Login lub e-mail Hasło   

Niebezpieczna ideologia...

Jaka ona by nie była, jeżeli stwarza dla siebie niepodważalne dogmaty.... staje się narzędziem unicestwiania...
Wyświetlenia: 596 Zamieszczono 28/06/2018

 

Czy ideologia odpowiada prawdzie ?

   Z doświadczenia życia, jakie  ona  potrafi zniewolić , wynika, iż ideologia jest ślepa,  nie widzi w swoich celach dobra człowieka. To nie jest tak, iż  w ostatnich wiekach zaczęły  się pojawiać.  Od zarania pojawiały się z różnym stopniem oddziaływania na człowieka.

Wiedzę na temat człowieka - kim on jest ? - można podzielić na 3 okresy postrzegania otaczającego go świata. Do czasów reformacji miał świadomość tego, iż jest duchem obleczonym w ciało, a od reformacji zaczęły nim rządzić ideały. Jego potrzebą nadrzędną stały się ideały, a zatem i dążenie do nich postawiło przed nim cel.

W dziejach ludzkości zaczęły pojawiać się jednostki, które potrafiły do ideału dopisać ideologię. I gdyby te ideologie podążały za ideałem - niebezpieczeństwo skłaniałoby się jedynie do ich krytyki w doświadczaniu.

.
Kiedy ideologia staje się niebezpieczna dla człowieka ?


Niebezpieczna staje się wówczas, kiedy przybiera postać dogmatu, czyli prawdy niepodważalnej I zaczyna wnikać do ludzkiego życia jako pewna siła, konstytuująca to życie , zakreślająca to życie w pewne ramy. I wtedy niebezpieczeństwo tej ideologii jest wielkie.

Niejeden z nas przeżył czas PRL zamknięty w ideologii "Dyktatury Proletariatu" - to wie czym ona jest. W systemie zniewalającym - trudno wyobrazić sobie człowieka pełnego pomysłów, który zawsze pragnie iść naprzód, żeby nie tworzył sobie pewnych celów, idealnych celów, i żeby nie skupiał się dla tych celów.
 
Intelektualiści utrzymywali siebie w dystansie do tamtych czasów, i choć ciężko im było rozwijać się i prowadzić normalne życie, to jednak poddali oddziaływanie ideologii na swoje życie - krytyce.
Nie wszystkim to się jednak udało, wielu uległo groźnym pokusom, mimo, iż znali zagrożenia z nich wynikające dla człowieka.
 
Cóż... żyjemy w ideologii  - Dyktatury Lewaków. Których bogactwo w żadnej mierze nie wynika z ich własnej pracy rąk, a przywileju jaki zamknęli w dogmat; przerobionego na swój gust człowieka, jaki posiadł ważne, wyróżniające go cechy: człowiek sowiecki, to człowiek hierarchiczny.

   "Uważa, że podział wszelkich dóbr w społeczeństwie dokonuje się zgodnie z pozycją społeczną. Jest on nieprzypadkowy; każdemu należy się tyle, ile wynika z jego statusu, a nie indywidualnego wkładu, umiejętności i zdolności. W związku z tym homo sovieticus jest zawistny – to bardzo charakterystyczna cecha. Twierdzi, że inni mają więcej od niego nie dlatego, że na to zasłużyli, lecz dlatego, że zajmują wyższe miejsce w hierarchii. Człowiek sowiecki uznaje ten fakt, ale jednocześnie pogardza zamożniejszymi od siebie ludźmi. Tak więc najtrwalszym śladem bolszewizmu jest dokonanie głębokich zmian w tkance społecznej i kulturowej. "
 
  Dogmat ten został przypieczętowany prawami głupoty ludzkiej, jako wymagany model. Widzimy to, po stworzonym prawie w UE.
Mało tego, ten system posunął się dalej w niemożności zarobkowania najbiedniejszych warstw społecznych, które jeszcze mogły normalnie funkcjonować i zarobkować w PRL.

Dzisiaj za uruchomienie własnych możliwości zabezpieczania życia - można stanąć przed sądem.

A przecież nie tak dawno zdolności manualne mogły zabezpieczać byt biednego człowieka. Mógł działać i sprzedawać to, co jego ręce wytworzyły. W PRL krawcowa domowa mogła szyć dla znajomych i żaden urząd jej nie ścigał za niezapłacony podatek. Hafciarka czy też szydełkarka mogła ze swoimi wyrobami wyjść na ryneczek i legalnie je sprzedać każdemu potrzebującemu. Rękodzielnictwo nie podlegało zarejestrowaniu... można było nawet do Cepelii wstawiać wyroby - a ona sama za rękodzielnika rozliczyła się z urzędem. Dzisiaj rynkiem rządzą korporacje. Korporacje to nic innego jak "bogacze" czerpiący zyski z nie swojej pracy... tylko z hierarchii jaka im przysługuje na danym terenie.

Aby ideologie mogły skutecznie zniewalać - człowiek wszedł w  fazę samozniszczenia ...

Używa do tego ostatniego narzędzia jakim jest język. Retoryka wypowiadanych słów, wynika z jestestwa tego ... kim jest naprawdę.

Człowiek "homo sovieticus'' jest wyśmienitym kłamcą i mącicielem. Osiąga swoje cele poprzez skłócanie innych. Widać to w kampanii wyborczej... jak kandydaci na władców uzurpują sobie prawo do podziału niewypracowanego przez siebie majątku społeczeństwa. Jedni przez drugich licytują się rozdawnictwem pieniędzy.
 

Skąd zatem pochodzą te pieniądze, jakie w łapach tych rządców stają się kartą przetargową?


Pochodzą one z podatku od nędzy, z kar jakie nakłada państwo na swoich obywateli w wyniku nie wywiązania się z narzuconego durnego prawa, od zakupionych dóbr na jakie nałożono osobne podatki, z obowiązkowych wpłat za korzystanie z mienia publicznego.


Co nas zniszczy doszczętnie ?

 
Odpowiedź jest prosta - znajomość retoryki języka. Słowo wypowiedziane może stwarzać, jak i burzyć.
Filozofia języka oparła się o podział społeczeństwa poprzez skłócanie każdego, kto ma coś do powiedzenia …
 
   Prym w tym wykazują media, których dziennikarze nie muszą posiadać żadnej wiedzy na temat w jakim zabierają głos... O ich statucie świadczy umiejętność czytania a nie rozumowania ... i za to otrzymują sowitą zapłatę.
 
 
Wobec powyższego mała rada;
 
 

Podobne artykuły


35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19748
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 25697
27
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2465
25
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3422
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 13991
21
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5654
20
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3014
20
komentarze: 30 | wyświetlenia: 2690
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7665
18
komentarze: 27 | wyświetlenia: 8841
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1288
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2401
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 11774
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108743
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91785
 
Autor
Artykuł"Prym w tym wykazują media, których dziennikarze nie muszą posiadać żadnej wiedzy na temat w jakim zabierają głos..." Trudno się z tobą nie zgodzić. Zawsze kiedy cię czytam mam podobne skojarzenia.

Sorry ...
Nie przeczytałem całego artykułu, za dużo w nim złych emocji.
.
Prosta sprawa ... Wszystkie ideologię są szkodliwe.
Ją uznaję, że każdy urodził się po to by SAM sprawdził, odkrył, doświadczył ... Czym jest życie.
Jakakolwiek ideologia zakłóca ten proces.
I tyle :-)))

  podobny,  29/06/2018

@Koriolan: "Wszystkie idee są szkodliwe" - a przecież, bez tych idei nie byłoby kogoś z nickiem Koriolan... Realizujemy się poprzez idee. Żyjemy poprzez idee. Jeśli im zaprzeczamy - to poprzez własne idee, które - o ironio - powstały tylko dlatego, że są to idee, którym chcieliśmy zaprzeczać. Można powiedzieć, że nic bez idei nie może istnieć - bo każda idea, żywi się ideą, której zaprzecza. ...  wyświetl więcej

@podobny: wiem, że nie dotarłeś do miejsca w którym znikają WSZYSTKIE idee. Spróbuj to zrobić. Takie miejsce JEST w Tobie, jest w KAŻDYM człowieku :-)))

@Koriolan: & @podobny: A może by se tak pogadać na temat występujących konfliktów pomiędzy świadomością, a myśleniem ?

  Remter,  30/06/2018

@Koriolan: A czy człowiek nie posiada mocy w samym sobie przekształcać negatyw w pozytyw... ? Głębia człowieczego jestestwa jest tak czarna - mocno skrywana przez nas samych w swoim wnętrzu, jako nieuleczalny wrzód … dopóki będą nas karmić bajeczki złowrogiej wróżki - nie pokonamy siły grawitacji, wówczas odsłoni się przed nami moc potrzebna pokonać lęk przetrwania … ...  wyświetl więcej

@podobny: Duży znak zapytania w tym miejscu stawiam do przemyślenia … chociażby przeanalizowanie idei okrągłego stołu króla Artura … czyżby nie wywodziło się z bredni o równości ? Tam gdzie lęk panuje - tam wolność nie istnieje... Tak, powielanie błędów jest naszą specjalnością.

@pokrzywiony: Ja widzę to prosto ....
Myślenie "zagłusza" świadomość.
Tak jak jakikolwiek dźwięk kończy ciszę.

@Remter: Ja widzę świat tak :
Jest 'coś'. Nazwijmy to Bogiem lub Świadomością, energią, co kto chce. Bóg ciągle zasila nas swoją miłością powodując, że żyjemy. My mamy możliwość zamiany tej miłości na dobrą lub złą (poprzez ego) a następnie budowanie z niej swojego widzenia świata. Jak przemieniasz miłość - taki świat widzisz. Odbywa się to w każdej sekundzie życia.
Gdy Bóg przestaje ...  wyświetl więcej

"Niebezpieczna staje się wówczas, kiedy przybiera postać dogmatu, czyli prawdy niepodważalnej I zaczyna wnikać do ludzkiego życia jako pewna siła, konstytuująca to życie , zakreślająca to życie w pewne ramy. I wtedy niebezpieczeństwo tej ideologii jest wielkie".
Nie sądzi pani, że uzurpowanie sobie prawa do przemawiania w imieniu całego narodu, (jak ma szanowna pani w zwyczaju) wpisuje się ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Jest taki test , jaki nam podpowiada nasz etap w rozwoju świadomości http://teoriabinarnosci.piechn(...)id=test Ja osiągnęłam trzeci wymiar i w nim się zawieram . Dlatego pana osąd mego wyrażania może być tak postrzegany...

Mam wiele jeszcze do pokonania , bo mój wynik to 35% prawdy we własnym postrzeganiu rzeczywistości

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska