Login lub e-mail Hasło   

Slow life dla przedmiotów

Slow life to wolniejsze i zdrowsze życie dla ludzi, ale też drugie życie dla przedmiotów. Zgodnie z tą filozofią, rzeczy, których już nie używamy, można sprzedać lub oddać innym.
Wyświetlenia: 134 Zamieszczono 17/07/2018

Nie mamy czasu na spotkania rodzinne czy zabawę z dziećmi, ponieważ trzeba tak dużo rzeczy zrobić. Żyjemy szybko i byle jak. A może warto wreszcie zatrzymać się? Troszkę zwolnić? Zamiast kawy i szybkiego tosta zjeść porządne śniadanie, zamiast stania w korkach przejść się pieszo do domu, zamiast obiadu z mrożonki zjeść pełnowartościowy posiłek przygotowany z naturalnych i zdrowych produktów? Wiem, takie życie wydaje się niemożliwe, ale może warto spróbować? Mamy wakacje, czas urlopów – idealną chwilę na wypróbowanie życia slow life.

Slow life dla przedmiotów

Slow life to wolniejsze i zdrowsze życie dla ludzi, ale również drugie życie dla wielu przedmiotów. Zgodnie z tą filozofią życia, rzeczy, których już nie używamy, a są jeszcze w dobrym stanie, można sprzedać lub oddać innym. Jeśli są uszkodzone można je naprawić lub przedmiot przerobić na coś zupełnie nowego. Takie nadanie drugiego życia przedmiotom sprawia, że choć odrobinę zmniejsza się ilość śmieci na ziemi.

Drugie życie przedmiotów

Łatwo jest mówić o sprzedawaniu lub oddawaniu używanych rzeczy. Znacznie trudniej jest to zrobić. W Polsce używaną odzież, zabawki czy sprzęt AGD można samodzielnie sprzedać za pośrednictwem internetu lub oddać do komisu. Jednakże w tych miejscach zazwyczaj trudno jest sprzedać produkty przerobione lub naprawiane. Nieco inaczej jest w przypadku poznańskiego sklepu Wieloryb, który powstał z myślą o  poszukiwaniu nowych właścicieli dla przedmiotów. To tutaj można przynieść rzeczy używane, które jeszcze działają, ale są już niepotrzebne lub znudziły się nam. W zamian można wybrać coś innego z półek sklepowych lub otrzymać pieniądze. Założeniem Wieloryba było nadanie odzieży oraz sprzętom domowym drugiego życia, znalezienie im nowego właściciela.

Dlaczego warto przekazywać  przedmioty dalej?

Powodów jest wiele. Jednym z nich jest fakt, że oddając niepotrzebne rzeczy sprzątasz swój dom i robisz miejsce na nowe artykuły. Innym powodem jest możliwość otrzymania pieniędzy za przedmioty, które najprawdopodobniej trafiłyby na śmietnik. Z drugiej strony odwiedzając sklep możesz kupić znacznie taniej niż w sklepie sprzęt, o którym marzysz. Możesz też znaleźć rzeczy wykonane przez rękodzielników, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Lampa z witrażem wykonanym ręcznie, torba ze zniszczonych jeansów itp.

Wieloryb to pierwszy sklep, który nastawił się na poszukiwanie przedmiotom nowych właścicieli. To ciekawa idea warta naśladownictwa.

Podobne artykuły


17
komentarze: 83 | wyświetlenia: 2210
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1223
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1071
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 556
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 647
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 683
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 494
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 987
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska