Login lub e-mail Hasło   

Wynajem aut dla firm – czy to opłacalne?

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością stawiania czoła wielu problemom i wybierania najkorzystniejszych rozwiązań dla biznesu.
Wyświetlenia: 174 Zamieszczono 18/06/2018

Nie inaczej jest w przypadku konieczności zainwestowania w firmowy samochód, który jest zawsze bardzo dużym obciążeniem dla przedsiębiorcy, dlatego często właściciele firm nie decydują się na zakup nowego pojazdu. Na szczęście nie muszą – w XXI wieku jest kilka alternatyw, które pozwalają wzmocnić firmową flotę pojazdów, przy niewielkim obciążeniu budżetu. Jakiś czas temu do alternatyw dołączył wynajem samochodów w Warszawie, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych. Sprawdźmy dlaczego i czy rzeczywiście może okazać się dla Ciebie opłacalny!

Wynajem samochodów w Warszawie – jak wygląda taka usługa?

Na wstępie warto zaznaczyć, że skierowana jest ona nie tylko do klientów biznesowych, ale również osób fizycznych, które potrzebują pojazdu zastępczego albo komfortowego i bezpiecznego środka transportu na wakacje, do przeprowadzki itd. Jednak w tym miejscu skupimy się na wynajmie dla firm, który przeżywa w Polsce prawdziwe szczyty popularności.

Właściciele firm mają możliwość skorzystania z pojazdu w krótkim terminie – od 1 do 30 dni, a także na dłuższy okres – powyżej 1 roku, nawet do 5 lat. Ten pierwszy jest przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorców organizujących transport pracowników i potrzebują busa albo chcą w odpowiedni sposób zadbać o relacje z partnerem biznesowym i skorzystać z ekskluzywnego pojazdu. Jednak wynajem samochodów w Warszawie dla firm kojarzy się przede wszystkim z wynajmem długoterminowym i to on pozwala realizować cele biznesowe, a także jest sposobem na wzmocnienie firmowej floty pojazdów.

Jak wygląda w praktyce? Wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni samochodów, wybrać miejsce odbioru i zwrotu pojazdu, określić czas, w jakim korzystać będziesz z wynajmu, a także wybrać samochód. Potem przyjdzie czas na zaznaczenie odpowiednich opcji (między innymi to, czy wynajętym samochodem będziesz wyjeżdżać za granicę albo czy chcesz skorzystać z nawigacji GPS), a następnie wpisanie danych osobowych. I to wszystko – podczas procesu rezerwacji wiesz ile zapłacisz, ponieważ system automatycznie Ci to wylicza. Oczywiście w przypadku pytań możesz zgłosić się bezpośrednio do wypożyczalni, której pracownik odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Wynajem samochodów czy leasing?

Przechodzimy do meritum, a więc tego, czy wynajem samochodów w Warszawie jest opłacalny dla firm. Odpowiedź uzyskamy poprzez porównanie tego rodzaju usługi z najpopularniejszą w ostatnich latach formą zaopatrywania się firm w samochody, a więc leasingu. I chociaż wciąż cieszy się ona dużym zainteresowaniem, długoterminowy wynajem samochodów jest coraz chętniej wybierany przez przedsiębiorców, stając się alternatywą dla leasingu. Dlaczego?

Wynajem długoterminowy, podobnie jak leasing, ma jedną zasadniczą zaletę – płacone za wynajem samochodów raty, można wliczyć w koszt uzyskania przychodu, co ma zasadnicze znaczenie dla firmy, która po prostu na tej usłudze oszczędza. To jednak nie wszystko! Wypożyczalnia samochodów w Warszawie zajmuje się wszelkimi przeglądami i naprawami auta, a w przypadku jego większej awarii – na czas naprawy jest w stanie dostarczyć Ci samochód zastępczy. Nie musisz się więc o nic martwić i w każdej sytuacji możesz liczyć na pełną mobilność. Długoterminowy wynajem samochodów jest rozwiązaniem wygodnym, korzystnym finansowo, a do tego bardzo elastycznym – jako przedsiębiorca możesz bowiem skorzystać z pojazdu na dogodny dla siebie czas, zyskujesz wysoki limit kilometrów, więc jeździsz bez większych ograniczeń i możesz jechać wynajętym autem dokładnie tam, dokąd chcesz – nawet za granicę!

Dlaczego wynajem aut w Warszawie jest korzystny dla biznesu?

Jak więc widzisz, długoterminowy wynajem samochodów miejskich, dostawczych czy busów to alternatywa dla leasingu, nad którą warto się zastanowić. Wymienione wyżej kwestie to jednak nie wszystko, o czym powinieneś wiedzieć i co będzie korzystne dla Ciebie – jako właściciela firmy. Do innych ważnych korzyści wynajmu samochodów należą między innymi:

  • bardzo duży wybór pojazdów, jakie możesz wynająć na długi termin – są wśród nich zarówno pojazdy osobowe, jak również dostawcze i busy z różnych segmentów i różnych marek,

  • wysoka jakość wynajmowanych aut, które są nie tylko w pełni sprawne technicznie, ale również zadbane i ubezpieczone,

  • wysoki limit kilometrów, który pozwala na bezproblemowe podróżowanie i zyskanie pełnej mobilności,

  • atrakcyjne ceny, jakie wypożyczalnia samochodów w Warszawie proponuje klientom, co oznacza niską miesięczną ratę dla firmy,

  • niska kaucja za wynajem aut, nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych pojazdów,

  • możliwość korzystania z akcesoriów, takich jak nawigacja GPS czy fotelik dla dziecka, które znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo podróżowania,

  • możliwość wyjazdu wynajmowanym samochodem poza granice naszego kraju,

  • minimum formalności i bezproblemowy, przyjazny klientowi proces wynajmu samochodu,

  • pełne wsparcie dla klienta, jakie wypożyczalnia samochodów w Warszawie udziela na każdym etapie współpracy.

Jeżeli więc prowadzisz firmę i zależy Ci na tym, aby funkcjonowała ona jak najlepiej – sprawdź ofertę na wynajem samochodów, zarezerwuj najlepszy dla siebie pojazd i korzystaj z możliwości, jakie daje Ci warszawska wypożyczalnia aut. To szansa na rozwój i spokojny sen!

Dodatkowe informacje - https://wynajemsamochoduwarszawa.pl/

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1212
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60865
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32627
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31324
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63609
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65031
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23313
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28910
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28572
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23599
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26344
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26717
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska