Login lub e-mail Hasło   

Słuchanie muzyki podczas pracy

Czy słuchanie muzyki podczas pracy zwiększa produktywność? A jeżeli tak to jakiej czego powinniśmy słuchać a czego unikać?
Wyświetlenia: 170 Zamieszczono 21/06/2018

Efektywność w pracy podczas słuchania muzyki oraz o rodzaju muzyki, która wzmacnia produktywność - taki temat wybrali sobie do badań naukowcy z Uniwersytetu Cornella. Uczestnicy badania zostali podzielić na trzy grupy: Pierwsza słuchała Brown Eyed Girl – Van Morrisona i Walking on Sunshine – zespołu Katrina and the Waves, druga nagrania heavymetalowe, a trzecia grupa niczego.

Muzyka podczas pracy - czy zwiększa produktywność?

Badania wskazały, że osoby przynależące do pierwszej grupy znacznie zwiększyły swoją produktywność, a także chętniej współpracowały z innymi osobami. Wszystko dzięki uwalniającej się dopaminie podczas słuchania muzyki. Jest idealnym lekarstwem na tzw. „popołudniowy kryzys w pracy”, pobudza umysł niczym filiżanka mocnej kawy czy krótki spacer.

Applied Ergonomics przeprowadziło badania, które wskazało, że pracownicy wykonujący powtarzalne czynności i jednocześnie słuchający muztyki byli dużo bardziej dokładni i popełniali zdecydowanie mniej błędów, kiedy pracowali przy muzyce.

Jakiej muzyki słuchać w pracy?

W takim razie czego słuchać, aby faktycznie wzmocnić tę produktywność. Podajemy kilka pomysłów ze względu na gusta i preferencje muzyczne – analogicznie zostały stworzone nasze playlisty z muzyką do pracy.

Muzyka klasyczna

Pobudza i przyspiesza proces reagowania na czynniki zewnętrzne, co sprawia, że szybciej podejmujemy decyzje. Podczas słuchania muzyki klasycznej występuje tak zwany „efekt Mozarta”, który zapewnia nieznaczną poprawę zdolności przestrzennych i inteligencji ogólnej.

Muzyka z filmów i gier komputerowych

Muzyka, która bardziej jest tłem muzycznym została zaprojektowana w taki sposób, aby nie odciągać uwagi od akcji, która dzieje się w grze.

Muzyka elektroniczna

Dynamiczna i pobudzajca do działania. Bardzo łatwo dopasować ją do trybu pracy.

Muzyka natury

Śpiew ptaków, szumy drzew, odgłosy lasu... nie dość, że relaksują to jeszcze pomagają skupić na wykonywanej pracy.

Muzyka to fantastyczne narzędzie do wspomagania się podczas pracy - jest energetyczna, inspirująca, nadająca tempa... Zdecydowanie pomoże pracownikom w ich pracy relaksując i pobudzając do działania. Warto na naszym blogu sprawdzić jaką muzykę wybrać do lokalu, hotelu, restauracji czy biura. Pośród wielu gatunków muzycznych na pewno znajdziecie taki, który pasuje do Waszego profilu pracodawcy i sprawi, że efekty pracy będą dużo lepsze.

Muzyka zwiększa również efektywność zakupową wśród klientów (czytaj marketing sensoryczny lub audomarketing) – to szczególnie ważna informacja dla prezesów i managerów lokali i firm usługowych. Skąd wziąć odpowiednią muzykę do swojego lokalu? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie na naszym blogu.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 329
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 880
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71999
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647649
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14847
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21352
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40319
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17274
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13019
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53083
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22407
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17951
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22970
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska