Login lub e-mail Hasło   

Świat spełnionych marzeń

Czy wielki sukces jest niebezpieczny dla życia i zdrowia?
Wyświetlenia: 858 Zamieszczono 25/06/2018

.

"Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go" - Były kiedyś takie słowa popularnej piosenki.

A co z tymi, którzy króliczka złapali? Tymi, którym marzenia się spełniły? - Często marny jest ich los.

Klub 27 to lista wybitnych twórców muzyki zmarłych w wieku 27 lat. Okoliczności śmierci wskazują na to, ze miała ona związek z ich komercyjnymi sukcesami.

Czy wielki sukces w młodym wieku jest niebezpieczny dla życia i zdrowia?

Wiele wskazuje na to, że jest. Sukces niezwykle trudno jest powtórzyć. Jak skomponować drugą równie chwytliwą melodię? Jak zagrać kolejny wielki przebój? - Łatwo popaść w depresję. Powtórzyć sukces można czasem za pomocą narkotyków. Wiadomo, ze niektórym to się udało i wiadomo, ze część z nich śmiertelnie się zatruła albo popełniła samobójstwo.

Sukces może być bardzo niebezpieczny. Szczególnie dla młodego człowieka. Ludzie nie mogą pogodzić się z utratą popularności, która następuje po zakończeniu kariery sportowej. W sporcie utrata popularności powiązana się z utratą dochodów, a przyczyną może być przypadkowa kontuzja niezawiniona przez zawodnika.

Czasem życzymy komuś:  - "Spełnienia wszystkich marzeń" nie wiedząc jakiego rodzaju są marzenia solenizanta albo jubilata.

Klub 27 może mieć związek z wypaleniem twórczym. - Zjawiskiem występującym wśród twórców wszelkiego rodzaju. Od muzyków i naukowców do pisarzy i blogerów.

Dość często człowiek 40+ albo starszy godzi się, lub zmuszony jest do pogodzenia się z twórczym wypaleniem. Taki często staje się zgorzkniałym staruszkiem. Czasem zgorzkniałym staruszkiem w średnim wieku.

Hejter to z reguły nieudacznik

Wypaleni twórcy to najlepszy materiał na internetowych hejterów. Hejterzy internetowi koncentrują się na atakach na ludzi sukcesu ze swojej branży. Czekają aż takiemu powinie się noga i atakują. Potrafią latami przypominać swojej ofierze o potknięciu.

Przeczytaj: >>> Towarzystwo wzajemnego molestowania

.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108864
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16936
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22818
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 73202
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6919
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10798
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13134
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2381
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4316
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15786
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14866
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

W/g mnie tak, sukces jest niebezpieczny ale z trochę innego powodu niż opisujesz.
Społeczeństwo jest ustawione tak by promować sukces w sferze materialnej, zwierzęcej. Taki sukces jest nietrwały. Powoduje, że ktoś kto go osiągnął stwierdza właśnie to, że jest nietrwały i nie ma wielkiego znaczenie i ... Nie wie co dalej robić. Bardzo rzadko odkrywa, że istnieje sfera ludzka w której sukces ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Myślę, że tacy, którzy zawsze ponosili porażki (klęski) raczej są w depresji i nie zajmują się hejterstwem.
Hejterami są tacy, którzy poznali smak sukcesu, mieli nadzieję na więcej, ale nic z tego nie wyszło.

@Adam Jezierski: Sukces jest jak schabowy, którego się zje poczuje jego smak potem przetrawi i wydali, po czym czuje się nadal głód i próbuje materializować kolejnego schabowego do przetrawienia i wydalenia, a gdy materializacja nie następuje przybywa frustracja ... i zaczyna się rozpamiętywanie smaku dawnych schabowych zamykając się tym w zatęchłej klatce czasu. :)

  Serpico,  26/06/2018

@Koriolan:
Pewnie że tak masz rację jak zwykle.Dalej piszesz mieliby osobno, ale to nie ma znaczenia, to tylko słowa... tylko słowa ...
Adaś też ma rację, 3ech raperów zastrzelili, żeby się nie męczyli za bardzo ich sukcesem i wypaleniem zawodowym i przypadkiem nie zaćpali, albo nie zapili hahahahahahaha.............
Jeden muzyk sam się poraził prądem, następny w wyniku ciężar ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: ale zauważ jak ludzie narzekają w autobusie, pociągu i spotkaniach w parku. Jeden wielki żal do świata. Ludzie potrafią narzekać po kilka godzin ciągle.
Gdy ktoś młodszy to wchodzi do netu i dalej narzeka lub obraża innych za 'swoje nie zawinione krzywdy'.
Jeśli uważasz inaczej to napisz dlaczego Hamilton o serpico tu siedzą i ciągle gledzą o niczym ?
Ty przynajmniej wymyślasz jakiś temat ... A oni ?

@pokrzywiony: masz rację ...
Dochodzi jeszcze sytuacja gdy jedynego schabowego widzisz u sąsiada przez okno :-)))

  Serpico,  26/06/2018

@Koriolan:
" Potrafią latami przypominać swojej ofierze o potknięciu."
Vide Krzywy i nieśmiertelny wykres notowań złota, który będzie mi się śnił jeszcze po nocach wiele lat :) i anomalia która nie miała wpływu na poglądowość wykresu.
Ze 100 razy o tym pisał hahahaa ...........

Znajdź mi coś na co narzekam, albo narzekałem, proszę cię bardzo :), nie znajdziesz panie "k

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Pewnie coś takiego się serpico przytrafiło, a to schabowy na talerzu sąsiada, a to wypinająca się sąsiadka na balkonie; zawsze jakiś powód by bluzgać i wyzywać znajdzie, ale za to się chwali że nie narzeka.
Eh, szkoda o takich gadać.

  Serpico,  26/06/2018

@pokrzywiony:
Pewnie że tak, oraz narzekam cały czas, tylko gdzie hahaha ? Bluzgam Koriolana obecnie tylko wtedy jak kłamie, można zaliczyć jako resocjalizację haaahha ...........

A tak przypominam że to ja narzekam na chipowanie, globalizację firm z artykułami konsumpcyjnymi, oraz reklamy których nie muszę oglądać i nie oglądam.

To wszystko ja ;).

  Serpico,  26/06/2018

@pokrzywiony:
Wiesz co jest najgorsze ? Najgorsze jest czytanie 50 latków którzy zadają sobie pytania "kim jestem ", w sytuacji kiedy ja wiem kim jestem, zazdrość mnie rozsadza od środka hahaahhha ...............
Widzisz ? Potrafię się przyznać :).

  Hamilton,  26/06/2018

@pokrzywiony: ha ha ha ha - gdybym miał takie sukcesy jak pokrzywiony to nie byłbym hejterem. Siedziałbym sobie tu na eioba całymi dniami i komentował. Zbierałbym czerwone punkty i byłbym szczęśliwy jak Koziołek Matołek w poczuciu, że ciągnę ten portal, wszystko mi się udaje, jem schabowe, sąsiadki mnie podrywają, a nawet radio mnie czasem kopnie w d... Bardzo bym też dbał o kulturę i wołał : "Ty ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  27/06/2018

@pokrzywiony: najgorzej jak ani schabowego, ani smaku, ani wspomnień. Pozostaje opisać co się czuje. Czerwoną stęchliznę własnych dokonań.

@Adam Jezierski: jeszcze gorzej z miernotami, którzy niewiele osiągnęli i nic innego im nie pozostaje jak lepienie ckliwych teoryjek o rzekomych hejterach.

Marzenie, a może marzenia, dobrze je mieć, a gdy się ich już nie ma? Co wtedy? Gdy już nie patrzy się na świat różowymi okularami nadziei, a gdy jest się mężczyzną. Czy złudzeniami, gdy jest się kobietą i widzi się siebie w lustrze, a czasem nawet widzi także swoje "wnętrze".

@Janusz Nitkiewicz: Pewna kobieta stojąc przed lustrem zauważa, zmarszczki to tu to tam, potem jakieś zwisy mało estetyczne, nieestetyczne wypukłości i tak stoi przed lustrem dochodząc do wniosku że już sama na siebie nie może patrzeć. Wydobywa z siebie okrzyk szczerej radości, a dobrze mu tak za te wszystkie lata małżeństwa jakie mi chłop zmarnował. ;)

@pokrzywiony: znam takiego co na złość Hamiltonowi pisze coraz głupsze komentarze. I też go to cieszy.

@Hamilton: kawka smakowała ? :)))))))

@pokrzywiony: ha ha ha , kawka smakowała, bo "rozpoczełem dzień od Paczków i kawy w Augustowie". A swoją drogą ciągle cię cieszy jak gdzieś narobisz i nasikasz? Jesteś wielki. Będziesz ozdobą tego IV spotkania. Po twoim pobycie Zakopane zmieni nazwę na Zasr.... Dostaniesz "chonorowe" obywatelstwo.

@Hamilton: A to smacznego, skoro już jesteś w Augustowie to możesz skoczyć do Płaskiej u sołtysowej są pyszne pierogi.

@pokrzywiony: pani sołtysowa wstrzymała produkcję pierogów, bo Sanepid wykrył, że jakiś obszymurek nasikał do mąki.

@Janusz Nitkiewicz:
Nadzieja na "złapanie króliczka" motywuje i pobudza.
Sukces niekoniecznie ...-:)

@Adam Jezierski: Czasem gonitwa za króliczkiem tak zmęczy, że na radość z sukcesu już nie starcza sił. :))))))

@Adam Jezierski: Z wiekiem, to chyba zostaje nadzieja na złapanie kaszalota i chęć na piwo, a nie ma co nastawiać się na króliki ;). Ale ludzie różnie się pobudzają, metoda na gonienie królika, chyba najlepsza, gdy lekko się to traktuje i nie na poważnie. Pozdrawiam

@Janusz Nitkiewicz:
Gonienie króliczka to metafora, w której króliczek to niekoniecznie fotoshop z Play boy'a.

@Adam Jezierski: Najzabawniejszym jest finał, kiedy okazuję się że królik był farbowanym kotem i spieprzył na drzewo ... :))))))

@pokrzywiony:
Wiele osób marzy o wygraniu wielkich pieniędzy.
Okazuje się jednak, że losy zwycięzców nie nadają się do reklamowania gier pieniężnych. Tak twierdzą pracownicy Lotto, JackPot i innych Totolotków na podstawie przeprowadzonych badań sondażowych i sukcesy tych, którzy miliony wygrali odniesione po wygranej i w efekcie wygranej, nigdzie nie są pokazywane w kampaniach reklamowych.

@Adam Jezierski: Też to zauważyłem, obserwowałem losy rodzin górników którzy wzięli odprawy i zaczęli prowadzić własne biznesy. Co prawda pieniądze wiele ułatwiają, ale podstawowych problemów nie rozwiązują, a z czasem okazuje się że do życia potrzeba ich coraz więcej i więcej. Ani się człowiek nie obejrzy, a już goni za wiatrem i sam nie ma pojęcia po co ?

@Adam Jezierski: ha ha ha - wolałbym jednak przekonać się na własnej skórze niż zawierzyć twoim relacjom z tych badań. Powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają wymyślili ci co ich nie mają. Nic innego im nie pozostaje.

@Hamilton:
Znasz tylko równych sobie biedaków.
Przez całe życie nie poznałeś nikogo kto ma wielkie pieniądze.
Nie udało się nieudaczniku ...-:)) Nie poznałeś ludzi też wielkich, sławnych, genialnych ... Wspólczuję.
*******************************************************************
PS. Napisałeś, że masz znajomego Jarosława Kaczyńskiego i bywacie u siebie. - Ty u siebie i on u siebie. Sam to napisałeś...-:)

  Serpico,  29/06/2018

@Adam Jezierski:
Ja znam z widzenia genialnego fizyka, zawsze coś, w necie widziałem.Wiesz jak głupią rzecz napisałeś i jak się cudnie podłożyłeś ? A twoje tezy są bez sensu, tylko Morrison się zaćpał w The Doors, inni trzymali umiar, to samo z Rolling Stones, żyli ostro. ale jednak żyją i to mają swoje lata.
Pisał Kulczyk, masz słabą pamięć.

p.s.
Postawiłeś ludzi bogatych, genialnych w antagonizmie do siebie i się cieszysz hahahaha ..........

@SerpicoLightVersion:
Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain, Amy Winehouse ... i wielu innych,
Więcej na ten temat: >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_27

  Serpico,  29/06/2018

@Adam Jezierski:
No i ? Lubisz książki to przeczytaj historię Playboya, albo "Nikt nie wyjdzie stąd żywy" o The Doors. Morrisona mieli dość, bo był wiecznie pijany, albo naćpany, nie dało się pracować, taki był z niego geniusz, jak cała załatwiona 24 na dobę epoka dzieci kwiatów.Reszta żyła normalnie, część w zbliżonym wieku do niego, reszta zespołu.
Żona Cobaina też żyje , a on sam ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
W historii Playboya, masz opis co robili kolesie z Rolling Stones, na imprezach w jego mansion, naćpani, nachlani ganiali króliczki Playboya, zdaj sobie sprawę że to nie od ciężaru sławy, tylko od tego że im coś na jądrach siadło hahaha ............, i się obudź, znawco świata :).

@SerpicoLightVersion:
Zachęcasz mnie do czytania książek?
Przeczytałem około 100 razy więcej książek od ciebie. - Tak na oko to obliczyłem...-:)

  Serpico,  29/06/2018

@Adam Jezierski:
Nie te, nie sądzę byś przeczytał więcej z SF i fantasy, a co do literatury faktu, też tak sobie jest.
Czytałeś inne, to samo może mi zarzucić ksiądz, albo Krzywy, nie czytałeś Biblii,gówno wiesz, nie czytałem nigdy całej, bo mnie nudziła. szczególnie język w jakim jest pisana mi nie odpowiadał.

Hm ... pewnie jeśli chodzi o liczbę, byś mnie pobił, tylko co z t

...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion:
Język nie odpowiadał? Który język? Biblia jest pisana w językach aramejskim, starohebrajskim i greckim. Wulgata po łacinie ...-:)

@Adam Jezierski:
Nie o to idzie, o "św Piotr otworzył usta i rzekł", cala Biblia to wieczny patos.Patos, nudny, jednostajny patos.Mity Greckie na przykład, są znacznie ciekawsze i bardziej barwne.

  vivi91,  29/06/2018

@Adam Jezierski: Panie Adamie. Nie wiem kim Pan jest ale serpico przeczytał najwięcej książek, jest najmądrzejszy, najszybciej cytuje wiki i oczywiście nie ma czasu na ten portal, bo ma wiele zajęć i przyjaciół. Fantastykę przeczytał jako jedyny na globie a Jima i Ridla znał osobiście, bo przecież to były tylko śmierdzące ćpuny, a że zapisane w historii na zawsze to już pewnie inna kwestia... :). ...  wyświetl więcej

  Serpico,  29/06/2018

@VIVI.:
Wiki to ciągle cytuje krzywy, to antykwariusz, wiekowy dość i na dodatek mitoman, tym kimś ten pan jest.
Tak, dla mnie ćpuny, tak jak ty jesteś alkoholiczką, dogracie się z mitomanią, o zgwałcona przez Małego Księcia.
Z tego co pisze wynika że skończył liceum w wieku 16 lat , elitarne, w PRL, w międzyczasie pił i tańczył jak w Pulp Fiction, reszty jego kitów, kombinato ...  wyświetl więcej

  Serpico,  29/06/2018

@VIVI.:
Oh ... straszliwie nadwrażliwi i od tego im dyndały strzykawki z heroiną ? Też jesteś taka strasznie nadwrażliwa i od nadwrażliwości siedzisz z drinem pisząc jakim to nie jesteś przeciwnikiem narkotyków ?
Tacy byli wrażliwi jak ty, na swoim punkcie, tylko trochę więcej pili i trochę więcej ćpali.

  Serpico,  29/06/2018

@VIVI.:
Jezierski:
"Masz trochę racji. W latach 80-tych zajmowałem się w "Solidarności" kontrwywiadem. Najważniejsza była identyfikacja agentów. Trzaba było nauczyć się rozpoznawać agenturę.
- Stąd wiem, że Sikorski to agent CIA, a Macierewicz to agent FSB. "
http://eiba.pl/3

Jego pomysły,

...  wyświetl więcej

  Serpico,  29/06/2018

@VIVI.:
Jezierski :
"Żeby zdać maturę w Iranie trzeba znać poezję Mickiewicza, Szymborskiej i Miłosza. Konieczność skomentowania polskiej literatury może być tematem na maturze.
Różnic na niekorzyść polskiego wykształcenia jest znacznie więcej. W zakresie przedmiotów humanistycznych i ścisłych. W Iranie postawiono na wykształcenie !!! Polskie media nic na ten temat nie publiku ...  wyświetl więcej

Wojna była wielokrotnie stosowana jako lekarstwo na nadmierną koncentrację kapitału, do której nieuchronnie doprowadza bóg neoliberałów zwany „niewidzialną ręką rynku”.
Czy inne rozwiązania są możliwe?
Są. Jak najbardziej.
Obowiązuje jednak, i zawsze będzie obowiązywać podstawowe prawo Teorii Gier.
KAŻDA ZMIANA ZASAD GRY POWODUJE, ŻE KTOŚ Z UCZESNIKÓW TRACI.
Wojn ...  wyświetl więcej

  Serpico,  29/06/2018

@VIVI.:
Wynalazków .. co oni wynaleźli ?
https://www.facebook.com/Rosyj(...)8723191
To sobie lepiej poczytaj, pani wynalazek.
I niech ci się dalej wydaje że to puszczone jest samo sobie i nikt kompletnie tego nie ogląda.
PANIAŁA ?

  vivi91,  29/06/2018

@SerpicoLightVersion: popisałabym z tobą, ale muszę uciekać. Mamy całkiem dobrą dostawę heroiny na piątkowy wieczór więc baj;)

  Serpico,  29/06/2018

@VIVI.:
Strasznie zabawne, a to że szanuje życie samo w sobie i to że widziałem ludzi którzy naprawdę mieli ciężko i nie musieli ćpać, też jest dla ciebie takie zabawne ? Skąd możesz wiedzieć dlaczego mam takie podejście a nie inne co ? Skąd ?
No , baj.
Skuter przez takich mądrych znajomych jak ty, teraz nie może się ruszyć już nawet , a mógł żyć, no i on akurat przeczytał więcej niż ja SF i fantasy.

@Adam Jezierski: ha ha ha - mieszkam owrzodzony ze swoją owrzodzoną rodziną w lepiance na osiedlu owrzodzonych czekających w kolejce do specjalisty chorób skórno-wenerycznych i spotykam twych bogatych kumpli mulimiliarderów krajowych i zagranicznych. Jednemu pożyczyłem stówkę, drugiemu tysiąc do pierwszego, kilku innym po 2-4 tysiaczki i czekam już 2 lata. Wszyscy twierdzą że powierzyli swój mająt ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: ha ha ha ha - gdybym ja ci napisał kogo ja nie znam i gdzie to ja nie byłem to byłoby z 300 tomów. Miałbyś co sprzedawać tym swoim kolegom multimiliarderom i innym menelom.

@Adam Jezierski: ha ha ha ha -n ie prawda. Jestem bardziej ustosunkowany od ciebie, bo mój dziadek, wiesz ten stajenny, który był twoim szefem twojego dziadka, miał kolegę, a ten kolega znał osobiście Piłsudskiego, bo go widział z bliska. Nawet mu podał rękę, ale Piłsudski jej nie zauważył.

@Adam Jezierski: mam czasem wrażenie, że tak dużo czytasz, że brakuje ci już czasu na myślenie. A może czytasz do góry nogami?

@Hamilton:
Mój dziadek (stryjeczny) był przed wojną szefem Kompanii Rerezentacyjnej Wojska Polskiego, a Piłsudski załatwił mu tę posadę bo znali się z Legionów.
Łyso ci???

@Adam Jezierski: ha ha ha ha ha - jakby mogło być inaczej. Zapomniałeś dodać, że Piłsudski był ordynansem twojego bardzo reprezentacyjnego dziadka. Daj odnośnik do swojego artykułu w którym opisujesz tajemnicze kulisy kariery marszałka.

@Adam Jezierski: Adasiu, a na podwórku już się pochwaliłeś swym dziadkiem stryjecznym? Jak nie, to biegnij. I nie nanieś piasku z piaskownicy, bo mamusia będzie się gniewać.

Można byłoby naleźć w miejsce tych 27 co najmniej 2700 takich młodych ludzi, którzy odnieśli spore sukcesy, żyją i mają się dobrze. Teza mocno naciągana. Podobnie będzie wśród ludzi biednych i tych mieszczących się w średniej. Depresja jest chorobą. A ta nie rozróżnia statusu materialnego, ilości zer na koncie, ilości koncertów, strzelonych bramek, udanych i nieudanych związków czy wypitych drinków. Po prostu jest i podstępnie działa.

  marian R,  29/06/2018

Witajcie koledzy i Ty mój przyjacielu...Adamie, widzę Adaś ,że nadal piszesz i to właśnie jest Twój sukces....czy jedyny nie wiem, bo dawno Cię nie widziałem, dawno nie rozmawialiśmy, ale bardzo się cieszę i gratuluję że nadal dajesz o sobie znać. Przyznam, że zająłeś się bardzo wdzięcznym tematem... moim zdaniem....życie każdego z nas to pasmo sukcesów....trzeba tylko umieć je zauważyć i odpowied ...  wyświetl więcej

@marian R:
Mógłbyś znowu zacząć publikować.
Chyba nie zapomniałeś jak pisać dobre teksty na ciekawe tematy,
Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska