Login lub e-mail Hasło   

Hejt na piłkarzy - igrzyska dla ludu

Naszła mnie taka refleksja. Piłkarze na mundialu przegrali z kretesem "wstyd, hańba" mówią kibice. A ja mówię, że to tylko piłka nożna więc żaden wstyd i żadna hań...
Wyświetlenia: 246 Zamieszczono 02/07/2018

Naszła mnie taka refleksja. Piłkarze na mundialu przegrali z kretesem "wstyd, hańba" mówią kibice. A ja mówię, że to tylko piłka nożna więc żaden wstyd i żadna hańba.

Ludzie potrafią tłumnie gromadzić się na czas takich widowisk, swoistych igrzysk dla ludu. Kiedy nasi przegrywają dają upust swojej frustracji i negatywnym emocjom. Niektórzy wylewają kubły pomyj na naszych kopaczy.  A mnie nachodzi refleksja - Dlaczego tego samego nie potrafią robić w przypadku naszych polityków, których kompromitacje, działanie na szkodę państwa, mają realny wpływ na nasz los, na nasz byt, na naszą codzienność. Często tragiczny wpływ.  Tragiczny wpływ, gdzie ludzie za za czasów transformacji popełniali samobójstwa. Gdzie ludzie w ostatnich czasach byli całymi rodzinami wyrzucani ze swoich kamienic.Gdzie Polacy żyją za głodowe pensje a Polska jest okradana przez zagraniczne koncerny. 

Przykłady tragedii zwykłych ludzi, które zaistniały za sprawą naszych politycznych kopaczy można mnożyć.  Jaki wpływ na nasz los, byt miałoby choćby wygranie przez naszych mistrzostwa świata? Żaden.  No może oprócz entuzjastycznego orgazmu. Bardzo głębokiego i "wzniosłego". Czyżby niewiele  zmieniło się od czasów Nerona? Lud potrzebuje swoich igrzysk. Takimi igrzyskami jest sport, w chwili obecnej piłka nożna. Piłka nożna pokazuje jak w zwierciadle jak prymitywni jesteśmy jako ludzie. Jest jak wentyl gdzie ludzie mogą dać upust swoim radościom i frustracjom. Jest spektaklem, na który ludzie zbierają się tłumnie, potrafią przybyć na wyznaczoną godzinę. Dlaczego tego samego nie potrafią zrobić pod polskim Sejmem, dlaczego nie potrafią się zjednoczyć w sprawach dla Polski fundamentalnych? Dlaczego od zarania dziejów wciąż nabieramy się na igrzyska dla ludu, zamiast je bojkotować? Czyżbyśmy nie dorośli do wolności i już po wsze czasy zostanie w nas mentalność niewolników? 

Na pocieszenie powiem, że i tak jesteśmy bardziej cywilizowani niż narody latynoskie, które potrafią  grozić śmiercią piłkarzom, kiedy nie tak coś zrobią na boisku i zawiodą ich nadzieje...Politykom, którzy zrobili przekręt z OFE nikt nie grozi śmiercią, nikt nie grozi śmiercią sprawcom złodziejskiej transformacji...Może dlatego, że za tymi ludźmi stoją służby mundurowe, specjalne i inne potężne siły. Więc wracamy do początku : zostają igrzyska dla ludu. Na pocieszenie powiem, że jak ktoś zbyt dużo wie to kończy jak Lepper czy Petelicki. A każdy przecież chce żyć...

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1216
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1899
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1044
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  02/07/2018

Łatwiej utożsamić się z herosem - piłkarzem, niż z daleką władzą która nie jest tak interesująca. Pozory, to na nich się wygrywa.

@Henear: Nie chodzi o utożsamianie. Ale o to aby nie dać się nabierać na igrzyska dla ludu. Władza nie jest interesująca ale rozliczanie polityków z ich łajdactw powinno stać się tymi igrzyskami, zamiast piłki nożnej.

  Henear,  02/07/2018

@kamil30: Kto się nabiera, ten się nabiera. Mnie to nigdy nie interesowało, czysty biznes. Jak komuś się podoba to spoko, przynajmniej ma zabawę przez czas trwania meczu.
Wszyscy zarobią, angażuje to emocjonalnie - nie widzę przeciwskazań.
Wg mnie, Polacy są zmęczeni psychicznie, nie w głowie im bunty - wolą się przystosować do tego co jest niż wypowiadać władzę. Znaleźć sobie swoje ...  wyświetl więcej

  kamil30,  02/07/2018

@Henear: W części przyznaję Ci rację. Znaleźć sobie własne miejsce....

@kamil30: nikt nie chce igrzysk z łapaniem polityków i ich zwolenników. W końcu to ... Cały naród ich wybiera ...
Z drugiej strony jedni łapią drugich a za chwilę sytuacja się ... ODWRACA. Myślisz, że ktoś chce ryzykować że za kilka lat na niego będą polować ?

@Koriolan: Nie łapaniem a rozliczaniem. Bo niedługo nic nie zostanie z tego kraju.

@Henear: dodatkowo zaledwie 40 lat temu ludzie się ZERWALI i coś zmienili. I co się okazolo ?
Ano ... Gów &&&no ....
Część ludzi twierdzi, że wcześniej było lepiej :-)))
.
Wiec zanim znów się rzucą coś zmieniać ... Musi najpierw umrzeć pokolenie walczące w 80'tym roku :-)))

@kamil30: to to samo ...
Igrzyska to walka ... Rozliczanie to też walka ...
No i zamiana miejscami ... Rozliczony rozlicza rozliczającego ...
Zając nie gryzie w dupę myśliwego ... Ale politycy zawsze się mogą znaleźć pod wozem :-)))

  Hamilton,  02/07/2018

@kamil30: zamiast wiecznie marudzić stań na czele zbuntowanych i poprowadź ich do zwycięstwa jak np. Fidel Castro lub inny Pol Pot. I wreszcie będzie lepiej i sprawiedliwiej. Historia zna mnóstwo przykładów jak ratowano różne kraje przed zapaścią i jak potem było tylko dobrze. ZSRR i PRL to też przykłady jak uciskani przejmują ster rządów. W Wenezueli taki pan teraz buduje kolejny raj na ziemi.

  Hamilton,  02/07/2018

@kamil30: jesteś taki maruda naiwniaczek. W każdym społeczeństwie znajdą się ludzie niezadowoleni i oburzeni. Można ich zebrać do kupy, ale potem okazuje się, że każdy z nich jest niezadowolony lub oburzony z zupełnie innego powodu. I projekt polityczny się sypie,bo zostanie zlepek przypadkowych osób.. Tobie się tylko wydaje, że każdy widzi to co ty. A tak nie jest.

  Koriolan,  02/07/2018

No, nie po wsze czasy bo Jezus obiecał królestwo niebieskie. Tam igrzysk barbarzyńskich nie będzie. igrzyska są starsze bo w/g mnie sięgają czasów walk małpoludów. No i politycy kopia się bez przerwy i zwolennicy jednej partii plują na okrągło na tych drugich.
No .... Chyba odpowiedziałem na wszystkie pytania ...
Dostanę loda ?

  Serpico,  02/07/2018

Zabroń oglądania piłki nożnej, to będzie wolność.Zagoń pod Sejm kibiców boksu, tenisa, lekkiej atletyki, tylko przemyśl czy mają być razem, czy w grupach resocjalizacyjnych.
Chcesz oglądać ligę mistrzów, nie ma tak, terror, najpierw pod Sejm, a przed tym, obowiązkowe oglądanie mistyków na youtube :).
A coś słyszałem że Kiszczak miał próby samobójcze, ale mi się wydawało że przez nies ...  wyświetl więcej

Kamilu, zupelnie nie zrozumiales przyczyn takiej anie innej postawy naszych pilkarzy na Putinowskim Mundialu.
Prawde poznasz tutaj:
http://eiba.pl/1k
w artykule: "Polscy kibice i media niegodni Orłów Nawałki"Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska