Login lub e-mail Hasło   

Czesław Klimuszko - włosy jako anteny energii kosmicznej

Wpadła mi w ręce książka - Czesław Klimuszko Franciszkanin z Elbląga - książka o człowieku najbardziej znanym ze swoich paranormalnych uzdolnień - o jego drodze życiowej.
Wyświetlenia: 970 Zamieszczono 11/06/2018

O włosach jako antenie energii kosmicznej jest dosłownie kilka zdań - pierwszą moją reakcją był oczywiście śmiech.   Klimuszko dobrze przewidział desant ''żołnierzy'' spoza Europy na małych łodziach - autor Krzysztof Kamiński sporo się gimnastykował w tej książce aby wyjaśnić o co mogło chodzić zakonnikowi - ale w sprawie włosów to chyba przesadził......, wiadomo przecież - na mądrej głowie włos nie urośnie...

Mimo wszystko zrobiłem małe poszukiwania w necie - zacząłem od ludzi z ideami, które zdecydowanie zmieniły nasze pojmowanie świata : Kopernik, Einstein, Newton, Darwin, Marx, Leonardo da Vinci, Szekspir - wszyscy niesamowicie kudłaci - niektórym może na starość włos słabł, ale wciąż utrzymywali zarost.  Filozofowie greccy - niestety szczątkowe ich sylwetki najczęściej rzeźbione - też to potwierdzały. Wśród proroków nowych religii też to samo Jezus, Budda...

Proszę wpisać najbardziej znani filozofowie świata (gogle search)  - pojawi się subiektywna dziesiątka - sami kudłaci.

Kompozytorzy Beethoven, Mozart, Chopin, Bach - ciężko znaleźć jakieś wyjątki wszyscy kudłaci - może współcześnie - Niemen, Klenczon, Lennon, Jagger...i inni - ciężko znaleźć jakiegoś twórcę dobrych kompozycji bez długich włosów.

Przeanalizowałem fryzury mistrzów szachowych - w pierwszej setce wszechczasów może tylko paru łysiejących (aktualny mistrz Magnus Carlsen ten to ma czuprynę), natomiast na przeciwnym biegunie bokserzy, zawodnicy MMA.

Nie wiem co powiedzieć ale wygląda na to że faktycznie długie włosy to jakaś antena łapiąca ciekawe nowe idee.

Na Eiobie ukazał się bardzo ciekawy artykuł na ten temat - polecam:

http://www.eioba.pl/a/3zdp/wlosy-i-broda

Można tu poczytać o eksperymentach armii amerykańskiej podczas wojny wietnamskiej z rekrutami o wyjątkowych właściwościach wywodzących się z rdzennych Indian, którzy po postrzyżynach tracili swoje instynkta...

Jeśli chodzi o panie to wśród nich pewnie jest mniejsze zróżnicowanie - ponieważ bardzo rzadko zdarzają się łyse, lub takie z krótkimi włosami. Osobnym tematem jest farbowanie włosów. Mówi się że kobiety maja większą intuicję.

Podsumowując następnym razem przed pójściem do fryzjera radzę się dobrze zastanowić, dzieciom z problemami w szkole też można poświęcić tę wiedzę..

Inne fakty o włosach:

- człowiekowi jako jedynemu organizmowi rosną bezustannie całe życie - w jakim celu ?

- w dawnych czasach w Polsce obcinanie włosów bywało formą kary - '' Początkowo kara piętnowania, zwana karą na skórze i włosach, stosowana była w formie obcięcia włosów wówczas, gdy był zwyczaj noszenia długich włosów'' - Józef Putek - Mroki średniowiecza str 243.

-niewolnikom czy więźniom golono głowy, rekruci do wojska podobnie.

Ps  Proszę porównać fryzury księży katolickich bądź pastorów protestanckich (oczywiście średnia ważona) np. z fryzurami rabinów czy duchownych muzułmańskich  - zastanawiam się czy źródła kryzysu chrześcijaństwa nie mogą być niezwykle prozaiczne, czy naszym księżom nie są potrzebne bardziej czułe anteny....

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1380
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1238
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 666
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 782
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 821
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 532
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 494
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  gnostyk,  11/06/2018

@robertr : Szanowny Robercie, Ojciec Klimuszko to rzeczywiście nietuzinkowa postać, skromny
zakonnik obdarzony darem jasnowidzenia, miał imponujące osiągnięcia na tej płaszczyźnie.
Dla mnie oprócz innych osiągnięć wpisał się w pamięć epizod związany ze zlokalizowaniem
zwłok premiera Włoch, Aldo Moro, poprosiły go o to służby specjalne, stał w ogrodzie, po chwili
powiedz ...  wyświetl więcej

  robertr,  11/06/2018

@gnostyk: Ja niestety całe życie miałem dość krótkie - rozpocząłem badanie naukowe na sobie...

  gnostyk,  11/06/2018

@robertr: Miałem to szczęście że moja epoka honorowała długie włosy :) ( Bitelsi ),
jeszcze nie jestem pewien co z tym zrobić ale szczęk nożyczek będzie mi odtąd
niemiły ;)

  sanderson  (www),  17/06/2018

Pierwszy raz spotykam się z takim artykułem i informacjami, bardzo ciekawe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska