Login lub e-mail Hasło   

Wydruki galeryjne – co warto wiedzieć?

Większość z nas korzysta na co dzień z drukarek komputerowych. Z roku na rok dostępne są coraz nowsze i lepsze modele.
Wyświetlenia: 179 Zamieszczono 28/06/2018

Większość z nas korzysta na co dzień z drukarek komputerowych. Z roku na rok dostępne są coraz nowsze i lepsze modele. Można na nich drukować już nie tylko czarno-białe pisma, ale również kolorowe obrazy. Wiele drukarek doskonale poradzi sobie również wydrukiem, i to w całkiem dobrej jakości, zdjęć. Na potrzeby domu lub biura takie drukarki w zupełności wystarczają, a niekiedy są aż zbyt dobre. Niestety nawet najlepsza drukarka biurowa nie wydrukuje fotografii artystycznej w jakości galeryjnej. Aby mieć takie wydruki konieczne jest odwiedzenie specjalistycznej drukarni.

Druk galeryjny – czyli jaki?


  Druk galeryjnyto druk wysokiej jakości. Stosowany jest najczęściej do wydruku fotografii oraz grafik artystycznych. Do obróbki obrazów stosuje się specjalistyczne programy graficzne. Po opracowaniu obrazu przez grafików trafia on do drukarni. Tam dobierane jest najlepsze podłoże do wydruku. W zależności od potrzeb może to być papier, płótno a nawet szkło. Do druku galeryjnego wykorzystywany jest także wysokiej jakości atrament. Tylko nieliczne, dostępne na rynku atramenty pozwalają na odwzorowanie barw pierwotnych, znajdujących się w oryginale grafiki czy fotografii.

Druk galeryjny – trwałość

Wśród wielu cech druku galeryjnego jedna jest bardzo szczególna – jego trwałość. Zgodnie z zapewnieniami producentów specjalistycznego papieru oraz dostosowanych do niego atramentów, wydruki galeryjne mają doskonale prezentować się nawet przez 200 kolejnych lat.

Druk galeryjny – komu jest potrzebny?

Druk galeryjny jest dość kosztowny i nie każdy musi z niego korzystać. Jest to forma luksusowa i wykorzystywana najczęściej do wydruku prac na wystawy w galeriach i muzeach. Szarzy ludzie korzystają z tej formy druku niezwykle rzadko. Może być ona wykorzystana do wydrukowania portretu, zdjęcia ślubnego czy pejzażu, który zawiśnie na ścianie.

Kiedy warto skorzystać z druku galeryjnego?

Jak już wspominaliśmy druk galeryjny jest szczególną formą drukowania. Grafiki i fotografie drukowane są na specjalnie przygotowanych podkładach za pomocą wysokiej jakości atramentów. Zazwyczaj wykonuje się wydruki poszczególnych obrazów pojedynczo, albo w limitowanych seriach. Wydruki galeryjne, jak sama nazwa mówi najczęściej są przygotowywane jako eksponaty na wystawy.  Stad też zamawiają je przede wszystkim artyści lub galerie. Technika druku galeryjnego nadaje szlachetności oraz podnosi cenę grafik oraz fotografii artystycznych.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1285
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61004
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31375
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32680
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63688
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65111
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23367
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28991
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28641
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23694
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26379
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12557
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska