Login lub e-mail Hasło   

Ubezpieczenie turystyczne? Kilka powodów na TAK!

Wakacje to upragniony czas każdego z nas, bez względu na wiek. Czekają na nie zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy chcą chociaż na chwile zapomnieć o pracy i zrelaksować się.
Wyświetlenia: 158 Zamieszczono 05/07/2018

Aby jednak wakacje mogły być spokojne i bezproblemowe, warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie zapewnia duży komfort psychiczny, a w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, zapewnia również potrzebne wsparcie.

Dziś wiele osób decyduje się na ubezpieczenia turystyczne. Nie są one drogie (niekiedy koszt ubezpieczenia turystycznego wynosi kilkanaście złotych), a dają gwarancję spokoju. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę zawsze jest dobrym rozwiązaniem, ale szczególnie ważne jest ubezpieczenie kosztów leczenia, a także ubezpieczenie na sporty ekstremalne czy ubezpieczenie na narty (jeżeli planujemy szalone wakacje). Poniżej kilka przykładów, gdzie ubezpieczenie turystyczne może się naprawdę przydać!

  1. Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja pomocy medycznej

Choroba nie wybiera ani najlepszego czasu, ani miejsca. A niestety bardzo często zdarza się, że dopada nas ona w najmniej chcianych okolicznościach. Dlatego, trzeba być na nią przygotowanym! Ubezpieczenie podróżne (turystyczne) powinno zawierać pomoc medyczną w tym kraju, do jakiego się udajesz. Opieki medycznej można potrzebować w różnych sytuacjach: stłuczenia, ugryzienia, skręcenia, złamania. Jeżeli przydarzy Ci się coś takiego, a masz odpowiednie ubezpieczenie, nie musisz wpadać w panikę. W ramach ubezpieczenia powinieneś mieć zagwarantowane nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale również zorganizowanie transportu do szpitala oraz poinformowaniem o najbliższych placówkach, które mają podpisane umowy z ubezpieczycielem.

Dzięki ubezpieczeniu można czuć się pewnie i komfortowo. Jest ono bardzo ważne, zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdżasz z rodziną.

  1. Ubezpieczenie na podróż może zapewniać transport medyczny do Polski

Choroba, czy też wypadek, to ostatnia rzecz jakiej chcielibyśmy na wakacjach. Jednak, wypadki się zdarzają: czasem z naszej winy, czasem z winny innej osoby. Warto być wtedy dobrze zabezpieczonym. W ubezpieczeniu warto zawszeć możliwość transportu medycznego do Polski. Przydaje się on wtedy, gdy trafiasz do szpitala za granicą i decydujesz (Ty sam, rodzina lub lekarz), że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót do kraju. W niektórych przypadkach chory musi wracać do kraju pod opieką medyczną. Np. zalecana jest pozycja leząca, chory musi dostawać kroplówkę itp. Transport medyczny zatem bardzo się przydaje!

  1. Ubezpieczenie zagraniczne, ważne, kiedy spowodujesz szkody

Niestety, może zdarzyć się, że nie ty będziesz pokrzywdzony na wakacjach, ale to z Twojej winy wydarzy się szkoda komuś innemu. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego ubezpieczenia, niestety koszty np. naprawy, będziesz musiał pokrywać ze swojej kieszeni. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na ubezpieczenie turystyczne, wykupić również OC. Jeżeli na wakacjach: potrącisz pieszego na rowerze, Twoje dziecko zniszczy kogoś ruchomość, Pies zachowa się w sposób agresywny i np. pogryzie obca osobę – w każdej z tych sytuacji (i w sytuacjach podobnych), ubezpieczyciel pokryje koszty.

  1. Ubezpieczenie chroni bagaż oraz sprzęt

Kiedy wyjeżdżamy na bardzo krótki wypad za granice, często decydujemy się na ubezpieczenie turystyczne bez ubezpieczenia bagażu. Jednak, jeżeli wyjazd jest dłuższy, a w drogę zabieramy cenne dla nas rzeczy, np. biżuterię, laptopa, drogi aparat, czy inne kosztowne ruchomości, wtedy ubezpieczenie bagażu jest bardzo przydatne.

Ubezpieczenie turystyczne może obejmować ubezpieczenie od:

- kradzieży bagażu,

- uszkodzenia bagażu,

- zniszczenia bagażu.

Często wydaje się nam, że bagaż wakacyjny nie jest bardzo cenny. Jednak, dopiero po jego utracie uświadamiamy sobie, jak wiele rzeczy mogłoby być nam jeszcze potrzebnych. Oczywiście, nikt ich nam nie zwróci, jednak mając ubezpieczenie, można zakupić nowe sprzęty.

  1. Ubezpieczenie na wyjazd a pomoc prawnika

Bardzo często wielu ubezpieczycieli oferuje w ramach ubezpieczenia assistance pomoc prawną. Jest ona niezrównana w sytuacji, kiedy zdarzy się coś niespodziewanego, a Ty nie znając języka, lub nie znając go wystarczająco dobrze, musisz poradzić sobie z trudnymi zagadnieniami. Ubezpieczenie może pokrywać porady prawnika, pomoc w sformułowaniu pism sądowych. Polisa taka może pokrywać również koszty sądowe, oczywiście do kwoty określonej przez ubezpieczyciela. Warto zapytać, czy ubezpieczyciel, na któregoś się decydujesz, oferuje taką usługę.

Ubezpieczenie warto mieć!

Warto wydać kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na ubezpieczenie, które, w razie wypadku czy nieoczekiwanej, niekomfortowej dla nas sytuacji, może okazać się zbawienne! Jeżeli nie posiadasz ubezpieczenia, musisz przygotować się na bardzo wysokie koszty związane z leczeniem w zagranicznym szpitalu, powrotem do Polski, czy też zadośćuczynieniem, jeżeli to Ty jesteś winowajcą wypadku. Jeżeli zatem planujesz podróż, koniecznie znajdź dobrego ubezpieczyciela i skorzystaj z jego oferty. Nic nie stracisz, a zyskać możesz naprawdę wiele!

Więcej informacji na: http://colonnade.pl/

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 428
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 929
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72188
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647744
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14916
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21405
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40351
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17300
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13040
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53129
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22452
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17989
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23032
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska