Login lub e-mail Hasło   

Ekologiczne środki czystości - Dlaczego warto ich używać

Ekologiczne środki czystości są nie tylko skuteczne ale również w pełni bezpieczne dla naszej skóry i organizmu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się dlaczego warto ich używać.
Wyświetlenia: 223 Zamieszczono 29/06/2018

Każda Pani domu dokładnie wie jak wiele uwagi kosztuje utrzymanie w domu czystości. Codzienne sprzątanie, ścieranie kurzu z mebli czy mycie naczyń to czynności, które często wykonujemy mechanicznie bez głębszego zastanowienia wybierając do tego produkty chemiczne o dobrym działaniu, które zachwalają reklamy telewizyjne. Okazuje się niestety, że bardzo rzadko zastanawiamy się nad ich działaniem na naszą skórę, cerę czy paznokcie. W wielu przypadkach działają one niekorzystnie wysuszając skórę lub nawet doprowadzając do alergii. 

Przedstawione w reklamach, klasyczne detergenty, które znajdziemy niemal w każdym sklepie ze środkami czystości zachęcają atrakcyjnym wyglądem, zapachem i skutecznością działania. Chcąc działać sprawnie i jak najszybciej pozbyć się brudu wybieramy rozwiązania łatwo dostępne, które niemal błyskawicznie usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Problem pojawia się, gdy dokładnie sprawdzimy ich skład i szkodliwość. Jak się okazuje detergenty najczęściej przez nas wybierane, składają się z około 400 substancji szkodliwych i toksyn. Jeszcze bardziej szokujące jest to, iż ich szkodliwe działanie, często zauważalne jest po latach a codzienne stosowanie danego środka czystości nie powoduje problemów zdrowotnych od razu. Sprawdzając skład detergentów możemy znaleźć w nich toksyny takie jak: chloroform, podchloryn sodu, formaldehyd, benzen, ftalany. Nazwy substancji nie powodują żadnych nieprzyjemnych odczuć jednak ich działanie wręcz szokuje. Toksyny te mogą spowodować silne podrażnienie błon śluzowych układu oddechowego, powodować zatrucia, mogą uszkodzić wątrobę a nawet są rakotwórcze.


Godne zamienniki chemicznych środków czystości

Jednym z najbardziej popularnych producentów ekologicznych środków czystości w Polsce jest Golddrop - https://www.golddrop.eu/pl/pdt/cty/ekologiczne-srodki-czystosci. Są one w zupełności pozbawione składników toksycznych, wywołujących nieprzyjemne a nawet niebezpieczne objawy - takich środków możesz używać bez obaw. Nie musisz również martwić się o ich skuteczność. Producent zadbał o najwyższą jakość środków czystości a ich działanie pod względem usuwania zabrudzeń jest takie samo jak środków szkodliwych, których używałeś do tej pory. Dodatkowo, ekologiczne środki czystości zmniejszają do minimum ryzyko występowania alergii. Używając płynów do mycia okien lub podłóg możesz być spokojny o dobre samopoczucie domowników z alergiami.Skład środków czystości bio

Ekologiczne detergenty, wytwarzane są z w stu procentach naturalnych i bezpiecznych składników. Najwyższą jakość ich pochodzenia potwierdzają certyfikaty oraz opinie osób, które zdecydowały się na ich zakup. Do podstawowych składników eco środków czystości należą:

  • krzem,
  • sód,
  • olejki eteryczne,
  • cytrynian.

Bezpieczne dla skóry dziecka

Kiedy na świat przychodzi dziecko, chcemy jak najlepiej zadbać o jego zdrowie i zapewnić odpowiednie warunki dla prawidłowego rozwoju. Niekorzystne substancje zawarte w chemicznych środkach czystości mogą dostać się do krwioobiegu dziecka przez skórę. Rozwijające się dziecko jest ciekawe świata, dotyka różnych przedmiotów, bierze do buzi, nie jest świadome wynikającego z tych czynności ryzyka. Używając ekologicznych środków czystości zadbasz o zdrowie swojej pociechy, wyeliminujesz ryzyko zatruć, podrażnień skóry i reakcji alergicznych.Ekologiczne środki czystości są biodegradowalne

Chemiczne płyny do naczyń czy podłóg nie ulegają biodegradacji, zanieczyszczając nasze środowisko naturalne przez lata. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż pod wpływem działania czynników zewnętrz. Używając ekologicznych środków czystości, choć w części zapobiegniemy zanieczyszczeniom środowiska naturalnego, w którym żyjemy.

Kup w Golddrop lub wykonaj w domu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, ekologiczne środki czystości nie są trudno dostępne, by je kupić wystarczy wejść na stronę internetową producenta lub zwyczajnie zapytać w pobliskim sklepie ze środkami czystości. Możesz również wykonać je samodzielnie, do ich przygotowania będziesz potrzebował jedynie odpowiednich produktów - kup te najwyższej jakości i zadbaj i sprawdź czy są w stu procentach naturalne.

Zadbaj o zdrowie własne i swojej rodziny wybierają produkty ekologiczne, znanego pochodzenia. Dzięki nim będziesz mógł odetchnąć z ulgą i czuć się zupełnie bezpiecznie we własnym mieszkaniu. Środki eco nie są trudno dostępne, łatwo znajdziesz je w pobliskich sklepach lub internecie.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1608
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1190
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 769
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska