Login lub e-mail Hasło   

Jak zarabiać na wynajmie mieszkania w Hiszpanii?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://globly.eu/kupno-mieszkania-w-hisz(...)wynajem
Zobacz 3+ przykłady osób, które kupiły mieszkania w Hiszpanii i zarabiają na wynajmie. Ceny nieruchomości w Hiszpanii, dodatkowe koszty zakupu, koszty utrzymania
Wyświetlenia: 464 Zamieszczono 26/07/2018

Kupno mieszkania w Hiszpanii na wynajem to coraz popularniejszy pomysł na inwestycję, która może okazać się opłacalna. Ale, jak każda inwestycja musi być starannie zaplanowana.

Czasem wystarczy zakupić odpowiednią nieruchomość, czyli taką, która znajduje się w dobrej lokalizacji i jest dostępna na sprzedaż w okazyjnej cenie. Ile można zarobić na wynajmie mieszkania i czy naprawdę aż tak się to opłaca? 

Mieszkania i domy w niskiej cenie

Po załamaniu się rynku nieruchomości nastąpił czas przecen, który był najlepszą porą na zakup mieszkań w słonecznej Hiszpanii. Oznacza to, że pojawiło się wiele okazji doskonałych dla osób, które są zainteresowane zakupem nieruchomości w atrakcyjnej cenie.

Tuż po kryzysie finansowym ceny były najniższe, a na rynku można było znaleźć wiele nieruchomości z przejęć bankowych. Takie okazje wciąż się pojawiają, ale coraz trudniej jest je znaleźć.

Na dzień dzisiejszy przyszli właściciele nowych apartamentów muszą dysponować kwotą wysokości około 60 tysięcy euro. Ale zdarzają się też oferty w okazyjnych cenach nawet poniżej 30 tysięcy euro. Mieszkania w takiej cenie i to nad morzem można kupić między innymi na Costa Blanca, drożej jest na Costa del Sol.

Nadal pojawiają się bardzo okazyjne ceny, dlatego oferty znikają równie szybko, jak się pojawiają. Ne brakuje również mieszkań w dobrej lokalizacji w cenie nie przekraczającej 100 tysięcy euro. Nowe kilkupokojowe apartamenty wykończone i umiejscowione na nowoczesnym osiedlu z basenem wymagają natomiast zapłacenia około 130 tysięcy euro. 

Dodatkowe koszty

Wiele osób decyduje się także na zakup mieszkania w standardzie deweloperskim. Pozwala to zapłacić mniej za samą nieruchomość i urządzić ją według własnego uznania. W takiej sytuacji należy jeszcze w kosztach zakupu apartamentu uwzględnić wydatki związane z umeblowaniem, wykończeniem ścian i podłóg czy wyposażeniem mieszkania w niezbędne sprzęty. 

Koszty utrzymania mieszkania w Hiszpanii

Utrzymanie mieszkania w Hiszpanii kosztuje podobnie co utrzymanie nieruchomości w Polsce. Roczne opłaty wynoszą od 350 do tysiąca euro za apartament w zależności od udogodnień takich, jak basny, ogrody, wspólne przestrzenie wypoczynkowe itp., a dodatkowo około 200 euro z tytułu podatku od nieruchomości. 

Wynajem mieszkania

Na wynajmie mieszkania w Hiszpanii można zarobić i to naprawdę wiele. Wystarczy, że zakupi się apartament wodpowiedniej lokalizacji i zadba się o wykończenie oraz odpowiednie przygotowanie pod wynajem. Opłacalne jest wynajmowanie mieszkania przez cały rok, jednak największe zarobki można oczywiście osiągnąć w sezonie letnim, kiedy to w Hiszpanii pojawiają się tłumy turystów. Cena pobytu za tydzień w czteroosobowym apartamencie może wynosić od 200 do nawet 700 euro i więcej na tydzień. 

Interesuje Cie kupno nieruchomości w Hiszpanii na wynajem? A może masz doświadczenie w takiej inwestycji?

Zadaj pytanie lub podziel się wiedzą w komentarzach.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 428
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 929
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72188
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647744
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14916
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21405
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40351
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17300
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13040
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53129
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22452
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17989
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23032
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska