Login lub e-mail Hasło   

Talenty - zdolności

W związku z tym, że osoba publiczna zwierzyła się, że nie rozumie Ewangelii Mateusza rozdziału 25, wersetów 14 -30. Czyli o talentach - zdolnościach "Będzie bowiem tak ja...
Wyświetlenia: 298 Zamieszczono 25/07/2018
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako niskiej jakości

W związku z tym, że osoba publiczna zwierzyła się, że nie rozumie Ewangelii Mateusza rozdziału 25, wersetów 14 -30. Czyli o talentach - zdolnościach "Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, Jezusem Zbawicielem, który odjeżdżając, po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, przywołał swoje sługi, swoich uczniów i przekazał im swój majątek, swoją Ewangelię" "I dał jednemu pięć talentów - zdolności, dar łaski niczym nie zasłużony (Rz. 12,6-8) A drugiemu dwa talenty - zdolności, a trzeciemu jeden talent - zdolność, każdemu według jego zdolności - talentów i odjechał, wstąpił do nieba" "A ten który wziął, otrzymał pięć talentów - zdolności zaraz poszedł, obracał nimi, otrzymane talenty - zdolności użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela i zyskał, dostał dalsze pięć talentów - zdolności, dar łaski" "Podobnie i ten, analogicznie do tego, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności zyskał, dostał dalsze dwa talenty - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela" "A ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność odszedł, otrzymanego jednego talentu - zdolność nie użył do głoszenia Ewangelii Jezusa, wykopał dół w ziemi, grób dla nie użytego talentu - zdolność i ukrył pieniądze, talent - zdolność, dar łaski do głoszenia Ewangelii pana swego " "A po długim czasie powraca pan, powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela owych sług, z otrzymanymi talentami - zdolnościami i rozlicza się z nimi, użytymi talentami - zdolnościami" " I przystąpiwszy ten, który wziął pięć talentów - zdolności przyniósł, dalsze pięć talentów - zdolności, rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów: Panie ! Pięć talentów - zdolności mi powierzyłeś, dostałem do użycia. Oto dalsze pięć talentów - zdolności zyskałem, dostałem" "Rzekł mu Pan jego, mowa słów do niego Pana jego: Dobrze, użyłeś otrzymane talenty - zdolności sługo dobry i wierny ! w użyciu otrzymanych talentów - zdolności. Nad tym, co małe, otrzymanymi talentami - zdolnościami byłeś wierny, w użyciu talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii, wiele ci powierzę, z wieloma użytymi talentami - zdolnościami, wejdź do radości pana swego, wejdź do doskonałości talentów - zdolności użytych w Ewangelii Pana swego"

"Potem przystąpił ten, przyszedł ten, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów Panie ! Dwa talenty - zdolności mi powierzyłeś, dałeś mi, oto dalsze, dwa talenty - zdolności zyskałem, dostałem" Werset 23 analogiczny do wersetu 21 "Wreście, w końcu przystąpił i ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów, Panie ! Wiedziałem o tobie, z Ewangelii żeś człowiek twardy, w przestrzeganiu prawa miłości, że żniesz gdzieś nie siał, że otrzymałeś władzę nad śmiercią i życiem, i zbierasz gdzieś nie rozsypywał, wszystko Tobie jest powierzone. "Bojąc się tedy, trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela odszedłem, z jednym talentem i ukryłem, stał się bezużyteczny jeden talent - zdolność twój, dar łaski w ziemi, pogrzebał otrzymany jeden talent - zdolność, dar łaski; oto masz, co twoje, oto dar łaski, niczym nie zasłużony wrócił do Pana jego" "A odpowiadając na mowę słów, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy, źle uczyniłeś, bojąc się trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa. Wiedziałeś o mnie z Ewangelii, że żnę, gdzie nie siałem, że mam władzę nad śmiercią i życiem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem, wszystko mi jest powierzone" "Powinieneś był więc, byłeś zobowiązany do używania otrzymanego jednego talentu - zdolność dać pieniądze moje, talent - zdolność, dar łaski mój bankierom, z wieloma talentami - zdolnościami używanych do głoszenia Ewangelii Jezusa (Rz. 12,6-8) a ja po powrocie, powtórnym przyjściu Jezusa Zbawiciela na ziemię odebrałbym, co moje, do mnie należy, z zyskiem, otrzymałbyś zbawienie i ty z jednym talentem - zdolność używany do głoszenia Ewangelii Jezusa" "Weźcie przeto od niego ten talent, zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa, i dajcie temu, który ma dziesięć talentu - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela"

"Każdemu bowiem, kto ma, jeden talent - zdolność i użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela będzie dane, więcej talentów - zdolności i obfitować będzie, w wiele talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, a temu, kto nie ma, a ten kto nie użył jednego talentu - zdolność, zostanie zabrane i to, co ma, jeden talent - zdolność bez użycia do głoszenia Ewangelii Jezusa" "A nieużytecznego sługę, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, wrzućcie w ciemności zewnętrzne, wieczna śmierć w tunelu swoich uczynków, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela tam będzie, w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo, płacz, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie i zgrzytanie zębów, beznadziejna rozpacz w tunelu swoich uczynków bez możliwości wyjścia (Mat. 25,14-30; Rz. 12,6-8; 1Kor. 12,4-11)

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 474
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1137
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 263
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 666
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 303
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2456
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1027
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141771
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239689
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111134
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122165
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  25/07/2018

A ja zdolności nie mam zdolności do rozumienia zdolności jakie masz nasza droga Lajlo zdolności do tłumaczenia zdolności jak odjechał zdolności do nieba bez biletu i zdolności do powrotu jego zdolności bez kości i radości. A kiedyś były galopujące wibracje zamiast talentu zdolności, też udowodnione naukowo w tunelu uczynków twoich Ament. Za co Bóg cię tak ukarał?

  lajla1  (www),  25/07/2018

@Hamilton: Ludzie wymierzają sobie sami karę, jak ty ignorancją.

  Hamilton,  25/07/2018

@lajla1: ta moja ignorancja ma zdolności i talenty czy nie ma zdolności i czy wibruje czy nie wibruje?, bo to bardzo ważne dla mojego zbawienia. Jak nie zostanę zbawiony to będę musiał się schować bez wibrującego talentu do twojego tunelu udowodnionego naukowo.

  Hamilton,  25/07/2018

@lajla1: Księga Objawienia 22.18-19 zawiera ostrzeżenie do każdej osoby, która chciałaby coś zmienić w tekście biblijnym:
„Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze. A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisa ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  25/07/2018

@Hamilton: Niczego od siebie nie dodaje, tylko wyjaśniam znaczenia. Bądź ambitny i podaj swoje tłumaczenie.

  Hamilton,  25/07/2018

@lajla1: prześwięta Lajlo moje ambicje nie sięgają nieba, nie będę poprawiał Boga. Od tego jesteś ty i twój biblijny wibrator pełen zdolności i talentów. A ta osoba publiczna zwierzyła ci się już, że cokolwiek zrozumiała, bo ja jestem po przeczytaniu twych wyjaśnień jeszcze głupszy.

  lajla1  (www),  26/07/2018

@Hamilton: Ty przed i po przeczytaniu jak sam piszesz jesteś głupcem, i nie tylko głupcem...

@lajla1: Jak na osobę wierzącą, to masz mało w sobie miłości bliźniego.

  lajla1  (www),  26/07/2018

@Janusz Nitkiewicz: Głupcem nazwał się sam, i słusznie, bo neguje i manipuluje prawdą ostateczną, jak szatan w Edenie "Na pewno nie umrzecie" (Rdz 3,4)

@Janusz Nitkiewicz: Bóg z miłości potrafi ciężko doświadczać opornych, a Hamskiemutonowi to wyjdzie na zdrowie.

  Hamilton,  26/07/2018

@pokrzywiony: "Bóg z miłości potrafi ciężko doświadczać opornych". Podobnie jak ty z miłości potrafisz określić, kto kogo nie chce już "du..czyć", kto jest faszystą i mordercą niewinnych dzieci, debilem, gnojem i pierdoloną szmatą. Jesteś boski zbuk jak ten Lajli buk.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: i dlatego unikam twych nauk by do reszty nie zgłupieć. Jak widać twoje przesłania trafiają jedynie do nielicznych wybrańców znanych ze swojej potęgi umysłowej. Ja modlę się by mi Bóg takiej potęgi zaoszczędził.

  lajla1  (www),  26/07/2018

@Hamilton: Przestań dywagować i bluźnić, ty z pogrzebanym talentem.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: Łał - ośmieliłem się na bluźnierstwo wobec naszej przenajświętszej Lajli. Spłonę w piekle mojego tunelu uczynków co jest "ódowodnione naókowo". Przepustka ci się skończy i wrócisz znów pod opiekę pani pielęgniarki. Tam będziesz rozwijać swoje "talęty".

  lajla1  (www),  26/07/2018

@Hamilton: Nie tylko jesteś bez ambicji, bo nie wytłumaczyłeś wersetów, ale piszesz o sobie wskazując innych.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: nie mam ambicji poprawiania biblii. Nie zajmuję się mitologią, legendami i starymi bajeczkami o bozi. Jedno jest pewne - to BÓG a nie żadne lajlowate panie i panowie w kieckach będzie decydował o moich ewentualnych dalszych losach po śmierci. I te wszystkie twoje pierdolety są bez znaczenia.

  lajla1  (www),  26/07/2018

Czekam na tłumaczenie według ciebie, brak tłumaczenia zakończy twoje sprzeczne dywagacje.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: jak ty przenajświętsza chcesz tłumaczyć cokolwiek innym, jak sama nie rozumiesz tego, co się do ciebie pisze. Napiszę jeszcze raz dużymi literami i powoli, ale ty też musisz czytać powoli: " NIE ZAJMUJĘ SIĘ MITOLOGIĄ, LEGENDAMI I STARYMI BAJECZKAMI O BOZI". I nie zamierzam się z tego tłumaczyć.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: szczyty porównywalnego z twoim rozwojem osiągnęli jedynie Koriolan i pokrzywiony Maniek. Reszta uczestników jest poza waszym zasięgiem. Myślę, że cała wasza trójka mogłaby się jeszcze cofnąć w rozwoju, ale już chyba nie ma dokąd. Nam maluczkim pozostaje jedynie obserwacja waszych utalentowanych dywagacji pełnych intelektualnych wibracji.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: Lajla ten fragment ewangelii Mt rozdz 25 to reklama banków :
25:27 Powinieneś był więc dać pieniądze moje bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem. 25:28 Weźcie przeto od niego ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 25:29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma. 25:30 A nieużytecznego ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  26/07/2018

@Hamilton: Twoje wybiórcze tłumaczenie nie jest spójne z całością rozdziału.

  Hamilton,  26/07/2018

@lajla1: twoje tłumaczenie z niczym nie jest spójne. Przepisz przenajświętsza panienko Biblię 100 razy ze swoimi wstawkami o zdolnościach, wibracjach i innych "talętach" i będziesz zbawiona i spójna jak spojona winem mszalnym owocowa muszka. Uprawiasz religijny bełkot bez ładu i składu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska