Login lub e-mail Hasło   

Czym jest SEO?

Posiadanie strony www to dziś właściwie norma, jeśli chodzi o funkcjonowanie małych i większych firm.
Wyświetlenia: 629 Zamieszczono 14/07/2018

 Nie jest tajemnicą, że internet stał się w zasadzie dominującym źródłem informacji, między innymi ze względu na możliwość ekspresowego wyszukania dowolnej rzeczy, a także opcję niemal nieograniczonego dostępu do sieci dzięki urządzeniom mobilnym, jak smartfon czy tablet.

Założenie własnej witryny jest więc szansą na doskonałą reklamę, zaprezentowanie oferty, zbliżenie się do klientów, lepszą komunikację z nimi. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że ostatecznie zaowocuje to wzrostem popularności na rynku, zwiększeniem zainteresowania klientów i kontrahentów oraz – co najważniejsze – wzrostem obrotów firmy. Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie jednak sprawę z tego, że samo założenie strony www nie jest wystarczające – aby osiągnąć cel marketingowy, konieczne jest również pozycjonowanie i optymalizacja (czyli SEO).

Czym tak naprawdę jest SEO?

Search Engine Optimization” to optymalizacja strony internetowej, będąca zbiorem działań strategicznych, których głównym celem jest poprawa tzw. widoczności witryny w danej wyszukiwarce. Dla wyjaśnienia możemy posłużyć się tu krótkim przykładem. Jeśli internauta z Krosna potrzebuje skorzystać z porady prawnej i dotrzeć do usługodawcy drogą online, z reguły pierwszą rzeczą, jaką robi, jest wpisanie do wyszukiwarki odpowiedniego zapytania. Gdy po chwili otrzyma listę wyników, ustaloną na podstawie algorytmu, prawdopodobnie zajrzy na maksymalnie pierwsze trzy lub cztery wyświetlone adresy  (tak w każdym razie pokazują badania). I na tym właśnie polega główny sens i cel SEO – zrobić wszystko, by stworzona strona znalazła się w owych wynikach wyszukiwarki jak najwyżej, jako jeden z pierwszych linków, ponieważ w ten sposób zwiększa się szansę na jej odwiedzenie przez osoby, które wkrótce mogą stać się klientami i zapewnić zysk.

Jak w praktyce wyglądają działania SEO?

Optymalizacja rozpoczyna się w momencie budowy strony i obejmuje wiele czynności z dziedziny informatyki. Niezbędne będą też umiejętności marketingowe i copywriterskie. Cała taktyka polega bowiem na umieszczeniu w serwisie treści odpowiednio dostosowanych właśnie pod kątem SEO. W ich zakres wchodzi zatem zarówno zadbanie o właściwą strukturę witryny, odpowiadającą na wytyczne wyszukiwarki, modyfikowanie kodu źródłowego, jak również stworzenie i ulokowanie w niej zawartości, wzbogaconej o tzw. słowa kluczowe. Treść, a przede wszystkim dobrze dobrane i rozmieszczone frazy, mają ogromne znaczenie w podniesieniu pozycji witryny w wyszukiwarce. Dla wspomnianego wyżej przykładu mogłyby to być słowa kluczowe, takie jak np. „Krosno prawnik”, „dobry prawnik w Krośnie” czy „porady prawne Krosno”.

Tworząc stronę pod kątem SEO trzeba wykazać sporą, a przede wszystkim aktualną i stale pogłębianą wiedzę w temacie optymalizacji i pozycjonowania. Nieprawidłowe czynności w tym zakresie mogą przyczynić się do pogorszenia statystyk lub nawet tzw. zbanowania serwisu przez wyszukiwarkę. Najlepiej więc zlecić cały proces zewnętrznej firmie, która wykona to w pełni profesjonalnie.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1287
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61016
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31379
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32683
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63689
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65114
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23369
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28995
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28643
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23697
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26381
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12559
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  dzialka  (www),  21/07/2019

SEO to zdobywanie linków do własnej strony. im jest ich więcej tym lepiej. Ale podstawą są linki dobrej jakości- czyli strona na której umieszczamy link musi mieć możliwie duży ruch. Pozytywnie działają dodawane artykuły z linkiem na przykład tu http://katalogifirm.com.pl/blog/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska