Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego ubezpieczenie na wakacje jest ważne?

Wakacje to czas relaksu i zabawy. Dzisiaj, przy tak korzystnych cenach wycieczek oraz wielu tanich liniach lotniczych, wielu z nas wybierze wakacje za granicą.
Wyświetlenia: 136 Zamieszczono 05/07/2018

Oprócz olejków do opalania, strojów kąpielowych i dobrego humoru, warto zabrać ze sobą również ubezpieczenie na wakacje. Chociaż warto zakładać, że na wakacjach nic nikomu nie przydarzy się nic złego, to jednak nieszczęścia się zdarzają i warto być na to przygotowanym. Ubezpieczenia podróżne można nabyć w punktach ubezpieczycieli, ale również jest ubezpieczenie podróżne online, które można zakupić nie wychodząc z domu!

Ubezpieczenie na wakacjach jest bardzo ważne. Bez niego, nawet mały uraz wymagający wizyty u lekarza czy w szpitalu, może wygenerować bardzo duże koszty, trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Nie jest to komfortowa sytuacja, dlatego warto wydać średnio kilkadziesiąt złotych, aby wykupić ubezpieczenie na wakacje.

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą- naprawdę ważne!

Pomoc medyczna

Myślisz sobie: jadę na wakacje do hotelu, najwięcej czasu będę spędzać przy basenie. Nie wykupuje żadnych wycieczek, nie będę chodził po dżungli, więc, po co mi ubezpieczenie? Oczywiście, ryzyko, że stanie Ci się coś złego spada, ale jedynie odrobinę. Czy w basenie lub na terenie hotelu nic nie może Ci się stać? Wystarczy, że się poślizgniesz koło basenu i złamiesz nogę. Konieczna będzie wizyta w szpitalu, a jeżeli złamanie okaże się skomplikowane lub uszkodzone zostaną newralgiczne cześć nogi, np. rzepka w kolanie lub torebka stawowa, być może trzeba będzie powrócić do Kraju wykorzystując transport medyczny. Koszty takiego leczenia i transportu mogą przewyższyć koszt całej wycieczki. Czy to się opłaca – oczywiście, ze nie! Dlatego ubezpieczenie zdrowotne za granicą warto wykupić.

Na co możesz liczyć kupując ubezpieczenie zdrowotne za granicą? Po przyjęciu Twojego zgłoszenia, ubezpieczyciel informuje o najbliższych placówkach medycznych. Jeżeli placówki te maja podpisane umowy z konkretnym ubezpieczycielem, to on pokryje koszty. Następnie, ubezpieczyciel organizuje transport do tej placówki. Na koniec ubezpieczyciel zajmuj się pokryciem kosztów związanych z Twoim leczeniem.

Transport medyczny

W razie skomplikowanych urazów lub uszkodzeń ciała, może nastąpić konieczność przewiezienia Ciebie, lub kogoś z Twojej rodziny do Polski, specjalnym transportem medycznym. Transport taki to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w zależności od kraju, odległości , konieczności użycia specjalistycznego sprzętu itp.). Kto będzie musiał pokryć koszty? Jeżeli nie masz wykupnego ubezpieczenia, to niestety Ty. Jeżeli posiadasz ubezpieczenie – Twój ubezpieczyciel. Sam odpowiedz sobie na pytanie, co opłaca Ci się bardziej.

Ubezpieczenie na wakacjach – OC również jest ważne!

Na wakacjach może się zdarzyć, ze to nie Tobie przydarzy się krzywda, ale to Ty będziesz jej sprawcą. W takim przypadku, osoba poszkodowana może (i na pewno będzie) ubiegać się o odszkodowanie. Bez ubezpieczenia, to Ty będziesz musiał pokryć te koszty. Do takich sytuacji dochodzi często; potrącenia rowerzystów, pogryzienie przez psa, zniszczenie mienia przez dziecko. Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie, w każdej z takich spraw możesz liczyć na swojego ubezpieczyciela.

Uwaga! Decydując się na ubezpieczenie, szczególną uwagę należy zwrócić na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także odpowiedzialność prywatną i assistance.

Ubezpieczenie podróżne online

Często zdarza się, że rezygnujemy z wykupienia ubezpieczenia na wakacje tylko dlatego, ponieważ mamy przed wyjazdem dużo pracy i po prostu nie starcza nam czasu na załatwienie formalności w biurze ubezpieczyciela. Jeżeli do tej pory to była Twoja wymówka, to już jest nieaktualna – dziś można kupić ubezpieczenie podróżne online. Oznacza to, ze można zakupić ubezpieczenie podróżne bez wychodzenia z domu! Potrzebujesz zaledwie kilka minut, aby wypełnić kilka ważnych rubryk i… gotowe! A wszystko to w zaciszu swojego domu. Ubezpieczenie podróżne warto mieć, tym bardziej, że można wykupić je bardzo szybko i wygodnie!

Jeżeli chcesz czuć się na wakacjach komfortowo, warto zdecydować się na ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia nie jest wysoki. W zależności od miejsca oraz od czasu trwania wakacji, może on wynosić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Oczywiście może być wyższe, jeżeli potrzebujemy dodatkowego ubezpieczenia bagażu, konkretnego sprzętu, czy też chcemy wykupić ubezpieczenie dotyczące sportów ekstremalnych. Nie jest to jednak duży wydatek w perspektywie tego, co możemy zapłacić, jeśli z ubezpieczenia zrezygnujemy. Koszty transportu medycznego oraz leczenia za granicą, mogą być naprawdę bardzo wysokie! Na pewno nie będzie nam również do śmiechu, kiedy to z naszej winy ktoś poniesie szkodę i trzeba będzie opłacić ją z własnej kieszeni. Ubezpieczenie na wakacje to sprawa ważna! Warto tą kwestię dokładnie przemyśleć przed wyruszeniem w podróż!

Czytaj więcej na: http://colonnade.pl/

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 428
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 929
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72188
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647744
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14916
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21405
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40351
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17300
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13040
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53129
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22452
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17989
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23032
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska