Login lub e-mail Hasło   

Król białej góry

Nieważne jak zarabia, ważne jak wydaje
Wyświetlenia: 766 Zamieszczono 30/06/2018

O filmie:

Kolumbijska prezenterka telewizyjna Virginia Valejo napisała wspomnienia w których opowiada o swoim związku z narkotykowym baronem Pablo Escobarem.

Sfilmowano je obsadzając w głównych rolach parę aktorskich gwiazd związanych ze sobą także poza ekranem.

Tytuł sugeruje opowieść miłosną a jest to historia kilku lat życia Escobara, który w młodości  kradł samochody a od lat siedemdziesiątych do końca życia w 1993 roku kontrolował przemyt narkotyków na teren Ameryki Północnej i Południowej.

Niewiele do zagrania ma Penelope Cruz jako Virginia. Jest pokazana jako uwiedziona władzą i pieniędzmi celebrytka uważająca, że nieważne jak kochanek zarabia, ważne jak wydaje. Zakochana jest głucha i ślepa na to co i jak robi kochanek oraz na fakt, że ma żonę i dzieci. A przecież  ona też  jest w tym chorym związku manipulowana i wykorzystywana.

Cały ekran i akcję wypełnia świetny Javier Bardem ucharakteryzowany na brzuchatego, niechlujnego i prostackiego macho.

Mamy tu też trochę typowych zachowań gangsterów znanych z innych produkcji – rozchełstani obradują nad basenem i zabawiają się z prostytutkami.

Prawdziwa jest bezwzględność Pabla  stosującego zasadę srebro lub ołów, czyli przekupstwo lub śmierć. Dzięki czemu nie tylko zostaje jednym najbogatszych ludzi na świecie ale i politykiem.

Bo każdy ma swoją cenę.

To opowieść o ludziach z patologicznymi  charakterami,  zachłanności, manipulacji, pogardzie dla wszystkich i wszystkiego oprócz pieniędzy. Jest w filmie parę okrutnych scen, bo to prymitywni mordercy przecież są, którzy  nie są w stanie odróżnić dobra od zła. Bo dobre jest tylko to co oni uważają za słuszne i korzystne. To wada wszystkich typów trzymających władzę.

 Jedyną słabością tego potwora jest rodzina – ilustruje ją scena w której Escobar tłumaczy synowi, że nie wolno mu zażywać narkotyków.  Swoją drogą ciekawa jestem co się stało z jego dziećmi.

W filmie nie pokazano skutków tego biznesu czyli narkomanów.  Szkoda, bo jakiś młody głupi widz może pomyśleć, że dilerka to świetny pomysł na szybkie zarobienie dużych pieniędzy i życie w luksusie. 

Takie indywidua kończą albo w więzieniu za podatki jak Al Capone albo na śmietnisku swojego życia.

I bardzo słusznie.

Podobne artykuły


20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8464
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91804
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6529
34
komentarze: 18 | wyświetlenia: 6664
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6590
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3405
29
komentarze: 14 | wyświetlenia: 12876
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 11454
24
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14648
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 8157
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3983
6
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4985
19
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3653
 
Autor
Artykuł  vivi91,  30/06/2018

Film jest o życiu, o prawdziwych ludziach i realnych zachowaniach. Penelopa zagrała genialnie. Odtworzenie roli zaślepionej reporterki było zdecydowanie trudniejsze niż wiele ról, w których była obsadzana. Ciekawa jestem czy to nie opowieść o naszych rządzących i wielu personach, od których zależy upadek naszego kraju...

  Serpico,  30/06/2018

@VIVI.:
Chodzi ci że Merkel handluje kokainą czy co ? Czy Tusk ? O co ci chodzi ? Cała Rada Europy ? Który kraj upadł ?
Nic się nie martw, pomyliło ci się z klubem 27, cieszę się że mogłem cię uspokoić :).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska