Login lub e-mail Hasło   

Śmieszne ciekawostki ze świata

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie absurdalne przepisy prawne obowiązują w danym państwie? Oto śmieszne ciekawostki z poszczególnych krajów z całego świata.
Wyświetlenia: 418 Zamieszczono 19/06/2018

W rodzinnych rozmowach dość często powtarzamy "takie rzeczy tylko w naszym kraju". Jednak nie tylko w Polsce obowiązują absurdalne przepisy prawne. Funkcjonują one na całym świecie. Momentami bywają one niebezpieczne, jednak od początku. Takie przepisy są związane z historią. Bywa że nie są one już stosowane, po prostu istnieją jako tzw. "martw przepisy", a władze nic z nimi nie robią, gdyż z pewnością mają ważniejsze sprawy, nad którymi muszą się pochylić. Jednym z takim przykładów jest angielskie miasto Chester. W tej mieścinie Walijczycy nie są mile widziani. Ale tylko przed wschodem i po zachodzie słońca, albowiem mają oni wtedy zakaz przebywania w tym mieście. W ciągu dnia mogą bez problemu korzystać z atrakcji Chester. Na noc muszą je opuścić.

Następnym ciekawym faktem jest obowiązujący we Francji zakaz nadawania świniom imienia Napoleon. Jak można się domyślić Napoleon to dość ważna postać historyczna dla Francuzów. To pewnie dlatego dokonali oni edycji powieści "Folwark zwierzęcy" Orwella. Jednym z głównych bohaterów dzieła Orwella była świnia imieniem Napoleon. Jednak Francuzi znają ją pod postacią Cezara.

Dawniej było ich zdecydowanie więcej. O kim mowa? O cesarzu. Obecnie na całej Ziemi mamy zaledwie jedno cesarstwo, a jest nim Japonia. Jedynym cesarzem na świecie jest Akihito.

Kolejnym państwem, który słynie z dość ciekawych zakazów jest Singapur. Władze tego państwa zdecydowały się całkowicie wycofać gum do żucia z pułek sklepowych. Ich sprzedaż jest całkowicie zakazana. Nie tylko sprzedaż, ale samo ich żucie i wwożenie do kraju jest zakazane. Wszystko z powodu dbałości o czystość chodników. Dawniej zdarzały się historie, że ludzie po prostu wypluwali je na chodnik, co znacznie utrudniało sprzątanie. Przy okazji, dla zdrowia swoich obywateli zakazano także sprzedaży papierosów.

Powróćmy do Anglii. Wysyłając list z tego kraju należy uważać jeśli naklejamy na przesyłkę znaczek, na którym umieszczono wizerunek Elżbiety II. Jeśli zostanie ona przytwierdzona do góry nogami, osoba naklejająca może zostać uznana za zdrajcę kraju.
Wydawało Ci się, że walka na poduszki to zabawa dla dzieci? Na pewno nie w Niemczech. Władze tego kraju uznały to za niebezpieczną zabawę, zaś sama poduszka uznawana jest jako broń.

Dość specyficzne przepisy obowiązują także w Stanach Zjednoczonych. Dla przykładu w Nowym Jorku osoba, która odważy się skoczyć z wieżowca i przeżyje, w dalszej kolejności może zostać skazana na karę śmierci. W Północnej Karolinie pary, które nie zawarły oficjalnego związku nie mogą spać w jednym łóżku. Co więcej, prawo dokładnie mówi w jakiej odległości muszą znaleźć się łóżka jeśli będą przebywać w jednym pokoju nocą. Dystans ten został określony na 30 cm.

Źródłem tych śmiesznych ciekawostek była strona https://rzucijedz.pl/smieszne-ciekawostki - a jeśli Ty znasz jakieś wyjątkowe fakty, o których nie wspomniano w tym tekście, zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzu.

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 575
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 575
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1840
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1046
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 443
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 604
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 827
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 415
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 439
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 686
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 522
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 723
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 636
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 536
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zawiłości prawa? Proszę :
http://eiba.pl/8yDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska