Login lub e-mail Hasło   

Noc Kupały - Święto Miłości

Kupała był słowiańskim bogiem miłości.
Wyświetlenia: 784 Zamieszczono 19/06/2018
...
 
.Najkrótsza noc w roku była świętem obchodzonym we wszystkich kulturach.

Analizując dawne obrzędy, poznajemy charakter starosłowiańskiego święta.

U Słowian było to Święto Miłości. - Jego patronem był Kupała, zwany też Kupidynem. - Bóg Miłości, odpowiednik Amora i Erosa.

 Słowianki, panny, niezamężne dziewczyny nosiły na głowach wianki. Wianek był symbolem dziewictwa. 

W Dzień Kupały panny zbierały się nad rzeką lub nad jeziorem i  uroczyście puszczały swoje wianki na wodę. Chłopcy palili ogniska. Ogień był symbolem życia i wolności. Do dziś mówimy o "żywym ogniu" i "wolnym ogniu". Woda i wilgotność wprost były symbolem seksu.

Po puszczeniu wianków na wodę, wilgotne dziewczyny udawały się do lasu. 

Za nimi szli kawalerowie. Poszukiwali "kwiatu paproci". Następnego ranka, dziewczyny mogły znowu uwić sobie wianek. Źródłosłów określeń: „puszczać się”, „puszczalska” jest właśnie taki.

To była jedyna w roku noc, kiedy panny mogły wziąć udział w leśnej orgii seksualnej, nie tracąc (formalnie) dziewictwa.

Takie były obyczaje naszych przodków.

Również za naszych czasów niektóre dziewczyny puszczają, w Noc Świętojańską, wianki na wodę.

Część z nich nie wie, że powinna także pójść do lasu z chłopcami, chcącymi poszukać  kwiatu paproci.

********************************************************************

Słowianie byli rolnikami. Wiedzieli, że uprawa roli i hodowla zwierząt gospodarskich wymaga wspólnej pracy całej rodziny. Wiedzieli, że seks poza rolą prokreacyjną cementuje związki małżeńskie. Noc Kupały to było małżeństwo na próbę. Niezobowiązujące sprawdzenie doboru seksualnego par młodych ludzi "mających się ku sobie".

*********************************************************************

 Najkrótsza noc w roku była świętem obchodzonym we wszystkich kulturach.

Noc Świętojańska

Chrześcijaństwo przejęło słowiańskie Święto Miłości. Najciekawsze i najśmieszniejsze są obchody Nocy Świętojańskiej wprowadzone w miejsce Nocy Kupały. Obchody pod patronatem i z udziałem kleru katolickiego. Kleru błogosławiącego dziewice puszczające na wodę poświęcone wianki.

Nie jeden ksiądz machnie przy okazji katechezę na temat zakazu seksu przedmałżeńskiego albo o ekskomunice par żyjących w związkach niesakramentalnych.

Przeczytaj: >>> Koniec Kościoła Katolickiego

.

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1571
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3335
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1117
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3015
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2720
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1598
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3700
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 630
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 895
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2133
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2214
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Nie jeden", razem się to pisze ! RAZEM! Ale się wnerwiłem ....:)

"Takie były obyczaje naszych przodków.
Również za naszych czasów niektóre dziewczyny puszczają, w Noc Świętojańską, wianki na wodę.
Część z nich nie wie, że powinna także pójść do lasu z chłopcami, chcącymi poszukać kwiatu paproci."

Za naszych czasów, się puszczają nie tylko w Świętojańską i nie tylko d

...  wyświetl więcej

Myślę, że dzisiaj zdecydowana większość par sprawdza przed ślubem jak im wychodzi seks nie oglądając się na stanowisko Kościoła Katolickiego w kwestii czystości przedmałżeńskiej.

  Hamilton,  21/06/2018

@Adam Jezierski: niejeden ksiądz ze swoją gosposią myślą podobnie.

Hejterzy nie zagłosują.
Święto Miłości do popularnych nie wejdzie.

@Adam Jezierski: Dlatego, nie hejterzy powinni się wspierać!

@Adam Jezierski: Jezierski i Sadowski będą się wzajemnie wspierać i decydować kto jest owrzodzonym hejterem, kto zwykłym, a kto nim nie jest. Owrzodzonym będę ja, zwykłym taki co im odrzuci artykuł, a jedynymi uczciwymi i prawymi dziennikarzami obywatelskimi będą ONI i tylko ci co ich wspierają wpadając w euforię i zachwyt nad ich ponadczasowymi dokonaniami. A jak znam życie panie Jezierski za chw ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23/06/2018

@Adam Jezierski: ha ha ha hrabio Pereł ja owrzodzony hejter zagłosowałem na Sadowskiego, a ty co zrobiłeś dla naszej ukochanej ojczyzny?

  Hamilton,  23/06/2018

@Adam Jezierski: ha ha ha ha - panie hrabio czekam aż pan hrabia wesprze Zdzisława. On już przebiera nóżkami. Usycha biedak z tęsknoty za punktem. Niech go pan nie zawiedzie. Kostka panu tego nie wybaczy i wpisze na listę.

@Adam Jezierski: Byś nie musiał krokodylich wylewać łez, więc i hejter na wybitnego fizyka, skoro się upomina, zagłosuje też. ;-))

  Hamilton,  23/06/2018

@jotko49: O matko, ja nie odrzucam, a jestem hejter owrzodzony z całą rodziną, kopany w głowę przez konia w stajni w obecności dziadka kretyna, a co teraz będzie? Zapewne pełna kultury odpowiedź: - "won chamie z naszej eioby, spierd..la". Kto nie jest z nimi ten ćwok, cham, debil, faszysta, morderca, kabotyn, szmata, złodziej i oszust. Oni kulturalni, uczciwi, prawi i szlachetni. Jak ja im zazdroszczę kultury, inteligencji, intelektu, taktu i arystokratycznych manier.

@Hamilton: Hejter jesteś, ale nie naziol jak jotko49.

@Adam Jezierski: I choćbyś na kolanach skamlał uniżony w te grono nie będziesz kundelku dopuszczony...
https://pbs.twimg.com/media/Eb(...)=medium

@jotko49: powiadasz Józik, że za takie chamstwo będziesz rozdawał krzyże żelazne i ordery a za krytykę w drugą stronę będziesz rozstrzeliwał, wieszał i wsadzał do komór gazowych. O takie Polskie walczysz. ?

@jotko49: z punktu widzenia zwykłego obywatela opozycja bez względu na to z której strony się wywodzi, zawsze działa na jego korzyść, bo stanowi element kontroli tych którzy przy żłobie. Mogę jej nie wspierać w wyborach ale nigdy nie będę zwalczał ani tym bardziej nazywał bydłem. Trzeba Józik być albo apartczikiem partii rządzącej albo zwykłym kretynem, który kładzie swój głupi ptasi łepek na pieniek pod toporek na własne życzenie..

@Hamilton: Jeśli będąc mieszkańcem wielkiego domu uważasz iż nieliczni zamieszkujący kradnąc m.innymi żarówki z korytarzy, demolując jego infrastrukturę, smarując po elewacjach, urządzając dzikie libacje i wrzaski non stop, do tego opluwając i oczerniając fałszywie aktualnego administratora, działają na korzyść tego domu (Polski), to zakończyłem z Tobą wszelką dyskusję. Możesz mnie opluć tak jak o ...  wyświetl więcej

@jotko49: z odpowiedzią panie Jotko. Od ścigania złodziei jest policja i prokuratura. Od wymierzania kar sądy a nie łykające propagandowe wrzutki Jotki. Ty byś był świetnym sędzią lub prokuratorem w czasach stalinowskich. Tobie wystarczy kuźwa hasło - oni kradną i dostaniesz małpiego rozumu. Po co ci dowody ? A tym bardziej myślenie.

@jotko49: ‌nie wmawiaj mi, że popieram złodziei, oszustów, żuli i meneli. Odwracasz kota ogonem. Muszą być dowody winy. Inaczej będziesz żył w państwie gdzie wystarczy, że jakiś Idiotko rzuci hasło - 'Jotko kradnie' i resztę życia będziesz spacerował we Wronkach. Takie zasady działają w obie strony panie Józik. Tobie wystarczy, że Becia rzuci - 'wystarczy nie kraść' i jesteś ugotowany. Ona nie kradła. Pudrowala się za ponad 100 tysięcy, bo jej skóra na pupie pękała.

@jotko49: ktokolwiek byłby na tym zdjęciu to jest to debilne, ordynarne i prymitywne chamstwo.
https://pbs.twimg.com/media/Eb(...)=medium
A ciebie to podnieca i cieszy. Gratuluję poziomu. Też bez odbioru.

Analizując dawne obrzędy, poznajemy charakter starosłowiańskiego święta.

@Adam Jezierski: Adaśko rozdrabniasz swój niebywały geniusz na drobne. Ty przepisz cały art do komentarza a potem z tego komentarza zrobisz kolejnego everkutasia. A tego evera znów w komentarz. To będzie genialne.

Noc Kupały to było małżeństwo na próbę. Niezobowiązujące sprawdzenie doboru seksualnego par młodych ludzi "mających się ku sobie".

  Hamilton,  23/06/2020

@Adam Jezierski: hahaha - genialny Adaśko też wylazł na próbę. Wystękam punkcik czy nie wystękam.? Oto jest pytanie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska