JustPaste.it

Anorgazmia – leczenie, przyczyny, objawy. Poznaj problem od podszewki!

Anorgazmia to problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Na czym dokładnie polega, jakie są jego rodzaje i jak go leczyć?

Anorgazmia to problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Na czym dokładnie polega, jakie są jego rodzaje i jak go leczyć?

 

 

W dalszej części artykułu poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania – a także dowiesz się, jak przywrócić satysfakcjonujące życie seksualne w swoim związku.

Brak orgazmu – przyczyny problemów

Anorgazmia oznacza problem z osiąganiem orgazmów, na który cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niemożność szczytowania bardzo utrudnia osiągnięcie satysfakcji z seksu w związku i dotyka obojga partnerów – zarówno dotkniętego anorgazmią, który nie może cieszyć się pełną przyjemnością podczas zbliżenia, jak i drugiej strony, która często obwinia się za niemożność zaspokojenia swojego kochanka lub kochanki.

Anorgazmię dzieli się na trzy typy:

- pierwotną – kiedy osoba nią dotknięta nigdy nie osiągnęła orgazmu,

- wtórną – kiedy osobie z tą dysfunkcją w przeszłości zdarzały się orgazmy,

- sytuacyjną – kiedy osiągnięcie orgazmu jest niemożliwe jedynie w niektórych sytuacjach.

Grupą, która najczęściej cierpi na anorgazmię, są kobiety, jednak czasem brak orgazmu dotyczy także mężczyzn. U kobiet problem ten łączy się najczęściej z problemami natury psychologicznej – kulturową presją, by osiągać orgazm pochwowy, strach przed stosunkiem i nerwowość. U mężczyzn najczęstszą przyczyną jest impotencja, mogąca mieć źródło w takich przyczynach, jak:

- niezdrowy tryb życia: mało ruchu, uboga dieta, częste stosowanie używek typu alkohol i tytoń,

- długotrwały stres, depresja,

- niska samoocena, niekiedy związana z kompleksami dotyczącymi rozmiaru penisa,

- problemy w związku, przekładające się na niskie libido u mężczyzny,

- choroby penisa,

- niektóre choroby lub sposób ich leczenia.

Anorgazmia – leczenie, które przyniesie szybkie skutki

W przypadku mężczyzn, ze względu na częste powiązanie anorgazmii z impotencją, leczenie należy zacząć od usunięcia przyczyn problemów z erekcją. Pierwszym krokiem, jeszcze przed udaniem się do lekarza, powinna być zmiana swojego stylu życia – odpowiednia, zbilansowana dieta, więcej ruchu i rzucenie nałogów może naprawdę wiele zmienić w jakości życia zdrowego mężczyzny. Jeśli po kilku tygodniach od zmian nie widać jednak żadnej poprawy, najlepiej zwrócić się po pomoc do lekarza specjalisty. W zależności od problemów, będzie to urolog, seksuolog lub psycholog – chyba, że podejrzewamy, że impotencja jest związana z inną chorobą.

W przypadku problemów z erekcją pomóc mogą także:

- terapia, jeśli przyczyną impotencji jest stres, strach, niska samoocena lub złe doświadczenia z przeszłości,

- stosowanie ćwiczeń na powiększenie penisa, jeśli problem stanowią kompleksy na tle rozmiaru penisa,

- tabletki na potencję dla mężczyzn, poprawiające działanie układu krążenia,

- leki na libido dla mężczyzn, podnoszące poziom testosteronu, czyli hormonu odpowiedzialnego za popęd seksualny u mężczyzny,

- zmiana leczenia, jeśli źródło problemów może leżeć w przyjmowanych lekach,

- podjęcie się leczenia chorób penisa,

- operacyjne powiększenie penisa, czyli falloplastyka – najbardziej inwazyjne wyjście, które powinno się zastosować dopiero, kiedy budowa lub rozmiar penisa nie pozwalają na odbycie satysfakcjonującego zbliżenia z partnerką.

Jak podnieść libido u mężczyzn?

Niskie libido u mężczyzn może być przyczyną problemów z erekcją – i, co za tym idzie, braku orgazmu. Jest to ogromny problem dla każdego pana, który, nie mogąc zaspokoić swojej partnerki ani odbyć z nią satysfakcjonującego stosunku, czuje się niepełnowartościowym mężczyzną. Spadek libido u panów może wiązać się z kilkoma problemami:

- stresującą sytuacją życiową,

- problemami w związku,

- niską samooceną, depresją,

- zmianami wynikającymi ze starzenia się – brak ochoty na współżycie u mężczyzny po 40. Występuje częściej, niż u młodszych panów.

Podniesienie libido może wymagać zastosowania specjalnych leków, których zadaniem jest podniesienie produkcji testosteronu w organizmie – hormonu, który jest odpowiedzialny za popęd seksualny u mężczyzn. Regularne stosowanie leków na libido dla mężczyzn może wyeliminować problem niskiej ochoty na seks. Zadbać należy także o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Dużą rolę przy wszystkich problemach, zarówno z erekcją, jak i brakiem orgazmów czy niskim libido u mężczyzny, gra jego partnerkapowinna wykazać się wyrozumiałością i cierpliwością, by nie podnosić presji, którą mężczyzna z problemami tego typu na sobie czuje. Niska satysfakcja z życia seksualnego, niezależnie, z jakiej przyczyny wynika, jest wspólnym problemem partnerów, który powinien być rozwiązywany razem, przy obopólnym wsparciu.

Niezależnie od problemów w sypialni, warto pamiętać, że każdy z nich jest do rozwiązania – czasem wystarczy wprowadzić drobne zmiany w swoim życiu, a czasem konieczna będzie konsultacja z lekarzem i zdecydowanie się na leczenie. Warto reagować szybko na wszystkie odchylenia od normy, by dysfunkcja się nie rozwinęła i mogła zostać jak najszybciej usunięta.