JustPaste.it

Brak orgazmu u mężczyzny – kiedy zacząć się martwić?y zacząć się martwić?

Udane, aktywne życie seksualne jest niezwykle ważne dla każdego mężczyzny – to dzięki niemu czuje się spełniony w swojej roli.

Udane, aktywne życie seksualne jest niezwykle ważne dla każdego mężczyzny – to dzięki niemu czuje się spełniony w swojej roli.

 

 

Jakiekolwiek braki na tym polu mogą być źródłem wielu kompleksów i znacznego obniżenia samopoczucia. Brak pewności, że może zaspokoić swoją kobietę na polu seksualnym, bywa strachem wielu panów. Co jednak z sytuacją, kiedy to mężczyzna cierpi na brak orgazmu?

Brak orgazmu - przyczyny

Problem z orgazmem u mężczyzny jest nieprawidłowością, która może wystąpić z wielu przyczyn – część z nich dotyczy wyłącznie złego trybu życia, ale niektóre mogą oznaczać choroby lub problemy natury psychologicznej. Przede wszystkim nie można ignorować tego problemu – nie pozwala on czerpać satysfakcji ze swojego życia seksualnego, co może doprowadzić do depresji, obniżenia samooceny, a także ochłodzenia w związku.

Do przyczyn braku orgazmu u mężczyzny zalicza się:

- nadużywanie używek, w tym alkoholu i tytoniu,

- problemy ze snem,

- długotrwały stres,

- strach podczas stosunku, np. przed zapłodnieniem partnerki lub przed chorobami wenerycznymi,

- kompleksy dotyczące rozmiaru penisa,

- zbyt niska ilość testosteronu w organizmie,

- choroby członka,

- choroby tarczycy,

- zaburzenia przysadki mózgowej.

Brak orgazmu u mężczyzny - leczenie

W przypadku problemów z orgazmem u mężczyzny najlepiej zacząć od wyeliminowania szkodliwych czynników, wynikających ze złego trybu życia, czyli odstawienia alkoholu i papierosów, zadbania o odpowiednią ilość snu, zdrową dietę i codzienną dawkę ruchu. Jeśli problemy mimo to nie miną, należy udać się do specjalisty. Seksuolog, psycholog i urolog zrobią wywiad i wykonają podstawowe badania, a następnie wybiorą najlepszą drogę leczenia lub zlecą wykonanie dodatkowych badań u innych specjalistów.

Brak orgazmu u mężczyzny może mieć podłoże psychiczne – lęki, niska samoocena, złe doświadczenia z przeszłości – to wszystko może negatywnie wpłynąć na odbiór stosunku seksualnego z partnerką i nie pozwolić na osiągnięcie orgazmu. W takim przypadku pomóc może jedynie profesjonalna terapia, na której pacjent pozna przyczyny problemu i nauczy się je zwalczać.

Jeżeli przyczyną braku orgazmu jest choroba, jedynym sposobem jest rozpoczęcie leczenia. Niektóre leki niestety mogą również negatywnie wpłynąć na umiejętność szczytowania, dlatego warto szukać takiego sposobu leczenia, który nie pogorszy sytuacji.

Warto pamiętać, że stres wynikający z niemożności osiągnięcia orgazmu, jest dla mężczyzny dodatkowym utrudnieniem odnośnie satysfakcji podczas seksu – odczuwa on zbyt dużą presję i niepokój, by swobodnie cieszyć się ze stosunku, co praktycznie uniemożliwia odbycie zadowalającego zbliżenia. Dużą rolę gra w takim przypadku partnerka, która powinna wykazać się dużą wyrozumiałością i zapewnić maksymalne wsparcie, by mężczyzna nie stracił całej pewności siebie w łóżku.

Czy leczenie braku orgazmu u mężczyzny jest skuteczne?

Poprawiając jakość swojego życia, osiągając kontrolę nad swoimi chorobami oraz dbając o zdrowie psychiczne można poradzić sobie z zaburzeniami ze szczytowaniem w znacznym stopniu. Niekiedy problem z brakiem orgazmu u mężczyzn jest całkowicie wyleczalny – może jednak powrócić, dlatego warto zawsze pamiętać o tym, by dbać o swoje zdrowie i komfort psychiczny, a także reagować przy najmniejszych nawet odchyleniach od normy odnośnie problemów z orgazmem.

Spadek libido u mężczyzny – jak walczyć z problemami z erekcją?

Brak orgazmu u mężczyzny wynikać może także z głębiej leżącej przyczyny – problemów z erekcją. Niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu, obniżone libido u mężczyzny, brak ochoty na seks – to wszystko również sprawia, że panowie nie mogą niekiedy czerpać przyjemności ze zbliżenia ze swoją partnerką. Spadek libido u mężczyzny również może być spowodowany niezdrowym trybem życia, chorobami czy zbyt dużym obciążeniem psychicznym. Istnieje wiele metod leczenia, które pozwolą na osiągnięcie pełnej erekcji i podniesienie libido. Należą do nich:

- tabletki na potencję – suplementy diety, których zadaniem jest wsparcie układu krążenia mężczyzny, mającego duży wpływ na możliwość osiągnięcia wzwodu, lub doraźne tabletki na potencję, których zadaniem jest wywołanie erekcji w krótkim czasie po ich zażyciu, i utrzymanie jej tak długo, by możliwe było odbycie satysfakcjonującego stosunku z partnerką,

- pompki do penisa, umożliwiające uzyskanie erekcji za pomocą wytwarzanego w nich podciśnienia – również pozwalają na zatrzymanie wzwodu na czas seksu, przy czym są rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym i neutralnym dla zdrowia, jeśli są używane zgodnie z zaleceniami,

- preparaty na zwiększenie libido – suplementy, które przyjmuje się codziennie, by zwiększyć produkcję testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za popęd seksualny u mężczyzn, w swoim organizmie.

Należy pamiętać, że niskie libido może występować szczególnie u dojrzałych mężczyzn – problemy mogą zaczynać się już po 40. Warto reagować, jeśli samemu lub z pomocą partnerki udało się zauważyć spadek ochoty na seks, przekładający się na mniejszą ilość stosunków, niż do tej pory. Zdrowy tryb życia i odpowiednia suplementacja mogą wiele zmienić, zawsze warto zasięgnąć także porady lekarza specjalisty.