradnij itd. To nie religia, to zasady postępowania, religia ich nie przestrzega.

@kamil30:
Biblia chyba jest jedna ? To na której się opierasz ? Co sądzisz o antykoncepcji ? Czy dopuszczasz aborcję ?
p.s.
Interpretacji jest oczywiście ileś.

Czy antykoncepcja jest grzechem ?

  kamil30,  08/06/2018

@SerpicoLightVersion: Nie oceniam nikogo. Każdy robi co uważa. Tak, uważam, że aborcja to zły czyn . Tak samo antykoncepcja do niczego dobrego nie prowadzi. Ale nie mi osądzać takie osoby. Od tego jest Bóg.

Smutne jest to że zamiast młodzieży uczyć odpowiedzialności i tego, że seks to nie zabawa ale odpowiedzialne rodzicielstwo - uczy się młodzież antykoncepcji czy pochwala aborcję. Tu zga

...  wyświetl więcej

@kamil30:
Który ? Ten którego cytuje Ikonowicz, podkreślając że Biblia jest pełna okrucieństw ?

@SerpicoLightVersion: Nie rozumiem o co Ci chodzi.

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Czego nie rozumiesz ? Masz wyżej link, to są słowa "Boga", te które on cytuje.To się ciebie pytam,czy ten sam którego on określa jako okrutnego, będzie sądził ?

@SerpicoLightVersion: Nie jestem Bogiem. Zgodnie z prawem karmy to nasza własna karma nas nagradza i każe. Wraca do nas to co zrobiliśmy w poprzednich wcieleniach. Oko za oko, ząb za ząb. Tak Bóg wymyślił, taki system w którym nikt nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Okrutne ale sprawiedliwe - spełnia edukacyjną rolę. Za dobre uczynki jesteśmy nagradzani, za złe karani. Czy w prawie karm ...  wyświetl więcej

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Nie nie , bez kombinowania., ten :
http://biblia.deon.pl/rozdzial(...)?id=485
Czy to jest ten Bóg ?

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
"Gwałcona kobieta prawdopodobnie była gwałcicielem i teraz doświadcza odwrotnej strony medalu - czyli wraca do niej to co sama uczyniła. "
Jesteś chory :), ty jesteś człowieku chory i jeszcze masz czelność wykazywać czyjąś moralność ? Przecież to co napisałeś to horror.

Lecz się.

@SerpicoLightVersion: Może Ci się to nie podobać ale jeśli jesteś człowiekiem inteligentnym to musisz zadać sobie pytanie : dlaczego kobieta była gwałcona i jeśli nie ma Boga to ten świat doprawdy jest horrorem. Tak jak lokomotywa bez maszynisty, bez żadnych praw i zasad. Wszystko jest przypadkiem. A jeśli nie ma przypadków to musi być jakaś przyczyna i prawo karmy to wyjaśnia. Dla Ciebie to horror, dla innego prawo.Twoja sprawa czy wierzysz w przypadki czy w przeznaczenie.

@kamil30:
Stary jesteś chory psychicznie.Nie sadze byś chciał trafić na faceta któremu zgwałcili kobietę i powiedzieć mu że to dlatego że w przeszłym wcieleniu była gwałcicielem.
Byś sobie jełopie oglądnął miłosierdzie.

Wydawało mi się że ty masz coś w bani, ale ty masz sieczkę z mózgu.

Nie chodziło o oko za oko ząb za ząb. Niee.... poza tym nie tylko o to.
Jah

...  wyświetl więcej

  kamil30,  08/06/2018

@SerpicoLightVersion: Możesz sobie o mnie myśleć co chcesz. Ja Ci tylko tłumacze co mówi na temat cierpienia prawo karmy. To nie znaczy, że nie mam takiej kobiecie współczuć. Prosiłbym też abyś mnie nie obrażał. Widocznie to szok dla Twojego pojmowania.

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Nie kolego, ty prawo karmy uznajesz za FAKT. Nie kombinuj teraz w górkę.Nie odwracaj teraz kota ogonem.

p.s.
Prostytutki i aktorzy porno kim byli ? Też podlegają ?

@SerpicoLightVersion: Dziękuję za Twe inwektywy, ale wyluzuj troszkę. Ja Ci tylko wytłumaczyłem co o cierpieniu mówi prawo karmy. Nie jestem taki bezduszny abym miał mówić temu facetowi o prawie karmy. Czy tego chcesz czy nie ludzi spotyka cierpienie i różnego rodzaju nieszczęścia -dla Ciebie to się dzieje bez przyczyny, przypadkowo a w prawie karmy nie ma przypadków. To tyle. Tylko żeby Ci żyłka z przejęcia nie pękła.

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Tak, ale wcześniej stwierdziłeś że to jest FAKT, a skoro stwierdzasz że to jest FAKT, to jest twoja opinia.

Jakby ci ktoś zgwałcił matkę to tez byś jej to powiedział ? Taki cwany byś był ? Nie przejmuj się mamo, w poprzednim wcieleniu byłaś pewnie gwałcicielem.
Dałbyś radę ? Siostrze jakbyś miał też ? Żonie ? Dziewczynie?

@SerpicoLightVersion: Mieszasz różne sprawy. Niepotrzebnie. To, że zgodnie z karmą tak jest nie znaczy, że na wszystkich mam patrzeć jak na winnych, których karma ukarała i nagrodziła. Jesteśmy ludźmi i mamy w sobie uczucia, współczucie. Jestem na tyle kulturalny, że swoje poglądy zachowałbym dla siebie. Jeśli wydaje Ci się, że pomyślałbym "należało się jej" to na prawdę chyba masz ochotę mnie zdemonizować i zrobić ze mnie potwora. Nie masz chyba o mnie takiego niskiego mniemania?

  Serpico,  08/06/2018

@kamil30:
Nie nie, konkrety, dałbyś radę ? Konkretnie, wyobraź sobie i napisz czy byś dal , dla ciebie to fakt.
Wy piszecie o empatii ? Błagam.
Nie .. nie potwora, kogoś kto sobie ponaginał wszystko do granic możliwości.Prostytucja i bycie aktorem porno jest czymś negatywnym.to co z karmą dla tych ludzi ? Oni nie podlegają ?

To że Ikonowicz wykorzystuję tą samą Biblię, to jest fakt, a to jest ten sam Bóg, który ma sądzić, to jest fakt.

@SerpicoLightVersion: Nie mam ochoty na dalszą dyskusję. Masz prawo wierzyć w co chcesz. Już Ci napisałem albo wierzysz w przypadki albo w przeznaczenie. Ja wierzę w to drugie - a tylko prawo karmy tłumaczy skąd się bierze.

@kamil30:
Ciężko odpowiedzieć nie ? A co mnie interesuje na co masz ochotę ? Nie masz, nie dyskutuj, nie możesz zanegować FAKTÓW, które masz wyżej, a sztuczne rozgraniczanie Nowego i Starego Testamentu, znam, tego się nie da rozgraniczyć, pomódlcie się razem żeby Jahve "zniknął"., na razie tak nie jest, a to jest Bóg o którym piszesz.

Domedytuj żeby Ikonowicz nie wykazywał okrucieńs

...  wyświetl więcej

@kamil30:
Jeśli takie osoby jak ty, albo ten buddysta co tu był , mają wykazywać negatywy katolicyzmu, gadać o Jezusie i jego "przesłaniach", to lepiej by było żebyście się lego zajęli.
Howgh
p.s.
Dekalog jest od Jahve , nie od Jezusa, tego samego co wyżej, okrutnego do granic możliwości BOGA.

@kamil30:
Poza tym kogo i jak ma sądzić za te "grzechy" ? Jedno z wcieleń ? Następny element.
Poniosło mnie i przestałem analizować, sieczkę którą masz w głowie.
Skoro wszystko co się dzieje człowiekowi, ma jakieś podłoże w jego poprzednich wcieleniach, to kogo ma k.... mać sądzić ? Sądzenie ?

  kamil30,  08/06/2018

@SerpicoLightVersion: Nie, po prostu zmęczyła mnie ta pseudo dyskusja. Niepotrzebnie emocje Cię ponoszą. Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie o przyczyny cierpienia, dobra i zła. Nikt nie rodzi się czysty, tabula rasa. Hitler wymordował miliony. Przez geny wadliwe? Tylko reinkarnacja i karma tłumaczy przyczyny. A że dla Ciebie to wyłom w Twojej świadomości - nie dziwne. My widzimy tylko jedno ...  wyświetl więcej

@kamil30:
Pseudo to ty masz światopogląd, sieczkarnia, napisz do Ikonowicza, którym się posiłkujesz w artykule, że sądzić go będzie Bóg którego on podaje jako przykład okrucieństwa.
Doprecyzuj jak, ponieważ zostaje prawo srania w banie.Nie jest okrutne, tylko debilne, w połączeniu z Bogiem który karze za grzechy, gdzie grzechy są wynikiem działania w poprzednich wcieleniach, pogłębia ...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: To była moja ostatnia rozmową z Tobą w życiu. Od dzisiaj Cię ignoruje bo nie potrafisz normalnie rozmawiać jak człowiek z człowiekiem, na poziomie.

@kamil30:
Okropne. ale mniej okropne niż idiotyczne pomysły, których nie jesteś w stanie wyjaśnić.
Te miksy są najgorsze, oraz domorośli filozofowie.
p.s.
Grzechu nie ma, jest to w ścieżce karmicznej, cymbale, to za co ma sądzić i kogo ?

Pure fucking logic Za co ma sądzić ? Sam stwierdzasz że sąd jakby się odbył już, przykład z gwałtem, to za co k... ma sądzić,

SIECZKA, jesteś SIECZKĄ, człowiek zwany SIECZKĄ :).

  Henear,  08/06/2018

@kamil30: Kamil, dziwi mnie to że wygodniej ci wierzyć że jesteś niewolnikiem, niż samemu wziąć odpowiedzialność za swój los. Aż tak boisz się krzywdzić innych ludzi, że sparaliżowany jesteś jakimkolwiek działaniem?
W to co wierzysz zobaczysz w swoim życiu, a ono jest różnorodne w tym jego piękno. Czemu nie wybierzesz sobie czegoś lepszego dla siebie?

  kamil30,  08/06/2018

@Henear: Nie wiem o czym piszesz. Sam się zniewoliłem poprzez różne nałogi i obsesje,perwersje, długi temat... moja wiara mnie w żaden sposób mnie nie zniewoliła, i nie ma z tym nic wspólnego. Nie znasz mnie aby wyciągać takie wnioski, nie wiesz co robię w życiu ani jakie mam plany tak jak i ja nie wiem co Ty robisz więc Cię nie oceniam.

Nie wiem też skąd stwierdzenie o strachu przed krzyw

...  wyświetl więcej

@kamil30:
Jakie nałogi ? Ćpaliśmy się co ? haahhahaha .............
Ćpanko i dziweczki :D? A teraz padł blady strach hahahaa ? :D

Z tymi perwami miałem przeczucie po tych powodziach hahaha ..........

@kamil30:
Te nałogi i perwy to oczywiście tez przeznaczenie ? Teraz przez to ktoś będzie miał coś negatywnego następny tak ?
SIECZKA.
Oczywiście jest to wina poprzedniej inkarnacji.
SIECZKA.

@kamil30:
Masz w głowie Kaszankę Tybetańską.

  Henear,  08/06/2018

@kamil30: Nie oceniam cię, analizuję twoje motywy by trwać przy unieszczęśliwiającej filozofii.
Skoro pragniesz wolności to logicznym jest wyzwolenie swojego umysłu, tak by nie był twoim katem a narzędziem.
Zwykle staram się dociec dlaczego ktoś postępuje w taki a nie inny sposób, może mu pomogę, może się czegoś nauczę, może będzie dobrym przeciwnikiem. Powody są różne.
Wierzą ...  wyświetl więcej

  Henear,  08/06/2018

@kamil30: Równie dobrze możesz zaakceptować mrok, skoro i tak od niego nie uciekniesz.
Twoje poczucie winy zawsze znajdzie sposób by ci dokopać, a ty nazwiesz to karmą.
Zwykłe zaprogramowanie umysłu na twoją niekorzyść.

@kamil30:
A może się wybierz do psychologa, jakbym miał taką rzeźnie w bani, to bym startował w trybie ad hoc.Ale psycholodzy to agenci systemu oczywiście.
Ty masz gruby problem z psyche.No, wielki i gruby jak taki jeden guru.
Karma
p.s.
Najgorzej jak ludzie z problemami z psyche, biorą się za nie sami, a jeszcze gorzej jak się wrąbią w jakieś klimaty typu medytacje itd.

  kamil30,  08/06/2018

@Henear: Nie zamierzam na prawdę wywlekać tu swoich intymnych spraw. Masz trochę racji a trochę się mylisz, tyle Ci mogę powiedzieć. Co do programowania pełna zgoda. Nikt nie wykorzystuje mojego poczucia winy, to są Twoje nieprawdziwe wyobrażenia. To są moje osobiste inklinacje, filozofia w którą wierzę nic nie mówi o poczuciu winy i wzmacnianiu tego poczucia ani niewolnictwie w sensie myślenia ta ...  wyświetl więcej

@Henear: Wszystko wynika z karmy bo nasz umysł programujemy od miliardów wcieleń i zawsze oczywiście jest miejsce na zmianę i odprogramowanie.

  Henear,  09/06/2018

@kamil30: Ciekawy koment, jutro ci odpiszę.

  Serpico,  09/06/2018

@kamil30:
Ktoś kto stworzył wszechświat, zajmuje się tym, czy ty chlałeś browary czy nie.Na pewno tak jest, oraz miliardami wcieleń.Co tak mało ? Poza tym jeszcze dochodzą zwierzęta.
Czy to nie ten ? Inny jakiś ? Bóg w sensie.Może to wujek twórcy wszechświata ? Ciocia ? A może jego chomik ?

  Serpico,  09/06/2018

@kamil30:
"Może czuję się diabłem a nie człowiekiem?"
Psycholog
". Dlatego na ten świat przychodzą mistycy, którzy są w stałej komunii z Bogiem i mając moc przyłączania swoich uczniów do tej mocy, która stworzyła świat."
Psychiatria kliniczna.

Masz problem, oj masz i to duży, psycholog by ci powiedział to samo.

p.s.
Na cacy załatwiony, tak się kończą zabawy sobą,

@kamil30: Mistyczni Mistrzowie, nie decydują na podstawie własnego widzimisię którą duszę uwolnią, a którą pozostawiają. Umysł można podzielić na dwa poziomy ( jest ich więcej ) ale od czegoś trzeba zacząć.
Umysł maszynowy ( wykonawczy ), jak go nazwałeś.
Umysł twórczy ( kreatywny ) za kreacje którego ponosi się odpowiedzialność wobec Boga.
To tak najprościej jak potrafię ;)

@kamil30:
Odkryłem jeden z nałogów, jadłeś nałogowo banany, banany skojarzyły ci się z małpami, od tego skojarzenia dostałeś awersji do teorii ewolucji, która akurat mówi o wspólnym przodku, a nie o pochodzeniu od małpy

Nawet KRK już nie daje rady i pobrzmiewają gadkami typu "Istnienie Boga, nie neguje ewolucji" nawet oni, a tacy źli i Kamil ich piętnuje razem z Piotrem :).

...  wyświetl więcej

  Serpico,  09/06/2018

@pokrzywiony:
Mistrzowie i tak cię nie wybiorą heheeheh ......., chciałbyś się kontaktować z Bogiem jak mistycy co ? Gul skacze ? hahhahahahah .............

  Serpico,  09/06/2018

@kamil30:
Twój artykuł to kłamstwa, ewentualnie manipulowanie, no, teoria ewolucji mówi o pochodzeniu człowieka, to że sprowadza do roli zwierzęcia, to twoje urojenie. Jeden z ulubionych argumentów wszelkiego rodzaju kreacjonistów oszołomów.
O etyce słyszałeś panie kolego od określania poziomu rozmówców ?

  Serpico,  09/06/2018

@pokrzywiony:
Twój ulubiony argument na istnienie Boga, to że człowiek stworzył komputer, prosty dość argument.
Większość z tych mistrzów mistyków, a w zasadzie wszyscy, nie obsłużą kalkulatora inżynierskiego, a o stworzeniu czegokolwiek zbliżonego do komputera mogą pomarzyć, ale to oni akurat mają kontakt z Bogiem.

Też chcesz do psychologa :>? Nie no Maniek, ty nie pójdziesz, bo biurokracja ;).

@pokrzywiony: Bóg decyduje kogo zabrać z powrotem do siebie. Jest gdzieś napisane, że dusza musi osiągnąć tzw. equilibrium karmiczne czyli równowagę pomiędzy dobrą a zła karmą. Wtedy przyciągana jest to współcześnie żyjącego, doskonałego Mistrza, mistyka, inicjowana i odprowadzana do Boga. Jak uczył Jezus o narodzinach w Duchu, czyli dla wiecznej rzeczywistości. Tacy mistycy żyli zawsze i żyją naw ...  wyświetl więcej

@kamil30:
Hm, trwa proces decyzyjny, kto jest bardziej pieprznięty, ty, czy Kitek, który kiedyś wymyślił że rozmawia ze swoim aniołem stróżem i się z nim pokłócił na koniec, stwierdził że zamiast dla niego "pracuje" dla mocodawcy.
Poniekąd pisał że medytował i miał jazdy z masonami.

Tak czy inaczej jesteś w pierwszej piątce powałów których tu widziałem.

W Tajdze jest

...  wyświetl więcej

@kamil30:
UUU..... coraz gorzej.
"W przypadku, kiedy zginęła dziewczyna działająca w LGBT by jad, zawoalowane stwierdzenie, że jej śmierć to wyraz boskiej sprawiedliwości i że Bóg ma jej wybaczyć zło jakie uczyniła."
http://eiba.pl/4

To samo co z buddystą który tu był :), same fucking

...  wyświetl więcej

@kamil30:
Pokrętni jesteśmy świadomie ? W sensie wasza wysokość Kamilu ty. Czy mniej świadomie ? Co pisałeś o LGBT ? Nie była to "propaganda homoseksualizmu" ?

cytuję kamil30 :
" Ucz się czytania ze zrozumieniem. Oczywiście, że istnieje propaganda homoseksualizmu, biseksualizmu, czyli to całe LGBT, którego jestem przeciwnikiem. Tak samo jestem przeciwnikiem propagandy religij

...  wyświetl więcej

  Henear,  09/06/2018

@kamil30: Nikt nie jest w stanie komuś "dać" wolności. Wolność jest na tyle osobistym uczuciem i związana z kim się jest że można co najwyżej dać komuś warunki do wyzwolenia. Myślisz że jak to działa, przychodzi mistrz i pozbawia kogoś mentalnego napięcia związanego z życiem na ziemi, pamięci wszystkich uczynków i poczucia odpowiedzialności za nie? Dokąd mieliby razem iść skoro osobowość znana w p ...  wyświetl więcej

@Henear: Każdy wierzy w co chce. Wolę zaufać mądrym mistykom, którzy od zarania dziejów uczyli o istnieniu światów duchowych, gdzie podobno panuje niewyobrażalne szczęście, miłość. Jak mówił Jezus "Królestwo moje nie jest z tego świata" oraz " W domu ojca mego jest wiele mieszkań"."Kto mnie widzi, widzi i Ojca mego", I oni uczyli i uczą jak osiągnąć ten stan świadomości aby więcej nie wracać do kr ...  wyświetl więcej

@kamil30: ja też lubię bujać w obłoczkach, ale jeść trzeba. Mistycy też musieli, muszą i będą musieć mieć papu. Wyobrażam sobie świat złożony z samych uduchowionych. Po tygodniu umrą z głodu, osiągną to wymarzone błogie szczęście i nie będzie kogo nauczać. Zamiast jeść i korzystać z owoców pracy innych powinni się zagłodzić i osiągnąć swoje cele. Będzie taniej.

@Hamilton: No widzisz. Tylko, że nie wiesz, że pierwszą zasadą jeśli ktoś chce być na duchowej ścieżce jest to aby sam na siebie zarabiał, był niezależny i nie był dla nikogo ciężarem. Mistycy sami zarabiają na siebie, za swoje nauki nie biorą ani grosza ani też nie przyjmują pieniędzy.

  Hamilton,  09/06/2018

@kamil30: nieliczni. Mój "mistyk" parafialny gnieździ się z wikarym na 400 m kw z gosposią, ma osiołka jak Chrystus, wabi się Volvo, lubi dobrze zjeść i niewiele pracuje. Takich mistyków w Polsce jest ok. 40 tysięcy i też umieją ładnie opowiadać o tym co ty. I tak wygląda duchowość praktyczna. Jakoś się nikomu z nich nie śpieszy by osiągnąć to szczęście. Nasz proboszcz wolał jednak zawierzyć klini ...  wyświetl więcej

  Serpico,  09/06/2018

@kamil30:
Rękawy i przykład jeden panie wielbicielu LGBT jak trzeba a, a negujący jak trzeba, tylko nie płacz o "wielbiciela",.
Nie umiesz cieciu podać dowodów na finansowanie kogoś i jak masz pytanie skąd wiesz to udajesz "mistyka",weidzę że się "mistycyzm" rozszerzył .
Usiać ci aferami z młodymi kobietami cały art , buddystami i innymi wschodnimi cwaniaczkami ? Każda organiz ...  wyświetl więcej

  Henear,  09/06/2018

@kamil30: Nie chciałbym być wiecznie szczęśliwy. Cóż, jest 7, 6 mld. ludzi na świecie, każdy posiada własne wyobrażenia o świecie i po śmierci.
Jednak zauważ że poprzez przyjętą ideologię głoszącą o lepszym świecie po śmierci, przekształcany jest ten w którym żyjemy. Możesz żyć jak chcesz w miarę swoich możliwości, po to jest świat realny by z niego korzystać.
Kiedyś ludzie umierali ...  wyświetl więcej

@kamil30:
"Autofellatio – technika masturbacyjna polegająca na oralnym pobudzaniu przez mężczyznę swojego własnego członka. U większości mężczyzn jest to niewykonalne z uwagi na budowę szkieletu, który uniemożliwia dostateczne wyginanie ciała, lub zbyt małą długość penisa. Można jednak dokonać autofellatio dzięki ćwiczeniom gimnastycznym albo jodze.
Temat autofellatio jest poruszany ...  wyświetl więcej

@kamil30: Jak czytam to co piszesz o systemie karmicznym i o swojej tęsknocie, to dochodzę do wniosku że nie do końca zrozumiałeś Nauki Pana Jezusa.
Spróbuj pochylić się nad wersetami i przypowieścią o dłużniku.
Mateusza 18 od wersetu 21.
Spróbuj zweryfikować swoją wiarę, w co naprawdę wierzysz w Boga czy system karmiczny ?
Wybacz ale niczego więcej dla Ciebie nie potrafię zrobić.

@pokrzywiony:
Ty akurat zrozumiałeś, z tego co pamiętam Jezus coś mówił o miłowaniu nieprzyjaciół, z powodzeniem można podciągnąć kogoś kto się z tobą nie zgadza pod termin "nieprzyjaciel" i co ? I jajco.

Dwie osoby, dwie od "nauk Jezusa" i się nie mogą dogadać hahahahahaha ...........

I tak właśnie wygląda ten "cyrk" :). W Starym było "oko za oko, ząb za ząb", w Nowym "miłu

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/06/2018

@Janusz Nitkiewicz: można być dobrym człowiekiem z pustymi rękoma i jeszcze lepszym z pełnymi. To się nie wyklucza. A ja znam takich co mają sporo, dzielą się i się tym nie chwalą. Takich jest więcej niż się nam wydaje. Pokazują to akcje telewizyjne. W kilka dni można uzbierać kilka milionów. Tam emeryci i renciści raczej nie wpłacają. Nie dziel ludzi na dobrych biednych i złych bogatych. Tak może być, ale nie musi.

@Hamilton: Noo.... bo tak jest, jak piszesz, ludzie są różni. Taki Schweitzer, to on raczej biedny nie był, więc liczy się nie kasa i nie ciągoty do kasy, a człowiek i to jak żyje.

Niezły artykuł ...
Jedynie niepotrzebnie wstawiłeś do tego politykę czyli Ikonowicza. Nie mam nic przeciwko niemu ale nie jest on przeciwwagą dla materialistycznego, zwierzęcego sposobu życia.
.
Ogólnie Hamilton, serpico czy Henear są naprawdę wspaniałymi przykładami istot zwierzęcych, materialistycznych dla odróżnienia np od Marcina Sz. Który jest przykładem człowieka sięgaj ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
O Spaślak, z brakiem pamięci, Marcinowi zacząłeś wykazywać błędy w jego rozumowaniu i spojrzeniu, to ci delikatnie napisał żebyś wyp.....
Zamknij już ten spasiony zatłuszczony zakłamany ryj świni, jest taka teoria porównująca fizjonomię ludzi do zwierząt, idź i ją oglądnij w lustrze.
Oczywiście mój komentarz traktuj z dystansem:).

Henear ostatnio był okay i nie trzeba było mu mówić jak ma myśleć. teraz jest zwierzęcy.

  Serpico,  09/06/2018

@Koriolan:
HAHAAHA "obfitości jadła " hahhaaahhaha ............................
Mi Styka hahahahaah ...............

  Serpico,  09/06/2018

@Koriolan:
Generalnie dzięki , mimo tego że mnie pani stomatolog zbudziła ze snu SPRAWIEDLIWEGO ( haahhaha ), oznajmiła że może mnie maltretować dziś, a nie w poniedziałek, co zamyka wcześniej moją misttyczną ścieżkę stomatologiczną . jestem zmęczony i niedospany, ponieważ miałem kimać jak Maniek do 12 stej hahahhaha ..........., to nieźle się ubawiłem tym co piszesz :).
p.s.
...  wyświetl więcej

  Serpico,  09/06/2018

@Koriolan:
Podbijałeś do niego około 100 razy :) ., twoim zdaniem się rozwijał, jak Vivi, a teraz piszesz coś z czego już nie wybrniesz.

Sam siebie spuściłeś do kibla :)

I am the King :) kisssssssssssssssssss kissssss :)

Trash , a mówiłem że jesteś trashem, , coś by ci nie spasowało, Vivi też byłaby zwierzęca , nie neguje jakoś ostrzej twoich pomysłów, to nie jest :).,

Zapamiętasz mnie do końca życia :)

  Serpico,  09/06/2018

@Koriolan:
Pisz coś , nie śpij ,. logujesz się :) . Ciężko ? Pewnie tak , bo najpierw trzeba przerobić kłamstwa:)
Cały weekend mam żeby cię podeptać, co ci zaznaczam i będę to robił., a ty będziesz tylko kłamał, albo kombinował.

Weny zabrakło ? Puść sobie Osho z tuby.

  Serpico,  09/06/2018

@Koriolan:
Jak się czujesz ? Człowiek , demon , diabeł ble ble :)? Obnażony ze swoich kombinacji. Jak :) ?
Tak wiem że jesteś oszmaciałym manipulatorem , wiem , przez net , bywa.

Trzeba było mnie nie "dotykać"

p.s.
Tego gnoju który masz w sobie nic nie zmyje , to były twoje decyzje , jak każdego człowieka .

  Hamilton,  09/06/2018

@Koriolan: "Jeśli podzielisz się prawdziwą Miłością ona wzrasta w Tobie i w tym kimś." Q..wa w tobie i tym pokrzywionym z głupoty jest ta "miłość". którą charakteryzuje wzmożone ględzenie o pierdołach, bez sensu i w koło macieju jak u narkomana. Miłość, oświecenie, wypełnienie, miłość, oświecenie, wypełnienie, miłość, oświecenie, wypełnienie, a na deser agresja rozwydrzonych małolatów po dopalaczach.. Pożegnałeś się, to idź z Bogiem. Nawet tego nie umiesz.

  Serpico,  09/06/2018

@Koriolan:
Rozwód ,. randki w necie . jeszcze przed rozwodem , reszta uwalona dokumentnie, bynajmniej to twój opis, czym byś się chciał podzielić ?
Chcesz dać "potrzebującym " sypianie z dwoma kobietami na raz , to pisałeś . siebie z 30 kg nadwagi , uzależnionego od sexu, pisałeś, nie wybrnąłeś z tego, bo non stop piszesz o sexie.

Ty chcesz coś DOSTAĆ panie MĘDRZEC.

  Henear,  09/06/2018

@Koriolan: "Polega on na tym, że świat jest pełen OBFITOŚCI. Człowiek otrzymuje wszystko czego potrzebuje, nie musi o nic walczyć ani niczego zdobywać, wszystko otrzymuje bez wysiłku i wyrzeczeń..."
- Ty ponoć na zasiłku siedzisz co nie?

  Hamilton,  09/06/2018

@Koriolan: "Ogólnie Hamilton, serpico czy Henear są naprawdę wspaniałymi przykładami istot zwierzęcych". Ty ze swoim przyjacielem pokrzywionym fajtłapą żłopiąc piwsko jesteście częścią duchowego świata? A poranny kac to wypełnienie miłością. Do szklanki wody? Istoty duchowe - umieram ze śmiechu. Istoty duchowe do straszenia staruszek w nocy, bo w dzień was wyśmieją.

@Henear: tak ...
Ale pieniądze są rzeczą drugorzędną. Tutaj chodzi o globalne, całkowite ... PODEJŚCIE.
Czy Ty no masz czegoś za duzo, czym mógłbyś się podzielić ?
Dać komukolwiek ?

  Henear,  11/06/2018

@Koriolan: No mam, i co?

@Henear: no więc wyobraź sobie, że masz nadmiar ... WSZYSTKIEGO.
.
To wtedy będziesz wiedział co to idealizm (w skrócie)
:-)))

  Serpico,  11/06/2018

@Koriolan:
Z opisu, tylko później nie jęcz, z opisu panie cwany wszystko prz.... na dupcie, to czym się podzieliłeś ? Jaki już nic ci nie zostało, chcesz wprowadzić "idealizm" :).
Fuck this man, and fuck u.

  Henear,  11/06/2018

@Koriolan: http://eiba.pl/5

@Koriolan: jesteś wypełniony pustymi frazesami. A w środku pustka. Pożegnałeś się po to by dalej smędzić. I to cała twoja tzw. duchowość. Przeczytałeś broszurkę o buddyźmie i jesteś oświecony. A rzeczywistość jest taka, że szedłeś po kolejne piwo, dostałeś kuflem, zobaczyłeś gwiazdki i cię "oświeciło". I teraz łazisz, ględzisz i smędzisz dupersznyty o ideałach. Tak naprawdę przekazujesz jedynie chaos.

@Henear: złodzieje stanowczo żyją w świecie materialnym ...
Ja sam z siebie daję potrzebującym :-)))
Ale to jest pychą ... Mówienie o tym ...
.
Tym niemniej TYLKO 99% ludzi żyje w świecie BRAKU.
Reszta żyje w świecie dostatku :-)))

@Koriolan:
Jasne, z problemami ze wzrokiem, czatowałeś z 100 ki kobiet w necie, a nawet z częścią sypiałeś, wolontariusz.
Nie było to realne rozumiem ? Jeszcze na dodatek pewnie się nacierpiałeś.

Dosznycluj się do desek.

p.s.
Zrób sobie historie, że nie mogły znaleźć partnera, bo były brzydkie, albo coś w tym stylu, a ty się poświęcałeś.Gro pewnie było, także ł

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska