JustPaste.it

Masaż Gorącymi Kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to idealny sposób na relaks ciała i duszy. Masaż wprowadza w głęboki stan ukojenia, otwiera czakry i wyzwala ukryte pkłady energii w naszym ciele.

Masaż gorącymi kamieniami to idealny sposób na relaks ciała i duszy. Masaż wprowadza w głęboki stan ukojenia, otwiera czakry i wyzwala ukryte pkłady energii w naszym ciele.

 

 

Masaż Gorącymi Kamieniami - to co najlepsze dla ciała i duszy.

Rozluźnienie mięśni dzięki gorącym i zimnym kamieniom.

Masaż gorącymi kamieniami, znany też pod nazwą Hot Stone Massage,  to popularna metoda relaksacyjna, wykonywana w salonach masażu i spa, łącząca trzy metody leczenia: masaż, refleksologię i hartowanie ciała. W zależności od temperatury kamienie daje efekt relaksujący lub tonizujący, a maksymalne korzyści dają efekt kontrastu.

 

Do litoterapii stosuje się gładkie płaskie skały ze skał wulkanicznych i białego marmuru. Wybór tych minerałów nie jest przypadkowy: porowata struktura czarnego bazaltu stale utrzymuje wysoką temperaturę, marmur utrzymuje chłód. Procedura wymaga 27 par kamieni: każda para ma ten sam kształt i masę dla symetrycznej pracy z obiema rękami.

Klienci ośrodków spa często preferują masaż ekspresyjny ciepłymi kamieniami. To nie zajmuje dużo czasu, a głównym celem jest relaks i pobudzenie energetyczne organizmu. Ale dla wyraźnego efektu poprawy zdrowia nie wystarczy: minerały powinny być gorące, a wpływ - głęboki i długi.

Aby "chodzić" kamieniami po całym ciele, zajmuje to co najmniej 40 minut. Pełnowartościowy zabieg kamienny trwa do 1,5 - 2 godzin. W tym czasie masażysta dokładnie bada bioaktywne strefy związane z pracą niektórych narządów.

Główną różnicą między gorącym lito-masażem a innymi rodzajami kamienioterapii jest efekt ocieplenia. Podczas zabiegu tkanki pobierają ciepło bazaltowe, wchłaniają pierwiastki pochodzenia wulkanicznego, które uzupełniają i wzmacniają efekt przesuwania się kamieni. Ze względu na rozgrzewanie, masaż ten jest zalecany do stawów: łagodzi ból, obrzęk i stan zapalny.

Gorące kamienie kojąco działają na nerwy, normalizują puls i przywracają zdrowy sen. W zimnym masażu mineralnym  chłodzenie zimnymi kamieniami nie jest stosowane. Przed dotknięciem skóry zimnym kamieniem masażysta przygotowuje klienta fizycznie do tej formy terapii.

Przy wystawieniu na niską temperaturę organizm reaguje nie chłodem, ale aktywuje krążenie krwi i procesy metaboliczne. Po pierwsze, naczynia są odruchowo ściskane, odrzucając krew z powierzchni do narządów wewnętrznych. Ale po krótkim czasie naczynia krwionośne są ponownie napełnione gorącą krwią, która ma tendencję do podgrzewania "zamarzających" powierzchni. W rezultacie osoba nie odczuwa zimna, ale wręcz przeciwnie, odczuwa falowy przypływ ciepła. Masaż kamieniami marmurowymi stymuluje metabolizm, normalizuje pracę włókien nerwowych obwodowych, trenuje odporność, wzmacnia skórę, mięśnie i naczynia krwionośne. Ta procedura przynosi korzyści tym, którzy muszą pozbyć się nadwagi.

Zimny lito-masaż, czyli masaż zimnymi kamieniami powoduje rozszczepianie trzewnej tkanki tłuszczowej i glikogenu. Terapia kamieniami kontrastowymi łączy zalety zabiegów na gorąco i na zimno oraz ma silny wpływ na organizm. Ta metoda zdrowienia jest szczególnie wskazana w dystonii wegetatywnej, skurczach mięśni, stagnacji, depresji, chronicznym zmęczeniu. Gorące kamienie rozszerzają naczynia krwionośne i przyspieszają metabolizm komórkowy, krążenie i przepływ limfy. Impuls jest coraz szybszy, narządy i tkanki otrzymują więcej tlenu i odżywiania, mięśnie się rozluźniają, skurcze ustępują. Następnie pojawia się zimny efekt z ostrym zwężeniem naczyń włosowatych i późniejszą adaptacją organizmu do nowej temperatury. W czasie chłodzenia ciało blokuje ból i stany zapalne.

Kontrastująca terapia kamieniami, choć nie do końca, ale częściowo rekompensuje edukację fizyczną osobom, które mają ograniczoną aktywność. Podczas masażu stosowane są takie same mechanizmy, jak w przypadku obciążeń sportowych: rozgrzewanie ciała, zwiększenie szybkości oddychania i pulsu, praca mięśni, zaczerwienienie skóry. Wszystko to razem pobudza przemianę materii.

Oprócz fizycznego oddziaływania, masaż gorącymi kamieniami harmonizuje równowagę energetyczną człowieka. Zgodnie z zasadami medycyny alternatywnej, terapia kamieniami otwiera "czakry" - aktywne punkty na przecięciu meridianów, przez które przepływa energia witalna. Fani wschodnich technik odzyskiwania twierdzą, że lito-masaż porządkuje nie tylko ciało, ale także myśli.

 

Wskazania i przeciwwskazania do masażu kamieniami:

Główne wskazania:

 

  • migrena, bezsenność;
  • dystonia wegetariańska;
  • zespół przewlekłego zmęczenia;
  • nadwaga, zaburzenia metaboliczne;
  • cellulit;
  • depresja, niestabilność emocjonalna;
  • PMS u kobiet, nierównowaga hormonalna;
  • oznaczone złe samopoczucie z menopauzą;
  • choroby kręgosłupa, patologie stawowe;
  • skurcze mięśni;
  • relaks po obciążeniach sportowych;
  • zaburzenia trawienia;
  • częste przeziębienia.

 

Przeciwwskazania do masażu kamieniami:

 

  • niektóre rodzaje łagodnych nowotworów, cyst;
  • ostre infekcje, nowotwory;
  • ciąża, okres laktacji;
  • obniżona czułość temperaturowa;
  • urazy kręgosłupa;
  • zakrzepica;
  • żylakowatość (dla gorących procedur);
  • ciężkie patologie sercowo-naczyniowe;
  • cukrzyca;
  • astma oskrzelowa nie jest remisją;
  • łuszczyca;
  • naruszenie integralności skóry;
  • zaburzenia psychiczne;
  • choroba tarczycy.

 

Obecność przeciwwskazań wyklucza leczenie kontrastującymi kamieniami. W porozumieniu z lekarzem prowadzącym w niektórych przypadkach możliwy jest ciepły bazaltowy masaż, omijający potencjalnie niebezpieczne punkty.

 

Technika kontrastowej kamienioterapii

Masaż kamieniami to nie tylko zabieg leczniczy. Jest to pełna sesja relaksacyjna w odpowiednim otoczeniu: ważne jest, aby pacjent był całkowicie zrelaksowany.

Klient kładzie się plecami na stole, na którym rozgrzane kamienie znajdują się na poziomie ścięgien Achillesa, podkolanowych jam, szyi i wzdłuż kręgosłupa. Gorący bazalt kładzie się na dłoni, umieszczając obok twarzy, stóp, osadzonych między palcami.

Minerały do masażu znajdują się w gorącej wodzie lub specjalnym urządzeniu. Bezpośrednio przed masażem są suszone serwetką i smarowane olejem. Masażysta energicznie przeciera olejem i ciałem pacjenta - nawilża i odżywia skórę, a co najważniejsze - ułatwia przesuwanie kamieni. Kiedy temperatura bazaltu staje się wygodna, rozpoczyna się procedura.

Przy lekkich ruchach masażysta przesuwa minerały wzdłuż linii energetycznych, stopniowo zwiększając ciśnienie i okresowo łącząc technikę wibracji. Kierunek: od kończyn do tułowia, najpierw duże mięśnie, potem - małe.

W pierwszym etapie następuje relaksacja, a z punktu widzenia metod wschodnich - otwarcie kanałów energetycznych. Następnie pacjent przewraca się, by leczyć tylną powierzchnię ciała, a ochłodzone kamienie na kanapie zostają zastąpione podgrzewanymi. Gorący masaż powtarza się 2 - 3 razy, po czym zaczyna się faza chłodzenia.

Przejście do zimnych kamieni nie następuje dramatycznie, skóra powinna lekko się ochłodzić. Pacjent bierze głęboki oddech, a po wydechu masażysta wkłada minerał. Dzięki zastosowaniu specjalnego oddychania klient nie odczuwa dyskomfortu z powodu obniżonej temperatury.

Technika masażu na zimno jest podobna do gorącej. Terapeuta używa głaskania, ugniatania, stukając kamieniem w kamień. Najpierw pracuje na przedniej części, a następnie idzie do tyłu. Ten etap przeprowadza się raz.

Pod koniec zagniatania kamienie są rozłożone na punkty energii w stanie statycznym, po pewnym czasie są usuwane - tak masażysta zamyka czakry. Procedura głaskania i 10-minutowy odpoczynek pod kocem kończy się. Po sesji wskazane jest picie herbaty ziołowej.

Po masażu kontrastowym pacjent odczuwa przypływ energii, szczególnie następnego dnia. Kamienna terapia relaksuje, ale nie "śpi", ale tonizuje ciało.

Zamiast kamieni wulkanicznych można użyć gładkie kamyki takie jak hematyt, turkus i inne. Nanieść olej bazowy na ciało i na twarz - krem, przesuwać kamienie o różnych rozmiarach na linie bioaktywne. Najważniejsze to przestrzeganie zasady: najpierw rozgrzane, a następnie - zimne, z dwoma rękami jednocześnie, wykonując ruchy synchroniczne.

 

Jak każdy zabieg i zabieg profilaktyczny, a jeszcze bardziej - w oparciu o zasady refleksologii, masaż kamienny jest dozwolony tylko po konsultacji z lekarzem. Nie ufaj tej procedurze nieprofesjonalnemu masażyście, aby nie zaszkodzić zdrowiu.