Login lub e-mail Hasło   

Włosy...

... i powodzenie
Wyświetlenia: 376 Zamieszczono 13/06/2018

Włosy

  • Płukanie włosów octem jabłkowym
  • Wmasowywanie we włosy oleju kokosowego.
  • Przyjmowanie selenu i cynk

Żartując:

Nareszcie zrozumiałem dlaczego nie jestem milionerem. Włosy drodzy Przyjaciele! Trzeba zadbać o włosy! To one są kluczem do sukcesu. Mam nadzieję, że w każdej dyscyplinie, nawet duchowej. Szukam fryzjera... GURU

Umysł jest wytworem czasu, magazynem doświadczeń. Działa za pomocą tego, co zna i ze swej natury nie wychodzi poza to, co jest mu wiadome. Dlatego, gdy osiąga swoją racjonalną granicę i nie znajduje rozwiązania w sobie, w tym, co zgromadził, wycofuje się i pozwala, aby wyjść poza niego i dokonać skoku świadomości, który pozwoli  na inną wizję.

Najważniejsze są włosy!!?

Dzisiaj jest to wizja włosów czesanych do góry i opadających na szyję. Jutro będzie to wizja Ostatecznej Rzeczywistości, tajemnicy, która istnieje „poza tym światem" - nieznanego, coraz bardziej przerastającego rozmiarami wszystko to, co kiedykolwiek może zostać poznane.  Często przeżywa się takie doświadczenie również w życiu: kiedy jakiś problem wydaje się nierozwiązywalny, wyjście pojawia się nagle poza logiką wyborów, do jakich przywykliśmy. Pewnego wieczora zrozumiałem wreszcie, że pytanie, nad którym łamałem sobie głowę  i które wciąż za mną chodziło: „Kim jestem?", było koanem koanów.  Odpowiedź tkwi w zadaniu pytania, w uświadomieniu sobie, że nie jestem moim ciałem, nie jestem tym, co robię, ani tym, co posiadam, nie jestem moimi związkami ani nawet moimi myślami czy doświadczeniami, nie tym „Ja" do którego przywiązuje się tak wielką wagę... Więc kim jestem? Otóż wygląda na to, że czystą świadomością .. ze szczyptą włosów... Oczywiście żartuję!!

A tu Zdrowia życzy,

Jean-Marc Dupuis

 „Recoiffe-moi le moral” (co można tłumaczyć jako „Uczesz moje samopoczucie”) to hasło reklamowe, które przyniosło fortunę francuskiemu fryzjerowi Jacques’owi Dessange, właścicielowi sieci salonów fryzjerskich funkcjonujących w 36 krajach.

Slogan mówi samą prawdę. Wizyta u fryzjera to ważna sprawa – to nowy start. Moment, w którym odkrywasz swoje nowe oblicze dzięki nowej fryzurze jest niesamowicie ekscytujący. Wychodząc z salonu fryzjerskiego, nie jesteś już tą samą osobą, którą byłeś, wchodząc do niego.

Nikt nie wie o tym lepiej niż gwiazdy kina. Zdają sobie one sprawę, że odpowiednia fryzura pomoże im wcielić się w najróżniejsze postaci, od poszukiwacza przygód przez dziennikarza i wojownika, aż po markiza.

Poniżej dla przykładu zamieszczam dwa zdjęcia Scarlett Johansson. Aż ciężko uwierzyć, że przedstawiają tę samą osobę.

Wyobraź sobie, co by było, gdyby Scarlett Johansson pozostała przy fryzurze z pierwszego zdjęcia.

Gdyby nigdy nie przyszła jej do głowy myśl, że może wyglądać inaczej, z pewnością nigdy nie nabrałaby odmiennego wyglądu i nie zostałaby uwielbianą i pożądaną przez miliony fanów gwiazdą.

Tak samo jest z każdym z nas.

Fryzura w znacznym stopniu wpływa na nasz wizerunek i na naszą autopercepcję.

Nieudana fryzura to nieudana głowa, a także potencjalnie nieudane życie, jeśli nie podejmie się w odpowiednim momencie zapobiegawczych kroków.

Dawniej fryzjerzy byli lekarzami

W dzisiejszych czasach zawód fryzjera jest niedoceniany. Wszystkim wydaje się, że wystarczy jakikolwiek dyplom fryzjerski, żeby go wykonywać.

Dawniej było inaczej. Fryzjer należał do podobnej grupy zawodowej co chirurg czy dentysta. Fryzjerzy zakładali bandaże, leczyli wrastające paznokcie i odciski na stopach. Byli zatem też pedikiurzystami2.

To właśnie u fryzjera upuszczało się krew i przeczyszczało organizm.

Pozostałości tamtych czasów wciąż funkcjonują w podświadomości zbiorowej. Kto, wchodząc do salonu fryzjerskiego, nie czuł się ani razu onieśmielony?

Podobnie jak lekarz czy dentysta, fryzjer ma rzadki przywilej mówienia ludziom, kiedy mają przyjść, wyjść, usadzają ich i częściowo rozbierają. Fryzjer analizuje, bada, dotyka, „operuje” na włosach. Jako że pozostaje w pozycji stojącej, dominuje nad osobą czesaną, co sprawia, że w sensie dosłownym i przenośnym można poczuć się zupełnie „w jego rękach”.

Mężczyznom, którzy czytają niniejszy artykuł, to uczucie jest jeszcze bliższe, gdyż bywa, że fryzjer goli ich szyję ostrą brzytwą. Zawsze ma się wtedy całkiem realne wrażenie, że w danym momencie nasze życie jest w jego rękach. Jeden prosty ruch wystarczyłby, żeby przeciąć tętnicę szyjną i wysłać kogoś na tamten świat.

Wizyta u fryzjera jest jak wizyta u psychologa

Salon fryzjerski stanowi miejsce społecznej różnorodności. To też miejsce spotkań, w którym nawiązuje się rozmowy i nierzadko zwierza się z osobistych spraw osobom, którym w innych warunkach nie powierzyłoby się podobnych informacji.

Ta wymiana informacji jest po prostu niezbędna. Dobry fryzjer, podobnie jak dobry lekarz, musi znać osobę, którą czesze.

Musi on wiedzieć, kim jesteś, jaki jest Twój status społeczny, zawodowy i cywilny.

Potrzeba mądrych, inteligentnych fryzjerów analizujących osoby, które czeszą.

Nie myl fryzjera z pracownikiem warsztatu samochodowego

Każdy dobry mechanik może zmienić koło w samochodzie. Jednak nie możesz wejść do pierwszego lepszego salonu fryzjerskiego, licząc na łut szczęścia. Fryzjer, podobnie jak lekarz, pracuje z istotą ludzką. 

U jednego fryzjera czy fryzjerki będziesz czuć się bardzo komfortowo, a u innego będziesz siedzieć jak na szpilkach.

Często można natrafić na kogoś, kto zrobi Ci fryzurę, którą chciałyby u Ciebie widzieć ktoś z Twoich bliskich albo którą zobaczyłeś czy zobaczyłaś u jakiejś popgwiazdy.

Każe Ci wtedy usiąść i zapyta: „Jaką fryzurę robimy?” „Mmmm… nie wiem… może taką”, mówisz, pokazując palcem zdjęcia modela czy modelki w gazecie.

Jednak prawda jest taka, że nie masz pojęcia, czy otrzymanie takiego rezultatu jest w ogóle możliwe.

W głębi duszy jesteś przekonany, że to niewykonalne. Jednak po cichu liczysz, że fryzjerka znajdzie magiczne rozwiązanie, które zmieni marzenia w rzeczywistość.

To kluczowy błąd. Przy takim starcie rezultat zawsze okaże się zawodem.

Nie komercyjnym sieciom salonów fryzjerskich!

Usługi salonów fryzjerskich będących tak zwanymi sieciówkami, które dobierają swój personel według sztywnych i jednolitych reguł, często okazują się wielkim zawodem.

Takie firmy operują w przekonaniu, że ludzie są zamienni i że ta sama fryzura może się sprawdzić w Strasburgu, Marsylii, Warszawie, Londynie i Nowym Jorku.

Osobiście wolę fryzjerów miejscowych, bo tylko tacy dobrze rozumieją i znają swoją klientelę. Sieciowe salony fryzjerskie są dla fryzjerstwa tym, czym Ikea dla dekorowania domu i McDonald dla biznesu restauracyjnego – wszędzie można znaleźć te same produkty, które mniej więcej pasują większości ludzi, ale nikomu w szczególności.

To zjawisko sprawia, że cała ludzkość staje się masą tak, jakby nie istniały różnice kulturowe, odmienne osobowości ani cechy szczególne.

Fryzjer, który przypomina Ciebie

Najlepszym rozwiązaniem jest bycie czesanym przez fryzjera, który przypomina Ciebie, który Cię dobrze rozumie lub którego sam chciałbyś przypominać.

Z tego względu bardzo podoba mi się zdjęcie poniżej. Obaj mężczyźni mają charakterystyczny styl i od razu można zauważyć, że fryzjer jest w trakcie robienia dokładnie tego, czego oczekuje jego klient. Obaj mężczyźni wyglądają podobnie, są ze sobą w symbiozie:

Trzeba przyznać, że rezultat jest zauważalny. Jest on wynikiem doskonałego porozumienia pomiędzy dwoma stronami.

Fryzjerzy ważnych osób

Niektóre osoby muszą wyglądać zawsze tak samo: dziennikarze, politycy, szefowie ogromnych organizacji.

Dlatego też zawsze chodzą do tego samego fryzjera, żeby zachować tę samą długość włosów i nie epatować niechcianymi włosami na karku.

Kiedy widzisz ich w telewizji, nigdy nie mówisz sobie: „O, zdaje się, że ten polityk wyszedł właśnie od fryzjera”. On zawsze wygląda tak samo. Czasami, aczkolwiek bardzo rzadko, zmienia fryzurę i wtedy mówi się o tym w gazetach.

Osiągniecie takiego rezultatu to prawdziwa inwestycja ze strony osób publicznych. Muszą one chodzić do fryzjera kilka razy w tygodniu, co świadczy o tym, jak ważna jest dla nich odpowiednia fryzura.

Bogaci mężczyźni często mają nieco dłuższe, spływające na szyję włosy zaczesane do tyłu. Bernard Madoff, amerykański oszust, który dopuścił się nadużyć finansowych, doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Opierając wszystkie szeroko zakrojone przekręty finansowe na zdolności do budzenia zaufania, zawsze nosił tę samą fryzurę typową dla ludzi sukcesu:

Bernard Madoff ma twarz François Hollande’a
i włosy ścięte jak człowiek sukcesu.
To właśnie fryzura znacznie pomogła mu uchodzić
za bogacza, którym nie był.

To fryzura francuskiego polityka Dominique’a de Villepina, amerykańskiego kompozytora Léonarda Bernsteina, angielskiego miliardera Richarda Bransona, a także Richarda Gere’a i Michaela Douglasa, którzy najczęściej grają ważnych i zamożnych bohaterów:

W filmie „Wall Street” Michael Douglas, grając Gordona Gekko,
jednego z najbogatszych inwestorów świata, miał fryzurę
ważnego i bogatego człowieka.

Fryzjerzy odkrywają na nowo swoje powołanie

Kilka lat temu fryzjerzy zaczęli na nowo odkrywać to, że ich rola nie ogranicza się do ścinania włosów. Fryzjerzy masują głowy swoich klientów, używają olejków eterycznych, stwarzają odpowiedni nastrój, poprawiając ich samopoczucie.

Niektórzy z nich idą o krok dalej i w pełni angażują się w stronę emocjonalną klientów, tak jak na przykład paryski fryzjer Rémi Portrait, wynalazca „energetycznego ścięcia”3 lub Brukselczyk Sébastien Ledentu, fryzjer, który angażuje emocje klienta podczas wizyty4.

Obaj do ścinania włosów wykorzystują brzytwę i tłumaczą, że „grają muzykę” na włosach klienta, który pełni rolę instrumentu, a brzytwa odpowiada smyczkowi.

Ludzie, którzy przechodzą przez ich ręce, zaświadczają, że dzieje się z nimi coś niesamowitego, że buzują w nich emocje – pojawiają się łzy, wybuchy śmiechu.

Dla Rémi’ego Portraita włosy są anteną energetyczną i elementem ciała, który zachowuje całą historię o właścicielu. Włosy nie niszczeją po śmierci i zachowują DNA podobnie jak zęby i włosy.

Wszystko, co dzieje się z włosami ma związek z historią, emocjami i lękami ich właściciela.

Nie chcę przez to powiedzieć, że tego typu fryzjer jest odpowiedni dla każdego – wszystko zależy od osobowości i indywidualnych oczekiwań.

W każdym razie należy głęboko się zastanowić nad swoim fryzjerem i swoją fryzurą.

Nie popełniaj następujących błędów dotyczących fryzury

Na podstawie wyglądu twarzy, sylwetki, cery, a przede wszystkim charakteru klienta fryzjer ma za zadanie pomóc mu znaleźć fryzurę, która najlepiej odzwierciedli, kim jest naprawdę.

Niestety, istnieje ryzyko nieporozumienia, gdyż włosy wysyłają otoczeniu rozmaite sygnały.

Rozważ wszystkie pomyłki, jakie ludzie popełniają w związku ze swoją fryzurą:

  • Osoby dorosłe, które zostawiają kosmyk zasłaniający oczy jak zamykająca się kurtyna, zdradzają tym swój niepokój i chęć ukrycia się.
  • Bardzo długa opadająca na oczy grzywka u kobiet to często oznaka skrytości.
  • Kobiety, które nie mają odwagi odkryć twarzy lub zaczesać włosów do tyłu, zwykle są przekonane, że to wyeksponuje ich odstające uszy.
  • Rozmaite pomyłki związane z kolorem. 70–80% kobiet farbuje włosy, bo chce zmienić ich kolor. Większość blondynek nie jest naturalnymi blondynkami.

A przecież farbowanie włosów jest inwazyjne – trzeba najpierw je zdekoloryzować, aby potem można było nałożyć nowy kolor. Dlatego też farby do włosów mają tak nieprzyjemny zapach.

Co więcej odrosty pojawiają się dość szybko, nawet po użyciu najlepszej jakości farb. Dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie koloru, warto wziąć to pod uwagę, że jeśli wybierasz barwę zupełnie różną od naturalnej, musisz przewidzieć odpowiedni budżet i znaleźć czas, żeby regularnie chodzić do fryzjera.

Włosy i zdrowie

Włosy oklapłe, suche, cienkie, łamliwe są oznaką złego stanu zdrowia.

Wegetarianie, weganie i frutarianie, którzy nie dbają o włosy, wysyłają swojemu otoczeniu bardzo mylny sygnał. Ludzie zaczynają przez to myśleć, że to właśnie zdrowy i ekologiczny tryb życia sprawia, że wygląda się na człowieka o słabym zdrowiu. A to przecież nieprawda!

Byłemu szefowi francuskiej Powszechnej Konfederacji Pracy,
Bernardowi Thibaultowi, nie pomogłoby farbowanie włosów
– są one tak oklapłe, że sprawia on wrażenie osoby schorowanej.

Naturalne sposoby na piękne włosy

Poza wyborem odpowiedniej fryzury (w tym temacie już nic więcej nie powiem, gdyż chciałbym pozostawić każdemu wybór i przestrzeń do własnych przemyśleń), pragnąłbym również podzielić się ogólnymi wskazówkami, które uczynią włosy pięknymi i zdrowymi.

Polecam:

  • Płukanie włosów octem jabłkowym.
  • Wmasowywanie we włosy oleju kokosowego.
  • Przyjmowanie selenu i cynku.

Powtórzę raz jeszcze, wybór fryzury to kwestia absolutnie kluczowa!

Powróć myślami do Scarlett Johansson i do zdjęć z początku tego artykułu. Gdyby nie odkryła ona niepodważalnej potęgi odpowiednio dobranej do osobowości i aparycji fryzury, możliwe, że nie byłaby dziś tą samą osobą i wiodłaby zupełnie inne życie!

Myśl o niej i podążaj jej śladem!

Nie mów sobie „nie dam rady”, bo to nieprawda. Jeśli uważnie przyjrzysz się pierwszemu zdjęciu, dojdziesz do wniosku, że Scarlett mogła równie dobrze nigdy nie stać się sławna dzięki swojemu pięknu. 

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

Podobne artykuły


15
komentarze: 35 | wyświetlenia: 1478
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1292
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1088
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 663
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 417
11
komentarze: 5 | wyświetlenia: 327
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 571
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1345
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 875
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 938
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 461
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 383
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 349
10
komentarze: 41 | wyświetlenia: 1032
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 828
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Z tym Fryzjerem i rytuałem strzyżenia włosów coś jest na rzeczy, kiedyś jak jeszcze jako dziecko siedziałem w poczekalni u fryzjera obserwowałem jak był strzyżony pewien dorosły mężczyzna i podczas strzyżenia miło sobie rozmawiał z fryzjerem, ten fakt mnie specjalnie nie dziwił był dla mnie czymś jak najbardziej naturalnym. Jednak zastanowiło mnie zakończenie tej usługi podczas podliczania klienta ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Super doświadczenie .. Wykorzystam przy okazji. Pozdrawiam Braciszka

@MarcinSz: W małych miasteczkach Fryzjer był bardzo szanowaną funkcją, prawie jak spowiednik :)
Również Pozdrawiam Braciszka :)

@pokrzywiony:
Diagnozował stan włosów i czy dobrze pobierają energię z kosmosu, dlatego szanowany, tu masz na ten temat :
http://eiba.pl/37jx8
Jak źle pobierają,to się same końcówki podcina.

@pokrzywiony: no sam widzisz. Masz 2514 komentarzy x 10 zł to 25 140 zł, które mi wisisz za tę czerwień. Napiwek sobie zostaw. Kupisz sobie różowe rajtuzy i baletki. Będziesz przynajmniej mądrzej wyglądał.

@Hamilton: Gdyby za każde świństewko jakie zrobiłeś wypłacono ci jednym splunięciem w twarz to tak byś wyglądał https://d-pt.ppstatic.pl/kadry(...)7d7.jpg .
Masz mnie przestać zaczepiać, nie życzę sobie tego !

@pokrzywiony: ha ha ha ha - doprawdy? Takie masz życzenia?
Wolisz zapewne bardziej wyszukane jak ""Co pierdolona szmato jż nawet pies cię dupcyć nieche ?" twoja pisownia oryginalna. Ta pani do której się chamie zwracałeś też tego sobie nie życzyła, a mimo to ją zaczepiałeś.. Opowiedz nam coś ciekawego o hejterach , moralności, kulturze i innych wartościach, o które tak zaciekle tu walczysz. ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Znowu kłamiesz, jak ta "pani" mi napisała że sobie nie życzy to więcej do niej nie napisałem.
Jak masz coś do mnie to idź po swojego adwokata, wtedy sobie pogadamy w realu. Przestań tu śmiecić.
Ponawiam prośbę, nie zaczepiaj mnie tu więcej, bo sobie tego nie życzę.

  Serpico,  14/06/2018

@pokrzywiony:
Drogą dedukcji, odkryłem jak wyglądał u was fryzjer, w zakładzie fryzjerskim był konfesjonał i tam gdzie normalnie masz tą "kratkę" do mówienia, był otwór na głowę jak w dybach.Podwójna pokuta wstępna.
Jedyny niejasny element, to że za mówienie trzeba było jeszcze płacić, ale przy spowiedziach tez w sumie występuje.

Generalnie horror i jeszcze dzieci słuchają.

@pokrzywiony: rozumiem, że macie monopol na zaczepki z Koriolanem i atesty na określanie kto jest, a kto nie jest faszystą, mordercą, złodziejem, oszustem, bandytą, bydlakiem, gangsterem, debilem, kabotynem, gnojem, gnojstikiem, Hitlerem itd, itp. To tylko część twoich elokwentnych i wysokich lotów popisów. W końcu jesteś tu samozwańczym instruktorem "Kórtóralno - Ośfiatowo-Ośfieconym". Zorganizuj ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: poza chamskimi popisami to ty niczego tu nie reprezentujesz. Ani jednego artykułu. Dziwię się dlaczego admin nie wywalił cię jeszcze na zbity pysk za taki "dorobek". A ty masz jeszcze "życzenia i żądania" . Zamiast t ględzić od rana do nocy poszukaj sobie pracy. Jak ci nic w życiu nie wyszło to może teraz wyjdzie.

@pokrzywiony: ha ha ha ha - "jak ta "pani" mi napisała że sobie nie życzy to więcej do niej nie napisałem". Zachowałeś się bardzo ładnie. Jak ci bohaterscy kibole, którzy uratowali życie staruszce. Przestali ją kopać po 3 minutach, a też mogli dłużej. Jesteś tu wzorem i ostoją moralność, ha ha ha ha - żarliwym obrońcą ładu i spokoju.

@pokrzywiony:
Hamiltona w dzieciństwie koń w głowę kopnął w stajni, w której jego dziadek był stajennym.

@Adam Jezierski: zgadza się panie hrabio, tyle, że nie koń tylko osioł, nie w stajni tylko na eioba.pl i nie kopnął tylko skopiował własne artykuły do komentarza. Po co? Nie wiadomo. Cały zespół psychiatrów nad tym pracuje. Wyniki za tydzień. To pierwszy taki przypadek w historii psychiatrii i tego portalu.

@Adam Jezierski: "Hamiltona w dzieciństwie koń w głowę kopnął w stajni, w której jego dziadek był stajennym."
To wyjaśnia dlaczego on nie wie gdzie składować odchody i składa je tutaj, pewnie środowisko własnego gnoju sprawia że czuje się teraz jak u siebie w oborze. Szkoda że stajenny ma to w nosie, ale my mamy wybór nie musimy spędzać swojego życia w oborze.
Pozdawiam
Marius ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Tego chama Hamiltona powoinniśmy pozbyć się z portalu.

@Adam Jezierski: Od tego jest Admin, natomiast rozmawiałem o takim problemie z prawnikiem jest wyjście, tylko do niego troszkę okoliczności muszą dojrzeć. Szkoda że Admin nie wywiązuje się rzetelnie ze swoich obowiązków, ale myślę że to też z czasem dałoby się jakoś rozwiązać, a mnie się nie chce w szambie jakie tu hejterzy uczynili grzebać. Na dzień dzisiejszy, to najlepszą metodą jest nie podejm ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Myślę, że Hamiltona należy ignorować. Traktować chama jak powietrze.

@Adam Jezierski: Jestem tego samego zdania :)

@pokrzywiony:
No proszę, tydzień go wyzywasz od starych szmat, hitlerowców, faszystów ( jeśli chodzi o faszyzm, doczytać, nie pisać bzdetów, ponieważ elementy faszystowskie, akurat przewijają się u innych osób, podkreślam słowo elementy, także nadmieniam że element to nie całość) i jeszcze znalazłeś czas żeby porozmawiać z prawnikiem, a admin nie wykonuje rzetelnie swoich obowiązków.

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ha ha ha - w pełni podzielam panowie Jezierski i pokrzywiony wasze cenne uwagi. Dajecie tu niezłe popisy prymitywnego chamstwa. Szczególnie ten drugi z wymienionych, znany eiobowy amant zwracający się do kobiety - "Ty pierd..... szmato", a dalej prymitywne i chamskie uwagi na temat seksu ze zwierzętami. To nie przeszkadza mu kreować się kryształowego i pierwszego bojownika o kulturę ...  wyświetl więcej

  Serpico,  13/06/2018

Ta pani, ma plastykę nosa zrobioną.To pewnie ważniejsze niż włosy.Myśleć o tym intensywnie :)? Próbuje i mi włosy stanęły dęba :).

  podobny,  13/06/2018

... a co na to łyse pały, takie jak ja? Musi być, że bez włosów umysł łysych działa gorzej, bo wszystkie rozsądne myśli "wypadły" wraz z włosami. Nic, tylko trzeba zacząć przeszczepiać, lub ... perukę nosić!

  gnostyk,  13/06/2018

@Marcin Sz; Coś chyba z tymi włosami jest Marcinku, mnie osobiście ten problem
nigdy nie dotyczył ponieważ natura obdarowała mnie misterną fryzurą, jest
w oczekujących artykuł Robertra o Ojcu Klimuszko, autor załączył w nim ciekawy
link, naprawdę godny uwagi, fajny artykuł, pozdrawiam Marcinku :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska